^

ניתוח ביוכימי בהריון

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניתוח ביוכימי במהלך ההריון מתייחס בדיקות חובה. בעזרת בדיקת דם ביוכימית, ניתן לברר על נוכחות של מוקדי דלקת בגוף, לזהות הפרות בעבודה של כל המערכות ואיברים.

לניתוח לקחת דם ורידי על קיבה ריקה, בערב עדיף לא לאכול מזון עם חומרים משמרים, מזון שומני, לשתות רק מים טוב יותר. הניתוח נעשה ברישום, ב -28 ו -34 שבועות.

בדיקה מפורטת של הדם מאפשרת ללמוד על אינדיקטורים כאלה:

 • התוכן של חלבונים (אלבומים, globulins).
 • התוכן של שברים שומנים (phospholipids, טריגליצרידים, וכו ').
 • תוכן של פחמימות, גלוקוז.
 • התוכן של אנזימים (cholinesterase, קריאטין קריאזיס, ליפאז, וכו ').
 • מצב מאזן אלקטרוליטים (אחוז ברזל, אשלגן, מגנזיום, נתרן, זרחן וכו ').
 • זיהוי סמנים של חוסר ברזל - ברזל בסרום, LHS, transferrin, פריטין.
 • תוכן הבילירובין בדם.
 • התוכן של אוריאה, קריאטינין, אוריאה.
 • תוכן הנוגדנים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

ניתוח ferritin בהריון

ניתוח של פריטין בהריון הוא בעל ערך אבחוני גדול. בהתבסס על ניתוח הנתונים יכולים לזהות בשלב מוקדם של ההתפתחות של אנמיה מחוסר ברזל, ובמהלך ההריון הוא מאוד חשוב, בגלל חוסר הברזל בדרך כלל סובל לא רק אמא אלא גם את העובר (לעורר את הפיתוח של היעדר חמצן).

בעזרת הניתוח, אפשר לא רק לאבחן אנמיה בזמן, אלא גם להעריך חנויות ברזל בגוף, לזהות מוקדים של דלקת כרונית, כדי לאבחן מחלות סרטניות.

ניתוח ferritin היא השיטה הנוחה ביותר לאבחון ferritin. זה גם מאפשר להעריך את איכות הטמיעה של ברזל ביחס לאחוז פריטין בדם. פריטין 13-150 גר '/ ליטר רגיל. אם השיעור עולה שלה do400 g / L או יותר, אז זה מרמז פתולוגיות בכבד בשלב האקוטי או כרוני של אי ספיקת כליות כרונית, מחלות נאופלסטיות מסוימות (קרצינומה ריאתי, קרצינומה של המעי הגס, נגע קרצינומה כבד, ערמונית, לוקמיה בשלב החריף, מחלת הודג'קין). כאשר התוכן ferritin הוא פחות מ 10-15 מיקרוגרם / אני מסובכת חוסר ברזל אנמיה מתפתח.

דם לצורך ניתוח עדיף לקחת בבוקר, על בטן ריקה, הארוחה האחרונה לא צריכה להיות לפני יותר מ 8 שעות, ואת האוכל צריך להיות קל ולא קלורי. כמו כן, לא ניתן לבצע ניתוח אם הטיפול מתבצע במקביל.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

ניתוח סוכר בהריון

ניתוח סוכר במהלך ההריון ניתן שוב ושוב לאורך כל תקופת ההריון. האם לעתיד תורמת לא רק שתן, אלא גם דם לסוכר - כך שתוכל לפקח על כל השינויים הפיזיולוגיים בגופה ועם הזמן להבחין בהפרה כמו סוכרת.

הריון הוא אחד הגורמים התורמים להתפתחות של סוכרת, ולכן להיות במצב "מעניין", אתה צריך לשים לב מיוחדת רמת הגלוקוז בדם ושתן. קבוצת הסיכון כוללת את אותן נשים הרות אשר:

 • יש להם נטייה תורשתית לסוכרת.
 • הריון הוא מעל 35 שנים.
 • בהריון יש עודף משקל או קבוע את העובדה של השמנה.
 • מוקדם יותר ההריון היה מסובך או הסתיים עם הפלה.
 • ההריון טופל על אי פוריות עם הורמונים.
 • לאישה ההרה כבר היו ילדים גדולים (זה מצביע על צורה סמויה של סוכרת).

כדי לבצע את הניתוח על סוכר בהריון יש צורך פעמיים - במשך 8-12 ו 30 שבועות. אם במשלוח הראשון נרשמה עלייה בריכוז הסוכר בדם, מבוצעת בדיקה נוספת של TSH כדי לבדוק כיצד הלבלב מתמודד עם המטלה שלו. נכון לתת דם לסוכר בבוקר, על בטן ריקה, כדי לא לקבל תוצאה שקרית.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

ניתוח של קרישה במהלך ההריון

ניתוח של coagulogram במהלך ההריון צריך להתבצע על ידי כל אישה. בעזרת הניתוח הזה, אתה יכול לגלות כמה מהר הדם הוא קרישת דימום מסולק פיזיולוגית. עקירה של הנורמות של קרישה יכול לגרום סיבוכים חמורים מאוד בהריון. לכן, נטייה פקקת יכולה לגרום שבץ, התקף לב, פקקת ורידים, וגם להוביל הפלה. כמו כן, שיעור גבוה של קרישי דם יכול להשפיע על הבריאות של העובר - להוביל להיווצרות של הפרעות במוח.

