^

טיפול בדמודוקוזיס הפנים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כפי שאתה יודע, demodectic היא מחלת עור, סוכן סיבתי של אשר הוא מותנה מחלה טפילית דמקסס פטוגני. התקתק חי בזקיקי השיער, בפה של הבלוטות, והוא כה דל עד שאי אפשר להבחין בו בעין בלתי מזוינת. במאמר זה נדבר על מה הטיפול של demodicosis על הפנים, נוכל לפרק את התרופות העיקריות והתרופות המשמשים פרקטיקה דרמטולוגית ביחס למחלה זו.

תכנית הטיפול בפנים דמודוקטיות

טיפול demodectic יכול להיות די ארוך וקשה, שכן החיים של טיק הוא בין 1 ל 1 וחצי חודשים. הצלחה יכולה להיות מושגת רק על ידי ביצוע כל ההמלצות של הרופא, בזהירות על פי כללי היגיינה אישית.

אפשרויות הטיפול הנפוצות ביותר כוללות תרופות acaricidal, כגון 1-2% משחה כספית צהוב, משחה אבץ ichthyol. בפועל, תרופות המבוססות על גופרית, זפת, ichthyol, בנזן בנזואט, permethrin 1%, amitrazole, לינדן 1%, crotamiton 10% משמשים. החיסרון העיקרי של תרופות acaricidal היא ההשפעה הרעילה שלהם על הגוף.

אפקט טוב הוא ציין את השימוש של השעיה או ג 'ל של metronidazole 2% (מילים נרדפות - קליון, metrogil) כטיפול חיצוני. קבלה פנים וחיצונית metronidazole, פעמיים ביום עבור 0.25 מ"ג במשך 2 שבועות.

משחות הורמונליות (עם קורטיקוסטרואידים) אינן ניתנות לשימוש, משום שהן מדכאות הגנה על העור ומעדיפות את השכפול של הפתוגן.

תיאורטית, כל משחה, בשל צמיגות שלה, מעכב את הפעילות המוטורית של הטיק. עם זאת, תרופות חיצוניות עדיין צריך להיות נבחר על פי עקרונות אחרים. אם זיהום משני הצטרף, טיפול אנטיבקטריאלי חיצוני סימפטומטי הוא prescribed. עיסוי מומלץ, עם השימוש של שמן ברדוק, באופן קבוע במשך חודש וחצי עד שלושה חודשים.

אמצעי של demodecosis

עבור התאוששות מוצלחת, חשוב להשתמש בשילוב של תרופות, ולא תרופה אחת. לרוב משלבים את השימוש בסמים ותרופות חיצוניים לטיפול אוראלי, כולל תרופות לחיזוק חסינות ולטיפול במחלות קשות (במידת הצורך).

להלן התייחסויות לתרופות בעלות השפעה מערכתית:

 • אימונומודולנטים (pyrogenal, cycloferon, galavit, pentoxyl);
 • חומצות אמינו חומצות אמינו (ויטרום, אלפבית, גובה);
 • תרופות אנטי-פרזיטיות (בליעה של אורנידזול או מטרונידזול למשך 2-3 שבועות);
 • אנטי-היסטמינים (להסרת רגישות) - tavegil, suprastin, דיאזולין.

פתרונות שונים משמשים גם לשפשוף ולטיפול במשטחי עור הנגועים בדמודיקות:

 • Sprosal - מיקרוביאלית ו antiparasitic אירוסול, המשמש בדרך כלל בלילה;
 • נתרן thiosulfate - פתרון 60% הוא שפשף לתוך העור במשך 10 דקות, בדרך כלל פעם אחת כל 3 ימים;
 • אלכוהול זפת גופרית - שפשף לתוך העור פעם ביום;
 • לינדאן הוא הכנה לחומרי הדברה כי משפשף בלילה, הימנעות באזור סביב העיניים;
 • crotamiton - anti-scab, המשמש לשפשף את העור 1 פעם ביום.

טיפול במשחות ובקרמים נמשך בדרך כלל זמן רב. לעתים קרובות הרופא רושם קורסים כגון טיפול, כמה קורסים עם הפסקות שבועיות. משך הטיפול תלוי הזנחה וצורה של המחלה, והוא יכול להימשך בין חודש אחד ל 10-12 חודשים. לכן, מומלץ להתחיל בטיפול מוקדם ככל האפשר ולהשתמש בכמה סוגים של תרופות בו זמנית.

