^

בריאות

A
A
A

איסכמיה בשריר הלב

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בחולים עם תעוקת חזה, ו / או אנגינה ספונטנית (ב t. H. תחת תעוקת חזה בלתי יציבה ) כדי 50-75% של אפיזודות של איסכמיה לבבית שותקים (תת-קליני "מטומטמים"). ניתן לומר כי איסכמיה שרירנית ללא כאבים היא הביטוי השכיח ביותר של מחלת לב כלילית. עם זאת, פרקים יחידים אסימפטומטית לחלוטין של איסכמיה השקטה ( "מבודדים" איסכמיה כאבים, כביטוי בלבד של מחלת לב כלילית) רשומים נדירים (כ 5% מחולים).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

אבחון של איסכמיה בשריר הלב

ניתן לזהות נוכחות של איסכמיה ללא כאבים רק בעזרת שיטות מחקר אינסטרומנטלי, לרוב להשתמש במבחן עם פעילות גופנית ניטור ECG. סימן של איסכמיה כואבת הוא דיכאון אופקי או מוטה של קטע ST. משך ההקלטה של דיכאון קטע ST במהלך ניטור ECG צריך לחרוג 1 דקות. יש אפילו התגלמות ללא שינויים א.ק.ג. איסכמי כאבים - "מוסתר", "סוד", "supernemaya" ( "klendestin") איסכמיה, אשר זוהה על ידי scintigraphy של שריר הלב.

ב -25% מהמקרים, ההפחתה של זרימת הדם הלבנה, ככל הנראה עקב הסתיידות כלי הדם הכליליים, היא בעלת חשיבות עליונה. לעתים קרובות, הופעת הסימנים של איסכמיה כאובה מתרחשת במהלך פעילות נפשית אינטנסיבית, מתח פסיכו-רגשי, עישון. המשמעות הקלינית והפרוגנוסטית של פרקים של איסכמיה בשריר הלב, אינה דומה לזו של אנגינה פקטוריס. הסבירות לסיבוכים ולפרוגנוזה נקבעת על פי דרגת העורק הכלילי ונגע שריר הלב, ולא על פי חומרת תסמונת הכאב או על גודל סטיית קטע ה- ST. זה הוכח, למשל, כי זיהוי של איסכמיה ללא כאבים בחולים עם אנגינה יציבה הוא סימן פרוגנוסטי מאוד שלילי.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

פרוגנוזה וטיפול באיסכמיה בשריר הלב

בוצעו מספר מחקרים כדי לקבוע האם חיסול של איסכמיה ללא כאבים יכול לשפר את הפרוגנוזה בחולים עם IHD. תוצאות המחקרים הללו סותרות, אך נתונים רבים יותר תומכים בצורך בטיפול באיסכמיה חסרת כאב. חוסמי ביתא הם היעילים ביותר. זה הוכח, למשל, כי הטיפול של איסכמיה כאבים, atenolol יעיל יותר מאשר פלצבו, bisoprolol יעיל יותר מאשר צורות ארוכות של ניפדיפין.

מידע נוסף על הטיפול

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.