^

בריאות

A
A
A

הפטומגליה של הכבד: מה זה, מהדהדים, איך לטפל

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Hepatomegaly הוא הגדלה של הכבד, המהווה סימן למחלות שונות. שקול את הגורמים העיקריים של hepatomegaly, סוגים, שיטות של אבחון וטיפול..

הכבד הוא איבר שבו מתרחשות תגובות כימיות המנטרלות חומרים רעילים. כבד מוגדל נקרא hepatomegaly והוא יכול להתרחש עם הרעלת etiologies שונים. מדענים אינם מייחסים את הפתולוגיה הזו למחלות עצמאיות, אלא מגדירים אותה כתסמונת הכבד. לעיתים קרובות, תסמונת זו מלווה בטחול מוגדל. 

trusted-source[1], [2], [3]

גורם ל hepatomegaly

הפטומגאליה היא סימן אופייני לנזק לכבד, שהטבע והשלב בו תלויים בגודל האורגן. זה קורה במחלות של מערכת הלב וכלי הדם, תהליכים סרטניים או הפרעות מטבוליות. נפיחות מוגברת ודלקת להתרחש שחמת הפטיטיס. 

הגורמים של hepatomegaly של הכבד ניתן לחלק למספר קבוצות, שכל אחד מהם תלוי במחלה הגורמת לגידול שלה. [4]

שקול את הגורמים העיקריים של hepatomegaly: 

 • הפטיטיס A, B, C, הפטיטיס רעילה.
 • מחלות זיהומיות: מלריה, [5]
 • שיכרון אלכוהול של הכבד. [6]
 • אלכוהוליים אלכוהולי ניוון שומני  של הכבד.
 • גרורות סרטן לכבד מאיברים אחרים וציסטות מלאות בנוזל.
 • מחלת גושה, גליקוגנוזה. [7]
 • שינויים סיביים בכבד.
 • חסימת צינורות המרה וחסימת הוורידים הכבד.
 • פריקרדיטיס.
 • Leykemyya.
 • גידולים ממאירים של מערכת הלימפה.
 • גידולי כבד שפירים: אדנומה, המנגיומה.
 • הצטברות של חלבון לא תקין בכבד הוא עמילואידוזיס.
 • הפרעות מטבוליות.
 • מחלת וילסון, כלומר, נחושת הנחושת בכבד.

trusted-source[8]

תסמינים hepatomegaly

תסמינים של הפטומגאליה תלויים במחלה שגרמה להרחבת הכבד ולביטויים הקליניים שלו. אם hepatomegaly הוא מבוטא (הכבד מגיע לגודל גדול), אז זה יכול להיות מזוהה עם מישוש ואפילו לאורך קווי המתאר של הבטן. על המישוש, החולה מרגיש כאב.

שקול את הסימפטומים האופייניים של hepatomegaly:

 • תחושה של כאב ותחושת כובד בצד ימין, במיוחד כאשר משנים עמדות.
 • פריחה בעור, גירוד.
 • צבירה של נוזל בחלל הבטן, מיימת.
 • Ellaless של העור (לרוב מתרחשת עם הפטיטיס).
 • הפרת הצואה (שלשולים או עצירות) ועלייה בבטן.
 • צרבת ריח רע מהפה.
 • בחילות
 • המראה של "כוכבי הכבד" על העור.

אם hepatomegaly מתרחשת על רקע של הפטיטיס, אז המטופל יש עלייה אחידה דחיסה של parenchyma. בגלל זה, הקצה התחתון של הכבד יכול להיות מוחץ תחת קשת costal. ניסיונות לחקור את הכבד לגרום כאב ואי נוחות. עם החמרה של הפטיטיס, הכאב הופך קבוע. הפטיטיס גורמת לירידות של העור ותסמינים של שכרות (חולשה, חום, כאבי ראש). 

סיבוך של הפטיטיס הוא שחמת הכבד, אשר מלווה גם hepatomegaly. במקרה זה, hepatocytes בריא מוחלפים על ידי רקמת חיבור. למטופל יש נטייה לדמם, צבע עור אדמדם וכאב מתמיד בהיפוכונדריה הנכונה.

ישנן מחלות חריגות, הסימפטום העיקרי של אשר הוא גידול בכבד. אלה כוללים הפרעות מטבוליות, הן תורשתית רכשה. בשל הפרת גליקוגן catabolism, הוא מתחיל להצטבר בכבד, מה שמוביל את הגידול האיטי. אבל בנוסף הכבד, הכליות ואת הטחול, אשר גם להגדיל את גודל, סובלים.

Hepatomegaly עקב האונה השמאלית או הימנית גורם hemochromatosis, מחלה חילופי המעורר תקלה של מערכות האנזים אחראי על קליטה ומחייב של תרכובות המכילות ברזל. במקרה זה, גידול באיבר מתפתח על ידי סוג של שחמת. אבל השינויים מתרחשים לא רק בכבד, אלא גם בריאות. החולה סובל משיעול חזק עם כיח דם.

כדי לעורר עלייה בכבד יכול מחלות של מערכת הלב וכלי הדם. בשל התכווצות לא מספקת, אי ספיקה לב וכלי דם כרונית, אשר מוביל לפיתוח של היפוקסיה כרונית. כתוצאה מכך, מתפתח כבד עומד. ממושך hepatomegaly יכול לגרום נמק של hepatocytes והחלפתם על ידי רקמת חיבור.

