Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עשבי תיבול המגדילים את העוצמה

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג, אנדרולוג, סקסופאתולוג, אונקרולוג, אורופרוטסיסט
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

צמחי מרפא המגדילים את העוצמה הם תרופות טבעיות, צמחיות המסייעות להתמודד עם בעיות המיניות הגברית והיכולת לקיים יחסי מין. בואו נסתכל על אילו סוגים של עשבי תיבול, איך שצריך לחלוט אותם, וכמה יעיל הטיפול בבעיות כוח הוא בעזרת צמחי מרפא.

עשבי תיבול להגדיל את העוצמה, זכו לפופולריות מיוחדת בעשור האחרון. הסיבה הביקוש למוצרי צמחים תופעות לוואי מינימלי על הגוף, הרכב עשיר מגוון רחב של פעולות טיפוליות. בנוסף, עשבי תיבול הם צמחים טבעיים שאינם מכילים רכיבים מלאכותיים שגורמים לתגובות אלרגיות ולתופעות לוואי אחרות. טיפול צמחים היא שיטה All-in-1 שניתן להשתמש בה בבית ולקבל את האפקט המרפא הצפוי. בואו נסתכל על היתרונות של טיפול בעוצמה עם עשבי תיבול.

 • חיסכון - עשבי תיבול ועשבי מרפא הם לא יקרים והם יכולים להיות קנה בכל בית המרקחת. זה עושה טיפול צמחי זמין לחלוטין עבור כולם.
 • התוצאה של הטיפול - עשבי התיבול, בניגוד לתרופות שיש להן השפעה קצרה, מאפשרות לך להיפטר לגמרי של בעיות עם עצמה (זקפתי חלש, או היעדרה, שפיכה מוקדמת, ליבידו נמוך), בכפוף אורח חיים בריאים ותזונה נכונה.
 • עם טיפול צמחים, תופעות לוואי נעדרים, ואם הם מופיעים, הם מינימליים נובעים שימוש לרעה של התרופה. אבל לתרופות המטפלות בעוצמה יש מספר תופעות לוואי לא רצויות שמשפיעות לרעה על תפקוד האיברים השונים ועל הגוף כולו.

אבל עשבי תיבול המגבירים את העוצמה, כמו כל תרופה ותרופות אחרות, דורשים עמידה בכללים. זה נחוץ כדי למנוע תופעות לוואי אפשריות ולקבל את ההשפעה הטיפולית המקסימלית. בואו נסתכל על ההמלצות העיקריות לטיפול צמחים נאות.

 1. טיפול עם עשבי תיבול יכול להתחיל רק לאחר אבחון על ידי רופא רשות לטיפול צמחים. במקרה זה, הרופא עצמו כותב עשבי תיבול ותכשירים צמחיים שיסייעו בטיפול. אין צמחי מרפא ייחודיים שישפיעו בצורה יעילה על חולים שונים בטיפול במחלה אחת. בנוסף, הרופא יעזור לאבחן התוויות נגד אלה או צמחים אחרים.
 2. כאשר מטפלים בבעיות עם עוצמה יש צורך לדבוק בסוג אחד של טיפול. זהו גם נטילת תרופות, או טיפול בשיטות חלופיות. לעתים קרובות, האינטראקציה של תרופות שונות עם עיקרון פעולה שונה גורמת לתגובות צד ותסמינים שליליים.
 3. צמחי מרפא המגדילים את העוצמה בטוחים לגוף, אך השפעתם הטיפולית נראית רק לאחר טיפול מלא. לכן, אל תצפו תוצאות קסום לאחר כוס ראשונה של מרק או עירוי צמחים.
 4. בעת טיפול עשבי תיבול אסור לשתות אלכוהול, הפסקת עישון לא יהיה מיותר. במהלך הטיפול יש צורך לשמור על תזונה תזונתיים, כפי שהוא יסייע לגייס את הכוחות ואת עתודות הגוף בתהליך של שחזור כוח.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

מה עשבי תיבול לשפר את העוצמה?

מה עשבי תיבול לשפר את העוצמה היא בעיה אקטואלית עבור גברים אשר נתקלו בבעיה זו. טיפול בבעיות עם עוצמה הוא עשבי תיבול, משמש לעתים קרובות יותר ויותר. עד כה, גברים רבים יש תפקוד זיקפה, אשר באה לידי ביטוי בתסמינים כגון שפיכה מוקדמת, ליבידו ירד, זקפה חלשה. שים לב כי הבעיה עם עוצמה אינו תלוי בגיל, אבל הוא קשור לעתים קרובות יותר עם דיאטה בעיות פסיכולוגיות. בואו ניקח בחשבון מה עשבי תיבול לשפר את העוצמה.

