^

יוד

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

יוד הוא אחד האלמנטים הכימיים הדרושים ביותר עבור הגוף שלנו. בלוטת התריס שולטת הצמיחה שלנו ופיתוח, וזה זה שבו יוד "עוזר" זה. איך בדיוק זה משפיע על הגוף שלנו, זה לא קשה לנחש, אבל עדיף לדעת בוודאות.

יוד הוא אחד האלמנטים הכימיים הנחוצים ביותר

trusted-source[1], [2], [3]

מה אני צריך לדעת על יוד לכולם?

גוף האדם מכיל כ 25 גרם של יוד. כ -15 גרם של יוד הוא בלוטת התריס, ואת 10 גרם הנותרים הוא באיברים שונים של הגוף שלנו. חלק ממנו נכלל בתאי הכבד, קצת בשיער ובציפורניים, השאר הוא כמות היוד המרוכזת בכליות, בלוטת הערמונית של גברים ושחלות של נשים.

יוד ניתן למצוא בכל דבר: הן במרכיבים אורגניים והן בתרכובות אנאורגניות. בנוסף, הוא במצב נדיף באוויר, ולכן במהלך משקעים יכולים ליפול בחזרה לתוך האדמה עם מים.

כמה אנחנו צריכים יוד ליום?

עבור כל אדם, זה רק צריך לקבל על 100-150 מיקרוגרם של יוד ליום. למרבה הצער, לא כולם מקשיבים לעצה זו.

מתי עולה הצורך ביוד?

הצורך ביוד הוא גבוה מאוד (עד 200-300 מיקרוגרם) אצל נשים במהלך ההריון או בזמן ההנקה. במאמץ פיזי גדול יותר, מומלץ גם להגדיל את המנה היומית של צריכת יוד ל 300 mcg. אם אתה עובד בארגון שבו הפעילות של בלוטת התריס שלך יכול להיות מדוכא, אתה בהחלט צריך לצרוך יותר מאכלי ים ומלח יוד.

כיצד להפוך את יוד לעיכול טוב יותר?

עדיף לעכל יוד ממזון, לא מאוסף של מינרלים. לדוגמה, ים כרוב או coelacanth (שפה מדעית), הוא נספג לחלוטין על ידי גוף האדם מכסה את כל העלויות של יוד ליום.

השפעה מועילה של יוד על הגוף

תפקידו של יוד בגוף האדם הוא פשוט עצום! הודות לו בלוטת התריס היוד המכיל הורמונים מיוצרים - תירוקסין או triiodothyronine. הם מווסתים את התפתחות הגוף כולו, "בצע" חילופי החום חילוף החומרים. ברמה התאית, יוד משפר פחמימות, חלבון ושמן תחמוצת. תירוקסין ו triiodothyronine הם חשובים מאוד עבור מערכת העצבים המרכזית, הם עוזרים לפזר כולסטרול ובכך להגן מפני מחלות לב וכלי דם! גם יוד הוא biostimulator חזק, מגרה את העבודה של חסינות ומונע היווצרות של קרישי דם.

מה קורה כשיש מחסור ביוד בגוף?

כאשר יש חוסר יוד בגוף, אדם מרגיש עייף מאוד, הוא עלול לקבל פגיעה בזיכרון, אולי הידרדרות ראייה או שמיעה. הוא עלול להיות מעונה על ידי כאבי ראש ממושכים, עצירות ויובש בפה. כמו כן, אנשים עם חסר יוד בגוף באופן אוטומטי נופלים לתוך קבוצת הסיכון של אנשים הסובלים מעודף משקל. ירידה חדה בלחץ, צמצום מספר פעימות הלב (עד 60-50), הפרעות במחזור החודשי אצל נשים ואובדן החשק המיני אצל גברים - סימן ברור של חוסר יוד.

אנדטרית אנדמית היא תוצאה של חוסר יוד בגוף. מחלה זו מתרחשת אצל אנשים החיים באזורים עם תוכן נמוך של יוד במזון.

כמות היוד בצריכת ירקות ומוצרי בשר במקומות אלה נמוכה פי 3-7 מהרגיל.

אצל ילדים, חוסר היוד בגוף מתבטא בפיגור נפשי וגופני, הפרה של מערכת העצבים. ריר מוגזם, נדודי שינה ופריחה הם סימנים ברורים לחוסר יוד.

מה קורה עם עודף של יוד בגוף?

התסמינים העיקריים של supersaturation של הגוף עם יוד מוגברת מזיע - hyperhidrosis - ושלשולים. יוד במצב טהור של הסתיו הוא רעיל! לכן, עם "מנת יתר" של יוד, אדם יכול למות מתוך הלם, שכן כל קצות העצבים מאוד מגורה. מעבר לרמה של יוד בגוף גורם מחלה בשם מחלת גרייבס.

מה משפיע על כמות היוד במוצרים?

יוד הרבה הולך לאיבוד במהלך מוצרי טיפול בחום, ולכן כאשר אפיית לחם, אתה מאבד עד יוד 80%, במהלך תפוחי אדמה בישול - עד 32%, בעוד דגנים לבישול - 65%, כאשר הטיגון בשר ודגים - עד יוד 50%. זה צריך להילקח בחשבון בעת חישוב מנה יומית של יוד.

מהן הסיבות לחוסר היוד?

כמות היוד בירקות ובמוצרי בשר תלויה בכמות היוד שנמצאת במים או באדמה של האזור, שבו הירקות והחיות הללו גדלים וחיים. לכן, אם אתה רוצה לשמור על הבריאות שלך יודע כי כמות של רכיב זה יש לך מוגבל, כדי להיות בטוח מלח מלח iodized. זה יעזור לשמור על איזון יוד בגוף שלך.

מוצרים המכילים יוד

למוצרים המכילים יוד, כולל ים כרוב, דיונון, שרימפס. כמות היוד בתוכם משתנה מ -80 עד 300 מיקרוגרם. מאכלי ים מכילים הרבה יוד, כל כך הייק, Pollock, טונה, flounder ודגים ים אחרים מכילים 50-150 מיקרוגרם של אלמנט זה. השימוש של מאכלי ים לא רק עוזר להגדיל את כמות היוד בגוף, אלא גם יתרונות העיכול.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.