הפטומגאליה מפוזר מתרחשת כאשר גודל הכבד אצל מבוגר עולה על 12-13 ס"מ, סטרפטוקוקל, סטפילוקוקל וזיהומים אחרים גורמים לאבסס בכבד, מה שמוביל לפטום של הפטומגאליה. הטיפול במקרה זה מתבצע רק בשיטה כירורגית, שכן השימוש בתרופות אינו יעיל. אם שינויים מפוזרים בגודל ובמבנה של איבר נגרמים על ידי שחמת אלכוהול (הרעלת אלכוהול או חומרים רעילים, רעלים), אז hepatomegaly גורם כאבים במפרקים טחול מוגדל.

הסיבה לשינויים מפוזרים ב hepatomegaly עשוי להיות בשימוש ארוך טווח של תרופות או התעללות של מזונות שומניים. חשיפה יומיומית לרעלים בגוף גורמת לפגיעה בתפקוד הכבד, שינויים במבנה ובגודל הגוף. שינויים אור מפוזר יכול אפילו לעורר דיאטה חדשה, אגב, זה גורם שכיח של הפטומגאליה אצל נשים.

כדי לאבחן הגדלת דיפוז של הכבד, אולטרסאונד מבוצעת. כאשר מגלים עלייה קלה את האיבר ואת דחיסה אחידה של parenchyma, החולה נבדק על הפטיטיס. בפירוט רב יותר, מידת הפגיעה בתפקוד הכבד וחומרת הכשל בכבד נשפטת על ידי תוצאות בדיקת דם ביוכימית. אם יש שינויים בקווי המתאר של האורגן, מבנה גס ולא אחיד, זה עשוי להצביע שחמת הכבד.

הטיפול העיקרי עבור hepatomegaly עם שינויים diffuse היא לעקוב אחר דיאטה. למטופל ניתנת דיאטה שפירושה לוותר על מזון שומני, מתובל ומתוק, כמו גם אלכוהול והרגלים רעים אחרים. טיהור הכבד יכול להשתמש בשיטות הרפואה האלטרנטיבית, וכמובן, תרופות רפואיות. אבל הדבר החשוב ביותר הוא לקבוע במהירות את הגורם הפתולוגי ולהתחיל טיפול מיידי השפעה מורכבת על הסימפטומים של המחלה.

trusted-source[9]

חלקית hepatomegaly

חלקית hepatomegaly אינו הגדלה אחידה של הכבד, כלומר, שינוי בגודל של חלקים בודדים או חלקים של איבר. לדוגמה, hepatomegaly של האונה השמאלית או הימנית של הכבד מציין הגדלה חלקית של האיבר. במקרים נדירים, יש שינוי לא אחיד בקצה התחתון של הכבד. על המישוש, פתולוגיה זו אינה אחידה ומחוספסת.

חלקיקי hepatomegaly יכול להיות מאובחנים על ידי אולטרסאונד. למחלה יש אקופריזם אופייני: הפרת ההומוגניות של רקמת האורגן. נוכחות של גידולים, ציסטות או מורסות גם מצביעים על שינוי חלקי בכבד ובהתקדמות המחלה.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

Hepatomegaly ו splenomegaly

אלה שני תנאים כי לעתים קרובות מאוד להתרחש בו זמנית ואחד מהם יכול לעורר את המראה של השני. Hepatomegaly הוא הגדלה של הכבד, ו splenomegaly הוא הגדלה של הטחול. יש תסמונת hepatolienal, כלומר, שילוב של פתולוגיות ושינויים בגודל של הטחול וכבד.

Hepatomegaly ו splenomegaly להתרחש עם מחלות כאלה של הגוף:

 1. פגיעה כרונית בכבד (מוקד, מפוזר), כמו גם מחלות הגורמות להפרעות במחזור הדם של מערכות הוורידים הכבד והטורני.
 2. המוכרומטוזיס, עמילואידוזיס, מחלת גושה, דיסטרופה מוחית ומחלות אחרות.
 3. מחלות טפיליות ומדבקות: שחפת בטן, מלריה, אלבקוקוקוזה, מונונוקליוזה זיהומית ועוד.
 4. מחלות של רקמת הלימפה והדם: לוקמיה, לימפרוגנולומאטוזיס, אנמיה המוליטית.
 5. מחלות של מערכת הלב וכלי הדם, מלווה כשל במחזור הדם: מחלת לב כלילית, מומים בלב, דלקת הלבנה.

מעורבות בתהליך הפתולוגי של הטחול מוסברת על ידי חיבור תפקודי קרוב של האיברים. תסמונת hepatolienal שכיחה יותר בחולים בילדים מאשר במבוגרים. זאת בשל המאפיינים האנטומיים והפיזיולוגיים של האורגניזם ההולך וגדל. מחלות תורשתיות, מחלות מדבקות ואנומליות מולדות יכולות גם לעורר את הפטומגאליה ואת הטבלן.

ככלל, האבחנה אינה קשה ומתבצעת בשיטת ההקשה והלחץ. הקושי העיקרי טמון בקביעת הגורם, כלומר, את המחלה הבסיסית שגרמה hepatomegaly ופגיעה הטחול.

trusted-source[14], [15], [16]

Hepatomegaly בהקשר של hepatosis שומן

זהו הגדלה של הכבד שנגרם על ידי התנוונות של תאי איברים לשומן. לרוב, מחלה זו מתרחשת כאשר ליפידים מצטברים בתאי הכבד (hepatocytes). הפתולוגיה מתפתחת בשל ההשפעות על הגוף של אלכוהול, מזונות שומניים, תרופות ועוד גורמים שליליים.

