Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

השתלה: אינדיקציות, הכנה, טכניקה

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 21.11.2021

השתלות קלינית היא קומפלקס של ידע ומיומנויות רפואיים המאפשרים שימוש בהשתלה כשיטה לטיפול במחלות שונות שאינן מגיבות לשיטות הטיפול המסורתיות.

תחומי העבודה העיקריים בתחום ההשתלות הקלינית:

 • זיהוי ומבחר של מקבלי פוטנציאל של איברים התורמים;
 • ביצוע התערבות כירורגית מתאימה;
 • ביצוע טיפול חיסוני נאות כדי למקסם את החיים של ההשתלה והמקבל.

השתלות קלינית מתפתחת על בסיס שיטות המודרניות ביותר של אבחון, ניתוח, הרדמה החייאה, אימונולוגיה, פרמקולוגיה, וכו 'בתורו, הצרכים המעשיים של transplantology קליני לעורר את הפיתוח של תחומים אלה של מדעי הרפואה.

פיתוח של transplantology קליני היה הקל על ידי העבודה הניסיונית של המדען הרוסי V.P. Demikhova של 40-60 של המאה הקודמת. הוא הניח את היסודות של טכניקות כירורגיות להשתלת איברים שונים, אבל הפיתוח הקליני של רעיונותיו התרחש בחו"ל.

האיבר הראשון שהושתל בהצלחה היה הכליה (Murray J., Boston, USA, 1954). זה היה השתלה קשורה: התורם היה תאום זהה של נמען סובל מאי ספיקת כליות כרונית. בשנת 1963, ט Shtartsl בדנבר (ארה"ב) יזמה השתלת כבד קליניים, אבל ההצלחה האמיתית הושגה אותה רק בשנת 1967. באותה שנה X. Bariard בקייפטאון (דרום אפריקה) ביצע את השתלת הלב המוצלחת הראשונה. ההשתלה הראשונה של לבלב הלבלב לאדם בוצעה בשנת 1966 על ידי V. קלי ור 'Lillichay בבית החולים האוניברסיטאי של מינסוטה (ארה"ב). חולה עם סוכרת עם אי ספיקת כליות כרונית היה מושתל עם קטע לבלב וכליה. כתוצאה מכך, לראשונה, הושלם שיקום כמעט מוחלט של המטופל - כשל באינסולין ובדיאליזה. הלבלב הוא האיבר השני אחרי הכליה, מושתל בהצלחה מתורם חי. את אותה פעולה מופק גם באוניברסיטת מינסוטה בשנת 1979, השתלת ריאות המוצלחת הראשונה שבוצעה ג'יי הארדי ב 1963 ב מרפאת מיסיסיפי (ארה"ב), ובשנת 1981 ב רייץ (סטנפורד, ארה"ב) הצליחה, המושתל בלב מתחם אור.

1980 בהיסטוריה של השתלה נחשב תחילת העידן "ציקלוספורין", כאשר, לאחר ניסויי ר Calne בקיימברידג (UK) בקליניקה כבר הציג tacrolimus חיסון החדש מיסודה. השימוש בתרופה זו שיפר באופן משמעותי את תוצאות השתלת האיברים ואיפשר להשיג הישרדות ארוכת טווח של מקבלי השתלות תפקוד.

1980 ותחילת 1990 סומנו על ידי הופעתה ופיתוח של כיוון חדש של השתלות קלינית - השתלת כבד מן החי שברי התורמים (רעיה C, ברזיל, 1988; RV סטרונג, אוסטרליה, 1989; Brolsh X. את, ארצות הברית 1989 ).

במדינה שלנו השתלת הכליה הראשונה מוצלחת בוצעה על ידי האקדמיה B.V. פטרובסקי 15 אפריל 1965 השתלה זו מתורם חי (מאם לבנה) יזמה את הפיתוח של השתלות קלינית ברפואה פנימית. בשנת 19587, האקדמיה V.I. Shumakov בהצלחה השתיל את הלב בפעם הראשונה, ובשנת 1990 קבוצה של מומחים מן המרכז לחקר הרוסית לכירורגיה של האקדמיה הרוסית למדעי הרפואה (RSCC RAMS), תחת פיקוחו של פרופ 'א. Yeramishantseva ביצע את השתלת הכבד הראשון אורתופטי ברוסיה. בשנת 2004, ההשתלה הראשונה מוצלחת של הלבלב (באמצעות שבר דיסטלי שלה מתורם חי הקשורים) נעשתה, ובשנת 2006 - המעי הדק. מאז 1997, האקדמיה הרוסית למדעי הרפואה ביצעה השתלת כבד קשורה (SV Gauthier).

