Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עור חיטוי: מה זה?

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

חוסר אמון - מה שנקרא סלון שירות ניקוי עמוק. במילים אחרות, זהו ניקוי גלווני של הפנים באמצעות זרם חשמלי נמוך. מהי המהות, התועלת וההבדל של מניפולציה זו משיטות אחרות?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

אינדיקציות להליך

האפקטיביות של ניקוי גלווני של הפנים מושווה עם מכני, בעוד זה לא מלווה בכאב. הטיפול מתבצע באמצעות אלקטרודה שלילית באמצעות התקן המייצר זרם של עד 1.5 mA.

ההליך שימושי עבור אינדיקציות כאלה לנהל, כמו עודף של הפרשת חלב או סוג העור בעיה. פיגמנטציה מוגברת לאחר דלקת, photaging מוקדם, סבוראה - עם כל הבעיות האלה, גלוואנופיה מוצג ויעיל.

 • חוסר האמון מסיר באופן פעיל לכלוך, מנקה את הנקבוביות באופן אינטנסיבי, וכן הודות לעיסוי מיקרו, מגרה את חילוף החומרים הסלולרי ואת זרימת הלימפה.

הנוהל הוא ללא כאבים, נגיש, תואם נהלי סלון אחרים. ביצע את הנוחות של בישול הביתה. בעזרתו, השפעות כגון הרמת ועיסוי מושגות. ביסודיות מנקה את הנקבוביות, אינו דורש הכנה מיוחדת.

trusted-source[10], [11]

הכנה

נקודה חשובה של הכנה היא התייעצות ראשונית של קוסמטיקאית הבוחנת את הפנים לאיתור שריטות ופציעות, תסמינים של דרמטוזיס או פתולוגיות עור אחרות. בהיסטוריה של המומחה מבהיר אם יש התוויות נגד ניקוי גלווני של הפנים.

פתרונות אלקליין עם נתרן - נתרן כלורי, סודה, נתרן salicylate משמשים להליך גלווני. בעת רכישת מכשיר, חומר מיוחד מסופק לעתים קרובות, המיוצרים על ידי היצרן. הנוזל עשוי לכלול רכיבים נוספים - מגנזיום, אשלגן, תמצית אלוורה, מחזקת את התוצאה.

ניקוי העור מתבצע בהכנות קונבנציונליות - ג'לים, חלב. כאשר מניפולציה עצמית, לבדוק באופן אישי את ההגדרות של מנגנון electroplating. (לאורך הדרך, את העוצמה הנוכחית צריכה להיות מוגברת.) משטח מוכן מרוח באופן אחיד עם שכבה של חומר מיוחד ההליך מתחיל מיד.

טֶכנִיקָה ניקוי גלווני של הפנים

פנים רטובות נלקח עם אלקטרודה טעונה שלילית, החל מסנטר. החולה מרגיש חם, עקצוץ קל וטעם של ברזל. הטכניקה של ניהול הגדלה הדרגתית בעוצמה, מתנהג על אותו הסנטר. אם התחושה לא נעימה עולה, אמפרז הוא קצת מופחת.

הטיפול נמשך, נע לאורך קווי עיסוי. תשומת לב מוגברת לאזור T: בנוסף לסנטר, הוא כולל את השפה העליונה ואת הקפלים nasolabial. לעבור בצורה חלקה, הימנעות חשיפה בלוטת התריס.

 • לאחר 15 דקות על פני השטח שטופלו, כתוצאה של תגובה כימית, סבון נוצר. קל לשטוף אותו במי ברז.

מחדש לפעול על העור של ההפך, כלומר, האלקטרודה החיובית. תמרון כזה משחזר את החומציות הרגילה של האפידרמיס, אשר חשוב במיוחד בהליך electroplating. בהדרגה, אמפרז מצטמצם לאפס.

לאחר ניקיון פני השטח של נוזל שיורי, לכסות אותו עם מסכה עם רכיבים התחדשות. משלים את קרם לחות. באופן כללי, הפגישה נמשכת עד 30 דקות.

בתנאי הסלון, ניקוי גלווני של הפנים משולב היטב עם שיטות טיפול אחרות: ידני, ואקום, לייזר, אולטרסאונד. השילוב עם פילינג כימי אסור: חומצות ליצור עומס מוגבר על הדרמיס, וזה טומן בחובו סיבוכים אפשריים.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

ניקוי גלווני של הפנים בבית

באמצעות מכשיר electroplating, זה נוח לנהל electroplating של הפנים בבית. יש לפעול באופן עקבי על פי הכללים, תוך התחשבות בכיוון של קווים הפנים. מניפולציה ביסודו של דבר אינה שונה מזו המקצועית, רק מומחה עובד שם, בבית כל השלבים של ניקוי גלווני של הפנים צריך להתבצע על ידי האדם עצמו.

 • כמו במקרים אחרים, העור נקי מראש - עם חלב, טוניק, מים נקיים. אלקליין (סודה) פתרון מוחל: 2 כפית. על כוס מים או ג'ל מוכן.

אלקטרודות הם חיטוי. התאם את המכשיר למצב המתאים ולבצע מניפולציות לאורך קווי עיסוי.

