Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בדיקת תנועות עיניים

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

המחקר של תנועות עיניים כולל הערכה של בקרת תנועת העין והערכה של saccades.

 1. גרסאות נבחנות ב 8 עמדות אקסצנטרי של העין. בדרך כלל, המטופל מנטר את האובייקט (עט או פנס כיס), אשר מאפשר לך להעריך רפלקסים הקרנית. תנועות בכיוונים אלה יכולות להיגרם באופן שרירותי, אקוסטי או בעזרת תרגול "ראש הבובה".
 2. Duktsy מוערך עם הגבלה של הניידות של השריר על אחת או שתיים עיניים. פנס כיס הכרחי להערכה מדויקת של רפלקסים הקרנית. העין הזוגית סגורה והמטופל צופה במקור האור בתנוחות שונות של העין. שיטה פשוטה להערכת ניידות מ -0 (תנועה מלאה) ומ -1 עד -4 מציינת את מידת הגידול בהפרת הפונקציה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

נקודת ההתכנסות הקרובה ביותר

זוהי הנקודה שבה קיבוע נתמך biocularly. זה יכול להיות מוערך באמצעות שליט חיל האוויר המלכותי, אשר ממוקם על הלחיים של המטופל. האובייקט נע באיטיות לכיוון העיניים עד שאחד מהם מפסיק לתקן אותו וחורג לצד (נקודת ההתכנסות הקרובה ביותר). נקודת ההתכנסות הסובייקטיבית הקרובה ביותר היא הנקודה שבה המטופל מתחיל להתלונן על דיפלופיה. בדרך כלל, נקודת ההתכנסות הקרובה ביותר צריכה להיות פחות מ -10 ס"מ.

הנקודה הקרובה ביותר של לינה

זוהי הנקודה בה נשמרת הבהירות הדו-כיוונית של התמונה. ניתן גם להעריך זאת באמצעות שליט חיל האוויר המלכותי. החולה מתקן את התפר, אשר לאחר מכן נע באיטיות פרוקסימלי עד שהוא הופך defocused. המרחק שבו התמונה מטשטשת וקובע את נקודת האירוח הקרובה ביותר. נקודת ההתכנסות הקרובה ביותר עם הגיל מוסרת, והסרתו המשמעותית מלווה בקשיים בקריאה ללא תיקון אופטי נאות, המצביע על presbyopia. בגיל 20, נקודת ההתכנסות הקרובה ביותר היא 8 ס"מ, ובגיל 50, זה יכול להיות יותר מ 46 ס"מ.

משרעת של fusi

זהו מדד של האפקטיביות של תנועות מנוונות, ניתן ללמוד באמצעות פריזמה או synoptophor. המנסרות של הכוח ההולך וגדל מונחות לפני העין, אשר עובר למצב של חטיפה או adduction (תלוי בבסיס הפריזמה: בתוך או בחוץ, בהתאמה) כדי לשמור על קיבוע biphovel. אם חוזק הפריזמה עולה על עתודות המטוס, דיפלופיה מתרחשת או עין אחת חורגת בכיוון ההפוך. זהו גבול היכולת לגבול.

יש להעריך עתודות מטופלות עבור כל חולה בסיכון דיפלופיה בתקופה שלאחר הניתוח.

שבירה ו Ophthalmoscopy

אופטלמוסקופיה עם תלמיד רחב היא חובה במהלך הבדיקה עם מטופל פזילה להוציא הפונדוס פתולוגיה, הצטלקות כזה של אזור המקולה, דיסק hypoplasia עצב ראייה או רטינובלסטומה. פזילה יכולה להיות נסיגה מקבילה. אולי שילוב של hypermetropia, אסטיגמציה, anisometropia ו קוצר ראייה עם פזילה.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

Cycloplexia

הסיבה השכיחה ביותר לפזילה היא היפרמטרופיה. כדי להעריך באופן מדויק את מידת hypermetropia, paresis מקסימלי של שריר רירי (cycloplegia) יש צורך לנטרל את לינה מסווה את שבירה אמיתית של העין.

