Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דרמטולוג ילדים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

לעתים קרובות עבור ההורים הוא תעלומה מי כזה רופא ילדים. בראש, יש אסוציאציות עם רופא עור, הגישה אליה מוסתרים בקפידה ולעתים קרובות נתפסת כמשהו מביש ולא נעים.

מי רופא ילדים?

רופא עור הוא מומחה שעוסק בבעיות עם העור ונספחיו, כגון ריריות, שיער, ציפורניים, חושף שיטות למלחמה במחלות עור ומניעתן.

העובדה שלילדים צעירים יש עור צעיר אינה מבטיחה את ביטחונה המוחלט. זה רופא עור ילדים יבצע למניעת כוויות עור כוויות קור על שאר העור של הפנים והידיים בחורף, יוכלו לזהות פריחה על העור ולאבחן את זה כמו שצריך, לעזור במקרה של בעיות עם צמיחה של שיער או ציפורניים של ילד, כדי לזהות את הגורמים גירוד על העור.

רופא זה אינו ברשימת המומחים הרגילים, הוא מטופל לעתים רחוקות בכוחות עצמו, לעתים קרובות יותר כלפי רופאים אחרים. רופא עור ילדים יכול להיות במרפאה או בבית חולים. אין כמעט צורך לשמור על מרפאה קטנה בדרמטולוגיה במדינה. לכן, הם נמצאים לעתים קרובות יותר במרכזים אזוריים מרכזיים ומוסדות רפואיים מיוחדים.

ילדים פעילים מאוד. לעתים קרובות הם יכולים להזיק לעור, להידבק במחלות עור מבעלי חיים. זה רופא הילדים של הילדים אשר יעניק את העזרה המתאימה ביותר לילד ולעזור להיפטר הבעיה בהקדם האפשרי.

מתי עלי לפנות לרופא עור ילדים?

דרמטולוג ילדים אינו נמצא בכל מרפאה, אך כדאי למצוא דרך להגיע להתייעצות עם מומחה זה במספר מקרים.

קודם כל, אתה צריך ליצור קשר עם רופא עור ילדים על כל שינוי חשוד במצב העור, במיוחד אם אין מושג על הסיבות לכך. חשדות יכולים לגרום כתמים על העור, לשנות את גוון העור בכל פני השטח, וגם באזורים מסוימים. כי רוב החששות לא רק את העור, אלא גם את הריריות הריריות. הם יכולים גם לפתח פריחות והם יכולים לשנות צבע וצל. כל שינוי בקרקפת ראוי לתשומת לב מיוחדת. כל המטופלים ויקיריהם יכולים להבחין רק לעתים רחוקות בבעיות בעור מתחת לשיער, אבל אם עדיין יש חשדות שאין כל דבר בסדר, אז כדאי לפנות לרופא ילדים. כמו כן, כדאי לפנות לרופא ילדים אם יש שינויים ברורים של זיעה, ריח מסוים מרגליים, שינויים בצבע, צורה, מבנה הציפורניים של הרגליים או הידיים. סדקים שונים על העור, גילויים של אקזמה, פסוריאזיס, הביטוי של רשתות כלי הדם על העור - כל אלה הן הסיבות להזדקק לרופא ילדים.

בעיה כזו דחופה עבור בני נוער, כמו אקנה אקנה, קשקשים, צמיחת שיער, גם, יכול לקבל פתרון פעיל יותר בעזרת רופאי ילדים.

גם אם אין בעיות דרמטולוגיות ברורות, ביקור תקופתי לרופא כזה כרופא עור לילדים לא יהיה מיותר וישפיע רק על הבריאות הכללית.

אילו בדיקות אני צריך לקחת כאשר אני פונה לרופא ילדים?

דרמטולוג ילדים בעבודתו לעיתים קרובות יכול להשתמש בנתונים של מחקרים במעבדה.

לכן, בעת יצירת קשר עם רופא עור ילדים, כמה בדיקות עשוי להיות נחוץ. הניתוח הנפוץ ביותר הוא בדיקת דם קלינית כללית. הוא יכול לספר הרבה על בריאות החולה. בדרך כלל רופא ילדים יכול להעריך את הבריאות הכללית של הילד, לגלות את נוכחותם של תהליכים דלקתיים בגוף.

גם עבור רופא עור, ניתוח כזה מוכר לכולם כמו urinalysis יהיה חשוב . זה הוא המספק מידע רב על תהליכים מטבוליים בגוף

כדי מנתח יותר מנתחים כוללים שריטות של העור ואת רירית ממברנות. הם יכולים ללמוד תחת מיקרוסקופ, וגם לבצע גידולים לחקר הרקע המיקרוביולוגי.

בדיקות כאלה כמו בדיקות אלרגיות הם גם שנקבעו לעתים קרובות על ידי רופא ילדים של ילדים.

