Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עגבניות עבור צנית: זה אפשרי או לא?

המומחה הרפואי של המאמר

ראומטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

להיות חבר מלא של משפחת Solanaceae, עגבניות הם בין מוצרי הירקות הפופולרי שסביבו מחלוקת לא שוככת. ואת הנקודה העיקרית של דיונים רפואיים ותזונתיים - האם אפשר לאכול עגבניות עם צנית.

עד שיגיעו חוקרים לדעה משותפת ולא יענו על שאלה זו חד-משמעית (אם אפשר!), נותר לנו לצטט נקודות מבט שונות וטענות של מי שמבטא אותה.

עגבניות עבור צנית יכול להיות: הטיעונים העיקריים

תזונאים רבים טוענים כי על ידי אכילת עגבניות עם צנית, אתה יכול להפחית את החומציות של השתן. בשביל מה?

כאשר הדם מגביר את התוכן של חומצת השתן - תוצר של מחזור ביולוגי של חנקן ואת מחזור של אוריאה בגוף - זה יכול להוציא את הכליות תפקוד תקין. אבל בשביל זה, את רמת החומציות של הדם צריך להיות נורמלי (pH 7.34-7.45). אחד הגורמים לשמירה על חומצת השתן בדם ואת בתצהיר של גבישים מסיסים שלה המפרקים - צנית - חומציות מוגברת של הדם (הפר את מאזן החומצות והבסיסים). כדי להביא את האינדיקטור הזה לנורמלי, מומלץ לאכול מוצרים בעלי תכונות אלקליזציה - ירקות, פירות וגרגרים המכילים חומצות אורגניות.

עגבניות עשירים בחומצות אלה, ובהן קרבוקסילית (ציטרית, מאלית, טרטרית, אוקסלית, succinic, פומרית), hydroxyacetic (גליקולית) oxohexanoic (galacturonic), חומצות hydroxycinnamic (caffeic, coumaric ו ferulic).

אפקט אלקליני, אשר נותן עגבניות עבור צנית, מתקבל על ידי ניטרול חומצות אורגניות בבטן עם סוד אלקליין, אשר מיוצר על ידי בלוטות הקטע פילורי. הסוד מורכב ביקרבונט (מלח ביקרבונט), כלורידים, סולפטים ואחרים. כתוצאה מכך, תגובות הנתונות חומצה, מטען חשמלי חיובי יונים (קטיונים) וידועות מן הפיסיולוגיה, כלומר קטיונים ליצור סביבת אלקליין.

בנוסף, חומצות hydroxycinnamic שהוזכרו לעיל יכול גם להיות שימושי שגדון. ראשית, תכונות נוגדות החמצון שלה כי להגן על הגוף מפני ההשפעות של רדיקלים חופשיים. שנית, אלה חומצות אורגניות שייכות תרכובות phenylpropenic, ואת הנוכחות של הקבוצה הפנולית שלהם מצביע על יכולתם להפחית דלקת - על ידי עיכוב הייצור של אנזימים הדרושים כדי להפעיל את התגובה הדלקתית.

הוא האמין כי אפקט אנטי דלקתיות של עגבניות התקפות צנית יכול לשפר ליקופן - פיגמנט אדום, β-carotene isomer עם פוטנציאל נוגד חמצון משמעותי. ליקופן ב 100 גרם של עגבניות הוא 2.57 מ"ג. עם זאת, זה יכול להיות מתבוללים, כמו כל קרוטנואידים, רק בנוכחות שומנים.

כדי לצרוך עגבניות עם צנית לא מומלץ: הסיבות העיקריות

אגב, דיאטה עבור צנית (№ 6), מומלץ גם עבור urate ו oxateate בשתן ו nephrolithiasis חומצת השתן, אינו מכיל מילה אחת עגבניות לא ניתן לאכול עם גאוט. מן מוצרי הירקות יש לכלול תרד, חומץ וקטניות. ועגבניות, חצילים, פלפל ירוק, פטרוזיליה (ירקות), כמו גם כרובית, חמוציות ופטל מומלץ להיות מוגבל.

חלק מהאנשים מאמינים כי Solanaceae - תפוחי אדמה, חצילים, פלפלים ועגבניות - להגדיל דלקת וכאב משותף, אבל לא נעשו מחקרים רציניים בנושא זה.

לדוגמה, בקיץ 2015, חוקרים מאוניברסיטת אוטגו (ניו זילנד) ערכו סקר של תושבים מקומיים הסובלים צנית, לגבי מוצרים - מעורר של התקפי כאב. התשובות נתנו רק מעל אלפיים איש. המקום הרביעי (לאחר אלכוהול, פירות ים ובשר אדום) נלקח על ידי עגבניות עם צנית. Rheumatologists עולה כי אכילת עגבניות יכול לגרום התקפי צנית על ידי הגדלת את urate בסרום הדם. ילידים ניו זילנדים - מאורי - לפני 100 שנה לא היה מושג על המחלה הזאת. ועכשיו בין המאורי וגברים של האיים באוקיינוס השקט, רמת התבוסה גאוט הוא 10-15%.

כפי שהוצעו מדענים אשמים זה יכול להיות עגבניות חומצה גלוטמית בצורה של מלח גלוטמט - גלוטמט, המהווה את מקור החנקן בסינתזה של purines והופך ייצור ממריץ עודף של מלחי חומצת שתן.

לכן, המחלקה למחקר ביוכימי באוניברסיטת ניו זילנד החליטה: יש צורך במחקרים נוספים כדי לקבוע אם יש להוסיף את העגבניות לרשימת החריגים התזונתיים עבור צנית.

עגבניות עבור צנית הם חלק מתזונה מאוזנת

בהליך מכל מה שהוזכר לעיל, דיאטה עבור צנית על בסיס של עגבניות - כידוע לך - הוא בלתי אפשרי. והעצה מהאינטרנט על העובדה כי ירידה מתמשכת ברמת החומצה שתן בדם המבטיחה צריכה יומי של גספצ'ו מרק עגבניות (גרוס בבלנדר עגבניות טריות, מלפפונים, פלפלים ירוקים, בצל ושום בתוספת חומץ יין ושמן זית) - reniksa המלא (כלומר זה שטויות).

ואף על פי עגבניות עשירים ויטמינים ו microelements והם מתאימים עבור רוב החולים צנית, הם צריכים להיות נצרך כחלק דיאטה מאוזנת כללית. בנוסף, עגבניות הם 94% מים, ולכן הם משתנים מעולה, אשר משפיע באופן חיובי על העבודה של הכליות.

אז אם אתה חושד כי עגבניות או מזונות אחרים להחריף את הביטוי של המחלה, לפעול באופן רציונלי: פשוט לא לכלול אותם בתזונה.

אנו מקווים כי עכשיו את הרעיון של עגבניות ואת המאפיינים התרחב. ואלה הסובלים צנית, זה נשאר לקחת את המידע שהתקבל ולהחליט: אם הם צריכים לאכול עגבניות עבור צנית.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.