החלף את המכשיר לקוטביות ההפוכה (פלוס) ובצע את תנועת המניפולציה שוב, ולאחר מכן שטף את השרידים והנח מסכה על אחד המתכונים. המיסה נשמרת עד 20 דקות, ולבסוף, הם לשטוף ולשמן את הפנים עם קרם מזין.

התוויות נגד

אין להשתמש בחשמל חשמלי בחולים עם קוצב לב. התעלמות האיסור טומן בחובו את ההשלכות החמורות ביותר. ניקוי גלווני של הפנים הוא התווית עבור נשים בהריון, במהלך שבוע לפני הווסת, עם יובש חמור הפרט רגישות מרכיבי הפתרון מיושם או הנוכחי עצמו.

ברשימת התוויות נגד - רשימת פתולוגיות:

 • הפרעות בפעילות הלב ו קרישת דם;
 • אונקולוגיה;
 • נוירוזה, אפילפסיה;
 • אסתמה;
 • אקזמה ופתולוגיות עור אחרות;
 • kuperoz;
 • חום;
 • פציעות בפנים;
 • דלקתיות.
 • לחץ מוגבר.

trusted-source[19], [20], [21]

ההשלכות לאחר ההליך

התוצאות הצפויות לאחר ההליך הן טיהור עור מתמשך של גודש שומני, comedones שחור, acne ו blackheads. העור מתחיל לספוג באופן פעיל חמצן, מאיץ את המטבוליזם המקומי ואת מצב העור בכללותו.

תוצאות נוספות לאחר ניקוי גלווני של הפנים:

 • בדים להירגע, מוצרים פירוק יותר מוצגים.
 • העור הופך לניקוי, רך ולח יותר.
 • סינתזת הקולגן מופעלת, אספקת הדם משתפרת.
 • החוזק והטון משוחזרים, קמטים עדינים מוחלקים, האליפסה מפולסת.
 • תאי אפידרמיס נעשים חזקים יותר, מבנה הדרמיס משופר ומרפא.
 • לאורך הדרך, את sinuses ואת חלל האף הם ניקו.
 • עור שמן מנרמל או שינויים לייבוש.

הליך גלווני זמין במחיר בסלונים, בנוכחות המכשיר - בבית. זה בשילוב מעולה עם מניפולציות קוסמטיים אחרים.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

סיבוכים לאחר ההליך

סיבוכים אינם שכיחים, אבל אפשרי. הגדרה שגויה של המכשיר הגלווני, כישלון לקחת בחשבון התוויות נגד, הפרה של כללי ניקוי גלווני של הפנים - אלה הסיבות שעלולות לעורר סיבוכים גלויים לאחר ההליך. מפגשים תכופים כי גם יבש את העור הם גם לא רצוי.

הפרת המתודולוגיה עלולה לגרום ל:

 • אדמומיות מתמשכת;
 • יובש, גירוד;
 • הפרשת יתר של השומן;
 • נפיחות;
 • אלרגיות;
 • חבטה של מתכת;
 • פתולוגיה דרמטולוגית.
 •  

trusted-source[26]

טיפול לאחר ההליך

לאחר electroplating פנים ניקוי קוסמטיקה אחרים אינם חלים במשך 12 שעות. טיפול לאחר ההליך הוא להימנע מרגיז את העור, אשר הפך רגיש יותר מבעבר. לכן, הוא זקוק להגנה מפני חשיפה אגרסיבית - קרינה אולטרה-סגולה, גורמים כימיים, מכניים תרמיים ואפילו מים. לשם כך אסור לבקר בחוף, בסולריום, בטיפולי מים.

 • כדי להאיץ את התחדשות, אתה צריך להשתמש באופן קבוע מסיכות טבעיות, כדי להפחית יובש - תכשירי לחות אינטנסיבית. ההשפעה המקסימלית מתקבלת מחימר קוסמטי.

Re-electroplating להתחיל לא מוקדם יותר מאשר שלושה עד ארבעה שבועות. סה"כ מומלץ ארבע פגישות ברצף, ולאחר מכן - מדי פעם, כדי לשמור על התוצאה. התעללות בכמות העור היבש. למרות תוכניות שונות, בהתאם המאפיינים האישיים של העור.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31]

ביקורות

תגובות חיוביות להשאיר נשים עם עור שמנוני ובעיות, מוגדל הנקבוביות. 30 בן Inna טוען כי אקנה שלאחר אקנה נעלמו לחלוטין. נכון, זה נדרש 10 מפגשים, אבל בשביל הכסף זה היה זול יותר מאשר סמים פנימיים.

נטליה, בת 26, חולקת את שמחת העובדה כי לאחר 3 הליכים הפנים להיפטר מעודף שומן ובוהק. יתרון חשוב נקרא חוסר הכאב של סוג זה של ניקוי.

שיטות שונות של ניקוי שונים בעומק החשיפה, התרופות בשימוש, רמת הטראומה. ניקוי גלווני של הפנים, כלומר, ההשפעה של אלקטרו דחפים על צפופים צפופים, יש יתרונות רבים, שעיקרם יעילות, בטיחות, ואת היעדר כאב. בצורה של בונוסים נעימים, אנו מקבלים עלייה בטון, ירידה בתכולת השומן, ושיפור מתמשך במצב העור.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.