יש מספר בדיקות אימונולוגיות. לדוגמה, המחקר של התוכן של אימונוגלובולינים בדם .

לפעמים זה עשוי להיות נחוץ לא רק לגרד את העור, אבל הביופסיה שלה, כלומר, בחירת אתר העור לניתוח מפורט יותר מעמיק. במקרים מסוימים, רופא עור יכול לקבוע בדיקות סלקטיביות לנוכחות של זיהומים מסוימים בגוף, כגון וירוס הפפילומה האנושי, הרפס. זיהומים אחרים. זה יכול להיות כמו בדיקות דם, מריחות ו scrapings.

בדיקות אלה, אשר רופא הילדים יכול למנות יכול לפתוח מידע חדש לגמרי על המטופל ולעזור בפתרון בעיות לא רק דרמטולוגיות.

אילו שיטות אבחון משתמשת דרמטולוג הילדים?

דרמטולוג הילדים משתמש בשיטות שונות של אבחון בעבודתו. הראשון שבהם הוא בדיקה כללית של העור והריריות הריריות. לעתים קרובות רופאים מעשיים יכולים להשתמש רק בשיטה זו של אבחון, שכן עם ניסיון וידע נכונים בדיקה פשוטה יכולה להודיע יותר ממספיק מידע על הבעיה הקיימת. בדיקה של העור והריריות הריריות באופן כללי שיטת אבחון שכיחה למדי ברפואה ומשמשת לא רק על ידי רופא עור, אלא גם על ידי רופאים רבים אחרים.

בנוסף, רופא העור בעבודתו משתמש בשיטת אבחון, כגון דרמטוסקופיה. מחקר זה של דגימות עור וריריות, גרוטאות, כתמים במיקרוסקופ אור. שיטה זו מאפשרת לך לזהות טפילים, כדי ללמוד את המקום של נגעים בעור בפירוט רב יותר.

מחלות של העור ואת רירית הממברנה נגרמות לעיתים קרובות על ידי פתוגנים microbial. לכן, אחת השיטות העיקריות של עבודה של דרמטולוג ילדים הוא ניתוח מיקרוביולוגי. לשם כך, גידולים של חומרים נבחרים נזרעים מדיה מזין שונים. זה הכרחי עבור מבחר מדויק יותר של תרופות. בעת יצירת יבול של דגימות, ניתן לבדוק את האפקטיביות של תרופות שונות על הפתוגן ישיר.

בנוסף, מחלות דרמטולוגיות קשורות לעיתים קרובות לבעיות בריאותיות אחרות.

זה דורש שיטות אבחון לקחת בחשבון מחלות אחרות. אז, אם יש בעיות בעלות אופי אלרגי, אז יהיה צורך להשתמש בבדיקות אלרגיות בעור. אם מערכת כלי הדם של הגוף הוא שיבשו, אז יש צורך במחקר אנגיוגרפי. אם המחלה קשורה בדרכי העיכול, ייתכן שתידרש בדיקה פרוקטולוגית ואוטולירינגולוגית.

ייעוץ של רופא עור עשוי להיות נחוץ עבור מספר מחלות אוטואימוניות. במקרה זה, יש צורך לבצע immunofluorization.

מדי פעם, יש צורך בדיקה היסטולוגית של אזורים מושפעים של העור.

שיטות אבחון עבור ילדים דרמטולוג בוחר בכל מקרה בנפרד על מנת לקבל את המידע המלא ביותר על המחלה.

מה עושה רופא העור לילדים?

רופא ילדים יכול לבצע מגוון רחב של פונקציות. ראשית, הוא עוסק באבחון וטיפול במחלות עור, שיער ומחלת ציפורניים. אבל בנוסף, מומחה זה מעורב באבחון מורכב של מספר מחלות אחרות שעלולות לגרום בעקיפין ביטויים מסוימים על העור. רופא עור לילדים יסייע לקבוע את הסיבות לסוגים שונים של פריחה, להמליץ על הליכי בדיקה הדרושים כדי לזהות את הגורמים המדויקים של המחלה.

בנוסף, רופאי הילדים עוסקים במניעת מחלות שונות. הוא זה אשר יהיה במיומנות להרים את הילד קרמים שונים נגד כוויות שמש, לבחור את השמפו המתאים ומוצרי טיפוח העור. לרופא הילדים יש להתייחס לשאלות על איכות, הרכב ותכונות העיצוב של בגדי ילדים. זה האחרון רלוונטי במיוחד עכשיו. למרות המגוון העצום של המיטה בגדי ילדים, אשר מושכת דפוסים צבעוניים בעיצוב מקורי, חשוב להבין כי הצבעים יכולים להיות השפעות פתוגניים רציניות מאוד על הילד ועל פגיעה לא רק את העור אלא גם דרך הנגעים בעור לתוך הגוף להכביד על המצב פנימי גופים. בגלל מסקנות דרמטולוג ילדים על איכות המוצרים של ילדים מסוימים, אשר עשוי לכלול לא רק בגדים ומצעים, אבל גם צעצועים, כלי מטבח, פריטים היגיינה אישית כגון מברשות שיניים, מגבות ומגבות, מגיעות קרוב מאוד תשומת לב.