נותר ללא טיפול, hepatosis שומן נוצרת פיברוזיס שחמת הכבד. ישנם כמה שלבים של המחלה:

 • בשלב הראשון, מוקדי תאים מופיעים בריכוז גבוה של שומנים פשוטים. אם יש כמה נגעים, הם יכולים לגרום לשינויים מפוזרים ברקמת הכבד.
 • בשלב השני, מספר תאי השומן עולה, ורקמת חיבור מתחילה לגדול בין התאים.
 • בשלב האחרון, רצועות בולטות של רקמת חיבור מופיעות, אשר לאחר מכן להוביל fibrosis ו מסומן hepatomegaly.

אחת הסיבות hepatomegaly על רקע של hepatosis שומן היא הפרעות מטבוליות והשמנת יתר. אבל ישנם גורמים אחרים שיכולים לגרום למחלה, שקול אותם:

 • מחלות הגורמות להפרעות בשומנים בדם: סוכרת מסוג II, השמנת יתר, יתר לחץ דם, ועוד.
 • השפעה רעילה על הכבד. בשל נטרול מתמיד של חומרים רעילים, הכבד מפסיק לבצע באופן מלא את תפקידיו, אשר מוביל דלקת שלה ולהגדיל. יש דבר כזה כמו אלכוהול hepatosis hepatosis הנגרמת על ידי שימוש שיטתי של אלכוהול.
 • הפרעות עיכול ומחלות נלוות. הכבד לוקח חלק פעיל בתהליך העיכול, אבל אם יש הפרה של ספיגת שומן או הפרשת חומצות מרה, אז זה מוביל פתולוגיות רציניות.
 • מחלות של המערכת האנדוקרינית. השמנת יתר שומנית מתרחשת כאשר ייצור מופרז של הורמוני הכליה וחוסר הורמון בלוטת התריס.
 • תת תזונה גורם הפרה של שומנים, אשר כרוך hepatomegaly ו hepatosis שומן. ארוחות לא סדירות, כמות מוגבלת של חלבון, צום קבוע, שינוי תכוף של דיאטה. כל זה מוביל לדלדול הגוף ולעובדה שתאי הכבד אינם מבצעים עוד את עבודתם.
 • שימוש ממושך בתרופות או בפרוביוטיקה, כמו גם בהקרנות, גורם למחלת כבד.

התסמין העיקרי של hepatomegaly על רקע של hepatosis שומן היא בחילות, הקאות, כאב hypochondrium ימין. Dysbacteriosis מופיע בחולה, מצב העור מחמיר, חדות הראייה עשויה לרדת. סימפטומים מובהקים של המחלה להתרחש בשלב האחרון של הפטיטיס שומני.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

Hepatomegaly בילדים

הפטומגאליה אצל ילדים יכולה להתרחש בכל גיל, הן אצל תינוקות והן אצל מתבגרים או ילדים בגיל בית הספר. הפרעות של תזונה, תהליכים אוטואימוניים בגוף וגורמים אחרים יכולים לגרום הפתולוגיות של הכבד ואת הטחול. לדוגמה, אצל ילדים בגילאי 5-7 שנים, כבד מוגדל הוא קשור לגיל, ולכן hepatomegaly הוא מתון. תופעה פיזיולוגית כזו אינה דורשת התערבות וטיפול רפואי. אבל אם זה קורה אצל ילדים גדולים יותר, הסיבה יכולה להיות בהפרעות של הגוף או מחלות.[22]

הסכנה היא לא רק כבד מוגדל, אלא הסימפטומים הנלווים. אם התינוק מתלונן על כאב מתחת לצלעות, פריחות ושינויים בפיגמנטציה של העור, הופעת ורידים עכביש על הבטן, בחילות והקאות, עייפות ואובדן תיאבון, זה מצביע על בעיות בריאותיות חמורות. כל אחד מהסימפטומים הנ"ל בשילוב עם כבד מוגדל הוא סיבה מיידית לחפש עזרה רפואית. הרופא יורה בדיקות כדי לאשר או לשלול נזק כבד.[23]

גורם hepatomegaly אצל ילדים הם מגוונים, אבל הרופאים לזהות 6 גורמים עיקריים שיכולים להוביל לבעיות, שקול אותם:

 • מחלות דלקתיות - זיהומים מולדים (הרפס, ציטומגלווירוס, אדמת), נזקי איברים רעילים ואורגניים, סגירת לומן של דרכי המרה, הפטיטיס A, B, C, מחלות טפיליות.
 • הפרעות מטבוליות - הפרת המבנה וחילוף החומרים של גליקוגן, הפרעות מטבוליזם של חלבונים, מחלת וילסון, הפרעות בחילוף החומרים בדם, מוקופוליסכרידיוזס, פורפיריה ועוד.
 • נזק כבד (חדירה) - מחלות המוליטיות של תינוקות, לימפומה, לוקמיה, hepatoma, גרורות, היווצרות דם באיברים "לא טיפוסי", histiocytosis.
 • הפרת תזוזה של ביילה ודם - שחמת, היצרות, פקקת, אטרסיה, אי ספיקת לב, מחלת וילסון.
 • הנזק העיקרי לכבד הוא multiksystosis, fibrosis כבד מולד, שחמת המרה ועוד.
 • Hyperplasia של תאים Kupffer כי לספוג ולעבד תאים מתים - granulomatous הפטיטיס, אלח דם, hypervitaminosis.
 • False hepatomegaly - מתפתח עקב פתולוגיות של מערכת הנשימה, למשל, באמפיזמה. איברים מוגדלים דוחפים את הכבד מתחת לצלעות

לבדיקה, הילד הוא היקף הבטן וכלי הקשה. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לרשת הוורידית הבולטת בבטן, שינויים בפיגמנטציה של העור והריריות הריריות, סימפטומים של שכרות, כאב וכאב. אם hepatomegaly מתונה, אין תסמינים אובייקטיביים.

