^

תרגילים לחיזוק שרירי הגב לילדים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עבור התפתחות גופנית נורמלית של הילד, תרגילים מיוחדים נדרשים כדי לחזק את הגב. שקול את מתחמי פופולרי ותכונות של יישומם.

פעילות גופנית היא התחייבות של צמיחה נורמלית ופיתוח של כל אורגניזם. התרבות הפיזית נושאת לא רק פונקציות טיפוליות ומניעה, אלא גם חינוכית. הילד לומד את העולם סביבו, רוכש כישורי היגיינה מסוימים. תרגילים לחיזוק הגב לילדים נחוצים להיווצרות נכונה של מערכת השרירים והשלד, לחיזוק השרירים והשרירים בגב, ביטול האסימטריה של היציבה ומניעת העקמת.

מבנה שלד הילדים הוא ספציפי, כך יציבה נורמלית נוצר במהלך הצמיחה של התינוק בעזרת תרגילים פיזיים. בצע תרגילים כדי לחזק את הגב יכול להיות מ 6 חודשים של גיל.

במהלך התרגיל, שרירים כאלה מעורבים:

 • טרפז - מתחיל מהחלק האחורי של הצוואר, נמצא בחלק העליון של הגב, אחראי על הראש של הראש ואת העקירה של הלהבים.
 • הרחב ביותר - ממוקם בגב התחתון, תופס את הצד של החזה. אחראי להנמכת הזרועות המורמות וקרב לגזע אל הגפיים.
 • השריר אחראי ליישר את עמוד השדרה. הוא ממוקם לאורך עמוד השדרה.

מכיוון שכל ילד שונה בהתפתחותו, לפני האימון כדאי לפנות לרופא ילדים או לפיזיותרפיסט לילדים, שיסייע לקבוע את מידת הנכונות למאמץ פיזי. כדי לקבוע את התפתחות השרירים, יש צורך לבצע בדיקה כזו: לשים את התינוק על הבטן, מחזיק ידיים במותניים, ולהרים מעט. אם השריר של הגב הוא פיתח בדרך כלל, הילד שומר את החופה, לוקח את התנוחה של "לבלוע". אם הילד לא שומר על גופו על משקל ואינו מאמץ את השרירים הגבי, אז תרגילים מיוחדים צריך להתבצע. בדיקה זו יש לחזור על עצמה מעת לעת כדי לפקח על האפקטיביות של התעמלות.

כדי לקבוע את רמת הפיתוח של השרירים אצל ילדים גדולים יותר, יש צורך לבצע תרגיל כזה: תנו לילד לעמוד זקוף ולהושיט את זרועותיו. שימו לב כמה התינוק יכול לעמוד בתנוחה זו. אם זה עולה יותר מ -30 שניות, אז היציבה נכונה המחוך השרירי מפותח בדרך כלל. אם פחות מ -30 שניות, היציבה נחלשת ודורשת תיקון.

תרגילים סדירים מאפשרים לא רק לחזק את השרירים של הגב, אלא גם יש השפעה מועילה על הגוף כולו. עומסים פיזיים תורמים לחיזוק מערכת הלב וכלי הדם, לשפר את זרימת הדם, לנשום. אצל תינוקות הם מפתחים מיומנויות מוטוריות, מווסתים את תהליכי העצבנות והעצבנות.

תרגילים לילד 6-9 חודשים.

 • ראשית, הכן את הילד, קח אותו בזרועותיך, סובב אותו בגבך אל עצמך, שמור את הידיים ברגליים ובאגן. יחד עם התינוק, לרכון קדימה לאט ולחזור למצב ההתחלה. זה ילמד את הילד כדי לשמור על הגב של החופה. חזור על התרגיל 5-7 פעמים.
 • קח את כדור הכושר והנח את גבו של הילד עליו. להחזיק את התינוק בבתי השחי ולנער אותו על הכדור קדימה ואחורה. הילד צריך לכופף את גבו בצורה של סירה, משתהה בתנוחה זו במשך 3-5 שניות. האם זה 5-8 פעמים.
 • אם הילד עושה טוב עם התרגיל הקודם, אז זה יכול להיות מסובך. החזק אותו בירכיים וגלגל את הכדור הרחק מעצמך - לעצמך. להשתהות בכל תנוחה במשך כמה שניות, כך התינוק מכופף את גבו.