מטרת ההשתלה

פרקטיקה רפואית ומחקרים רבים על מחברים מקומיים מצביעים על נוכחותם של מספר גדול של מטופלים הסובלים מכבד סופני, כליות, לב, ריאות, נגעים מעיים, בהם שיטות הטיפול הנפוצות רק מייצבות באופן זמני את מצבו של המטופל. בנוסף לחשיבות ההומניטרית של ההשתלה כסוג של טיפול רדיקלי המאפשר להציל חיים ולשחזר את הבריאות, האפקט הסוציו-אקונומי שלה בולט גם בהשוואה לטיפול הכירורגי השמרני והפוליאטיבי הארוך, יקר וחסר הפשרות. כתוצאה משימוש בהשתלה מוחזרת החברה לחבריה המלאים בעלי כושר עבודה משומר, אפשרות ליצירת משפחה ולידת ילדים.

אינדיקציות להשתלה

הניסיון העולמי של השתלות מעיד על כך שתוצאות ההתערבות תלויים במידה רבה בנכונות ההערכה של האינדיקציות, התוויות נגד ובחירת הרגע האופטימלי של הניתוח אצל נמען פוטנציאלי מסוים. מהלך המחלה דורש ניתוח מנקודת המבט של תוחלת החיים הן בהיעדר והן לאחר ההשתלה, תוך התחשבות בצורך לדיכוי חיסוני המושרה על ידי תרופות. היעילות של שיטות טיפוליות או כירורגיות של טיפול היא הקריטריון העיקרי בבחירת מקבלי פוטנציאל של איברים התורמים.

בקביעת הרגע האופטימאלי של השתלה אצל ילדים, לגיל הילד חשיבות רבה. השיפור שנצפה בתוצאות של השתלות איברים לעברם עם גיל הגדלת משקל גוף אינו סיבה לעיכוב, למשל, השתלה כבדה כאשר atresia מרה או חוסר תפקוד של כבד. מצד שני, במצב יציב יחסית של הילד, למשל, נזק כבד cholestatic (hypoplasia המרה, מחלות קארולי, מחלת Baylera, וכו ')., אי ספיקת כליות כרונית בבית הצפק או המודיאליזה יעיל מאפשר לעכב את המבצע עד שהם מגיעים למצב יציב על רקע של טיפול שמרני . עם זאת, התקופה שבה שכבה השתלה לא צריכה להיות ארוכה יתר על מידה כדי לעכב את ההתפתחות הפיסית ואינטלקטואלית של הילד לא להיות בלתי הפיך.

לפיכך, העקרונות הבאים והקריטריונים לבחירת מקבלי פוטנציאליים להשתלת איברים הם:

 • נוכחות של סימנים להשתלה:
  • נזק בלתי הפיך לאיברים, המתבטא בסינדרום אחד או יותר מסכן חיים;
  • היעילות של טיפול שמרני ושיטות טיפוליות כירורגיות.
 • היעדר התוויות נגד מוחלטות.
 • תחזית חיים חיובית לאחר השתלה (בהתאם הצורה הנוזולוגית של המחלה).

אינדיקציות להשתלה הן ספציפיות מאוד עבור כל איבר מסוים נקבעים על ידי הספקטרום של צורות נוסולוגיות. יחד עם זאת, התוויות נגד הן אוניברסלי למדי, יש לקחת בחשבון בעת בחירת והכנת מקבלי להשתלת כל איבר.