לקבלת אישור אמין של נזק לכבד, לערוך מחקר אולטרסאונד. אבחנה כזו מוצדקת לחלוטין בהעדר תופעות חיצוניות של הפטומגאליה. אולטראסאונד מאפשר לך לזהות צורות שונות של המחלה, כדי לזהות הפרות במבנה הגוף. בהתבסס על תוצאות הבדיקה, נבחר טיפול מתאים. אבל hepatomegaly עצמו אינו מטופל, המחלה העיקרית שגרמה לפתולוגיה זו היא להיות מטופלים.

Hepatomegaly בעובר עולה כי הכבד של העובר הוא גדול מהרגיל. פתולוגיה זו מאובחנת בקלות, כמו גידול בגוף מוביל לעלייה בבטן, אשר אי אפשר שלא לשים לב במהלך אולטרסאונד של אישה בהריון. המשימה העיקרית של הרופא היא לקבוע את הסיבות שגרמו הפתולוגיה של הילד שטרם נולד. זה תלוי בטקטיקות הטיפול ובפרוגנוזה.[24]

ישנם גורמים רבים של hepatomegaly בעובר, לשקול אותם בפירוט רב יותר:

 • זיהומים תוך רחמיים - השפעות שליליות של טוקסופלזמוזיס, ציטומגלווירוס, ורצילה, אדמת, אדמת קוקסי, עגבת, ואפילו סכסוכים של רשאוס יכולים להוביל לכבד מוגדל. 
 • תצורות שונות של הכבד.
 • הפרעות מטבוליות.
 • אי ספיקת לב.
 • המוליזה
 • תסמונת דאקנה, בקווית '- וידמן, זלווגר.

אם hepatomegaly מתרחשת על רקע זיהום תוך רחמי, זה מוביל לא רק להגדיל את האיבר, אלא גם את המראה של תכלילים קטנים hypererechoic. באשר נגעים ניאופלסטיים בכבד של העובר, זה יכול להיות hemangioma, hepatoblastoma, אדנומה, mesenchymal hamartoma ועוד.

לעתים קרובות, כבד מוגדל מלווה פתולוגיות של הטחול. בדרך כלל, hepatomegaly מזוהה במחצית השנייה של ההריון. אבל הדבר החשוב ביותר בזיהוי בעיות אלה הוא לחסל תסמונת דאון. הטקטיקה של החדרת ההריון תלויה בגורמי הפתולוגיה, מאחר שהפטואומגליה המבודדת בעובר מתרחשת לעיתים נדירות.

Hepatomegaly בתינוקות

זה נחשב לנורמה אם יש לו אופי unexpressed, פחות מ 2 ס"מ.רשימת מחלות נרחב, מאז hepatomegaly אינו מופיע בפני עצמו, אך מסמן את נוכחותם של מחלות של איבר או אורגניזם. תסמונת הפטומגאליה עשויה להיות קשורה בהפרעות אכילה, תהליכים אוטואימוניים או מצב לאחר החיסון.[25]

הסיבות העיקריות לפתולוגיה נמצאות בתהליכים דלקתיים ודיסטרופיים אצל פרנכימת הכבד. Hepatomegaly אצל תינוקות יכול להיות תופעה פיזיולוגית. שקול את הגורמים העיקריים של הגדלת הכבד אצל תינוקות:

 • מחלות זיהומיות - כמעט כל זיהומים ויראליים אצל תינוקות גורמים להשראה והרחבה של הכבד.
 • מחלות של מערכת הלב וכלי הדם ואת מערכת הנשימה - הפתולוגיה יכולה להתפתח עקב כשל בחדר ימין. 
 • חסימה של דרכי המרה ואת הציסטה של צינור המרה - מחלה זו היא נדירה מאוד, אלא גם גורם כבד מוגדל. הסימפטומים העיקריים הם חום, וכאשר מנסים ללטש את הכבד, הילד מתחיל לבכות.
 • Cholangitis - hepatomegaly מופיע עקב דלקת של צינורות המרה. המחלה מלווה בחום ובכאב בהיפוכונדריה הנכונה.
 • תסמונת דברה - פתולוגיה מתרחשת אצל ילדים שמתפתחים בצורה גרועה. בשל עיכוב התפתחותי בכבד, גליקוגן ושומן מצטברים, אשר יכול לגרום hepatosis שומן.
 • הפרעות בחילוף החומרים בשומנים - במקרה זה, התינוק מופיע שלשולים קשים, הקאות ו xanthomas העור.
 • Echinococcosis היא מחלה הנגרמת על ידי הכנסת תולעים לתוך הכבד של הזחלים. הפתולוגיה גורמת לגידול מכאיב של העוגב. הגורם העיקרי של echinococcosis הוא קשר עם בעלי חיים, במיוחד כלבים.
 • תסמונת Voringer - hepatomegaly מתרחשת אצל ילדים עם תסמינים אוטונומיים ומשקל גוף לא נורמלי.
 • תסמונת מאוריאק היא סיבוך של סוכרת, הגורמת לצבירת שומן בכבד התינוק.
 • גידולים בכבד - hepatoblastomas וגידולי איברים בודדים הם נדירים ביותר, אבל הם יכולים גרורות להשפיע על אחת או שתי אונות של הכבד.
 • מחלת Gyrke - מחלה של הצטברות גליקוגן. בנוסף לעלייה בכבד, הוא גורם לעוויתות, לתוכן מוגבר של חומצת חלב בדם והפרשת חומצה אצטצטית עם שתן.