Cyclopentolate מאפשר לך להשיג cycloplegia נאותה ברוב הילדים. עד 6 חודשים, cyclopentolate יש להשתמש 0.5%, מאוחר יותר - 1%. שתי טיפות, את הירד במרווחים של 5 דקות, להוביל את המקסימום ophthalmoplegia 30 דקות ואחריו ירידה של h 24 אירוח. ציקלופלגיה skiaskopicheski צק ההלימות כאשר תיקון המטופל רחוק וחפצים קרובים. עם cycloplegia נאותה, ההבדלים יהיו מינימליים. אם ההבדל עדיין קיים cycloplegia לא להגיע למקסימום שלה, ואז לחכות 15 דקות נוספות או להתקין טיפה של cyclopentolate בנוסף.

הרדמה מקומית, למשל proximetacaine. זה מומלץ לפני החדרת cyclopentolate למניעת גירוי ו הרפיה רפלקס, המאפשר החזקת יותר של cyclopentolate בחלל הלחמית ולהשיג cycloplegia יעיל יותר.

אטרופין עשוי להיות נחוץ בטיפול בילדים מתחת לגיל 4 עם היפרמטרופיה גבוהה או מגהצים פיגמנט חזק, אשר cyclopentolate לא יכול להיות מספיק. קל יותר להחדיר אטרופין בטיפות, מאשר להניח משחה. אטרופין 0.5% משמש לטיפול של ילדים מתחת לגיל שנה 1% - מעל 1 שנה. Cycloplegia מקסימלית מתרחשת לאחר 3 שעות, לינה מתחיל להתאושש לאחר 3 ימים והוא שוחזר לחלוטין לאחר 10 ימים. הורים להחדיר את הילד atropine 3 פעמים ביום במשך 3 ימים לפני skiascopia. יש צורך לעצור את ההתקנה ולבקש עזרה רפואית בסימנים הראשונים של שיכרון מערכתית, גאות של סרטנים, חום או חרדה.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30]

מתי לכתוב משקפיים?

כל חריגה משמעותית של שבירה צריך להיות מתוקן, במיוחד בחולים עם anisotropism או aniso-astigmatism מלווה amlyopia.

 1. היפרופיה. תיקון היפרטרופי המינימלי תלוי בגיל ומיקום העיניים. בהיעדר esotropia אצל ילד מתחת לגיל שנתיים, התיקון המינימלי הוא +4 dptr, אם כי אצל ילדים גדולים יותר זה הגיוני לתקן hypermetropia ו -2 Dpt. עם זאת, בנוכחות esotropia, יש צורך לתקן את hypermetropia ל 2 D, אפילו בגיל שנתיים.
 2. אסטיגמציה. יש צורך להקצות משקפיים גליליים עם כוח של 1 dpt ועוד, במיוחד עם anisometropia.
 3. קוצר ראייה. הצורך בתיקון תלוי בגיל הילד. עד שנתיים, מומלץ לתקן מיופיה dptr ועוד. מ 2 עד 4 שנים, מומלץ לתקן -3 dptr, ילדים גדולים יותר - ו נמוך של קוצר ראייה, כדי להבטיח קיבוע ברור של האובייקט הרחוק.

שינוי שבירה

כאשר השינויים משתנים עם הגיל, הבדיקה מומלצת להתבצע כל שישה חודשים. רוב התינוקות נולדים עם היפרמטרופיה. לאחר שנתיים, את רמת hypermetry עשוי להגדיל, וכן אסטיגמציה - ירידה. Hypermetropia יכול לגדול עד 6 שנים, ולאחר מכן (בין 6 ל 8 שנים) בהדרגה ירידה עד גיל ההתבגרות. ילדים מתחת לגיל 6 עם hypermetropia פחות מ -2.5 Dptr בגיל 14 להיות emmetrops. עם זאת, עם esotropia בגיל 6 שנים עם שבירה של יותר מ +4.0 ליטר, ההסתברות להקטין את מידת hypermetropia הוא נמוך כל כך ללא משקפיים, המיקום הנכון של העיניים לא מושגת.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36]

מחקר דיפלומטי

מבחן מסך הס ליס מאפשרים להציג את המיקום של גלגלי העיניים, בהתאם לפונקציה של שרירי extraocular ומאפשרים לנו לבדל טבע פזילת neyrooftalmologicheskoy שתקונית של מיופתיה מגביל ב האנדוקרינית ophthalmopathy או שברים רציפים של מסלולו.