הכנה להשתלה

הכנה לפני הניתוח מתבצעת במטרה לשפר את מצב בריאותו של נמען פוטנציאלי ולסלק גורמים העלולים להשפיע לרעה על מהלך הניתוח ועל התקופה שלאחר הניתוח. לכן, ניתן לדבר על שני מרכיבים של טיפול טרום-ניתוחי של מקבלי תורמים פוטנציאליים:

 • טיפול שמטרתו לבטל או למזער התוויות נגד להשתלה;
 • טיפול שמטרתו לשמור על חייו של המטופל לקראת ההשתלה ואופטימיזציה של מצבו הגופני בזמן הניתוח.

רשימת ההמתנה היא מסמך לרישום חולים הזקוקים להשתלת איבר אחד או אחר. בשינה אותו לציין נתונים שלט, אבחנה, תאריך ההקמה, את מידת החומרה של המחלה, נוכחות של סיבוכים, כמו גם את הנתונים דרושים עבור הבחירה של האיבר התורם -. הדם, פרמטרים אנתרופומטריות, התוצאות-הקלדת HLA, רמת הנוגדנים קיימים, וכו הנתונים מתעדכנת ללא הרף לאור נכנסים לרשימה של חולים חדשים, משנים את מעמדם וכו '.

החולה אינו נכלל ברשימת ההמתנה של איבר התורם בנוכחות כל מוקדי זיהום מחוץ לאורגן שיוחלפו, שכן הם עלולים לגרום לסיבוכים חמורים על רקע הטיפול החיסוני בתקופה שלאחר ההשתלה. בהתאם לאופי התהליך המידבק, הטיפול בו מתבצע, האפקטיביות נשלטת על ידי מחקרים בקטריולוגיים וירולוגיים.

סמים דיכוי חיסוני, אשר מתקיים באופן מסורתי כדי למזער תופעות אוטואימוניות של מחלה כבדה כרונית, כליות, לב, ריאות, ומספקים למינוי מינונים גבוהים של סטרואידים, יוצרים תנאים נוחים להתפתחות של תהליכים שונים זיהומיות וקיומה של פתוגנים, אשר יכול להיות מופעל לאחר השתלה. כתוצאה מכך, טיפול בסטרואידים בוטל במהלך הכנה לפני ניתוח, ואחריו ארגון מחדש של נגעים של חיידקים, ויראלי ו / או פטרייתי זיהום.

במסגרת בדיקה של חולים, במיוחד ילדים, מזוהים הפרות של מצב תזונתי של חומרת משתנה, תיקון עם תערובות עתירי קלוריות המכילות כמויות גדולות של חלבון קשה בחולים עם מחלות כבד וכבד. מסיבה זו, מומלץ להשתמש במוצרים תזונתיים, המורכבים בעיקר של BCAA, ketoanalogov חומצות אמינו חיוניות חלבון צמחי, עם הגרעון של ויטמינים מסיסי שומן ומינרלים. חולים עם תסמונת אי ספיקת מעיים הממתינים להשתלת המעי הדק חייבים להשלים תזונה פרנטרלית מלאה.

מרכיב חשוב של ניהול preoperative של נמען פוטנציאלי הוא הכנה פסיכולוגית.

הערכה אינטגרלית של מחווני הסטטוס של המטופל מאפשרת לקבוע את הפרוגנוזה של המחלה ולהקצות את המטופל לקבוצה זו או אחרת במונחים של דחיפות ההשתלה:

 • חולים הזקוקים לטיפול נמרץ קבוע, דורשים ניתוח דחוף.
 • מטופלים הזקוקים לתמיכה רפואית בתוך המטופל בדרך כלל צריכים לבצע את הפעולה תוך מספר שבועות.
 • חולים במצב יציב יכולים לצפות להשתלה במשך מספר חודשים, והם מאושפזים מעת לעת כדי למנוע את התקדמות הסיבוכים של מחלה כרונית.

איברים תורמים להשתלה

השתלה נלווית הפכה אפשרית בשל נוכחותם של איברי זיווג (כליות, ריאות) ומאפיינים מיוחדים של איברים אנושיים מוצקים מזווגים anatomofiziologicheskih מסוימים (כבד, לבלב, מעי דק), ובאמצעות שיפור מתמשך של טכניקות כירורגיות parahirurgicheskih.