למרות מגוון רחב של גורמים, וגורמים גורמים hepatomegaly אצל תינוקות, ישנם תסמינים שכיחים שעשויים להצביע על מחלה, שקול אותם:

 • יבלות של העור - צהבת מתמשכת מופיעה במחלות כבד רבות. יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לצבע הצואה של הילד. אם לתינוק שלך יש שרפרף חסר צבע, עליך לפנות מיד לטיפול רפואי.
 • כוכבי הדם בבטן.
 • בחילה, חברה, תיאבון ירוד.
 • עייפות, עייפות.
 • נפיחות הטבור - זה קורה רק במחלות קשות של הכבד וחלל הבטן. הבטן של הילד מאוד מגדילה בשל הצטברות של נוזל.

תשומת לב מיוחדת מוקדשת לתינוקות שנדבקו ב- HIV עם hepatomegaly. במקרים מסוימים, כבד מוגדל הוא סימפטום מוקדם של הידבקות ב- HIV. בילדים כאלה, הטחול גדל, זיהומים של דרכי הנשימה העליונות, דרמטיטיס, חזרת והרחבת הלימפה. אם המחלה היא בקורס מתון, אז התינוק עלול לסבול קנדידיס אוראלי לטווח ארוך, הפטיטיס, שלשולים, חום, אנמיה, דלקת קרום המוח, או אלח דם.

trusted-source[26]

Hepatomegaly במהלך ההריון

זה קורה לעתים קרובות למדי. בעיות בכבד מתרחשות בדרך כלל בשליש האחרון. בשל הגידול ברחם, הכבד זז כלפי מעלה ימינה, הגוף הופך להיות גדול יותר מלא דם. במקביל, את הסיורים של הסרעפת מופחתים, אשר גורם קשיים הסרת מרה. בנוסף, במהלך ההריון יש מספר שינויים שיש לקחת בחשבון בעת בדיקת איבר. לדוגמה, המראה של ורידים עכביש על העור, תוכן גבוה של חומצות שומן, טריגליצרידים בסרום או כולסטרול. כל זה נובע מהשפעת אסטרוגן ופרוגסטרון וגידול במחזור הדם.[27]

כל מחלות הכבד המתרחשות במהלך ההריון ולגרום hepatomegaly מחולקים לשלוש קבוצות:

 • נגעי איברים הקשורים להריון (מתרחשים רק אצל נשים בהריון).
 • Cholestasis intrahepatic של נשים בהריון היא מחלה המאובחנת ב -20% מהנשים. הבסיס של הפתולוגיה הוא נטייה תורשתית לתגובה cholestatic חריגה אסטרוגנים ופרוגסטרונים המיוצר במהלך ההריון.
 • נזק כבד בשל רעילות (עם הקאות מוגזמות). תופעה דומה מתרחשת ב -2% מהנשים ההרות ומתפתחת בין 4 ל -10 שבועות של הריון, המסתיימת בשבוע ה -20 להריון. הקאות מוגזמות גורמות להתייבשות, לקטבוליזם של חלבונים, להפרעות אלקטרוליטיות ולירידה במשקל.

בנוסף הסיבות המתוארות לעיל, hepatomegaly במהלך ההריון יכול להתרחש עקב stasis כלי הדם, hepatosis שומן, סוכרת, לוקמיה, מחלות דלקתיות, גידולים סרטניים וציסטות.

trusted-source[28], [29]

איפה זה כואב?

טפסים

Hepatomegaly נכלל הסיווג הבינלאומי של מחלות 10 גרסה. כלומר, מסמך רגולציה יחיד המשמש כדי להסביר את השכיחות, סיבות למוות ואת הסיבות של האוכלוסייה המבקשים עזרה רפואית.

Hepatomegaly המורחק

מאופיין על ידי עלייה בכבד של 1-2 ס"מ.שינויים כאלה לא לגרום תסמינים מכאיבים, כך נוכחותם יכולה להיות מאובחנת רק באמצעות אולטרסאונד. אבל תהליך של עיוות הכבד במוקדם או במאוחר מתחיל להתבטא עם תסמינים קליניים אופייניים. מאז ללא טיפול הולם, hepatomegaly unexpressed מתקדמת.

תסמינים אופייניים של hepatomegaly unexpressed הם חולשה, עייפות מהירה, אשר מתרחשת ללא תרגיל פיזי או אחר. בחלל הבטן, יש רגשות לא נעימים של כבדות ואי נוחות, צרבת אפשרית, ריח רע מהפה, גירוד ו הפרעות בעיכול. כאשר הסימפטומים הנ"ל מופיעים, יש צורך לעבור בדיקה מלאה, שכן המישוש אינו יעיל. החולה נרשם אולטרסאונד, אשר תוצאות אשר יכול להעריך את מצב וגודל של הכבד. בנוסף אולטרסאונד, ניתן לבצע סריקה טומוגרפיה ממוחשבת בטן, המספק מידע מלא ואמין יותר על מצבו של האורגן.

אם שינוי בכבד נמצא, המטופל הוא prescribed דיאטה וטיפול תרופתי. הצעד הראשון להחלמה הוא תזונה נכונה ודחיית הרגלים רעים. אם הכאב בהיפוכונדריה הנכונה מתחזק, הרופא רושם תרופות לחזק את הממברנה של תאי הכבד: Kars, Ursosan, Essentiale-forte ואחרים.

trusted-source[30]

מתונה הפטומגאליה

הוא מאובחן בחולים עם שינויים קלים מפוזרים בכבד והתסמינים הקליניים המקבילים. רופאים משתמשים במונח זה כדי לתאר חריגות במבנה וגודל של איבר שאינם עומדים בנורמה.

