Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עגבניות קיבה: טרי, מבושל, אפוי

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

כולנו מחכים לתחילת עונת הקיץ כדי להשיג מספיק מהירקות האלה מהגן, כמו גם להכין לקראת החורף. אך לאחר אבחנה של דלקת הקיבה, עליכם להיזהר בבחירתם כדי לשלול החמרה של המחלה. אז האם עגבניות לגסטריטיס יכולות?

עגבניות מהוות מקור תזונה חשוב לכל אוכלוסיית העולם. הייצור העולמי שלה מוערך בכ -159 מיליון טונות, והצריכה השנתית הממוצעת של עגבניות טריות היא 18 ק"ג לאירופה ו -8 ק"ג לנפש בארצות הברית. [1] בשנים האחרונות צריכת העגבניות עלתה עוד יותר, שכן עגבניות משווקות הן טריות והן במוצרים מעובדים כמו מרקים, מיצים, פירה ורטבים. [2]

עגבניות עם דלקת קיבה עם חומציות גבוהה

דלקת קיבה היא השם הכללי למצבים דלקתיים ודיסטרופיים של רירית הקיבה. דלקת קיבה כרונית יש שתי צורות: ניטרופית ואטרופית. מדובר בצורות של דלקת קיבה המייצגות שלבים שונים של אותה מחלה לכל החיים. [3],  [4]כולל מושגים כגון פר של תפקוד הפרשה שלו, התחדשות של תאי אפיתל, הניוון שלהם, החלפה עם בלוטות ברירית זמן על רקמה סיבית.

דלקת קיבה עם חומציות גבוהה מתרחשת עקב סינתזה מוגזמת של חומצה הידרוכלורית. כל המזונות המתובלים, החמוצים, השומניים והגסים מגרים את קירות האיבר ומעוררים הפרשה נוספת של מיץ הקיבה.

בהתבסס על ההרכב הכימי של עגבנייה, בה יש המון חומצות אורגניות (מלאיות, אוקסליות, לימון, טרטרי, סוקיני), חומצות פולית ואסקורבית, אלכוהולים נדיפים וסיבים,  [5]אנו בהחלט יכולים לומר שזה המוצר שיהפוך לגירוי לאיבר חולה..

עגבניות עם דלקת קיבה ארוזית

צורה זו של דלקת הקיבה פירושה נוכחות של מומים קטנים - שחיקה ברירית הקיבה. הקורס הכרוני שלה מלווה בתקופות של החמרות והפוגה. [6]במקרה הראשון נדרשת מערכת תזונה מיוחדת לתזונה שמבטלת לחלוטין את ההשפעות המכניות, הכימיות או התרמיות של המזון. העגבנייה בתפריט אינה הולמת.

עם הפוגה ארוכה ללא כאבים, כבדות בבטן, או תסמינים אחרים האופייניים למחלה, אתה יכול מדי פעם להרשות לעצמך פרי סוכר בשלים קטן שמשקלו אינו עולה על 100 גר '.

עגבניות עם דלקת קיבה אטרופית

אובדן בלוטות ריר עם דלקת קיבה אטרופית מוחלף על ידי גידול של אלמנטים בלוטיים ואפיתליים בשלים חדשים; כלומר בלוטות מסוג המעי ("מטפלסיה במעי (IM)"), הדומות לבלוטות ואפיתל במעי הגס ו / או במעי הדק, ו / או עם סוג הפילור ("מטאפלסיה בעלת מסור"), הדומות לבלוטות פילוריות ואפיתל, מהן G תאים (תאי גסטרין) נעלמים. במסגרת האבולוציה, בלוטות מבודדות מאוד, אפיתל ותאים נהרסים על ידי אטרופיה (דלקת קיבה אטרופית), ובלוטות אבודות מוחלפות על ידי בלוטות ואפיתל עם תכונות מעיים לא בשלות. [7],  [8],  [9], [10]

דלקת גסטריטיס אטרופית קשה לטיפול, הקרום הרירי של האיבר מדלל, הבלוטות מייצרות הפרשות גרועות, חומרים שימושיים נספגים בצורה גרועה וזו הסיבה שלעיתים קרובות קיים מחסור בוויטמינים. 

לאחר האכילה מופיעים כאבים באפיגסטריום, חומרה, בחילה.

