^

קרם פנים עם ויטמין C

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חומצה אסקורבית הוא אחד המרכיבים שימושי כי העור צריך. תזונה מאוזנת היא אחת הדרכים לספק אותו לגוף. עם מחסור שלה, שבריריות מוגברת של כלי כוכבית כוכבית על הפנים, הכחול סביב העיניים. לכן, הרכב התזונה צריך לכלול מוצרים כגון: תפוחים, פירות הדר, דומדמניות, שושנות, שום, ירקות, כרוב.

הרכב

הרכב ויטמין C כולל חומצות פרי, המספקים אפקט קוסמטי כגון:

 • נוגדי חמצון.
 • מתחדש.
 • מאיץ את הייצור של קולגן.
 • מחליק קמטים ועור.
 • מאט את תהליך ההזדקנות.
 • מרימה את הטמבל.
 • גוונים למעלה.
 • מחזקת את הנימים.
 • מרגיע בתהליכים דלקתיים
 • מנרמל פיגמנטציה, מדכא את ייצור המלנין.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

כיצד לבחור את האדם הנכון?

קרם פנים עם ויטמין C הוא הטוב ביותר לאחר 30 שנה, כי בתקופה זו יש את הקמטים הראשונים. בעת בחירת מוצר, תשומת לב צריך להיות משולם הרכב של חומצה אסקורבית. תכולתו במשחות היא בדרך כלל בטווח שבין 0.3% ל -10, ובכמה סרום ויותר מ -20%. בתחילה מומלץ להשתמש בקוסמטיקה עם תוכן מינימלי של C, ובהדרגה לעבור מרוכז יותר כדי להגן על האפידרמיס מפני כוויות וטראומה.

בעת בחירת שמנת, אתה צריך לשים לב להרכב שלה. אם אסקורבית היא מלכתחילה, אז זה מציין את הדומיננטיות שלה במוצר. לפני החלת על הפנים, המוצר צריך להיבדק על היד. במקרה של תגובה אלרגית, קרם הוא התווית.

תכונות של קרם עם חומצה אסקורבית עבור סוגי העור השונים:

 1. יבש - מונע התייבשות ומנקה מפני זיהום חיצוני. תומך יופי ונוער, ממלא עם אנרגיה, גוונים למעלה. הרכב של קרמים, בנוסף לרכיבים ויטמין כוללים emollients (גליצרין) ושמנים טבעיים.
 2. שמן שמנת מנרמל את הייצור של חלב, מרענן. חודר בקלות עמוק לתוך הדרמיס, כך שהוא מזין ומנקה נקבוביות היטב.
 3. רגיש - בעת בחירת קרם לסוג זה של העור, אתה צריך לבחור את האמצעים על האריזה של אשר הוא ציין כי הם hypoallergenic. במקרה זה, ascorbicum אין התוויות נגד, אבל המרכיבים הנותרים יכולים לגרום לתגובות לא רצויות.
 4. מעורב - משפיע באופן חיובי על כל תחומי האפידרמיס המעורב. זה moisturizes היטב, מסיר שומן, אקנה ותהליכים דלקתיים.

קרם פנים עם ויטמין C

 • Booster ויטמין C + 3 тt Intraceuticals.
 • C-Bright 10% ויטמין C סרום т ZO רפואי על ידי זין Obagi MD.
 • C ההצלחה של ארץ הקודש
 • Elastin-Collagen-Placental-Enzyme от כריסטינה.
 • ויטמין C קרם לחות יומי.
 • על ידי אטאל La Roche Posay.

ההשפעה של הקרם היה היעיל ביותר, אתה צריך להשתמש בו כראוי. לפני החלת, מומלץ לנקות את הפנים עם טוניק או סבון ניטרלי. התוכן של חומצה אסקורבית צריך להיות לפחות 0.3%, אחרת המוצר לא ייתן את האפקט הרצוי. קרם, שבו 10% ascorbic מיושם הטוב ביותר לפני השינה. המינון היומי המומלץ של המוצר לא יעלה על 45 מ"ג. קוסמטיקה צריך להיות מיושם באופן קבוע, אבל במינונים קטנים, תנועות עיסוי, הימנעות באזור סביב העיניים.

באשר התוויות נגד, קוסמטיקה עם חומצה אסקורבית אסורים במקרים של אי סובלנות אישית, נטייה לתגובות אלרגיות, ונזק משמעותי האפידרמיס. כמו כן, אתה צריך לשים לב לריח של המוצר, זה צריך להיות ניטרלי.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.