עלייה מתונה בכבד מתרחשת עם התעללות ממושכת באלכוהול ותזונה לא מאוזנת. ככלל, אבחנה זו ניתן לראות לאחר בדיקה אולטרסאונד או CT סריקה של חלל הבטן. ללא טיפול נאות אורח חיים בריא, הפתולוגיה מתקדמת ומתבלטת.

trusted-source[31]

הפטומגאליה חמורה

מציין שינויים פתולוגיים, אך עדיין הפיך בגודל של הכבד. ככלל, זה נצפה ב hemoblastosis ו לוקמיה, בשל חדירה מסיבית של הרקמות של האורגן עם תאים ממאירים. זה מעורר את הופעת מוקדי הנמק ואת הצמיחה של רקמת חיבור. במקרים אלה, הכבד מגיע לגודל עצום, הכובש את רוב חלל הבטן, ובכך לשבש את העבודה של איברים פנימיים אחרים.

עם hepatomegaly חמורה, רופאים להעריך לא רק את גודל האיבר, אלא גם את המבנה, קווי המתאר ואת דפוס הרקמה. עלייה משמעותית באזורים מסוימים, את המראה של עקביות אבנים או foci הגידול, מצביע על מחלות מסוימות. הגדלה מהירה של הכבד אפשרי עם חדירת שומן ומחלות לב וכלי דם.

trusted-source[32], [33], [34]

אבחון hepatomegaly

הרופא בודק את החולה, מבצע מישוש וכלי הקשה. תשומת לב מיוחדת מוקדשת להיסטוריה של המחלה. המטופל צריך לספר לרופא אם יש כאב בבטן, הקאות ובחילה, צבע יוצא דופן של הצואה, מצהיבים של העור, תחושה של כבדות מוגזמת או גוש בבטן. לצורך בדיקה נוספת, הרופא יברר אם החולה לוקח כל תרופה, כמה אלכוהול הוא צורך ועל תזונה.

התסמינים האופייניים לפטומגאליה נותנים את כל הסיבות לביצוע בדיקה מפורטת של הגוף. ככלל, חולים הם prescribed:

 • ניתוח ביוכימי של דם (bilirubin בסרום, בדיקת תימול, phosphatase אלקליין, חלבון כולל proteinogram, ALT ו AST).
 • טומוגרפיה ממוחשבת הדמיה תהודה מגנטית של חלל הבטן.
 • בדיקת אולטראסאונד של חלל הבטן.
 • רנטגן.
 • ניתוח תפקודי כבד, כולל בדיקות לקרישת דם.

במקרים מסוימים, כדי להבהיר את התהליכים בכבד, לבצע ביופסיה. ניתוח זה נעשה באמצעות lararoscopy. כל שיטות האבחון לעיל מאפשרות לך להבין את המצב ולזהות במדויק את הגורם hepatomegaly.

אולטראסאונד סימנים של hepatomegaly

המניפסט על סריקות כמו נגעים מוקד. כבד מוגדל מאופיין בנוכחות אזורים עם הצטברות מופחתת של רדיונוקלידים. במהלך הבדיקה, הרופא גילה שינויים טופוגרפיים במצב, גודל האורגן, שינויים במבנה של קטעי הכבד.

אולטרסאונד יכול לזהות כל נגעים מוקד של הכבד. אבחון מאפשר לקבוע את מידת הפטומגאליה, מצב הטחול ואיברים פנימיים אחרים. מידע נרחב יותר כדי לחקור את הגורמים הגדלת הכבד מתקבל באמצעות echohepatography.[35]

trusted-source[36]

הדים של הפטומגאליה

הם ממלאים תפקיד חשוב בקביעת מחלות הגורמות לעלייה בכבד.

 • אם הפתולוגיה נגרמת על ידי אי ספיקת לב, הפטיטיס חריפה או מחלות טפיליות, אז echostructure הומוגני של האיבר נשמר.
 • אם echostructure הטרוגנית של הכבד מזוהה, זה עשוי להצביע על דלקת הכבד, שחמת הכבד, הפטיטיס כרונית.
 • במקרה של מוקדי דלקת או נמק ברקמות הכבד שגרמו להפרעות במבנה הד, ניתן לדבר על נוכחות של גידולים סרטניים, ציסטות או מורסות.

הד סימנים של hepatomegaly מאפשרים לך לקבוע במדויק את מידת הפתולוגיה: unexpressed, מתונה בולטת הגדלה של הכבד.

trusted-source[37], [38], [39]

מה צריך לבדוק?