אבחנה זו מחייבת גישה מיוחדת לתזונה, והמזון צריך להכיל הרבה חלבונים וסיבים, ויטמינים ומינרלים. ניתן לאכול ירקות גם מבושלים וגם מבושלים (מאודים, מבושלים או אפויים). עגבניות נמצאות ברשימת המוצרים המומלצים.

עגבניות לדלקת הקיבה ולבלב

דלקת קיבה, שקולה על ידי דלקת הלבלב, מציבה דרישות תזונתיות נוספות. כל מה שגורם להפרשה מזיק ללבלב. בנוסף הוא מייצר מיץ לבלב, שהאנזימים שלו נחוצים לעיבוד מזון והטמעתו בתריסריון, אך הם אינם מגיעים לשם עקב הפרה של יצואו. במקום זאת, בדים משלהם ממוחזרים. הפוגה יציבה מאפשרת עגבנייה מתוקה בשלה בתפריט, אך לא לעתים קרובות.

תפריט מפורט לכל יום

במחשבה על אוכל ומנות יומיומיות, עליך להתייעץ עם תזונה רפואית (יש 15 שולחנות טיפול). בגסטריטיס משתמשים בתזונה מספר 2 (להפרשה מופחתת של מיץ קיבה, אחרים קשורים גם הם: מס '1, 4, 5).

יש לזכור כי האוכל צריך להיות תכוף ושברירי. קשה לגוף חולה להתמודד עם כמות גדולה של אוכל, אפילו תזונה. זה צריך להיות חם, לא להכיל סיבים גסים.

בתקופות חריפות, דגנים (אורז, סולת) דומיננטים לארוחת הבוקר; ארוחת בוקר שנייה - תבשיל גבינת קוטג '; ארוחת צהריים - קציצת אדים ודייסה לתבשיל, ג'לי פירות יבשים; חטיף אחר הצהריים - חביתה; ארוחת ערב - סופלה דגים, מרק ורדים; לפני השינה - כוס חלב דל שומן.

שלב ההפוגה מרחיב את האפשרויות הגסטרונומיות. עם חומציות נמוכה, עליכם לכלול מוצרים המגרים את ייצור מיץ הקיבה.

התפריט לכל יום עשוי להיראות כך:

 • בוקר - שיבולת שועל על מים בתוספת חמאה, תה עם טוסט וגבינה קשה;
 • ארוחת בוקר שנייה - תפוח אפוי;
 • ארוחת צהריים - מרק מרק, קציצות עגל, סלט מלפפונים ועגבנייה, קומפוט פירות יבשים;
 • חטיף אחר הצהריים - סירניקי;
 • ארוחת ערב - דגים, כוס מיץ עגבניות;
 • בלילה - קפיר.

בעת הבישול אסור להשתמש בקטניות, חלב מלא, כרוב, ענבים, שום.

דלקת קיבה היפרצידית מחייבת גישה מאוזנת אפילו יותר לתזונה שלך:

 • ארוחת בוקר - מרק חלב העשוי מדגנים או פסטה, תה, לחם לבן מיובש;
 • ארוחת בוקר שנייה - כופתאות עצלות;
 • ארוחת צהריים - עוף מבושל, אורז, עגבניה, ג'לי;
 • תה אחר הצהריים - עוגיות "מריה", יוגורט;
 • ארוחת ערב - קציצות דגים, תבשיל ירקות, תה;
 • לפני השינה - כוס חלב.

יש לגוון בכל יום בשבוע עם מוצרים אחרים תוך הקפדה על עקרונות תזונה.

מתכוני אוכל

נמצא שהזמינות הביולוגית של ליקופן עולה לאחר עגבניות שטופלו בחום לעומת עגבניות טריות. [11],  [12]גהלר ואח 'בדקו [13]כיצד טיפול בחום משפיע על ויטמין C ופוליפנולים וכן על יכולת נוגדת חמצון הידרופילית. כמות ה- ß-קרוטן פחתה או הייתה יציבה, ואילו התוכן של α-tocopherol עלה משמעותית עם חימום לטווח קצר. [14]Patras et al. בדק את השפעת הטיפול בחום על תוכן האנתוציאנינים. השילוב של פעולות אינדיבידואליות, כולל חימום, כמו זיגור, פיסטור ומשך, השפיע על תוכן האנתוציאנינים בפירות וירקות.

