^

מוצרים קוסמטיים

בניהול של חולים עם פרופיל קוסמטולוגי, מומחה צריך לזכור כי השינויים בעור קשורים פחות או יותר עם מגוון רחב של שינויים המתרחשים בגוף כולו. במיוחד, זה חל על מחלות עור שונות, כמו גם הזדקנות מוקדמת שלה. במקרים מסוימים, הטיפול של dermatoses רבה, תגובת עור הזדקנות עור ובעיות אסתטיות אחרות לא צריכה להיות מוגבל לטיפולים קוסמטיים, אך יש צורך להחליט על המינוי כטיפול חיצוני (מקומי), ואמצעים את ההשפעה הכוללת.

קרם פנים לאחר 30 שנה: זול, בית מרקחת, מקצועי

טיפול בעור רגיל הוא רגע חשוב בחיים של כל אישה המבקשת להיראות טוב, גם עכשיו וגם בעוד כמה שנים. לשם כך, פיתח הרבה קוסמטיקה המיועדת לכל הקטגוריות של הגילאים.

קרמים להלבנת כתמי פיגמנט ונמשים

צבע העור של האדם נקבע על ידי תאים פיגמנט - מלנוציטים. הם מכילים את השכבות האפידרמיס, בנוסף בצל, להגן על הגוף מפני חשיפה לשמש מוגזמת. זה נורמלי.

קרם-ג'ל לפנים: לחות, מחצלות, טוניקות

עור בעיה, בנוכחות אקנה ודלקות, יבש, לקמול, ברק שמנוני, סבוריאה - כל זה, ולא רק הוא סיבה גדולה לרכישת תכשיר עדין, קל עם מרקם דמוי ג'לי.

קרם סרום הפנים: לחות, התחדשות

סרום קוסמטי הם מוצר חדש יחסית, שונה במקצת מן המסורתית creams. הם מכילים חומרים פעילים יותר, ובריכוז גדול יותר.

קרם פנים מקצועי

שלא כמו מוצרים המוני יקר, קווים מקצועיים הם הרבה יותר יקר; קרמים אלה אינם מיוצרים על ידי כל המותגים ולא ניתן לרכוש בחנויות רגילות.

קרם פנים עם ויטמין C

חומצה אסקורבית הוא אחד המרכיבים שימושי כי העור צריך. תזונה מאוזנת היא אחת הדרכים לספק אותו לגוף. עם מחסור שלה, שבריריות מוגברת של כלי כוכבית כוכבית על הפנים, הכחול סביב העיניים.

קרם יום לעור שומני, יבש, משולב ועור רגיש

לנשים רבות יש מגוון של מוצרי קרם שונים, כמו שאומרים "לכל אירוע": קרם לילה, קרם למזג אוויר, הבהרה של אזורים כהים, מחצלות, מרגיעות, ממריצות וכו '.

קרם פנים אפקטיבי לקמטים לגברים ולנשים

אחת השאלות הנצחיות של דאגה לחצי האנושות הטובה ביותר היא האם ניתן להאריך את הנוער ולשמור על היופי עד גיל מבוגר.

מסכות לפנים ולתקיפות העור

הנוער מאופיין ברעננות הפנים, בחוזק ובגמישות עורו - זהו הקסם העיקרי של הצעיר. אבל עם הגיל, הקולגן הטבעי ואלסטין אבודים, הייצור של הורמונים המשפיעים על הסינתזה שלהם פוחת, ויחד איתם את הגמישות ואת הצפיפות של העור.

מסיכת קרם לפנים: התחדשות, הלבנה, הידוק

ב אוצר המילים קוסמטיקה יש מונחים "קרם" ו "קרם מסכה" על הפנים. האם מושגים אלה נשמעים, ואם הם שונים, אז איך? והאם כל אישה זקוקה לקוסמטיקה מסוג זה?

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.