משחה מן הפנים demodectic

משחות למחלה זו נחשבים לאחת האמצעים היעילים ביותר לטיפול חיצוני. תוצאה מצוינת ניתן לצפות מ המתלים, אשר הרכב מיוצג על ידי גופרית, זפת, כספית, חומרים antiprotozoal, אבץ. חומרים אלה לשתק את הפונקציה של נשימה טפילים, או פשוט לגרום למוות שלהם. כדי משחות כאלה ניתן לבצע:

 • משחות המבוססות על מטרונידזול (clion, metragil);
 • משחות אנטיבקטריאליות המבוססות על קלינדמיצין, או אריתרומיצין;
 • משחה גופרית - סוכן קרוליטי ואנטיפרזיטי, מוחל על עור נקי בשכבה דקה, שפשוף קל, 2-3 פעמים ביום למשך שבועיים. הקורס ניתן לחזור עם הפסקה של 5-7 ימים;
 • בנזיל בנזואט מ demodicosis של הפנים - ההשעיה כי יש השפעה רעילה על קרציות. עור הפנים עם benzoate benzoate מטופל בזהירות, הימנעות ממגע עם העיניים. לאחר הטיפול, לאחר 10 דקות, טיפול חוזר, ולאחר מכן עזב על העור, לא סומק, מינימלי במשך 3 שעות;
 • משחות המבוססות על חומצה אזליתית;
 • משחה כספית צהובה - 2%, המשמשים לשמן את אזורי העור הפגוע 2 פעמים ביום;
 • משחה ichthyol - משמש משחה 5-30%, אשר ניתן לשלב עם חומצה סליצילית או גופרית;
 • משחה של וילקינסון - מכיל זפת, סידן קרבונט, גופרית, משחה נפטלית וסבון ירוק. משמש כדי לסוך את העור המושפע;
 • אבץ או משחה אבץ-סליצילית.

קרם של פנים demodecosis

קרם Demalan - קרם הפופולרי ביותר עבור demodicosis. יש לו אנטיבקטריאלי ו antidemodecose פעולה. בעזרת הקרם, ניתן לחסל אלמנטים דלקתיים, תופעות אלרגיות על העור (פריחה, גירוד אלמנטים), לספק להיווצרות סימנים חדשים של המחלה, להיפטר התחושה הבוערת ומצב כללי לא נוח.

Demalan נוצר על ידי טכנולוגיות חדשות ייחודיות. בהרכב שלה יש תמצית של כימאי קמומיל, שמן זית, גליקנס טוהר גבוהה מתחלבים.

הקרם משמש מבחוץ: הוא מוחל על הפנים ועל העפעפיים המושפעים מהמחלה. משך הטיפול הוא לעתים קרובות אחד וחצי חודשים, עם השימוש Demalan עד 2 פעמים ביום.

יש לציין כי הקרם עובד בצורה יעילה יותר אם הוא מוחל על העור, טופלו בעבר פעמיים עם תמיסת קלנדולה או אקליפטוס. בין טיפולים תמיסה, אתה צריך לחכות 15 דקות, ולאחר מכן להחיל את הקרם, ולאחר חצי שעה נוספת להסיר את שאריות הקרם עם מגבת נייר. אם הקרם מוחל בן לילה, ההשפעה הטובה ביותר מתקבלת על ידי שטיפת הפנים עם סבון ומים חמים, ולאחר מכן Demalan מוחל על העור נקי.

אצל אנשים הסובלים מתגובות אלרגיות, השמנת יכולה לגרום לאלרגיות. לכן, כאשר אתה רואה לאחר היישום של תחושת הקרם של גירוד, כמו גם אדמומיות של העור, אתה צריך להפסיק להשתמש במוצר להתייעץ עם רופא.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

טיפול בפרצוף דמוקטי עם אמצעים חלופיים

מרשמים חלופיים עבור demodicosis לעזור להיפטר המחלה מהר יותר, במיוחד אם הם משמשים בשילוב עם הרפואה המסורתית. לדוגמה, בבית זה יהיה אפשרי ללא בעיות כדי לעשות משחה נגד demodecosis. הוא מוכן כדלקמן:

 • לקחת שמן זית, מלח קלופים וזפת ליבנה בכמויות שוות;
 • אנו מערבבים;
 • התערובת המתקבלת על ידי טיפול באזור המושפע על הפנים.

משחה זו לא רק לעזור להיפטר המחלה, אלא גם לשפר את המצב הכללי של העור.

תרופה טובה עבור קרדית demodectic נחשב אלכוהול תמיסה של קלנדולה. השתמש בו כך: למחרת בבוקר לאחר התעוררות, אתה צריך לשטוף את עצמך ואת יבש את הפנים במגבת. לאחר 15 דקות, לנגב את העור עם דיסק צמר גפן רטוב תמיסה. אחרי עוד 15 דקות, אתה צריך לשפשף את הפנים שלך שוב. ואחרי 5-10 דקות יש צורך לשמן את העור עם קרם Demalan. הקרם נשאר על הפנים עד הערב. לפני השינה, את השמנת יש לשטוף עם סבון ואת העור מנגב עם תמיסת קלנדולה. על פי הביקורות, שימוש קבוע של טיפול זה במשך ארבעים יום מאפשר לך לחלוטין להיפטר זיהום demodectic.

זה שימושי כדי לשטוף את עירוי של עשבי תיבול, הכולל עשב דשא, celandine ו דייזי. כדי לבצע עירוי, 1 ליטר של מים חמים נלקח 1 כפית. כל עשב.

