Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מלפפונים לגסטריטיס: טריים, כבושים, כבושים

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

המילה "מלפפון" מעלה מיד את הריח הרענן של חיתוך סלט קיץ. זה מגביר את התיאבון, והפה מתמלא ברוק. הירק משולב עם עגבניות, בצל, זיתים, פלפלים, גבינת קוטג ', שמן צמחי, שמנת חמוצה, מיונז ומוצרים אחרים. היא מתאימה לשיטות כבישה, המלחה ושיטות עיבוד אחרות, שבזכותן היא רוכשת טעם חדש ויכולת אחסון לטווח ארוך. מעטים האנשים שמסוגלים לוותר מרצון על ירק מוכר וטעים. אלא אם כן בהתעקשותם של רופאים, שמסתייגים בתוקף מלפפונים בגסטריטיס, כמו גם במקרים אחרים.

האם מלפפונים יכולים לדלקת קיבה?

הטיפול בדלקת קיבה כרוך בהקפדה על תזונה. הכללת המלפפונים בתזונה לגסטריטיס תלויה בשלב ההתפתחות של התהליך הפתולוגי. למרות שמקורות מסוימים אוסרים על המוצר בגסטריטיס, ללא קשר לצורת ותקופת התפתחות התהליך.

יש גם דקויות של אכילת ירקות על ידי חולים עם בעיות גסטרואנטרולוגיות. אז האם מלפפונים יכולים לדלקת קיבה?

 • למרות טעמו הנעים והיתרונות התזונתיים, הירק הפופולרי הירוק אינו מומלץ לגסטריטיס. לצורך עיבודו בבטן נדרש ייצור נוסף של מיץ עיכול. בדרך כלל, הבטן מתמודדת עם משימה זו, אך במצב דלקתי, אבוי, היא לא.

עם גסטריטיס חומצה יתר, הסיכונים מחמירים. השחרור הנוסף של חומצה הידרוכלורית מזיק במיוחד משום שכמות מוגזמת ממנה מעוררת היווצרות כיבים בקיבה.

בהפוגה, יש רופאים שמאפשרים מלפפונים טריים, בכמויות קטנות, ולאחר קילוף ראשוני של הקליפה הירוקה הצפופה. רצוי שיגדלו ירקות ללא שימוש בדשנים וחומרי הדברה מלאכותיים.

יתר על כן, אינך יכול להתעלל בירקות מוחמצים וכבושים. הם מכילים מלח, אשר משפיע לרעה על דפנות הקיבה ומעבה את הדם, ולעיתים יכול להוביל להיווצרות אבנים בכליות.

מלפפונים לגסטריטיס עם חומציות גבוהה

עם חומציות מוגברת, מומלץ דיאטה בה אין חומרים מגרים כימיים ומכניים. עקרונות התזונה הם כדלקמן:

 • סדירות ושברתיות;
 • קיצוץ ולעיסה יסודית;
 • חיסול מזון חריף, מלוח, מעושן ומשקאות מעצבנים.

השימוש במלפפונים לגסטריטיס עם חומציות גבוהה אינו מוסדר בבירור. נאמר במפורש רק על מוצרי מלפפון חמוץ: הוא אינו נכלל, כמו מרינדות וחמוצים אחרים. מלפפונים טריים הם ניטרליים יותר. עם החמרה, הם אינם מתאימים, אך במהלך הפוגה במינון בינוני, לטענת תזונאים מסוימים, הם לא יזיקו מכיוון שהם יכולים להפחית את החומציות. בגלל תכונה זו, מלפפונים אינם מקובלים בחומציות נמוכה - לא בחריפה ולא בהפוגה. [1]

לאחר שהסכמת עם הרופא על הכללת מלפפונים בתזונה לגסטריטיס, עליך להחליט על כמותם כדי לא לעורר השלכות מזיקות. עבור מלפפונים, התעריף היומי אינו עולה על 300 גרם. הירק נצרך עם הארוחה העיקרית או אחריה. המלצות המומחים הן כדלקמן:

 • בחרו במוצרי גינה, ולא במוצרי חממה;
 • מקלפים את הקליפה הירוקה וחותכים את הפירות לחתיכות;
 • להוסיף לסלטים עם מרכיבים צמחיים אחרים;
 • אל תשתמש לרעה בסכום;
 • אין לאכול ירקות מומלחים או חמוצים קלים.