במהלך ההריון, הקוגולוגרמה צריכה להיות מנותחת לפחות שלוש פעמים. כדי למסור דגימת דם יש צורך על בטן ריקה, הארוחה האחרונה לא צריך להיות מוקדם יותר מ 8 שעות. אם יש חריגות בתוצאות בדיקות קרישה, ייתכן שיהיה עליך להשיב את הדם או לבצע בדיקה נוספת. אם לאישה בהריון יש דליות ורידים, מחלות כבד או פתולוגיות אוטואימוניות, יש לתת את הניתוח יותר משלוש פעמים, גם אם ההריון הוא ללא סיבוכים מסוכנים.

ניתוח רגיל לקרישה במהלך ההריון:

 • הערך של APTTV הוא 17-20 שניות;
 • חשיבות הפיברינוגן - עד 6.5 גרם לליטר;
 • המשמעות של זאבת נוגדת קרישה היא נעדרת;
 • מספר הטסיות הוא 131-402 אלף / מקל;
 • הערך prothrombin הוא 78-142%;
 • זמן טרומבין הוא 18-25 s;
 • הערך D-dimer הוא 33-726 ng / ml;
 • הערך של Antithrombin III הוא 70-115%.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38]

ניתוח זאבת בהריון

ניתוח זאבת בהריון צריך להתבצע ללא יוצא מן הכלל, כמו המחלה יכולה להתרחש בצורה unexpressed, אך לאחר מכן באופן משמעותי לסבך את מהלך ההריון. זאבת בהריון עלולה לגרום:

 • רעלת הריון היא מצב חמור שבו תפקוד הכליות מושפע ולחץ הדם עולה.
 • חוסר ההיריון של ההריון. רבע מההריונות עם זאבת מופרעות באופן ספונטני או גורמות ללידה מת.
 • לידה לפני המונח.
 • התפתחות תוך רחמית התפתחות פיגורים ועובר התפתחות.
 • פקקת שליה. בגלל הסכסוך החיסוני, מספר גדול של עוברים נוצרים זאבת, וזה מוביל לירידה חדירות של השליה וחוסר חומרים מזינים וחמצן בעובר.

כאשר זאבת מאושרת אישה בהריון בצורה כרונית, משטר טיפול אישי מוכן לא רק לתמוך בגוף של אמא, אלא לתמוך הצמיחה הרגילה שלה ופיתוח. אם נוגדנים של Ro ו- La מזוהים בדם של אישה, משמעות הדבר היא כי הילד העתידי כבר יהיה זאבת בילוד, המתבטאת פריחה וירידה ברמת הטסיות. אבל לאחר 3-6 חודשים המחלה חולפת, אך ייתכן כי התינוק יהיה פתולוגיה לב קלה הדורשת טיפול נוסף.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43], [44], [45]

ניתוח נוגדנים בהריון

ניתוח נוגדנים במהלך ההריון מתבצע על מנת לא לכלול את האפשרות של סכסוך rhesus בין האם לבין העובר. אם לאם העתידי יש רה שלילית, ולעובר יש תסמונת חיובית, היא לעיתים קרובות סיבה להפלה או לעורר מחלה המוליטית אצל התינוק. עדיף להתייחס לנושא קביעת קבוצת דם רזוס ולזהות אם יש alloimmune נוגדנים האריתרוציטים בדם לפני תכנון ההריון או בשלבים המוקדמים שלו, כדי לנקוט בצעדים ההכרחיים כדי הרות. אם האם לעתיד היא חיובית, והעובר הוא שלילי, הריון לא מאוים, ואין סיבות להתפתחות מחלה המוליטית.

נוגדנים הם חלבונים ספציפיים, הגדלת רמות של כמה מהם יכולים להשפיע לרעה על הבריאות של הילד שטרם נולדו. אם התוכן נוגדנים גבוה מ 1: 4, יהיה צורך לעבור הליך אולטרסאונד לעתים קרובות יותר כדי לפקח על מצב העובר. אם במהלך ההריון כולו titer נוגדנים לא להגדיל, אז זה תנאי מוקדם להצלחה נושאת של העובר.

כדי לתת דם למבחן נוגדנים בהריון הוא טוב יותר בבוקר ולא לאכול יותר מדי שומן וחלבון מזונות בערב. כאשר המאשר את העובדה של Rh- סכסוך עם titer נוגדן גבוהה, מתקבלת החלטה על עישון מיוחד של ההריון.

ניתוח ביוכימי במהלך ההריון מאפשר לעקוב אחר השינויים בגוף של האם במהלך ההריון ובשלב מוקדם כדי לאבחן הפרעות ולהבטיח טיפול יעיל ונכון לבעיה.

trusted-source[46], [47], [48], [49], [50], [51], [52]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.