 • עגבניות טריות לגסטריטיס

לאחר היכרות עם התכונות של סוגים מסוימים של דלקת קיבה, אנו מסכמים: עם דלקת ברירית במצב מחמיר, לא ניתן לאכול עגבניות טריות. מהלך הכרוני של המחלה עם חומציות גבוהה בהפוגה מאפשר צריכה מוגבלת של פירות בשלים בשרניים, אך עדיף לקלף או להכין מהם מיץ.

חומציות מופחתת אינה מהווה מכשול לשילובן בתפריט.

 • עגבניות לחות לדלקת קיבה

טיפול בחום ו / או הומוגניזציה עלולים לשבש את המטריצה התאית של עגבניות, ולקבוע את הזמינות הביולוגית של חומרים מזינים שונים. [15]

עגבניות מבושלות פחות אגרסיביות לקיבה, נותרו בהן הרבה חומרים מזינים, כך על ידי שילובם עם קישואים, דלעת, גזר, תוכלו לבשל תבשיל ירקות טעים ובריא. מנה זו הולכת היטב עם בשר תזונתי. זה יהיה רווי ולא יגרום לתגובה לא רצויה של דרכי העיכול.

מתכוני אוכל

אפילו בישול טיפולי יכול להיות טעים ומגוון, מכיוון שיש מתכונים רבים למנות שכדאי להשתמש בהן:

 • מרק - חתיכות עוף מונחות בתבנית, שופכים מים, מביאים לרתיחה, הנוזל מתנקז וממלאים אותו במים. מבשלים על אש נמוכה. שם שמו לבישול תפוחי אדמה קצוצים, גזר, בצל, כרובית, עגבנייה, ירקות קצוצים. מלח בינוני;
 • חביתה - מקציפים 2 ביצים, מוסיפים חלב. על מחבת מחוממת בשמן צמחי, הניחו לבצל, פרוסות עגבנייה וקישואים. יוצקים שם תערובת ביצים מעט מלוחה, מכוסה במכסה. האש צריכה להיות מתונה כך שהקרום לא ייווצר;
 • תבשיל אורז - השעועית מבושלת, אך לא מבושלת. בדייסה המצוננת מוסיפים ביצה, מעורבבת מראש בסוכר, חלב חם, אפוי ודלעת פירה. בתנור, הביאו מוכנות;
 • קציצות בשר - הכינו בשר טחון משני זני בשר (עוף ועגל), גלגלו בצל דרך מטחנת בשר, הוסיפו קרקר לבן ספוג בחלב, מקציפים ביצה, יוצרים קציצות ומניחים לשקר למשך חצי שעה. מאודה;
 • פילה הדגים מועבר לטבעות הבצל, העגבנייה, החציל, עטוף בנייר כסף ואפוי.

היתרונות של העגבנייה

אכילת עגבניות מורידה את הסיכון לתהליכים דלקתיים, סרטן ומחלות כרוניות בלתי-תקשורתיות, כולל מחלות לב וכלי דם כמו מחלות לב כליליות, יתר לחץ דם, סוכרת והשמנה.

מדוע הירקות האלה עדיין צריכים להיות בתפריט שלנו אם אין סיבה טובה למחוק אותם לחלוטין ממנו? ההרכב הביוכימי של הירק מעיד על ערכו הגדול לגוף האדם. הוא מכיל אנזימים, חלבונים, חומצות אורגניות ואמיניות, מונו, פוליסכרידים, קרוטנואידים. [16]היתרונות של עגבניות הם גם בשפע הוויטמינים: בטא-קרוטן,  [17]PP, C  [18],  [19]E,  [20]H, K, קבוצה B, חומצה פולית. [21]לפי התוכן של חומצה אסקורבית הם משווים לימונים. 