במקרה זה, מערכת היחסים בין רופא התורם החולה-חי" המשולש "מבוסס לא רק על עמדות deontological נפוצות כאשר בסמכותו מלאה לתת לחולה, ועם החלטה מושכלת והתנדבותית שנעשתה על ידי תורמים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

תכונות של התערבות כירורגית בהשתלה

הבסיס האידיאולוגי של המבצע בתורם חי הוא צימוד של מזעור הסיכון התורם וקבלת השתלה איכותית. התערבויות אלה יש מספר מאפיינים ייחודיים שאינם מאפשרים להם להיות מסווגים מניפולציות כירורגיות כלליות:

 • הניתוח מבוצע אצל אדם בריא;
 • סיבוכים כרוכים באיום על חייהם ובריאותם של שני אנשים בעת ובעונה אחת - התורם והמקבל;
 • גיוס של איבר או הפרדה של שבר שלו מבוצעת בתנאים של זרימת מתמשך של איבר זה.

המטלות העיקריות של טכניקה כירורגית והרדמה בתורמים חיים:

 • מזעור הפגיעה התפעולית;
 • מזעור של אובדן דם;
 • הרחקה של נזק איברים איסכמי במהלך מניפולציות כירורגיות;
 • הפחתת הזמן של איסכמיה תרמית בעת נטילת השתלה.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

זלוף ושימור השתלת מקוטעת

ללא קשר לסוג מתקבל על ידי שתל מיד לאחר נסיגתה מן הגוף של השתל התורם ממוקם מגש של קרח סטרילי, שבו אחרי הספינה מביא cannulation להתחיל פתרון לשימור זלוף בטמפרטורה של 40 מעלות צלסיוס כיום, בתרגול של השתלה קשורה, נעשה שימוש בתמיסה משמרת של "קוסטודיול". הקריטריון של זלוף מספיק הוא אספקת תמיסה טהורה (ללא תערובת של דם) חומר משמר מן הווריד של השתלת. לאחר מכן, השתל ממוקם לפתרון משמר בטמפרטורה של 40 ° C, שם הוא מאוחסן לפני ההשתלה.

מאפיינים תפעוליים

השתלה יכולה להיות השלכות קשות של הפעולות נדחו בעבר האיברים בחלל בטן או חזה, כך ההחלטה לכלול חולים אלה במספר מקבלי פוטנציאל לקחת, תלויים מנתח השתלות ניסיון פרט.

התוויות נגד להשתלה

תחת תוויות השתלה להבין אם לחולה יש כל מחלות או מצבים המייצגים איומים מיידית על חיים, ולא רק שלא ניתן לתקן על ידי השתלה, אבל יכול גם להחמיר כתוצאת הטיפול העוקב או אימונוסופרסיבי שלה קטלני. יש קבוצה מסוימת של מצבים שבהם ביצוע ההשתלה, אפילו בנוכחות אינדיקציות, נראה ללא ספק בעל משמעות או מזיק מנקודת המבט של תוחלת החיים של חולה מסוים.

בין התוויות נגד השתלת איברים הם מוחלטים וקרובים. כפי contraindications מוחלטת לשקול:

 • הפרות בלתי נכונות של תפקוד האיברים החיוניים, כולל מערכת העצבים המרכזית;
 • תהליך זיהומיות מחוץ לגוף שיוחלף, למשל, שחפת, איידס או כל זיהום סיסטמי או מקומי אחר שאינו ניתן לטיפול;
 • מחלות אונקולוגיות מחוץ לגוף שיוחלפו;
 • נוכחות של מומים המלווים את המחלה הבסיסית, לא כפוף לתיקון ולא תואם חיים ארוכים.

במסגרת צבירת חווית ההשתלה הקלינית, השתפרו שיטות הדרכת המטופלים ושמירה על תפקודים חיוניים במהלך ההמתנה לניתוח. לפיכך, חלק מן התוויות נגד, שנחשבו בעבר מוחלטות, הועברו לקטגוריה של התוויות נגד, כלומר, תנאים המגבירים את הסיכון להתערבות או לסבך את יישום הטכני שלה, אבל אם מצליחים, לא להחמיר את הפרוגנוזה החיובית לאחר הניתוח.

