Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שמפו קשקשים טאר

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

טיפול בשיער כי הוא נוטה להיווצרות של סולמות עור מרובים (תאי העור המתים של האפידרמיס) דורש גישה מיוחדת. שמפו רגיל אינם מסוגלים להתמודד עם הבעיה. טיפולים מיוחדים פותחו כדי להרוס את הפטרייה - המקור העיקרי של קשקשים [1], כדי להתמודד עם hyperplasia של בלוטות החלב. זה לסמים כאלה חלה זפת שמפו.

אינדיקציות שמפו זפת

טאר שמפו קשקשים יש להשתמש במקרה בעין בלתי מזוינת הוא ניכר בשפע של קשקשי השיער, הם הכתפיים priprashivayut. לעתים קרובות, יש גירוד, גירוי של העור.

קשקשים הוא יבש ושמנוני. בשני המקרים אין להתעלם מהבעיה בשל הסכנה של מעבר לסבוראה - צורה חמורה יותר של המחלה, מה שמוביל לקרחת. [2]שמפו זה מתאים יותר לשיער שמנוני, כי הוא נוטה לייבש את העור. מומלץ להשתמש תרופה גם עבור פסוריאזיס של הקרקפת. הבחירה של סוכן טיפולי מוסכם בצורה הטובה ביותר עם הרופא, trichologist.[3]

פרמקודינמיקה

טאר שמפו נעשה באמצעות זפת - תוצר של השפעות תרמיות על עץ. האפקט הטיפולי שלו נקבע על ידי ההרכב:

  • phytoncides יש אופי אנטיבקטריאלי;
  • לקריאוזולים - השפעה אנטיספטית ידועה, יש מגוון רחב של פעולות, מעכבים את שכפול הפטריות;
  • Guaiacol - חיטוי, מקל על גירוי וגירוד;
  • חומצות אורגניות - לתרום ניתוק של קשקשים;
  • זפת - לחות את הקרקפת;
  • dioxybenzene - התא חידוש הרגולטור.

חודר לתוך העור, הכלי מבטל זיהום על ידי פטרייה, מפחית את כמות השומן מסונתז על ידי הבלוטות, מפעיל את microcirculation של הדם בזקיקי השיער, הבטחת התזונה שלהם. [4]

מינון וניהול

טאר שמפו הוא רפואי, ולכן יש כמה מרכיבים בהרכב שלה המספקים קצף. לפני החלת הוא שפך לתוך כף היד שלך טופס קצף, ואז הוא משפשף את שורשי השיער הרטוב עם תנועות עיסוי קל מוחל על כל אורכם. החזק את התרופה על הראש במשך 4-5 דקות, ולאחר מכן לשטוף עם מים acidified, כי זפת יש תגובה אלקליין מעט ושמפו לא נשטף עם מים רגיל.

מהלך הטיפול עם שמפו זפת הוא 1-1.5 חודשים בתדירות של 3 פעמים בשבוע. זה לא מתאים שמפו יומי.

  • בקשה לילדים

התועלת של שמפו זפת יש יותר מפעם אחת הוכח על ידי בדיקות שנערכו על סוגים שונים של שיער עם בעיה קשקשים. תוצאותיו לא גילו שום דבר שלא יאפשר את החלתו על ילדים.

השתמש שמפו זפת במהלך ההריון

אין התוויות נגד השימוש בשמפו זפת במהלך ההריון, אלא אם כן האישה עצמה דוחה את זה בגלל ריח חזק מוזר שיכול לגרום בחילות, או אלרגיה אליו.

שינויים הורמונאליים המתרחשים במהלך ההריון יכול גם להציל אישה מבעיית שיער בעבר או לגרום לזה. סבון טאר יכול לעזור להיפטר הבעיה בלי לחכות ללידה.

התוויות נגד

מספר גדול של חומרים פעילים ביולוגית בזפת עלול לגרום לתגובה אלרגית אליו. לפני השימוש בפעם הראשונה אתה צריך לבדוק, מטפטף שמפו על המרפק לעקם או צחצוח אותו מאחורי האוזן. היעדר אדמומיות, גירוי מעיד על היעדר השפעה שלילית על העור.

התוויות נגד אחרות כוללות פגיעה בשלמות העור של הראש, תהליכים דלקתיים חריפים, יובש גדול של השיער (כלומר מייבש אותם).

תופעות לוואי שמפו זפת

תופעות לוואי יכול להיגרם על ידי ייבוש מוגזם של העור והשיער כתוצאה של שמפו. העמימות והשיער של השיער, האובדן שלהם, גירוי בעור הם סימן לעצור את השימוש בכלי. במקרים נדירים, זה יכול לגרום furunculosis. ישנן עדויות של שמפו זפת מסרטן.[5]

תנאי אחסון

השמפו יכול להיות מאוחסן בחדר האמבטיה בטמפרטורה לא יעלה על 25 מעלות צלזיוס במרחק של אור שמש ישיר.

חיי מדף

חיי המדף תלויים ביצרן ונעים בין שישה חודשים ל -3 שנים.

אנלוגים

כדי להילחם קשקשים, אתה יכול להשתמש באמצעים אחרים של כביסה שיער. ביניהם: "Nizoral", "Skin-Cap", "Keto פלוס", "Sulsena". השימוש בשמפו ללא זפת (2% חומצה סליצילית, 0.75% pyroctone olamine, 0.5% elubiol) הוכח כיעיל יותר בחיסול קשקשים מאשר שמפו מבוססי זפת.[6]

ביקורות

ביקורות רבות מציינות את היעילות של השמפו, הזמינות שלו הוא ציין. במהלך היישום שלה, ככלל, מספק חיסול קשקשים בממוצע במשך חצי שנה. מעת לעת אנשים לפנות אליו כדי למנוע התפתחות של סבוראה.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "שמפו קשקשים טאר" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.