 • סיבירי ג'ינסנג - עוזר לשחזר ליבידו, יש השפעה מונעת על מערכת הלב וכלי הדם.
 • Schisandra - מטפל בבעיות זיקפה, הוא משמש לעתים קרובות בהכנות צמחים לטיפול אימפוטנציה. הצמח מגרה את המערכת החיסונית ומבטיח זרימת דם נורמלית.
 • Peel Palmetto הוא צמח ששימש לטיפול בבעיות מיניות על ידי אינדיאנים. הדשא מסייע בטיפול בעוצמה, הלב וכלי הדם ומערכת הנשימה, מחזק את השרירים. ככלל, רופאים רושמים פיל Palmetto לטיפול במחלות של דרכי השתן הערמונית.
 • עוזרר - הצמח משפר את זרימת הדם לאיברי המין, אשר מסייע בטיפול בעוצמה. עוזרר היא תרופה צמחית הפופולרי ביותר לטיפול בבעיות עם עוצמה בגרמניה.
 • גינקו בילובה הוא עוד צמח טיפולית כי הוא מאוד פופולרי בסין. הוא משמש לטיפול במחלות של מערכת genitourinary, בעיות עם עוצמה, מגביר את זרימת הדם למוח ואיברי המין.
 • Catueba הוא אפרודיזיאק ירקות אמיתי. מגביר תפקודים מיניים, הן אצל גברים והן אצל נשים. משמש לטיפול בשפיכה מוקדמת.
 • יוהימבה - צמח הנקרא ויאגרה צמחית, אך ללא תופעות לוואי. מגביר את הליבידו, מגרה את העוצמה, מגדיל את משך יחסי המין. על בסיס של צמח זה, תרופות היעיל ביותר מיוצרים, אשר מסייעים לרפא בעיות בעוצמה.

זה לא כל צמחי מרפא להגביר את העוצמה. כך, למשל, סרפד עוזר להאריך את הזיקפה, שיבולת שועל בר להגביר את כושר גופני וכוח בתהליך של יחסי מין.

דשא של דוברובניק על כוח

עשב של דוברובניק על כוח מוערך על האפקטיביות שלה מגוון רחב של פעולה. עשב מכיל הרבה microelements פעיל, טאנינים ושמנים אתריים.

 • דוברובניק יש אנטי דלקתיות, טוניק, מיקרוביאלית פעולה משקם.
 • הצמח מגרה את התיאבון ומגביר את העוצמה. עשב משמש תרופה קיבה לטיפול במחלות של המעי ואת כיס המרה.
 • דוברובניק עוזרת בטיפול בגאוט ובברונכיטיס. הצמח משמש לטיפול במערכת גניטורינארית, הן אצל נשים והן אצל גברים.

כדי להגדיל את הכוח, דוברובניק משמש מרתח. לצמח יש השפעה משלשלת קלה ודלילה, ולכן זה לא מומלץ לאנשים עם שלשול. הצמח הוא התווית לשימוש על ידי אנשים הסובלים מאי ספיקת כליות וכל מחלת כליות אחרת. באשר לתופעות הלוואי, לצמח אין כזה.

ג 'ינג' ר להגדיל את העוצמה

זנגביל להגברת העוצמה כבר בשימוש מאז ימי קדם נחשב "פרי האהבה" אמיתי. יעילותה הרפואית אינה נחותה לוויאגרה, אך היא גם מעניקה לגוף, מרפאה מחלות רבות והיא משחזרת. בהרכבו, הצמח מכיל ויטמינים רבים, מינרלים, חומצות אמינו ושמנים אתריים, אשר יוצרים אפקט ריפוי מדהים.

ההשפעה הטיפולית על העוצמה נובעת מפעולתם של שמנים אתריים וחומצות אמינו, אשר מגבירים את זרימת הדם, ומבטיחים תפקוד תקין של איברי המין והגפיים. בשל כך, אזורים ארוגניים להיות רגישים יותר, ואת הטון של הגוף עולה. בנוסף, ג 'ינג' ר משפר תשוקה מינית הוא aphrodisiac מוכר. השפעה חיובית על העוצמה תהיה אם המפעל נלקח באופן קבוע. מאז שורש זנגביל מגביר את רמת הטסטוסטרון בדם ומגביר ליבידו. ג 'ינג' הוא שימושי באותה מידה כמו טרי, וכן בצורת מיובש ומרינדה.

אבל ג'ינג'ר יש מספר התוויות נגד לשימוש. הצמח אסור להשתמש עבור אנשים עם כיבים של דרכי העיכול, תהליכים דלקתיים המלווים חום גבוה, עם אבנים בכליות, לחץ דם גבוה ומחלות לב וכלי דם. על בסיס של זנגביל, תרופות רבות מיוצרים לשפר את הזקפה ואת העוצמה.

אוסף של עשבי תיבול עבור כוח

אוסף של עשבי תיבול עבור העוצמה היא תרופה צמחית, אשר מורכב עשבי תיבול היעיל ביותר ויעיל כי לפעול בחיוב על העוצמה ואת הגבריות. בואו נסתכל על אוספי צמחים הפופולריים ביותר עבור עוצמה.