שיפור של טכניקות כירורגיות והרדמה מותר לייעל את התנאים להשתלה גם בתקופת הילוד. לדוגמה, הגיל המוקדם של הילד לא נכלל במספר התוויות נגד. לדחוף בהדרגה את הגבולות של הגיל המקסימלי של המקבל הפוטנציאלי, שכן contraindications נקבעים לא כל כך על ידי אותם כמו מחלות במקביל ואת האפשרות של מניעת סיבוכים.

בתהליך הכנת המטופל להשתלת איבר מסוים, ניתן לבצע תיקון מוצלח של המעמד עם מזעור ואף ביטול של מספר התוויות נגד (זיהום, סוכרת וכו ').

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

תגובה דחייה טיפול חיסוני

להיכנס לאורגניזם הנמען, ההשתלה הופכת את הגורם ואת האובייקט של התגובה החיסונית. התגובה לאיבר התורם כוללת מכלול שלם של תהליכים תאיים ומולקולריים עוקבים, המביאים יחד לתמונה קלינית של תסמונת הדחייה. המרכיבים העיקריים של המופע שלהם הם נוגדנים Hale ספציפיים ספציפיים התורם ו "הכרה" של אנטיגנים HLA זר גנטית על ידי המערכת החיסונית. על ידי מנגנון הפעולה על רקמות האיבר התורם, ההבחנה נבדלת עם דומיננטיות של פעילות נוגדנים (דחייה הומוריסטית, היפראקטיבית) ודחייה תאית חריפה. יש לזכור כי שני מנגנונים יכולים להיות מעורבים בפיתוח של תגובה זו. בתקופה מאוחרת לאחר ההשתלה, התפתחות הדחייה הכרונית של איבר התורם, המבוססת בעיקר על מנגנונים אימונו-קומפלקסים, אפשרית.

בחירת פרוטוקול הטיפול החיסוני תלויה בגורמים רבים: סוג איבר התורם, צירוף המקרים של קבוצת הדם, מידת תאימות הרקמות, איכות ההשתלה ומצבו הראשוני של המקבל. הדיכוי בשלבים שונים של תקופת ההשתלה משתנה בהתאם לתגובות התגובה של הדחייה ושל המעמד הכללי של המטופל.

השימוש השתלות הקשורות מאוד מפשט את ההתנהגות של דיכוי חיסוני המושרה על ידי סמים. זה בולט במיוחד כאשר קרובי המשפחה המיידיים של התורם הם התורמים: הורים או אחים. במקרים כאלה, נצפה צירוף מקרים של שלושה או ארבעה אנטיגנים מסוג HLA משש האבחנות הסטנדרטיות. למרות שתגובת הדחייה אכן קיימת, גילוייה הם כה חסרי משמעות עד שניתן לעצור אותם על ידי מינונים קטנים יותר של חיסונים. ההסתברות למשבר של דחייה של השתל קשור היא קטנה מאוד וניתן לעורר רק על ידי ביטול לא מורשה של תרופות.

זה ידוע כלל כי השתלת איברים כרוך טיפול אימונוסופרסיבי לאורך כל התקופה של תפקוד של איבר התורם למקבל. בהשוואת איברים מושתלים אחרים כגון כליות, לבלב, ריאה, לב, מעי דק, כבד תופס מקום מיוחד. זה איבר אימונופקטנט שיש לו סובלנות לתגובה החיסונית של הנמען. יותר מ 30 שנתי ניסיון בהשתלות הראו שכאשר הישרדות לטווח ממוצע דיכוי חיסונית כראוי של השתלת כבד היא הרבה יותר גבוהה מזו של איברים מושתלים אחרים. כ -70% ממקבלי הכבד התורם הראו הישרדות של עשר שנים. נמען חשיפה ממושכת אורגניזם שתל כבד יוצר microchimerism שנקרא מתן תנאים נוחים הפחתה הדרגתית של מינון של immunosuppressants עד נסיגת סטרואידים ולאחר מכן, בחלק מהחולים, הביטול המוחלט של דיכוי חיסון תרופה שיותר מציאותי השתלות מקבלי קשורות בשל בבירור רבות יותר תאימות רקמות ראשונית.