מבחן הס

המסך הוא רשת משיק מוחל על רקע אפור כהה. פנס אדום, אשר יכול להאיר כל אובייקט בנפרד, מאפשר לך לזהות כל שריר חוץ בתנוחות שונות של העין.

 1. המטופל יושב מול המסך במרחק של 50 ס"מ, לשים על משקפיים אדום ירוק (זכוכית אדומה - מול העין הימנית) ולתת ירוק "לייזר" המצביע.
 2. החוקר משדר חריץ אדום אנכי מצבע הלייזר האדום למסך, המשמש נקודת תיקון. זה גלוי רק לעין הימנית, ולכן הופך להיות מקבע.
 3. המטופל מתבקש לשים חריץ אופקית של המנורה הירוקה על חריץ אדום אנכי.
 4. באורתופוריה, שני סדקים קשורים זה לזה זה לזה בכל עמדות המבט.
 5. ואז המשקפיים הם התהפך (מסנן אדום מול העין השמאלית) ואת ההליך חוזר.
 6. הנקודות מחוברות בקווים ישרים.

Lees המסך

המכשיר מורכב משני מסכים של זכוכית חלבית, הממוקמים בזווית ישרה זה לזה ומחולק לשניים במראה שטוחה דו-כיוונית המפרידה בין שני שדות הראייה. בחלקו האחורי של כל מסך יש רשת גלוי רק אם המסך הוא מואר. הבדיקה מתבצעת עם קיבוע העין עם כל עין בנפרד.

 1. המטופל יושב מול המסך הפנוי ומתקן את הנקודות במראה.
 2. הבוחן מציין את הנקודה שהמטופל צריך לסמן.
 3. המטופל מצביע עם מצביע על המסך הנפתח, אשר הוא תופס ליד הנקודה שמוצג הבוחן.
 4. כאשר כל הנקודות מוחלות, המטופל יושב לפני מסך נוסף וההליך חוזר על עצמו.

פרשנות

 1. השווה את שתי התוכניות.
 2. התכווצות של תבנית מציין paresis של השריר (עין ימין).
 3. הרחבת התוכנית - hyperfunction של שריר העין (עין שמאל).
 4. הירידה הגדולה ביותר בתוכנית מציינת את הכיוון העיקרי של הפעולה של השריר משותק (השריר החיצוני של העין הימנית).
 5. ההתרחבות הגדולה ביותר של השריר - הכיוון העיקרי של הפעולה של שריר זוג (שריר הירך הפנימי של העין השמאלית).

שינויים בזמן

שינויי זמן משמשים כקריטריון חיזוי. לדוגמה, עם paresis של שריר rectus העליון של העין הימנית, דפוס הבדיקה הס מציין את hypofunction של השריר המושפע ואת hyperfunction של שריר זוג (השמאלית התחתונה צמה). בשל ההבדל בדפוסים, האבחנה אינה מוטלת בספק. אם הפונקציה של השריר משותק משוחזר, ואז שני מעגלים לחזור נורמלי. עם זאת, אם אתה שומר את paresis, את הטופס של סכימות יכול לשנות כדלקמן:

 • אנטגוניסט ipsilateral התכווצות משנית (rectus העין הימנית התחתונה) מופיע בתרשים כמו hyperfunction, אשר מוביל משני שרירים (מדכא) paresis זוג אנטגוניסט (אלכסונית בצד שמאל למעלה) שמופיע בתרשים כמו hypofunction. זה יכול להוביל למסקנה שגויה כי הנגע של שריר אלכסוני העליון של העין השמאלית היא העיקרית.
 • עם הזמן, שתי המזימות הופכות יותר ויותר דומות כל עוד זיהוי של שריר משותק הופך בלתי אפשרי.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.