^

בדיקות הורמונליות: טסטוסטרון, FSH והורמוני בלוטת התריס

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אם הגוף חסר כל הורמונים או, לעומת זאת, יותר מדי, זה יכול לסבול מעודף משקל. עוד - על הורמונים חשובים כמו טסטוסטרון, FSH ו הורמוני בלוטת התריס, שעליו משקל אופטימלי ורווחתה של אישה תלויה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

הורמון טסטוסטרון ותפקידה בגוף של אישה

כמה זמן אתה בודק טסטוסטרון בדם? האם אתה יודע כמה זה צריך להיות, כך שאתה לא להשתפר עם מהירות הקול? אם הגוף יש 40-60 ng / dl של טסטוסטרון, זה נורמלי. משמעות הדבר היא כי תהליכים הורמונליים הקשורים בהשתתפות טסטוסטרון, ללכת טוב.

פרטים על טסטוסטרון

אם רמת הטסטוסטרון בגוף נמוכה מ 30 ng / dL, לכתוב הוא נעלם: זוהי הפרה של תשוקה מינית, כלומר, היחלשות שלה, היא חולשה, עייפות מהירה. בנוסף, רמות טסטוסטרון נמוכות מובטחות עלייה במשקל ופיתוח עצם עניים, עצמות שבירות.

הפעילות האנושית יורדת בחדות עם ירידה ברמות הטסטוסטרון מתחת ל -30 ng / dL. זה הוכח על ידי מחקר מדעי.

לכן, עם הזמן, פנה לרופא לבדיקות הורמונליות ופגישות אם יש צורך בטיפול הורמונאלי. עם ניתוח זה תמונה לא שלמה ניתן למצוא אם רק הרוק שלך השתן נבדקים. צריך יותר בדיקות דם עבור הורמונים.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

FSH, או הורמון מגרה זקיק

זה נקרא כך כי זה מגרה את הפיתוח והעבודה של האיבר הנשי העיקרי - השחלות. בכל פעם לפני הביוץ, זה FSH כי מכין את השחלות לצמיחה של זקיקים חדשים.

לאחר השחלות נחלשים, במיוחד לאחר ניתוח או עם הגיל, ולא יכול לייצר מספיק הורמון אסטרוגן הנשי, זה יכול להיות נקבע על ידי ניתוח הורמונלי לעלייה חדה FSH בדם.

ABC של העבודה של הורמונים: מינונים גבוהים של FSH תמיד אומר ייצור קטן של אסטרדיול. אז זה צריך להיות דחוף. ו FSH הוא אות במוח. זה אחד האתרים שלו - יותרת המוח - זה הורמון מיוצר כדי לעורר את העבודה של השחלות.

עם רמה נמוכה של אסטרדיול, הרופא ירשום לך טיפול הורמונלי חלופי. אם, כמובן, אתה פונה אליו בזמן.

כדי לראות את התמונה המלאה של הנכונות ואת רמת מספקת של ייצור ההורמונים, יש צורך לשים לב לא רק לרמה של המוח של FSH, אלא גם לייצור של הורמונים על ידי השחלות. זה טסטוסטרון, אסטרדיול ופרוגסטרון.

אז אתה יכול לבחור את הטיפול הנכון, כי התמונה הכוללת של הרקע ההורמונלי יהיה ברור.

הורמוני בלוטת התריס

אלה הם מאוד חושפני וחשוב בגוף של הורמונים של אישה . אם בלוטת התריס אינה מייצרת מספיק הורמונים, אדם עשוי להיות תנודות משקל משמעותיות. אל תתפלאו אז, אם פתאום, לכאורה ללא סיבה, להתאושש לרדת במשקל.

כדי לקבוע אם רמת הורמוני בלוטת התריס מספיקה, אתה צריך ניתוח עבור הורמונים כאלה (הרמה שלהם):

  • הורמון הגדילה
  • Т3
  • H4
  • נוגדנים shchitovidki (antimikrosomalnye נוגדנים, antitireoglobulin)

רמת הורמונים אלה בדם ייתן לך מושג מדויק של איזה טיפול לרשום לך. מה ההורמונים, המיוצרים על ידי בלוטת התריס, בגוף הם עודף, ומה - חיסרון.

זה יקבע את השליטה של המשקל שלך. עם הזמן, ולכן, ייבדק על ידי אנדוקרינולוג להיות בריא!

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.