Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

האם אני יכולה ללכת עם התינוק בטמפרטורה?

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021

טמפרטורה גבוהה אצל ילד היא סימן נפוץ לפתולוגיה. אם אנחנו מדברים על היפרתרמיה, אז אצל ילדים זה קשור לעיתים קרובות עם זיהום ויראלי. כך טמפרטורת הרים שומר, ככלל, כמה ימים, ולאחר מכן יורדת בתהליך ההתאוששות של הילד.

האם אני יכולה ללכת עם התינוק בטמפרטורה? התשובה לשאלה יכולה להיות חד משמעית - זה אפשרי, אבל יש כמה תנאים. כדי להבין את הבעיה, אתה צריך להבין למה אתה צריך ללכת בכלל כאשר הילד חולה.

אם אנחנו מדברים על זיהומים נגיפיים נגיפיים תכופים המתרחשים אצל ילדים מספר פעמים בשנה או אפילו מספר פעמים בחודש, הם מלווה בעלייה בטמפרטורת הגוף. זוהי תגובת מגן נורמלית של הגוף לוירוסים. רמת עליית הטמפרטורה אינה עולה על 38.7 מעלות בתקופה החריפה. זה יכול להיות רק ביום הראשון, ואז הטמפרטורה לא להגיע למספרים כאלה בכלל נשמר ברמה subfebrile. רק בתנאים כאלה זה מאוד שימושי ללכת עם הילד. אבל לעשות את זה לא בתקופה חריפה, כאשר יש טמפרטורה גבוהה. אתה יכול להוריד את טמפרטורת הגוף של הילד עם antipyretics, ולאחר מכן לצאת איתו ללכת. זה מותר אם הטמפרטורה היא מתחת 38 מעלות.

לא משנה את הזמן של השנה, זיהום וירוס יכול להיות בכל מזג אוויר, כולל קיץ חם. כשמדובר חום גבוה אצל ילד בחורף, טיולים חוצות הם מאוד שימושי עבור חיסול הפתוגן. ראשית, באוויר צונן וקריר, ילד יכול לנשום בקלות רבה יותר. שנית, וירוסים המשפיעים על הגוף של הילד ועל כל אדם אחר מותאמים לחיות בגוף האדם בתנאים נוחים בטמפרטורה נוחה. וירוסים אלה בתבוסה של הגוף חי שם בשל העובדה כי יש "חום", כי לאדם יש טמפרטורת גוף יציבה. כאשר ילד עם זיהום ויראלי בטמפרטורת הגוף subfebrile הולך ברחוב, וירוסים אינם מותאמים לתנאים סביבתיים אגרסיביים כאלה, והם מתים. זה בהחלט מאיץ את ההתאוששות של הילד. אם זו שאלה של חורף, אז אתה יכול ללכת עם ילד חולה בטמפרטורה של לפחות 10 מעלות. אם הרחוב קר מאוד, אז עדיף פשוט לנשום את האוויר על המרפסת בזמן החדר מאוורר.

כאשר ילד חולה בקיץ, ויש לו חום, אז אתה צריך לקחת בחשבון כי הליכה בשמש לא יעזור לילד. לכן, בקיץ אתה יכול ללכת בערב, כאשר השמש יורדת.

אינדיקטור חשוב נוסף למצבו של הילד הוא מצב בריאותו. אם ילד מרגיש טוב בירידה בטמפרטורה ורוצה לצאת החוצה, זוהי עדות ישירה כי אתה יכול ללכת איתו.

כשמדובר בטמפרטורה גבוהה ובמצבו של ילד בעל חומרה בינונית או כבדה, הטיולים אינם במקומם. כשהאמא שוכבת עם הילד בבית החולים, סביר להניח שמצבו של התינוק כבד, ולכן מוטב לדחות את ההליכה לתקופה מאוחרת יותר.

קרא גם על איך לדפוק את החום בילד במאמר זה.

הליכה באוויר הפתוח לתינוק עם זיהום ויראלי ומצב מתון של התינוק הוא מאוד שימושי. אוויר צח הוא גורם המאיץ את ההתאוששות, כך שאתה יכול להשתמש בו בטיפול, בטמפרטורה subfebrile.

trusted-source[1], [2]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.