שיטות טיפול שלאחר מכן

עקרונות השגת שתלים מתורמים במצב של מוות מוחי

איברים מתורם יוסרו מגוף מת במהלך התערבות כירורגית מורכבת, מה שמרמז קבלת מספר רב ככל האפשר של איברים איברים מאדם מתאים מושתלי ממתינה להשתלת (הסרת multiorgan). בנסיגה מרובת איברים, הלב, הריאות, הכבד, הלבלב, המעיים, הכליות מתקבלים. חלוקת איברים מתורם יישום מרכז תיאום אזורי לתרומת איברים, בהתאם לרשימת ההמתנה הכללית לכל הפועלים בתחום מרכזי השתלה על בסיס פרמטרי תאימות אישיים (דם, הקלדת רקמות, פרמטרים אנתרופומטריות) ומידע על האינדיקציות ההכרחיות להשתלה לחולה. ההליך להסרת איברים מרובת-איברים נעשה על-ידי תרגול השתלת העולם. ישנם שינויים שונים זה, אשר מאפשרים לשמר את איכות האיברים ככל האפשר. Kholodova פתרון לשימור איברים זלוף מיוצר ישירות בגוף של המנוח, שלאחריו איברים מוסרים והניחו לתוך מכולות כי מועברות אל היעד.

ההכנה הסופית של איברים התורמים להשתלה מתבצעת ישירות בחדר הניתוח, שם נמצא הנמען. מטרת האימון היא להתאים את התכונות האנטומיות של ההשתלה לאלה של הנמען. בד בבד עם הכנת איבר התורם, המופעל פועל בהתאם לאפשרות ההשתלה שנבחרה. השתלה קלינית מודרנית במהלך השתלת הלב, הכבד, הריאות, מורכב לב-ריאה ובמעי דק כרוכה הסרת האיבר המושפע עם ההשתלה הבאה של תורם במקומו (השתלת orthotopic). בה בעת, הכליה והלבלב מושתלים בהטרוטופיה, מבלי בהכרח להסיר את האיברים של הנמען.

קבלת איברים או שברים שלהם מתורמים חיים (קשורים)

האיברים שניתן לקבל מתורם חי מבלי לפגוע בבריאותו הם הכליות, שברי הכבד, החלק הדיסטלי של הלבלב, אתר המעי הדק, וחלק האונה.

היתרון הבלתי מעורערת של השתלה מתורם חי הוא עצמאות ממערכת ההפרשה על ידי איברים גפיים, ובהתאם, את האפשרות של תזמון הניתוח בהתאם למצב של הנמען.

היתרון העיקרי של השתל מתורם חי הוא איכות האורגן, ניבא על ידי הבחירה ובמקרים מסוימים על ידי הכנת התורמים הקשורים. זאת בשל העובדה כי עם תורם קשור, תופעות שליליות המודינמי שלילי על השלב perioperative של התורם נשללים למעשה. לדוגמה, בעת שימוש בכבד cadaveric, ההסתברות של הנגע פרנכימה הראשונית חמורה יותר הוא תמיד גדול יותר מאשר עם השתלות בנושא. הרמה המודרנית של ניתוח הכבד ושיטות של שימור איברים מאפשר קבלת השתלה באיכות גבוהה מתורם חי עם נזק מינימלי איסכמי מכני.

בניגוד להשתלת איברים, המתקבלת לאחר המוות, השימוש באיבר או בשבר של איבר מקרוב הקרוב מאפשר לאדם לסמוך על הסתגלות החיסונית החיובית יותר באורגניזם המקבל בשל מאפייני HLA דומים של הפלוטיפים. בסופו של דבר, התוצאות של מרכזי ההשתלות המובילים בעולם מצביעים על הישרדות טובה יותר לטווח ארוך של השתלות השתלות לאחר השתלה בנושא מאשר לאחר השתלת איברים גפיים. בפרט, תקופת "מחצית החיים" של השתלת הכליה הגופנית היא כ -10 שנים, ואילו עבור אלה הקשורים - יותר מ -25 שנים.

