^

בריאות

אלפא fetoprotein בדם

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אלפא fetoprotein הוא גליקופרוטין, מסונתז בדרך כלל בשק החלמון של העובר ולאחר מכן הכבד של העובר. רמת אלפא-fetoprotein מוגבה אצל תינוקות, ולכן, אצל נשים הרות. התוכן של alpha-fetoprotein פוחת במהירות במהלך השנה הראשונה של החיים, להגיע לרמה הבוגרת אופיינית על ידי 1 שנה (רגיל <20 ng / ml).

ערכי הייחוס של α-fetoprotein בסרום: מבוגרים - עד 10 IU / ml; בנשים בשליש השני של ההריון - 28-120 IU / ml; יילודים ביום הראשון של החיים - עד 100 IU / ml. מחצית החיים היא 3-6 ימים.

הגידול המזוהה (> 500 ng / ml) בחולים עם סיכון גבוה (לדוגמא, על זיהוי של היווצרות תפחית את בדיקת אולטרה סאונד הכבד) הוא אבחון של קרצינומה hepatocellular הראשית (HCC), אם כי לא כל קרצינומה hepatocellular לייצר חלבון עוברי.

trusted-source[1], [2], [3]

קביעת תוכן fetoprotein בסרום אלפא משמש

  • אבחון ובקרה של הטיפול בקרצינומה הפטוצלולרית;
  • לאבחון גידולים של תאי נבט;
  • לאבחן גרורות של כל גידול בכבד;
  • לסינון בקבוצות סיכון גבוה (שחמת, הפטיטיס, חסר α 1 -antitrypsin );
  • אבחון טרום לידתי (מומים בערוץ העצבים, תסמונת דאון בעובר);
  • כדי להעריך את מידת הבשלות של העובר.

trusted-source[4], [5], [6]

הגורמים לעלייה באלפא-פטופרוטאין

מאז עבור גידולים קטנים עשויים להיות רמות נמוכות של חלבון עוברי, הגדלת AFP מעלה את האפשרות של קרצינומה hepatocellular. עם זאת, מידת הגידול של אלפא fetoprotein אין משמעות פרוגנוסטית. בשנת אוכלוסיות, אשר לעתים קרובות להתרחש הפטיטיס כרוני ו קרצינומה hepatocellular (לדוגמא, ב תת אזורים מתחת סהרה בסינית אתנית), חלבון עוברי, יכול להגיע לערכים גבוהים במיוחד (למשל, 100 000 ng / ml), ואילו באזורים שכיחות נמוכה יותר של הגידול, ערכים נמוכים נרשמות (כ 3000 ng / ml).

כמה מחלות אחרות (לדוגמא, teratocarcinoma העוברי, hepatoblastoma, כמה גרורות בכבד של גידולים במערכת העיכול, כמה בכיס מרה ) יגרמו לעלייה ng / ml AFP 500. עם הפטיטיס דלקת, אלפא fetoprotein יכול לפעמים לעלות ל 500 ng / ml; עליות משמעותיות פחות להתרחש הפטיטיס חריפה כרונית. ערכים אלה גבוהות כנראה משקפים התחדשות הכבד. לפיכך, הרגישות וספציפיות של אלפא fetoprotein משתנה באופן משמעותי בהתאם לאוכלוסייה, אבל הערכים של 20 ng / ml להתרחש בתדירות של 39-64% ו - 76% 91, בהתאמה. מאז עלייה ברמת אלפא fetoprotein <500 ng / ml הוא לא סימן ספציפי, הערך של 500 ng / ml נלקח כקריטריון אבחון סף.

אלפא fetoprotein כסמן סרטן יש את היישומים הקליניים הבאים: ראשית, לזהות ולפקח קרצינומה hepatocellular העיקרית , אשר מתרחשת, ככלל, שחמת הכבד; שנית, לזהות טרטובלסטומה של האשך, ושלישית, להעריך את יעילות הטיפול במחלות אלו. עלייה בריכוז של α-fetoprotein ב סרטן הכבד hepatocellular ב 50% מהחולים מתגלה 1-3 חודשים מוקדם יותר מאשר סימנים קליניים של המחלה מופיעים. עבור ריכוז חלבון עוברי קרצינומה בכבד העיקרי בדם גבוה מ 15 IU / ml זוהה 95% של (15-100 IU / ml - 12%; 100-1000 IU / ml - 14%; 1000-1010 000 IU / ml - ב 29%, 10 000-100 000 IU / מ"ל - ב 39% מהמקרים). כאשר ריכוז גרורתי בכבד של-fetoprotein α הוא גבוה יותר מאשר 15 IU / ml נמצאים 9% מהמקרים (15-100 IU / ml - 7%; 100-1000 IU / ml - 2%).

התוכן של אלפא fetoprotein מתואם היטב עם היעילות של טיפול כימותרפי של קרצינומה (ירידה משמעותית מצביע על יעילות טיפולית). בשל העובדה כי ההשפעה המלאה של כימותרפיה נעדרת בדרך כלל, נורמליזציה של רמת אלפא fetoprotein בדם של חולים לא נצפה. הסרת הגידול מלווה בירידה חדה בתכולת אלפא fetoprotein בדם, העלייה המתמדת בו מצביעה על טיפול לא ניתוחי.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.