מלפפונים לגסטריטיס ארוזי

מלפפונים טריים ובמיוחד משומרים לגסטריטיס אסורים בהחלט. בדעה זו, רוב הגסטרואנטרולוגים מסכימים. ובתקופת ההפוגה, וביתר שאת בשלב החריף, הם פוגעים בבטן החולה. [2]

אם נשווה מלפפונים עם עגבניות, שמופיעות באופן מסורתי על השולחן יחד, אז ירקות ירוקים הם דלים יותר בויטמינים ורכיבים שימושיים אחרים, ומשפיעים יותר על הקיבה. זאת בשל העובדה שסיבים "ירוקים" נוקשים יותר מ"אדומים ".

לאנשים בריאים מדובר במוצר טוב: הוא מסייע לעצירות ואנמיה, מסיר אבנים בכליות ורעלים ומשפיע לטובה על חלל הפה. אבל מלפפונים עם גסטריטיס ארוזי יכולים להחמיר את המצב. הסיבים הכלולים בעיסה פועלים באופן הבא:

 • מגביר היווצרות גז;
 • מעורר עוויתות;
 • מגרה את דופן המעי;
 • в עודף מקל על מיץ קיבה.

אם מתעלמים מהאזהרה, אזי דלקת הקבה יכולה להתפתח לכיב. גם במקרים בהם המצב השתפר ואפשר לאפשר למלפפונים את המטופל, יש צורך בערבויות שהם גדלים ומאוחסנים ללא כימיקלים..

 • הבחירה הטובה ביותר היא טרייה, טרייה מהגן או ממוכר אמין. זה אפשרי בקיץ - העונה להבשלת הירקות במיטות.

לפני השימוש הם נשטפים היטב מתחת למים זורמים, קלופים וקוצצים דק. או מגורד ואוכל עם תוספת - דייסה או אוכל בשרי. אם הבטן תופסת אותם באופן חיובי, מדי פעם תוכלו להרשות לעצמכם להתענג עליהם..

מלפפונים עם החמרה של דלקת הקבה

סיבים גסים, העשירים במלפפונים, עם דלקת קיבה גורמים לכאבים ולהיווצרות גז פעילה. מוצרים שפועלים בדרך זו מהווים סכנה לחולים. רוב הסיבים נמצאים בקליפות ירוקות צפופות, ולכן מלפפונים לא קלופים עלולים לגרום לסיבוכים וכיבים..

מלפפונים מסוכנים במיוחד עם החמרה של דלקת הקבה. ואפילו בהפוגה, לא כל הרופאים מאפשרים לחולים לחגוג את הירק האהוב עליהם. אם מותר, אז הזהיר שיש לנקות, לקצוץ ולהגביל אותם במנות. השתמש במוצרים ידידותיים לסביבה במזון.

 • Не כדאי לאכול ירקות מגידול חממה. הם מכילים הרבה חנקות ושאריות של דשנים מינרליים המשמשים בטכנולוגיות חממה. הבחירה הטובה ביותר היא מלפפונים עונתיים ממיטות ביתיות.

אם אנחנו מדברים על דיאטת החורף, אז ירקות חומציים שוררים בקרב ירקות - כבושים, כבושים, משומרים. אי אפשר לאכול אותם אפילו מבושלים, למשל, במלפפון חמוץ. מבושל או מבושל יכול להיות מלפפונים טריים אם מישהו אוהב אותם.

עם הנחיות תזונה קפדניות והרגלי אכילה בריאים, ניתן לטפל בגסטריטיס. ואדם בריא יכול לאכול מה שמהווה סכנה ממשית לקיבה חולה. לא עדיף לחכות עם מלפפונים לכל מי שחושש מגטסריט?

מלפפונים לדלקת קיבה אטרופית

В בתפריט של אדם בריא, מלפפונים תמיד מתאימים: מדי יום בקיץ ולפחות פעם בשבוע בחורף. עם דלקת הקבה, התמונה משתנה. דלקת קיבה אטרופית מגיבה בצורה חדה מאוד למזון לא מתאים, ומלפפונים עם דלקת קיבה נכנסים לקטגוריה זו. העובדה היא שסיבי מלפפון אינם מרכיב תזונתי ויכולים לגרות את רירית הקיבה..

 • מלפפונים לדלקת קיבה אטרופית - ירק לא רצוי.

המקסימום שיוכל להרשות לעצמו חולה בדלקת הקבה בשלב ההפוגה הוא מנת 100 גרם קלוף וקצוץ, או יותר טוב, דייסה ממלפפון טרי. תכשירים משומרים ומומלחים אסורים בכל שלב במחלה.

 • מותר לאכול את אותם ירקות: תפוחי אדמה, גזר, קישואים, כרובית.

דלקת קיבה אטרופית כרונית היא המסוכנת ביותר מבין סוגי המחלות. עם אבחנה זו, יש ניוון של תאי אפיתל המייצרים מיץ קיבה. מערכת העיכול מאבדת את יכולתה לבצע את תפקידיה. דיאטה במצב זה חיונית. מזון לא קשה ועיכול מעצבן שיכול לגרום לתסיסה, אינו כולל שימור, כולל ירקות.