בנוסף לפעילות גופנית, תינוקות מוצגים עיסוי. ככלל, מומלץ להחזיק אותו כאשר הילד מתחיל ללמוד איך לשבת. זה עוזר להכין את עמוד השדרה עבור העומס בעתיד. עיסוי מורכב תנועות ליטוף, שפשוף ולישה.

 • שים את התינוק על הבטן שלך ולבצע תנועות ליטוף איטי עם הידיים לאורך עמוד השדרה למעלה ולמטה. חזור על 5-7 פעמים.
 • שפשוף תנועות בעזרת רפידות של אצבעות, ללכת על עמוד השדרה ומטה. לעשות 3-5 חזרות.
 • עם אצבעות הלישה עדינות, ללכת לאורך עמוד השדרה לאורך הצדדים לאורך החוליות intercostal. עיסוי דורש רק את השרירים לרוחב של הגב מלמטה למעלה. לעשות 3-5 חזרות להשלים את התרגילים עם שבץ.

כבן שלוש מתחיל הילד לשבת באופן פעיל ליד השולחן, כך שההורים צריכים לחשוב ברצינות על חיזוק שרירי עמוד השדרה ויצירת תנוחה נכונה. עדיף לקבל התעמלות בריאות לאחר התייעצות עם רופא. מומלץ גם להגדיל בהדרגה את העומס ולבצע באופן שיטתי את התרגילים. ההכשרה צריכה להתבצע בכל שלבי ההתפתחות הפיזית והפיזיולוגית, בהכנת האורגניזם הצעיר לעומסים חדשים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אינדיקציות

ישנן אינדיקציות מסוימות לתרגילים לחיזוק הגב אצל ילדים. יש לעבור בדיקה ולהתייעץ עם אורתופד, נוירולוג ונוירולוג ילדים.

תרגילים ועיסוי למנות במקרים כאלה:

 • עיכוב התפתחותי.
 • עקמת.
 • רית'.
 • דיספלסיה של מפרק הירך.
 • קעקוע בטני או טבורי.
 • עקירה של דיסקים בחוליות.
 • מועדון.
 • רגליים שטוחות.
 • קריבושי.

תרגילים כוללים: stroking, שפשוף, לישה, רטט. תשומת לב מיוחדת מוקדשת להכנת ההליך:

 1. הילד צריך להרגיש טוב ולהיות במצב רוח נורמלי, נח ושמח.
 2. לפני תחילת התרגילים, אוורור החדר. משטר הטמפרטורה האופטימלי הוא 18-22 ° C.
 3. יש צורך לנהל שיעורים בו זמנית, 40-60 דקות לאחר האכילה.
 4. במהלך התעמלות אתה יכול לכלול מוסיקה שקטה, אשר ירגיע את הילד ולהתאים לעבודה.
 5. השלם את המתחם ואחריו נהלי מים.

מורכבות התרגילים נבחרת תוך התחשבות במצב בריאותו של הילד ומידת התפתחות השרירים. הכיתות צריכות לגרום עייפות קלה, אבל אתה צריך לוודא כי התינוק עושה הכל עם הנאה ומבין את משמעותם. אימון צריך להתחיל מ 15-20 דקות 3 פעמים ביום ולהגדיל בהדרגה עד 40 דקות ביום.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

התוויות נגד

לכל תקופת גיל בילדים יש מאפיינים משלה, ולכן היא דורשת גישה אישית כאשר מפתחים סדרה של תרגילים. כל מאמץ פיזי אינו מומלץ במקרה של בריאות לקויה, חום או קורס חריף של כל מחלה.