מה עוד ניתן לטפל בדמודיקוזיס?

 • נגב את הפנים שלך עם גיליון לחתוך של אלוורה.
 • כדי לשטוף עם עירוי של קליפת עץ אלון (עבור 200 מ"ל של מים 1 כפית קליפת).
 • נגב את העור עם מיץ שום טרי.
 • לנגב את העור עם השתן שלך שלוש פעמים ביום במשך שלושה חודשים.

טיפול אלטרנטיבי יכול באמת לעזור, אבל לא להסתמך רק על מרשמים כאלה, מסרב להתייעץ עם רופא עור. כל טיפול הוא היעיל ביותר רק עם גישה מקיפה.

טיפול יעיל של הפנים demodectic

תיקון ושינויים מסוימים בתזונה יעזור לרפא דמודיקוזיס מהר יותר. ללא דיאטה מיוחדת, זה לפעמים קשה להשיג התאוששות. הסיבה לכך היא כי הפעולה לא תקין של מערכת העיכול יכול ליצור תנאים נוחים עבור רבייה של קרציות. מסיבה זו, חשוב לקבוע את הפונקציה של דרכי העיכול, אשר תלויה במידה רבה מה ואיך אנחנו אוכלים.

מה מומלץ עבור demodicosis:

 • לנטוש את המוצרים המעצבנים את דפנות מערכת העיכול (מליחות, מנות חדות ועישון, אלכוהול);
 • להפחית באופן דרסטי או לבטל לחלוטין את השימוש ממתקים, אפילו מותק, שכן הסביבה המתוקה מקדם את החיים הפעילים של קרדית;
 • יש להימנע מאוד מוצרים אלרגניים כגון תפוזים, מנדרינות, קקאו, וכו ';
 • מומלץ להשתמש במוצרי חלב חמוצים, כל מיני ירקות ופירות מתוקים.
 • חשוב לאכול מספיק סיבים שניתן להשיג מ ירקות, ירקות, פירות וגרגרים. טוב במיוחד בהקשר זה הם ברוקולי, אספרגוס, עלי חסה;
 • השימוש בגידולי דגנים - דוחן, כוסמת, שיבולת שועל מוזמן. מוצרים אלה מכילים ויטמינים מועילים רבים ומינרלים, כמו גם פחמימות מורכבות;
 • מומלץ לשתות מספיק נוזלים: מים מינרליים, תה, חליטות צמחים, קומפוט ומשקאות פרי גם מתאימים.

בנוסף לתזונה, מומחים ממליצים בזהירות על הכללים של היגיינה אישית, לעתים קרובות לשנות מצעים (במיוחד במקרים הכרית). כריות יש עדיף לשנות מ נוצה ו downy כדי סינתטי (sintepon, holofayber), או עם מילויים טבעיים אחרים, למשל, כוסמת כוסמת, עשבי תיבול, חרוטי הופ, וכו '

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9]

Cryomassage פרצופים demodecosis

מאז דמודקס קרדית מאבד את פעילותה בטמפרטורות נמוכות, הוחלט ליישם cryomassage עם חנקן נוזלי לטיפול במחלה. הליך זה לא רק immobilizes את קרדית, אלא גם מפעיל את כוחות החיסון, אשר רק מחזק את העור שלהם הגנה מפני המחלה.

רק מפגישות של קרינה לא תהיה שימושית: יש לשלב את הפרוצדורה עם הטיפול בתרופות אנטי-פרזיטיות לשימוש חיצוני ופנימי, שהזכרנו קודם לכן.

חשוב גם לקחת בחשבון שלקריאה יש מספר התוויות נגד:

 • אלרגיה קר, רגיש יתר על המידה לעור קר;
 • נוכחותם של נגעים בעור הנגיפי החריפים או התת-קרקעיים (כגון הרפס);
 • שריטות או פצעים באזור היישום של הפרוצדורה;
 • שחפת פעילה;
 • ARVI, זיהומים בדרכי הנשימה חריפה, עם עליית הטמפרטורה, כמו גם סינוסיטיס, דלקת המעי הגס, דלקת השד בשלב החריף;
 • הפרעות נפשיות, פוביות.

במהלך ההריון, cryomassage אינו אסור, אבל לא כל המומחים יסכימו לבצע הליכים לנשים בהריון. זאת בשל העובדה כי השינוי המבני של הרקע ההורמונלי וירידה חסינות, אשר נמצאים בדרך כלל במהלך ההריון, יכול להיות השפעות בלתי צפויות על תוצאות הטיפול, ואף להשפיע על הטון של הרחם.

לכן cryomassage במחלה לא תמיד prescribed. במקרים מסוימים, הטיפול בדמודיקוזיס על הפנים מצליח רק עם שימוש במכלול של טיפול תרופתי ושיטות חלופיות.

trusted-source[10]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.