עגבניות מכילות 8-40 מיקרון גרם לגרם ליקופן במשקל רטוב, בערך 80% מהתזונה הכוללת של קרוטנואיד זה. [22]ליקופן הוא החומר הפיטוכימי העיקרי בפירות העגבניות בגלל תפקידו הנוגד חמצון החזק, הקשור ביכולתו לפעול כ בולמי רדיקלים חופשיים ממיני חמצן תגובתי (ROS) הנוצרים במהלך הפחתה חלקית של חמצן. [23]

מאקרו - (סידן, מגנזיום, נתרן, אשלגן, כלור) ויסודות קורט (ברזל, אבץ, יוד, נחושת, מנגן וכו '), תכולת קלוריות נמוכה (20 קק"ל) מאפשרים לירק לשפר את חילוף החומרים, למנוע התפתחות של מחלות לב וכלי דם. [24],  [25]פקטין עגבניות להפחית את היווצרות הכולסטרול "הרע". [26],  [27]מיץ עגבניות מעכב את צמיחת החיידקים, גידול פטרייתי.

בעגבניות, תרכובות פנוליות כוללות פלבנואידים, חומצות פנוליות (חומצות הידרוקסי-בנזואיות והידרוקסיצינמיות) וטנינים. פוליפנולים הם נבלות יעילות ברדיקלים חופשיים המתווכים על ידי קבוצת הפרא-הידרוקסיל. פנולים יכולים לווסת תהליכי איתות סלולריים במהלך הדלקת או יכולים לשמש כסוכני איתות עצמם. [28], [29

תרכובות פוליפנוליות קשורות לחומרים טיפוליים במחלות דלקתיות, כולל מחלות לב וכלי דם, השמנת יתר וסוכרת מסוג II, מחלות ניווניות, סרטן והזדקנות.

השפעות אלה נובעות מהיכולת הפנולית לקיים אינטראקציה עם מגוון רחב של יעדים מולקולריים, המרכזיים במנגנון האיתות של התאים. מנגנונים מולקולריים מרכזיים כוללים:

 • עיכוב של אנזימים פרו-דלקתיים כגון cyclooxygenase (COX-2), lipoxygenase (LOX) וסינתזה של תחמוצת החנקן המעוררת (iNOS); 
 • עיכוב של פוספינוזיטיד 3-קינאז (PI 3 קינאז), טירוזין קינאזים וגורם גרעיני-קאפה B (NF-KB); 
 • הפעלה של קולטן הגמא המופעלת על ידי ממריצי peroxisome (PPAR γ); 
 • הפעלת קינאז חלבון מופעל על ידי מיטוגן (MAPK), חלבון קינאז C (PKC) ומודולציה של כמה גנים להישרדות / מחזור תאים. [30], [31]

זני עגבניות עיקריים כוללים פלבונולים (כמו קוורצטין וקמפפרול), פלבנולים (כמו קטצ'ינים), פלבנונים (כמו נרנגרין), אנתוציאנידינים וסטילבן (כמו רזברטרול). לרוב הם ממוקמים בקליפה ורק בכמויות קטנות בחלקים אחרים של העובר. [32], [33]

חומצות פנוליות אחראיות על הטעם המעיק של הירקות. אלה כוללים חומצות הידרוקסי-בנזואיות וחומצות הידרוקסיצינאמיות. חומצות הידרוקסי בנזואיות הן חומצות גליות, p-hydroxybenzoic, protocatecholic, מזרק וניל ואילו חומצות פרוליות, קפאיות, p-coumaric וסינאפיות הן חומצות הידרוקסינמיות.

התוויות נגד

עגבניות, יחד עם היתרונות לגוף, יש התוויות נגד רבות. כמו כל ירק ופירות בהירים, הם יכולים לגרום לאלרגיות. [34]פירות אלה אינם רצויים גם במקרה של דלקת חזה, מכיוון שהשפעתם הכולרתית החזקה, יש סיכונים של תנועת אבנים וחסימה של צינור המרה.

חומצה אוקסלית הכלולה בהם משפיעה לרעה על חילוף החומרים במלח מים, כליות, מפרקים סובלים מכך. [35]הם התווית נגד כיב פפטי.

כל האזהרות הללו נוגעות לפירות טריים, אך עגבניות משומרות הן בלתי רצויות לחלוטין.

סיבוכים אפשריים

אכילה של ירק בינוני, בשים לב להמלצות לעיל, לא תגרום לסיבוכים. אחרת, עלולה להופיע החמרה של דלקת הקיבה, דלקת לבלב, כאבי פרקים, קוליק כלייתי בנוכחות אבנים בגוף, אצל חולי אלרגיה - פריחות בעור, נפיחותם ואדמומיות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.