התוויות נגד הפרות של קצב הלב וכישלון נשימתי. תרגילים לא מבוצעים עבור מחלות ממאירות, צורה חריפה של רככת או שחפת, צורה פעילה של הפטיטיס, נגעים דלקתיים של המפרקים, עצמות ורקמות רכות. יש לבטל את ההדרכה עד שהילד יתאושש במלואו.

יש לזכור כי ילדי הגן פעילים מאוד ועייפים במהירות. לילדים בגיל 6-7 יש שיעור גבוה של מחזור הדם, גבוה יותר מאשר במבוגרים, ולכן הם מאופיינים על ידי הפרה של קצב הלב. עבור ילדים מעל 10 שנים של אימון צריך להיות אינטנסיבי יותר. כך, על פי מחקרים רפואיים, ילד בן 8-12 צריך מדי יום 3-4 שעות של פעילות גופנית. למתבגרים נדרשים עיסוקים קצרי טווח אך מורכבים יותר. במקביל תרגילים לחיזוק הגב ויציבה יפה נדרשים בכל גיל, ובמיוחד כאשר יש כבר פגמים מסוימים.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15]

מֶשֶׁך

מגיל הילד, מצבו הנפשי והאינדיקציות הרפואיות שלו, תלוי בזמן ההכשרה לחיזוק הגב.

 • תינוקות עד 6 חודשים מומלץ לעשות תרגילים במשך 10-20 דקות ביום.
 • עבור ילדים 6-12 חודשים צריך להינתן במשך 30 דקות עבור התעמלות.
 • אצל תינוקות בני 1 עד 3, פעילות גופנית יכולה להימשך 30-40 דקות.

במקרה זה, הפגישה הראשונה רצוי להתבצע על ידי מעסה מקצועי אשר יציג לעזור להורים ליצור קשר עם הילד. ככלל, התעמלות מונתים במשך זמן רב. אם התרגילים היו prescribed בשילוב עם עיסוי, את מהלך הליכים כאלה הוא בין 10 ל -15.

תדירות

התעמלות טיפולית וחיזוק לגב צריכה להתבצע עם מחזוריות מסוימת. תדירות הכיתות בפעם הראשונה צריך להיות 3 פעמים בשבוע בהדרגה להגדיל את האימון היומי.

גם בהדרגה, העומס חייב להגדיל. להתחיל אימון עם חימום, ולאחר מכן יש בסיסי מורכבים וקלים מתיחה. במהלך השיעורים, יש להימנע מתרגילים מונוטוניים ואלה שנותנים תחושות כואבות. השיעור עדיף לבלות 40-60 דקות לפני או אחרי אכילה.

תיאור התרגיל

ילדים בכל גיל זקוקים להכשרה שוטפת לפיתוח המסגרת השרירית. מערך התרגילים לחיזוק הגב לילדים נעשה על פי מרשם הרופא או לאחר התייעצות עם אורתופד, מנתח, רופא ילדים.

יש צורך בטיפול ובחינוך מניעתי לילדים בגיל בית הספר, שכן עליהם לשבת זמן רב ליד השולחן. להיות באותו מצב גורם אי נוחות יכול לעורר מספר הפרעות ביצירת יציבה נכונה.

