Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בגדים

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

Choroida (מן chorioidea הלטינית) - המרקוד בפועל, החלק האחורי של מערכת כלי הדם של העין, הממוקם מן הקו משוננת העצב האופטי.

העובי של דמה בקוטב האחורי של מ"מ העין 0,22-0,3 וירידות לכיוון הקו המשונן כדי 0.1-0.15 מ"מ. כלי כורואידלית הוא סניפים אחוריים העורקים ריסים קצרים (סניפים סיבוביים של עורק העיניים), העורקים ריסים ארוכים אחוריים נסיעה מהקו המשונן אל הקו המשווה ואת עורקי ריסים הקדמיים, אשר, להיות המשך של עורקי שרירים, שליחת סניף החלק הקדמי של דמית, אשר anastomose עם סניפים של העורקים התחתוניים הקצרים.

העורקים התחתונים הקצרים אחוריים מחוררים את הסקלרה וחודרים לחלל הנמצא בין הסקלרה לבין הצ'ורויד באזור הסופרצ'ורידיאלי סביב דיסק העצב האופטי. הם מתפרקים למספר רב של ענפים, המהווים את המעטפה הווסקולארית עצמה. סביב הדיסק של עצב הראייה נוצר טבעת וסקולרית של סינה גלר. בחלק מהמקרים קיים ענף נוסף באזור המקולה (א 'סיילורטינליס) הנראה על דיסק העצב האופטי או על הרשתית, אשר ממלא תפקיד חשוב בהתרחשות של תסחיף של העורק המרכזי של הרשתית.

ארבעה דיסקים מובחנים בצ'ורויד: כלי דם, כלי דם, כלי דם נימיים ומורכבים בסיסיים.

צלחת כלי הדם 30 מיקרומטר הוא השכבה החיצונית של הצ 'ירוד, סמוך sclera. הוא נוצר על ידי רקמת חיבור סיבי רופף, מכיל מספר גדול של תאים פיגמנט. בתנאים פתולוגיים, את החלל בין הסיבים הדקים של שכבה זו ניתן למלא נוזלים או דם. מצב אחד כזה הוא תת לחץ הדם של העין, אשר מלווה לעתים קרובות transudation נוזל לתוך החלל suprachoroidal.

הצלחת הווסקולארית מורכבת מעורקים וורידים משולבים, ביניהם שוכבת רקמת חיבור סיבית רופפת, תאי פיגמנט, צרורות בודדים של מיוציטים חלקים. בחוץ, שכבת כלי גדול (שכבת האלר), מאחוריה שכבה של כלי שיט בינוניים (שכבת זטלר). כלי אניסטום אחד עם השני, יוצרים מקלעת צפופה.

צלחת נימי כלי הדם, או שכבת נימים chorio, היא מערכת של נימים משולבים שנוצר על ידי כלי בקוטר גדול יחסית עם חורים בקירות למעבר של נוזלים, יונים מולקולות חלבון קטנות. נימים של שכבה זו מאופיינים על ידי קליעה אחידה ואת היכולת להעביר בו זמנית עד 5 אריתרוציטים. בין נימי נמצאים fibroblasts שטוח.

המתחם הבסיסי, או קרום של ברוך, הוא צלחת דקה מאוד (1-4 מיקרומטר עבה), הממוקם בין הצ'ורויד ואת אפיתל פיגמנט ברשתית. שלוש שכבות מובחנות בצלחת זו: שכבת הקולגן החיצונית עם אזור סיבי אלסטי דק; (סיבי) שכבת קולגן ואת השכבה cuticular, המהווה את הממברנה הבסיסית של אפיתל פיגמנט ברשתית.

עם הגיל, הממברנה של ברוך מתעבה בהדרגה, שומנים מופקדים בה, החדירות שלה לנוזלים יורדת. אנשים מבוגרים לעיתים קרובות למצוא חלקים מוקד של הסתיידות.

למעשה, קרום כלי הדם יש את היכולת הגבוהה ביותר עבור העברת נוזל (זלוף), ואת הדם הוורידי שלה מכיל כמות גדולה של חמצן.

פונקציות של choroid:

  • מספק תזונה של אפיתל פיגמנט ברשתית, photoreceptors ושכבת plexiform החיצוני של הרשתית;
  • מספקת את הרשתית של חומרים המקדמים את השינוי הפוטוכימי של הפיגמנט החזותי;
  • משתתף בשמירה על לחץ תוך עיני הטמפרטורה של גלגל העין;
  • הוא מסנן לאנרגיה התרמית המתרחשת כאשר האור נספג.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

מה צריך לבדוק?


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.