באופן כללי, הדיאטה מכוונת לספק לגוף את כל המרכיבים הדרושים, להפחתת כאב ולמניעת מצב רוח רע.

מלפפונים טריים לדלקת קיבה

ירקות ופירות לחולה הסובל מגסטריטיס עלולים להיות מסוכנים מאוד, ולכן יש להתייחס באחריות לבחירתם ולשימוש בהם. אחרי הכל, דיאטה היא מרכיב מרכזי בטיפול. נראה כי תכולת הקלוריות המינימלית, הטעם הנייטרלי והרוויה במים אינם מעלים ספקות לגבי תכונותיהם התזונתיות. טוב במיוחד הם המוצרים הגדלים על אדמתם שלהם או משתמשים בטכנולוגיות אקולוגיות.

 • עם זאת, זה לא ממש נכון. מלפפונים שימושיים לאדם בריא, אך לא תמיד שימושיים בתפריט אם העבודה של איברי העיכול נפגעת.

למרות שפע הדברים השימושיים, מלפפונים טריים אינם מסומנים נגד דלקת הקבה. ירקות עסיסיים ירוקים עשירים בסיבים, המפעילים פריסטלטיקה, ומיץ טרי מזרז את העיכול ואת פעילות המעיים.

 • למרות שלא כל הגסטרואנטרולוגים כל כך קטגוריים. יש הסבורים שלירק הירוק יש סגולות מרפא לרירית הקיבה הפגועה. לכן הם מוכנים לתת למלפפונים הזדמנות. ומכיוון שלא נערכו מחקרים מיוחדים, אזי זהירות בעניין זה אינה מיותרת.

אם אתה מסכם את המידע, אז ידוע יותר על ירקות מומלחים. מלפפונים כאלה לגסטריטיס בהחלט אסורים בכל צורה שהיא בכל שלב שהוא.

אם הקיבה נרפאה, ניתן לכלול מלפפונים בתפריט - קלופים, כתושים, בכמות מינון: עד 200 - 300 גרם ליום. מלפפונים נאכלים ללא מלח, ואם בסלט, הרי שהירק הירוק לא אמור לשלוט בשאר המרכיבים.

מלפפונים כבושים לדלקת קיבה

מלפפונים, אשר מעובדים לאחסון ארוך טווח, משנים באופן קיצוני את הטעם ומשנים מעט את תכונותיהם. מלפפונים חמוצים מלוחים, משומרים, כבושים לדלקת קיבה, נותרים מחוץ לתזונה מהסיבה שהם מכילים הרבה מלח. רכיב זה מהווה גירוי חזק לקירות מודלקים, אשר להיפך, נרפא במזון עדין בטמפרטורה נוחה.

בנוסף, לצורך עיכול מלפפונים עם דלקת קיבה מכל סוג שהוא, נדרשת כמות מוגברת של מיץ עיכול, הפועלת לא רק על מזון, אלא גם על הממברנה הרירית. האגרסיביות שלה עלולה להוביל להיווצרות נגעים כיביים. לכן, מלפפונים אינם מומלצים - לא בשלב האקוטי ולא בזמן הפוגה.

 • עיקרון חשוב של תזונה לחולה עם דלקת קיבה הוא איזון בין שומנים, חלבונים, פחמימות. חוסר האיזון מעורר שינויים בחומציות, המחמרים את מהלך המחלה. אתה צריך לאכול לעיתים קרובות, במנות קטנות, ללא מרווחים ארוכים.

אם גסטריטיס ממשיכה בהתאם לסוג החומציות הגבוהה, מוצרים שמגרים את הקיבה וגורמים לייצור נוסף של חומצה הידרוכלורית אינם נכללים בתפריט. סימפטום חשוב לסוג זה של דלקת קיבה הוא כאב בין הארוחות.

עם חומציות נמוכה, בסיס הדיאטה מורכב ממאכלים שיכולים לשפר את העיכול. אכילת מזון נכון מפחיתה תסמינים כואבים ומגבירה את יעילות הטיפול התרופתי.

מלפפונים כבושים לדלקת קיבה

על פי תנאי תזונה, עליך להימנע ממלפפונים כבושים עם דלקת קיבה מכל סוג שהוא, כולל בתקופת הפוגה. גם ממרינדות ירקות אחרות.

 • מוצרים כבושים עשירים במלח וחומץ, ומוצרים אלו מעוררים כאבים אפיגסטריים וצרבת לאחר האכילה.