חשוב על התרגילים היעילים ביותר לחיזוק הגב בילדים, אשר ניתן לבצע בבית:

 • הגוף ישר, הידיים למעלה. מתיחה לאט להתכופף קדימה, נוגע בהונות עם האצבעות שלך כיפוף היטב בגב התחתון.
 • שכב על הגב על הרצפה, ברכיים כפופות. לכופף את הגוף מבלי להרים את הרגליים מהרצפה. תרגיל על העיתונות הוא שימושי הן את הגב התחתון ואת שרירי הבטן.
 • הידיים על המותניים, הרגליים הכתפיים הרגליים בנפרד, להפוך את הגוף נוטה שמאלה וימינה, קדימה ואחורה.
 • רגליים הכתפיים רוחב, ידיים על המותניים. בצע תנועה מעגלית של האגן, תחילה בכיוון אחד, ואז בכיוון ההפוך.
 • שכב על הבטן והרם את שתי הרגליים והידיים מושטות בעת ובעונה אחת. החזק במשך כמה שניות בתנוחה זו.
 • לעמוד על כל ארבע, לשים את הידיים על הרצפה בהדרגה לכופף את הגב למעלה ולמטה כמו חתול.
 • שכב על הרצפה ומשך את הברכיים שלך עד הסנטר שלך, מעוגל את הגב. בעדינות להחליף מן הישיבה עמדה מאחור ובחזרה.
 • שכב על הגב, שים את הידיים מתחת לראש או לראש. להרים את הרגליים ולבצע תנועות כמו בעת רכיבה על אופניים, כלומר, לסובב את הדוושות באוויר.
 • שוכב על הגב, על משטח ישר, להרים את הרגליים ולשמור אותם זקופים, ביצוע תנועות המעבר.
 • שכב על הגב, הרגליים כפופות בברכיים, רגלי הבד צמודות לרצפה, הידיים לאורך תא המטען. משוך את האגן מהרצפה וכופף. נסה להעלות את האגן גבוה ככל האפשר, משתהה בתנוחה זו במשך 3-5 שניות.
 • הילד כורע על הרצפה, מניח את ידיו על הרצפה. קח אותו בקרסוליו, כך שהוא ילך כשידיו על הרצפה. לעשות שלוש קבוצות של 10-15 צעדים.
 • שכב על הבטן, התכופף מאחור, תופס את הקרסוליים בידיים, ומותח גבוה ככל שתוכל.
 • שוכבים על הבטן, עושים זבובים עם הידיים והרגליים באוויר, מדמה את התנועות בעת שחייה.
 • לחלופין מן העמדה עמדה, להדק את הברך שמאלה וימינה אל החזה, lingering במשך 3-5 שניות במצב זה.
 • רגליים על רוחב הכתפיים, לכופף היטב מאחור, הידיים במנעול. נשען על רגל שמאל, נוגע בהונות, מימין ובאמצע.

כל התרגילים צריכים להתבצע 2-3 קבוצות של 3-5 חזרו שוב ושוב. כל יום מומלץ לעשות סדרה של 3-4 תרגילים המתוארים לעיל, בהדרגה להגדיל את מספרם עושה אימונים מגוונים יותר. ביצוע התעמלות צריך להיעשות עם הילד, כך שהוא יכול לראות את התרגיל הנכון ולהרגיש את התמיכה שלך.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

השינויים המתרחשים בגוף

תרגיל קבוע לחיזוק הגב לילדים יכול לשחזר את המצב הרגיל של מערכת השרירים. שינויים המתרחשים בגוף במהלך התעמלות טיפולית ומניעתית, משפיעים לטובה על הצמיחה והתפתחות של כל המערכות. חוסר הכשרה יכול להוביל שיבוש בפעילות תפקוד ופיתוח אחיד של המחוך השרירי.

תרגילים שנבחרו כראוי מאפשרים לך לתקן את הפתולוגיות הנפוצות ביותר של טונוס שרירים בילדים:

 • Hypertonus - טון מוגבר באה לידי ביטוי על ידי מתח חזק clamping. אפילו בחלום הילד לא יכול להירגע לחלוטין: הרגליים כפופות בברכיים ומשכו את הבטן, זרועות שלובות על החזה. יחד עם זאת, בגלל הטון החזק של שרירי העורקים, התינוק מחזיק את ראשו היטב.
 • Hypotonus - עם הטון מופחת הילד הוא איטי ורק לעתים רחוקות מזיז את הגפיים, לא יכול להחזיק את ראשו ארוך. לפעמים הידיים והרגליים כפופות חזק במפרקי הברך והמרפק. הילד נראה רופס.
 • א-סימטריה של שריר הטון - השרירים של מחצית הגוף מפותחים יותר מהאחרת. האגן והראש מופנים לכיוון השרירים המתוחים, והארגז בשנייה.
 • דיסטוניה - צליל לא אחיד הוא שילוב של יתר לחץ דם ולחץ דם. כלומר, כמה שרירים מתוחים מדי, בעוד אחרים הם רגועים.

הכשרה משפיעה לטובה לא רק על המצב הגופני, אלא גם על המצב הרגשי של הילדים.

סיבוכים לאחר ההליך

תחושות כואבות בגב ומתח שרירי עמוד השדרה, יכולות להצביע על תהליכים פתולוגיים שונים של הגוף. סיבוכים בצורה של כאב ואי נוחות לעתים קרובות לשמש סימן להתפתחות פסולה של מערכת השרירים. העדר תרגילים מיוחדים והרגשות מוגברים מובילים להפרות חמורות לא רק של השרירים, אלא גם של השלד.

תרגיל לא נכון להתפתחות שרירים הוא גם מסוכן. קודם כל, פציעות שונות. סיבוכים לעיתים קרובות לגרום לכאב בגב התחתון. בגלל overexertion, מתרחשת מתיחה. חוסר נוחות משתרע על הכתף והצוואר. בנוסף רגישות מוגברת של השרירים, הילד מקבל מתח. כדי למנוע בעיה זו, לפני הטיפול המימוש צריך להתייעץ עם רופא וללמוד את הטכניקה הנכונה לביצוע התרגילים שנקבעו.

לעתים קרובות, ההורים נתקלים ילד לא נכון הנושא. הפרעה זו שייכת לקבוצת הסיכון להתפתחות הפתולוגיה האורתופדית של עמוד השדרה והרגליים. ילד עם בעיה כזו הוא יותר רגישים למחלות של מערכת הנשימה, עיכול, מדינות אסטרו-נוירוטי. תנוחה לא נכונה מובילה לירידה ביכולת החיונית של הריאות ומקשה על מערכת הלב וכלי הדם. בגלל זה, יש כאבי ראש תכופים, overwork מהיר.

כדי לתקן פגמים postural ולחזק את הגב אצל ילדים, יש צורך לדבוק המלצות כאלה:

 • משטר יום ותנאי היגיינה.
 • הדיאטה הנכונה, הכוללת בשר, ירקות ומנות דגנים. מוצרים שימושיים במיוחד כוללים מגנזיום, ברזל, ויטמין B ו- C, גלוקוז, לציטין.
 • קומפלקס טיפולי ופיזי לחיזוק הגב, מניעת עקמת ופאתולוגיות אחרות.
 • הבחירה הנכונה של נעליים, אשר ימנע קיצור תפקודי של איבר רגליים שטוחות.
 • לישון על מזרן קשה במצב שכיבה או על הגב.
 • שליטה על טעינה אחידה וטובה על עמוד השדרה. זה נכון במיוחד עבור ילדים ללבוש תרמיל, במשך זמן רב נמצאים בתנוחת ישיבה.
 • פעילות גופנית סדירה: הליכה באוויר הצח, שחייה, תרגילים פיזיים שונים.

תרגילים לחיזוק הגב לילדים צריכים להיעשות בכל גיל, החל מהחודשים הראשונים לחיי התינוק. זה מאפשר לך למנוע הפרעות שונות בפיתוח של מערכת השרירים ואת העצם. מחזקת את עמוד השדרה והגוף כמכלול. בנוסף, פעילות גופנית סדירה לתת תשלום של חיוניות ולשפר את המצב הרגשי.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.