לאחר תקופת ההשתלה

תחת התקופה שלאחר ההשתלה הוא הבין את החיים של הנמען עם איברים מושתלים תפקוד. הקורס הרגיל שלו אצל המטופל המבוגר מרמז על החלמה ממחלה ראשונית, שיקום פיזי וחברתי. אצל ילדים, תקופת ההשתלה צריכה להבטיח תנאים נוספים, כגון צמיחה פיזית, התפתחות אינטלקטואלית וגיל ההתבגרות. חומרת המצב ההתחלתי של מקבלי התורמים הפוטנציאליים, הטראומטיזם ומשך ההתערבות הכירורגית, בשילוב עם הצורך בטיפול חיסוני לאחר הניתוח, קובעים את הפרטים של ביצוע התרופה של חולים אלו. משמעות הדבר היא מניעה פעילה, אבחון, חיסול סיבוכים, טיפול תחליפי שמטרתו לפצות על תפקודים שהופרעו בעבר, וכן לעקוב אחר תהליך השיקום.

מוזרויות של ביצוע תקופה שלאחר הניתוח אצל מקבלי

הנוכחות של גורמי סיכון מרובים, כגון ניתוח רציני ממושך, בנוכחות מנקז דיכוי חיסוני תרופתי, שימוש לטווח ארוך של צנתרים ורידיים מרכזיים - בסיס טיפול מונע אנטיביוטי מסיבי וארוך טווח. לשם כך, ממשיכים החלו עירוי לוריד תוך ניתוחית של תרופות צפלוספורין קבוצה III או IV במינון הדור 2000-4000 מ"ג / יום [אצל ילדים - 100 מ"ג / ק"ג x יום)]. משמרת antimicrobials מתבצעת על פי המעבדה הקלינית הדפוס בהתאם לרגישות של מיקרואורגניזמים עם בדיקה בקטריולוגית לזיהוי. כל המטופלים עם היום הראשון אחרי מנת fluconazole מנוהלת להשתלה של 100-200 מ"ג / יום למניעת זיהום פטרייתי גנציקלוביר במינונים של 5 mgDkghsut) למניעת ציטומגלווירוס, וירוס הרפס, נגיף אפשטיין-באר. תקופת היישום של fluconazole מתאים לתקופה של טיפול אנטיביוטי. הקורס המונע של ganciclovir הוא 2-3 שבועות.

תיקון של המצב התזונתי עם החידוש המתאים ביותר של עלויות האנרגיה פיצוי בזמן של הפרעות מטבוליזם חלבון מושגת על ידי תזונה פרנטרלית מאוזנת ו ental. במהלך 3-4 הימים הראשונים, כל התזונה הפרינטרלית ניתנת לכל הנמענים [35 קילו / ק"ג], הכלולה בפרוטוקול הטיפול באינפוזיה. טיפול החלפה מתבצע על ידי עירוי של פלזמה קפואה טרי בשילוב עם פתרון של אלבומין.

הצורך לשימוש הרציף של קורטיקוסטרואידים, כמו גם נטייה לפתח מכרסמת ונגעים כיבו של מערכת העיכול העליונה לחץ הרקע בתקופה שלאחר ניתוח מוקדם, מספקת למינוי החובה של חוסמי H2-היסטמין קולטנים, תרופה נגד צרבת אמצעי עוטף.

השתלות איברים יכולה להציל חיים לשחזר את בריאותו של מספר גדול של חולים במחלות קשות, אשר לא ניתן לרפא על ידי שיטות אחרות. השתלה קלינית דורשת ידע נרחב השתלת רופא לא רק ניתוח, אלא גם מאכל parahirurgicheskih כגון טיפול נמרץ וגמילת extracorporeal, אימונולוגיה ולנהל דיכוי חיסוני בסמים, מניעה וטיפול של זיהומים.

התפתחות נוספת של transplantology קליני ברוסיה מרמז על היווצרות, ארגון תפקוד חלק של המערכת של מתן האיברים עם הרעיון של מוות מוחי. פתרון מוצלח לבעיה זו תלוי בראש ובראשונה ברמת המודעות של האוכלוסייה באפשרויות האמיתיות של השתלת איברים וההומניזם הגבוה של תרומת איברים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.