^
A
A
A

מדענים סיפרו על הסכנות של פלסטיק לבריאות

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 30.05.2018
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

11 August 2017, 09:00

מומחים מאוסטרליה מצאו קשר בין הרכב הפלסטיק לבין התפתחותם של כמה פתולוגיות כרוניות.

אין אדם אחד שבחייו לא היה נתקל בפלסטיק - כי הוא מקיף אותנו כמעט בכל מקום. חלונות, רהיטים, כלי פלסטיק, צעצועי פלסטיק ופריטים ביתיים - עם כל זה אנו מתמודדים עם היומי.

העובדה כי פלסטיק משחרר כימיקלים ידוע במשך זמן רב. עם זאת, במשך זמן רב אף אחד לא יכול להוכיח איך לשחרר כימיקלים אלה משפיעה על הבריאות שלנו. כיום, אומרים המדענים: כדי להפחית את מידת הסכנה לבריאות, עדיף להחליף מוצרי פלסטיק עם עץ, מתכת או קרמיקה.

במהלך השנים האחרונות, מומחים רפואיים דנים בחום בסכנה הפוטנציאלית של פתלטים - ברוב מדינות העולם חומרים אלה כבר מוחלפים על ידי רכיבים אחרים, פחות מזיקים. עם זאת, הביקוש הכולל למוצרים עם תוכן פתלטים בעולם הוא כמעט לא מופחת.

מה זה פתלטים מסוכנים? המדענים ניסו לענות על שאלה זו.

נציגי אוניברסיטת אדלייד והמכון הדרום אוסטרלי לרפואה ולמחקר בחנו בפירוט את השפעתם של פתלטים על בריאותם של 1500 מתנדבים זכרים.

הגיל הממוצע של המשתתפים בניסוי היה 35 שנים - בגיל זה אדם מסוגל לצבור מקסימום של חומרים כימיים מזיקים. במהלך ניסויים קודמים, נצפתה כי צריכת מוצרים מוגמרים למחצה ומוצרים בחבילות, כמו גם סודה מתוקה, מוביל הצטברות של פתלטים בגוף.

"השווה את רמת phthalates בדם עם האינדיקטורים של ההיארעות הכוללת של המשתתפים. נמצא כי רכיבים כימיים אלה מגבירים את הסיכון לפתח איסכמיה לבבית, יתר לחץ דם וסוכרת מסוג 2, "אמר ראש המחקר ד"ר זומי שי.

ממצאי המחקר נמצאו אמינים, שכן הם לקחו בחשבון את המאפיינים הספציפיים של אורח החיים של המשתתפים ואת הגורמים החברתיים.

גם אצל אנשים שסבלו ממשקל גופני מופרז - והיו 82% - גורם הסיכון העיקרי היה כל אותם פתלטים.

"בעבר, כבר ערכנו מחקר על ההשפעות של phthalates על בריאותם של ילדים וקשישים. עכשיו ניתחנו את הקשר בין הרכב הפלסטיק לבין מצבם הבריאותי של גברים חזקים בני 35, "אמר פרופסור שי.

עכשיו המדענים מנסים להבין כיצד רכיבים כימיים יכולים להוביל להתפתחות של מספר פתולוגיות בו זמנית. יש להניח, פלסטיק משפיע על העבודה של בלוטות האנדוקרינית. עם זאת, ראוי לציין כי על רקע רמה מוגברת של phthalates, סמנים של תגובה דלקתית כרונית נצפו בנושאים נבדק.

לפני כמעט 15 שנה, מדענים הוכיחו כי מונו-מרכיבים של פתלטים מפעילים את הייצור של אינטרלוקינים התומכים בתהליך הדלקתני. אם phthalates למעשה להוביל לשינויים דלקתיים בכלי, אז כל הקישורים של הרשת מחוברים.

אולי, זה כבר הזמן שהאנושות יצטרכו לחשוב ברצינות על מה שמקיף אותה ומה יש לה לאכול.

trusted-source[1]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.