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי של הפטומגאליה הוא הכרחי על מנת לקבוע במדויק את הגורם לנזק בכבד ולהפריד אותו ממחלות אחרות עם תסמינים דומים. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לגודל המניות של הגוף. לכן, עלייה בקצה האונה הימנית ללא אבחנה דיפרנציאלית יכולה להיות מוטעית עבור גידולים של המעי הגס, שלפוחית השתן או של הכליה. שלב חשוב נוסף של האבחון הוא להבחין בין הפטומגאליה לבין הפפטוזיס והפטטוזה. כדי לקבוע במדויק את הגורמים לעלייה בכבד, המישוש מבוצע בתנוחות שונות ובאולטראסאונד.[40]

 • כאשר לאבחן hepatomegaly עם דלקת כבד ויראלית חריפה, מידע על עירויים של דם או מרכיביו האחרונים חשוב. זריקות מרובות, מניפולציות פרנטרליות, כמו גם השתייכות המטופל לקבוצת סיכון או נוכחות של היסטוריה אפידמיולוגית בעלת אופי שלילי. על מנת לחסל דלקת כבד ויראלית חריפה, נערך מחקר של סמנים של וירוסים B, C, D, G. זה מאפשר לך לקבוע את השלב של שכפול וירוסים כדי לזהות את נוכחותו.
 • Hepatomegaly הוא אחד הסימפטומים הראשונים של שחמת הכבד, ולכן מחלה זו חשובה גם כדי להבדיל. שחמת גורמת ליתר לחץ דם בפורטל, לליקוי תפקודי ועיבוי הכבד.
 • יתר לחץ דם של הפורטל מלווה בהפרעות במחזור הדם, מה שגורם לעלייה באיבר. כדי לזהות את המחלה, גסטרוסקופיה מתבצעת, אשר חושף את הוורידים דליות של הקיבה והוושט, אולי ביופסיה.
 • כבד מוגדל וכאב בהיפוכונדריה הימנית אופייניים גם לחסימת הוורידים הכבד, מה שמוביל לירידה של זרימת הדם מהאיבר (תסמונת באד-צ'יארי). המטופל מתלונן על חום, חולשה ויימת. אולטרסאונד דופלר עם הערכת זרימת הדם מבוצעת לאבחון. הסימפטום העיקרי של המחלה הוא hepatomegaly עם תפקוד לקוי של הכבד. חובה היא ביופסיה לנקב.
 • חשוב מאוד לזהות מחלות של הצטברות (עמילואידוזיס, hepatosis שומן, דיסטרופה hepatocerebral, המוכרומטוזיס), אשר בשלב הראשוני לתת סימפטום אחד בודד - hepatomegaly. כדי לזהות hepatosis שומן באמצעות CT אולטראסאונד. באבחון של המוכרומטוזיס, תשומת לב מיוחדת מוקדשת לתוצאות בדיקות הדם. כדי לאשר את האבחנה של ניוון hepatocerebral, תשומת הלב היא שילמה לנוכחות של סימפטומים נוירולוגיים לנתק ביופסיה נתונים.
 • כאשר לאבחן מחלות של מערכת הלב וכלי הדם שגורמות hepatomegaly, יש צורך לזכור על דלקת הקרם האפשרי באזור החדר הימני. ככלל, במקרה זה היו פציעות באזור הלב או שחפת. הסימנים הראשונים של המחלה גורמים לכאב בהיפוכונדריה הנכונה, עלייה באונה השמאלית של הכבד, קוצר נשימה ולחץ מוגבר. 

trusted-source[41], [42]

למי לפנות?

יַחַס hepatomegaly

הטיפול בהפטומגאלי תלוי לחלוטין בתוצאות האבחון וברכיב האטיולוגי של הפתולוגיה. הטיפול צריך להיות מכוון לחסל את הסיבות לנזק בכבד כדי להילחם בסימפטומים כואבים. זה חובה לקיים דיאטה מיוחדת, משטר תרגיל עדין טיפול מניעתי hepatoprotective.

אם hepatomegaly נגרמת על ידי הפטיטיס, אז טיפול אנטי ויראלי ו hepatoprotective מוביל התאוששות מלאה ושחזור של הגודל הרגיל של הכבד. מינוי betaine, pentoxifylline, rosuvastatin, orlistat, חומצה ursodeoxycholic ו atorvastatin עם statushepatitis לא אלכוהוליים. [43], [44], [45], [46], [47]. מחקרים הראו כי צריכת ויטמין E וויטמין C מפחית פיברוזיס בחולים עם statushepatitis שאינם אלכוהוליים [48]. בשחמת הכבד, אשר גורם החלפה בלתי הפיך של תאי הכבד עם רקמת חיבור, התאוששות מלאה של הכבד אינו אפשרי. הטיפול נועד לחדש את מחסור באנזימים של הגוף ולשמור על תפקוד תקין. הטיפול מצטמצם לטיפול פליאטיבי, אשר נגוע בו הפטומה באיטיות, ומצבו של החולה הולך ומחמיר.

אם לחולה יש כבד מוגדל על רקע שחמת שחורים, מומלץ להגביל מאמץ פיזי, לעקוב אחר דיאטה עם מספיק ויטמינים וחלבון, וגם לחלוטין לוותר על אלכוהול. שחמת נגיפי פעיל B ו- C גורם שכפול ויראלי, ולכן, הטיפול מתבצע עם תרופות רפואיות.[49], [50]  

כאשר hepatomegaly נגרמת על ידי כשל בכבד עם מיימת וחוסר כלוריום נתרן, משתנים הם prescribed לטיפול. אם המחלה הבסיסית מתקדמת, מלווה שחמת הכבד או מטופל מתחת לגיל 60, השתלת איברים אפשרי.[51], [52]

trusted-source[53], [54]

תזונה עבור hepatomegaly

תזונה עבור hepatomegaly הוא אחד התנאים החשובים ביותר עבור שחזור בריאותו של הכבד. תזונה בריאה מאוזנת יש השפעה מועילה על הכבד ואת הגוף בכללותו. שקול את הכללים הבסיסיים של תזונה hepatomegaly:

 • אתה צריך לאכול לפחות 6 פעמים ביום, כלומר, שלוש ארוחות עיקריות שלושה חטיפים. מזון מומלץ לקחת מנות קטנות, קטנות.
 • יש צורך לנטוש לחלוטין את השומן ואת מטוגן. הארוחות הן מאודות, מבושל או אפוי. ביום זה מותר לצרוך לא יותר מ 70 גרם של שומן, בעוד שומנים מן החי עדיף להחליף עם ירקות.
 • מן המזון אתה צריך לבטל לחלוטין מוצרי מאפה, סוכר וכל ממתקים.
 • אסור לאכול בשר ושומן דגים, שומן, מעושן, מתובל, משומר או מזון מלוח.
 • בתזונה צריך להיות מאודה וירקות מבושלים, דגני בוקר, דגים מאודים או אפויים, בשר עוף. מומלץ לאכול יותר פירות וירקות עונתיים.

trusted-source[55]

דיאטה עבור hepatomegaly

דיאטה עבור hepatomegaly נועדה לנרמל את תפקוד הכבד. דיאטה היא חמש ארוחות כל 3-4 שעות עם הגבלות מסוימות בבחירת מוצרים. דרישות אלה עולים בקנה אחד עם הדיאטה של Pevzner № 5. בנוסף תרופות prescribed לטיפול hepatomegaly, התאוששות יכול להיות מואץ עם מזון. אי ביצוע הכללים של הדיאטה יכולה להיות השלכות חמורות מאוד על הגוף לעורר דלקת של הכבד, אשר רק מחמירה hepatomegaly.

מוצרים מותרים:

 • שמנים צמחיים.
 • ים ודגים רזים.
 • ירקות טריים ופירות, ירקות.
 • חלב ומוצריו.
 • דבש, מרשמלו, ריבה.
 • פירות יבשים.
 • דגנים.
 • עוף דל שומן.
 • מרק ירקות, דגני בוקר וחלב.
 • כרוב כבוש.

הארוחות עבור הפטומגאלי מחייב לארוחת ערב לא יאוחר משבע בערב. אסור בהחלט לאכול יתר, בין הארוחות צריך להיות מרווחי של 2.5-3 שעות, אבל לא יותר.

התוויות נגד:

 • חמאה (יותר מ 50 גרם ליום) ומרגרינה.
 • ביצים (לא יותר מ 2 בשבוע).
 • נקניקיות ונקניקיות.
 • בשר חזיר, כבש.
 • גבינה עם תכולת שומן גבוהה.
 • מאכלים ממולאים ומטוגנים.
 • מתובלים חריפים, רטבים, חומץ.
 • קטניות ובצל.
 • מיץ עגבניות.
 • סוכר לבן מעודן וכל קונדיטוריה.
 • שוקולד
 • שימורי מזון.
 • מוצרי מאפה.

דיאט ו hepatomegaly הם שני מושגים בלתי נפרדים. מאז ללא תזונה נכונה זה בלתי אפשרי לשחזר לחלוטין את הפונקציות של הכבד ואת בריאות הגוף. לאחר האבחון, הרופא עשוי להוסיף הגבלות תזונתיים נוספים הקשורים למחלה ספציפית שגרמה לעלייה באיבר. משך הדיאטה נקבע גם על ידי הרופא המטפל, אבל כמה המלצות יצטרכו להיות לאורך כל החיים.[56], [57]

trusted-source[58]

מְנִיעָה

מניעה של hepatomegaly תלוי במחלה הבסיסית שגרמה לעלייה בכבד. כדי למנוע hepatomegaly, עליך לעקוב אחר תזונה בריאה, לוותר על הרגלים רעים (אלכוהול, עישון) ואת משקל השליטה. בזהירות רבה ורק לאחר אישור רפואי, אתה יכול לקחת סמים, כפי שהם יכולים גם לגרום נזק רעיל לכבד.[59]

למטרות מניעה, מומלץ לשמור על אורח חיים פעיל, לשחק ספורט. תנאי מוקדם לרווחתה היא להיות שינה בריאה וטיפול בזמן לטיפול רפואי.

trusted-source[60], [61]

תַחֲזִית

הפרוגנוזה של הפטומגאליה תלויה באופי ההתרחשות של פתולוגיה זו ובחומרת ההפרות. אם הגדלת הכבד היא בשל נגעים ויראליים זיהומיות, אז זה ניתן לטפל. טיפול אנטי-ויראלי יעיל במיוחד בשלבים המוקדמים, בעוד שהסיכון למעבר לצורה המתבטאת הוא 5%. עם פתולוגיות הכבד הנגרמות על ידי נזק רעיל, הפרוגנוזה מחריפה. פרוגנוזה שלילית יש שחמת, hepatosis שומן בלתי מבוקרת, צורות של דלקת כבד.

כל מחלה שגרמה לא רק עלייה באיבר, אלא גם שינויים בכבד parenchyma מאופיינים התקדמות מהירה ופיתוח של תוצאות חמורות. ב -30% ממקרי המוות מתרחש סיבוכים של המחלה הבסיסית שגרמה hepatomegaly. אלה יכולים להיות דימום intraperitoneal, מחלות זיהומיות קשות, פגום פונקציה antitoxic של הכבד, ועוד.[62]

Hepatomegaly הוא סימן של בעיות בכבד ובגוף. בדיקות רפואיות סדירות בדיקות אולטרסאונד לחשוף את הכבד מוגדל בשלביו המוקדמים. בשל כך, ניתן להתחיל טיפול בזמן של המחלה הבסיסית לחזור לגודל הרגיל של הגוף ואת היכולות הפונקציונליות שלו.

trusted-source[63], [64], [65], [66], [67]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.