רופא עור ילדים יכול לבצע לא רק ניתוח מופשט, אלא גם כפוף למחקר מפורט הנושאים שבהם הילד קשר לזהות חומרים מזיקים או טפילים בהם.

רופא עור ילדים יכול לתת ייעוץ איכותי על כמעט כל סוגיות של מגע של הילד עם הסביבה החיצונית.

אילו מחלות מטופלים על ידי רופא עור לילדים?

דרמטולוג ילדים יכול לטפל באופן פוטנציאלי באותן מחלות כמו נציגי התמחויות אחרות בדרמטולוגיה. זה יכול להיות דרמטיטיס של חומרת שונים ומקור שונה, אקנה אקנה. בנוסף, זה רופא העור אשר יתמודד עם בעיות כגון papillomavirus אנושי, הרפס, molluscum contagiosum, כמו גם את כל המחלות המופיעות תחת הפעולה של פתוגנים אלה. כמו כן, רופא העור עוסקת היום מחלה רלוונטית, כמו נגעים פטרייתיים של העור והציפורניים. לרשימה של מחלות, כי רופא העור מתייחס, אתה יכול גם להוסיף כגון המכונה ויטיליגו, סבוראה, חזזית (צורות שונות), demodecosis, pediculosis, קנדידה.

אבל יש לקחת בחשבון כי זה רופא הילדים של, אשר, ברוב המקרים, אינו עומד בפני כל קשת של מחלות. עבור ילדים, בעיות כגון pediculosis, חזזית, ו אלרגיות הם לעתים קרובות אקטואלי. עבור ילדים גדולים יותר, מחלות כגון אקנה, demodicosis, את המראה של וירוס הפפילומה האנושי הרפס, זיהומים פטרייתיים של העור ואת הציפורניים של הרגליים יכול להיות אמיתי. עבור ילדים צעירים מאוד, טיול עם רופא עור לילדים יכול להיות קשור קנדידה של חלל הפה, אטופיק או אלרגי דרמטיטיס, כל בעיות עם העור של התינוק, אשר מעוררים דאגה להורים רופא הילדים.

בכל מקרה, רופא עור לילדים יכול לעזור במקרה של מגוון רחב של בעיות ועם עור ושיער. ישנן מחלות נדירות למדי, וזה רופא הילדים של מי יכול בצורה מדויקת ביותר בפירוט לעשות את האבחון של המצב.

עצות לרופא ילדים

דרמטולוג הילדים יעזור עם המלצותיו כדי למנוע בעיות רבות:

  1. להתבונן היגיינה אישית להתקלח כל יום.
  2. לפקוח עין על איכות של חומרי ניקוי המשמשים, כגון ג'ל מקלחת, סבון, קצף אמבט.
  3. במקרה של אלרגיות, בזהירות ללמוד את ההרכב של כל המוצרים שהיו בשימוש בעתיד הקרוב.
  4. אל תיתן למישהו טיפול אישי, וגם להשתמש באחרים. כנ"ל לגבי מברשת שיניים, באסט, נעלי התעמלות או נעליים אחרות כי הקשר העור של הרגליים.
  5. השתמש סוכני ריכוך העור, במיוחד כאשר מגע תכופים עם כלור מוגזם או מים קשים מתרחשת. כדי אמצעי כזה יכול דאגות קרמים שונים, מולוצקו לגוף, תרסיסים humidifying.
  6. תחתונים, כמו גם שאר הבגדים, לעתים קרובות במגע עם פני השטח של העור, צריך להיות עשוי בדים טבעיים ולאפשר חילופי חום נורמלי על פני העור.
  7. אין להתעלל דיאודורנטים שונים antiperspirants, אשר להפר את התהליכים של הזעה טבעית.
  8. בשום מקרה לא יכול ללכת לישון בלי לשטוף את הקוסמטיקה מן העור של הפנים והגוף.
  9. מסרקים חייבים לעמוד בדרישות בטיחות, לא להשתמש מסרקים כי נזק הקרקפת.
  10. אם מתרחשות תופעות חשודות כלשהן על העור, כדאי להתייעץ עם רופא.

מעקב אחר העצה שניתנה על ידי רופא הילדים של הילדים, תוכל לשמור על הבריאות שלך במשך זמן רב, כמו גם מצב רוח טוב.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.