 • יבול ירקות פופולרי של מנטה, ווארט של סנט ג'ון וסרפד. כל מרכיבי הירקות נלקחים בכמויות שוות (כף) ומזגים בליטר מים רותחים. איסוף להתעקש 20-30 דקות, ואז לסנן ולצרוך במהלך היום.
 • מן העלים של דומדמניות, פטל ותותים, אתה יכול להכין אוסף עשב שיעזור עם עוצמה. עלים חייב להיות מיובש, מספיק 20 גרם לאסוף את המים רותחים שפכו מחומם באמבט מים במשך 15-20 דקות. לאחר מכן, מרק צריך להיות מסונן שיכור כוס לפני כל ארוחה.
 • מ ירכיים ורדים יבש גרגרי יער האפר להכין סיוע מבצר, אשר מגביר את העוצמה. קח כף של אפר הרים וכלב עלה, יוצקים מים רותחים מתעקשים לפחות שש שעות. קח חצי כוס במהלך היום, תחזוקה מונעת כל יום.
 • אלוורה מרפא ופטרוזיליה זרעים נמצאים באוספים רבים כדי להגביר את העוצמה. אלוורה יש צורך לטחון, ראשוני לאחר פינה לציפורן כדי לערבב עם כפית של זרעי פטרוזיליה וירכיים. להתעקש על יין אדום, במשך שבועיים. קח שלוש פעמים ביום בשביל כף.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Decucctions עבור הגדלת עוצמה

Decucctions להגדלת כוח הם רפואה אלטרנטיבית המסייעים לשחזר את הכוח הגברי עם מרכיבים צמחיים טבעיים. בישול decoctions של עשבי תיבול מומלץ אמייל, כך החומרים הפעילים אינם במגע עם קירות מתכת של מנות. בואו נסתכל על היעילות ביותר decoctions להגדיל את העוצמה.

 • כוסברה יבשה פטרוזיליה לשפוך מים רותחים להתעקש על אמבט מים במשך 20-30 דקות. המרק צריך להיות שיכור לפני אכילת חצי כוס.
 • קח כתוש מרוסק 4-5 כפות ו 6 כפות סוכר, לערבב ויוצקים 500 מ"ל של מים רותחים. מרק צריך להיות מבושל על חום נמוך ו infused עבור 6-9 שעות. קח מרתח על כף עד 4 פעמים ביום. הטיפול לא יעלה על 4 שבועות.
 • מורחים כף של קונוסים עם כוס מים רותחים ומבשלים באמבט מים. לשתות את המרק 10 ימים לפני כל ארוחה.
 • מן השורשים של ארליה להכין כלי יעיל להגדלת כוח הליבידו. מערבבים כף של צמח 50 מ"ל של אלכוהול. להתעקש על תרופה במשך 10 ימים במקום קריר כהה. קח במשך שבועיים עבור 10-15 טיפות פעמיים ביום.
 • Aear מארש יש תכונות טוניק ומשפיע לטובה על עוצמה וזקפה. כף של צמח לשפוך כוס מים רותחים, להתעקש 20 דקות, המתח ולשתות 50 מ"ל לפני האכילה.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

עשבי תיבול הטוב ביותר עבור כוח

עשבי תיבול הטוב ביותר עבור כוח יש השפעה טוניק, מגרה וחיזוק, הם לחזק את הכוח הגברי יש השפעה מועילה על מערכת הדם. לדוגמה, מיץ אלוורה מגביר את העוצמה על ידי מנרמל את זרימת הדם באברי האגן.

 • אם בעיות עם עוצמה התעוררו נגד מחלות או דלקת של מערכת גניטורינרי, ואז עשבי תיבול אנטי מיקרוביאלית ו אנטי דלקתיות משמשים לשיקום. נכסים כאלה הם בבעלות הערמון סוס. הצמח לא רק מגרה את העוצמה, אלא גם מתייחס prostatitis, משפר את זרימת הדם ומקטין את הקיפאון של דם ורידי באיברי המין.
 • עשבי תיבול שיש להם גוון ו אפקט משקם, כלומר, זנגביל, שוש, lovage, אחראים על הקורס הרגיל של יחסי מין ו שפיכה בזמן. ג 'ינג' ר מקדם את היווצרות של זרע קיימא.
 • אם בעיות עם עוצמה התעוררה על רקע בעיות נוירולוגיות, מומלץ לקחת decoctions ו חליטות של ג'ינסנג, מנטה ו ולריאן. צמחי מרפא יגדיל ליבידו ותשוקה מינית, להפחית דיכאון. אבל סרפד ושיבולת שועל יכולים להאריך את יחסי המין, לשפר את הסיבולת ואת כוח הגברי.

עשבי תיבול להגדיל את העוצמה צריך להילקח בזהירות, בהחלט בצע את ההוראות להכנת מרקים עירויים המינון שלהם.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.