^

תפיסת הילד: ייעוץ והדרכה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תפיסת הילד אחראית מאוד, וגם אחת ההחלטות החשובות ביותר בחייו של אדם. וכאן הכל לא כל כך פשוט, כפי שרבים חושבים, כי בריאות התינוק העתידי נקבעת זמן רב לפני תפיסתו, וגם היא נוצרת במידה רבה בתהליך התפתחות העובר. אם ההורים מודאגים לגבי העתיד של הבן או הבת שלהם, שהם, במקום הראשון, חייבים לדאוג לעצמם, כפי שהם מניחים את היסודות הבסיסיים, אשר בעתיד יהיה הבסיס להתפתחות התקינה של התינוק. גם אם אתה בריא לחלוטין, כדי להיות בטוח לקבל ייעוץ מרופא (רק במקרה).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

תפיסת הילד: הכנה

הדבר הראשון שנדרש מהורים עתידיים, אם החליטו ללדת ילד - לוותר על כל סוג של אמצעי מניעה. יתר על כן, אם אמצעי ההגנה היו לא הורמונליים, אז אין גבולות זמן. אבל אם נטלת גלולה מסוג אחר, אין טעם לחשוב על תפיסה במהלך המחזור הבא של המחזור החודשי. רופאים רבים טוענים כי ההורמונים יכולים להיות בעלי השפעה שלילית על המערכת המינית של העתיד של אדם קטן. אבל, כמו מומחים אומרים, סטיות כאלה הם לא סדירות יש מקום להיות, למרבה המזל לא כל כך לעתים קרובות.

בנוסף, התפיסה של הילד דורשת מההורים גם בריאים. יש צורך לסרב מראש הן מלקחת אלכוהול והן מעישון. זה, במידה שווה, חל על נשים וגברים כאחד. כמו כן, חשוב מאוד לרדת במשקל ככל הניתן, במיוחד עבור נשים, כי הפיקדונות שומן מופרז להפריע לא רק את תהליך ההתעברות, אלא גם את ההתפתחות הנורמלית של העובר.

אין צורך לדבוק במשטר מסוים (קפדני במיוחד), ואין צורך להגדיל את הקשר המיני, שכן עבודת מין תכופה מצטמצמת, אך לא גדל, כמו רבים מאמינים בטעות, את הסיכוי להרות. הסיבה לכך היא כי קשרים מיניים מרובים להפחית באופן משמעותי את מספר הזכרים זרע בכל פעם. במילים פשוטות, לגוף של אדם פשוט אין זמן לייצר זרע חדש.

trusted-source[7], [8], [9]

תפיסת התינוק: קביעת יום הביוץ

חשוב מאוד להורים לעתיד לזכור את הצורך לדבוק בכל ההמלצות שנקבעו על ידי הרופא. עם זאת, ראוי לזכור כי גם אם כל הדרישות מתקיימים, הסיכוי להרות ילד הוא רק 25 אחוזים. רבים בטעות להתחיל לדאוג בגלל עובדה זו. אבל הרופאים להרגיע את ההורים בעתיד - אין דבר טבעי על זה, זה נורמלי לחלוטין תופעה טבעית. רק לאחר שנה של ניסיונות כושלים יש צורך לפנות למומחה לייעוץ אישי.

אז, בחזרה לשאלה המקורית - איך אתם קובעים את יום הביוץ? כאן הכל פשוט מאוד - כל יום (בבוקר) יש צורך למדוד את הטמפרטורה ישירות פי הטבעת. בימים רגילים, זה יהיה רק מתחת 37 מעלות, ביום שחרורו של הביצה, הוא יצטרך לעלות. הקפיצה הסטנדרטית היא חצי מעלות.

אבל מה לגבי הגיל של ההורים בעתיד. רצוי לאישה ללכת ללידת הילד הראשון בתקופה של עד 30 שנה, שכן בתקופה זו האורגניזם של האם לעתיד הוא בעל נטייה מרבית לשאת את העובר. לאחר 35 שנים, האפשרות של קשיים לא רק עם פינוי הילד, אלא גם עם האפשרות של התפיסה שלו, הוא אפשרי.

אצל גברים, הכל הרבה יותר פשוט, שכן פעילות גבוהה של זרעונים נמשכת עד 45 שנים, ועוד הרבה יותר מאוחר. כמה מחברי המין החזקים שומרים על ההזדמנות להיות אבות גם אחרי 60 שנה. לכן, התפיסה של ילד היא לא בעיה עבור אדם בריא בכל גיל.

trusted-source[10], [11], [12]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.