Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תפוחי אדמה עם דלקת קיבה חריפה והיפואית

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

עבור רבים תפוח אדמה הוא הלחם השני, בלעדיו המנות הראשונות בלתי ניתנות לתפיסה, זהו חלק בלתי נפרד מסלטים רבים, זו מנה בצד פופולרי, כך שרק מחלה קשה יכולה להחריג אותה מהתזונה האנושית שלנו.

תפוח אדמה הוא מוצר מזון בר השגה וייחודי בקרב ירקות, הוא עשיר בפחמימות, מכיל שומנים בריאים (MUFA ו- PUFA), כמות משמעותית של ויטמין C, סיבים ואשלגן. [1] ברפואה האירופית המסורתית, תפוחי אדמה גולמיים משמשים להפרעות במערכת העיכול והדיספפט. [2]

אינדיקציות

ואיך תפוח האדמה משפיע על העיכול והאם זה אפשרי עם דלקת קיבה?

האם תפוחי אדמה יכולים לחלות בגסטריטיס?

ניתן להכין את היבול השורש הזה כך שיהיה שימושי ומשמש כתרופה לקיבה, או שהוא יכול להפוך למוצר לא רצוי או אפילו מזיק.

דלקת קיבה כוללת פתולוגיות הנגרמות כתוצאה מדלקת ברירית הקיבה, פגמים שונים בה, אובדן היכולת של בלוטות ההפרשה לייצר בדרך כלל אנזימי עיכול לעיבוד מזון, והיחלשות התפקודים המוטוריים של האיבר.

התסמינים באים לידי ביטוי בצורה חריפה, מכאיבה, או הופכים למצב כרוני רגוע יותר, ומזכירים את עצמם מדי פעם כאשר חורגים מכללי התזונה: שימוש מופרז באלכוהול, חריף, מטוגן, חמוץ; ממצבים מלחיצים; טיפול תרופתי.

מצבים שונים של הבטן מאפשרים לכם לצרוך תפוח אדמה מסוג זה או אחר.

תפוחי אדמה לדלקת קיבה עם חומציות גבוהה

עם עליית החומציות, מתרחשת שחרור יתר של חומצה הידרוכלורית המהווה סביבה אגרסיבית יחסית לרירית הקיבה. לכן, מעטפת מזון, שתגן על דפנות האיבר מפני גורמים אגרסיביים והתקדמות התהליך הדלקתי, תשפיע לטובה. תפוח אדמה בהרכבו מכיל עמילן שהוא אותו מנגנון הגנה.

דלקת קיבה hyperperid מאפשרת לכם לאכול תפוחי אדמה במרקים, שלמים מבושלים במדים שלהם, ללא קליפות, פירה, אפויים, מבושלים (מבלי להוסיף שומן). ירק שורש גולמי ומיץ ממנו בדרך כלל יש תכונה מרפאת.

תפוחי אדמה עם החמרה של דלקת הקיבה

החמרת דלקת הקיבה דורשת תזונה קפדנית יותר, אך יש לה גם מקום לתפוחי אדמה. אפוי - המנה התזונתית הטובה ביותר, פירה בעל עקביות נוזלית על המים בתוספת כמות קטנה של חמאה מתאים גם הוא.

אבל זה ישכך כאבים, דלקת במקרה של מיץ חומציות מוגבר מתפוחי אדמה. עם דלקת קיבה אטרופית, המאופיינת באי-ספיקת הפרשה, היא רק תפגע, אם כן, תחת איסור.

יתרונות

תפוח האדמה הצעיר והשימושי ביותר שגדל באתרו ללא שימוש בכימיקלים להדברת עשבים שוטים ומזיקים. ראשית, זהו מדריך פחמן צמחוני שניתן לעיכול בקלות, ושנית, הוא מכיל ויטמינים C, K, PP, קבוצה B, ממינרלים אשלגן, זרחן, סידן, ברזל, מגנזיום, נתרן, אבץ, ברום, סיליקון, נחושת וכו '. מוצקים בפקעות תפוחי אדמה הם העמילניים ביותר, יש חלבון עם כל חומצות האמינו המצויות בצמחים, סוכרים, פקטין, חומצות אורגניות. תפוחי אדמה מבושלים מכילים 544 מ"ג אשלגן / 100 גרם ו -27 מ"ג מגנזיום / 100 גרם, שהם 12% ו -7% מהצריכה היומית של אשלגן ומגנזיום המומלצים על ידי המכון האמריקני לרפואה. [3]

תפוח אדמה משפיע על נוגד חמצון. [4],  [5] כן הפגין להורדת כולסטרול, אנטי דלקתי, מנטרלים שמנים, אנטי סרטני ואפקטים בסוכרת. [6] לתמציות קליפת חלבון תפוחי אדמה, α -acononine, α-solanine ו- solanidin, כמו גם תמציות קליפות תפוחי אדמה, יש השפעות אנטי דלקתיות במבחנה. [7]

התוויות נגד

תפוחי אדמה הם התווית נגד סוכרת קשה. החמרה של דלקת הקיבה מאפשרת לך להשתמש לא בכל שיטות הבישול שלה. לא ניתן לקחת מסה מגורדת טרייה ומיץ ממנה עם חומציות נמוכה, עם נטייה של המעי לתסיסה.

סיבוכים לאחר ההליך

תפוחי אדמה נחשבים בדרך כלל למזונות בעלי אינדקס גליקמי גבוה (GI). ערכי ה- GI הגבוהים ביותר הם לפירה, הממוצע לתפוחי אדמה אפויים, צ'יפס וצ'יפס תפוחי אדמה. [8] לפחות 17 מחקרים נערכו, לרוב תצפיתיים, בחנו את הקשר בין גורמים תזונתיים לסוכרת מסוג 2. רק שני מחקרים (בדיקת מקרה וחתך רוחבי) דיווחו על קשר מובהק בין צריכת תפוחי אדמה לבין הסיכון להתפתחות DM 2.  [9] נתונים אפידמיולוגיים הראו קשר בין צריכת מוצרי תפוחי אדמה לעלייה במשקל (Mozaffarian et al. 2011), אך מחקרים אלה לא הפרידו בין ההשפעה מרכיבים שנוספו במהלך הבישול / העיבוד, כגון שומן, או מאכלים אחרים הנצרכים תפוחי אדמה. [10]

סיבוכים אפשריים מבחינת העלאת האינדקס הגליקמי, כמו גם החמרה של דלקת הקיבה במקרה של אי וודאות של חומציות ואי התאמה שלה עם פעולת תפוחי האדמה על דפנות הקיבה. 


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.