נראה כי המבנה המימי של ירק אהוב על רבים אינו יכול להזיק מכיוון שהוא מורכב כמעט לחלוטין ממים, מרכיב ניטרלי כימי החשוב לכל אורגניזם חי. והתזונה לגסטריטיס מורכבת רק ממזון בריא בעל עקביות וטעם רכים. מטרת הדיאטה היא למנוע עומס יתר על הבטן.

כך גם לגבי גודל המנה - אכילת יתר אינה מקובלת; עליכם לאכול באופן חלקי, ולהגן על הבטן מפני לחץ מכני ופיזיולוגי. למרבה הצער, מלפפונים עם דלקת קיבה פועלים על אברי העיכול בצורה מעצבנת. יתר על כן, אם לא ידוע לאן צמחו ועל ידי מי הם מוכנים.

 • ירקות כבושים מעלים את התיאבון ועושים צמא. הדבר בא לידי ביטוי שלילי בתהליך ההחלמה של המטופל.

אפילו מוצרים תוצרת בית, הגדלים ומונחים בצנצנות במו ידיכם, כדאי לשמור עד למועד הריפוי של הדלקת והקיבה אינה מנוגדת לחלק קטן מחטיף פריך.

היתרונות של מלפפונים לגסטריטיס

מלפפונים טריים הם 95% או יותר מים. מדובר במים בריאים המועשרים בחומרים פעילים ביולוגית. הוא מתמוסס ומסלק רעלים מחוץ לגוף, מטהר ומבריא אותו. השאר הוא חומר יבש: רכיבי סיבים, חלבונים ופחמימות, כמה ויטמינים, יותר אנזימים, אלקליות, כמו גם מינרלים, חומצות אורגניות, שמנים אתרים. [3]

היתרונות של מלפפונים מגוונים:

 • לשפר את העיכול;
 • ניקוי רעלים ורעלים;
 • להקל על דלקת חניכיים;
 • הסר כליה ואבני מרה;
 • לייעל את תפקודי הלבלב;
 • להיפטר מעודף מלח;
 • יש השפעה מיטיבה על המיקרופלורה במעי.

למרות שפע המאפיינים השימושיים, מלפפונים אינם מומלצים לדלקת קיבה. הם דורשים הרבה מיץ קיבה, והאיבר החולה אינו מסוגל לספק אותו. בנוסף, עם חומציות מוגברת, עודף של חומצה הידרוכלורית יכול להוביל להתפתחות של תהליך כיבתי. (למרות שמקורות מסוימים טוענים כי מלפפונים יכולים לנטרל חומציות.)

 • הרפואה האלטרנטיבית משתמשת בתכונות נוגדות דיכאון ומשתן, והקוסמטיקה משתמשת בתכונות האנטי אייג'ינג של מיץ מלפפון.

מיץ מפירות טריים מחזק את מערכת העצבים, משפר את הזיכרון, מסיר רעלים ומונע זפק. מלפפונים הם מוצר כולטטי ומשלשל, הם שומרים על שיער ושיניים במצב טוב. [4]

יש להזכיר במיוחד ירקות חמוצים. חובבי אלכוהול מעדיפים לנשנש מלפפונים חמוצים, ובמקרה של מנת יתר של אלכוהול, הם מנטרלים את ההשלכות הלא נעימות עם מלפפון מלפפון חזק.

התוויות נגד

לא מומלץ לאכול מלפפונים לדלקת קיבה וכיבים בשלב החריף, לדלקת חריפה וכרונית בקיבה, אנטרוקוליטיס. תזונאים לא ממליצים לערבב מלפפונים עם עגבניות, כך שערכם התזונתי לא יאבד. בנוסף, ערבוב מקדם יצירת מלחים כימיים המזיקים לכליות.

התוויות נגד לשימוש בפירות מלוחים:

 • החמרה של דלקת קיבה;
 • השמנת יתר בגוף;
 • דַלֶקֶת הַכָּבֵד;
 • ירקן;
 • דלקת שלפוחית השתן;
 • דיסקינזיה של דרכי המרה.

סיבוכים

אם הדיאטה נבחרה בצורה שגויה או שהמוצר מנוצל לרעה, סיבוכים אפשריים אינם נכללים. מלפפונים שנקטפו לחורף, כמו ירקות טריים, עלולים לגרום לכאבים, גזים ולהחמרה בתהליך הדלקתי. מסוכן במיוחד הוא קליפה צפופה, רוויה בסיבים גסים.

על מנת להימנע מהשפעות שליליות של מלפפונים טריים לדלקת קיבה, ישנם מקורות שממליצים על הרתיחה או תנור. בצורה זו, ירקות, הם אומרים, אינם מזיקים וטעימים לחלוטין. אם האמירה האחרונה נכונה היא, כמו שאומרים, עניין של טעם.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.