^

בריאות

אינהלציות לצרידות אצל ילד

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 06.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אחת השיטות הפופולריות ובו בזמן היעילות לטיפול בצפצופים וצרידות בקול היא אינהלציה. נהלים עם נבולייזר מותרים למטופלים מגיל שנה.

לשאיפות יש השפעה מורכבת על הגוף:

 • להקל על התקפי שיעול.
 • עוזר לשחרר ולשחרר ריר.
 • להקל על נפיחות ודלקת.
 • הפחת כאב וצרידות.

מרתח וחליטות צמחים, מי מלח, מים מינרליים ותרופות שנקבעו על ידי רופא משמשים כתכשירי אינהלציה לצרידות בילדים.

 1. פורצילין

אנטיספטי ומחטא. מראה פעילות בולטת נגד סטפילוקוקוס, סטרפטוקוק ופתוגנים אחרים. ממריץ את תהליכי ריפוי הפצעים והגרנולציה.

 • אינדיקציות לשימוש: מחלות של הגרון וחלל הפה, אמפיאמה פלאורלית, זיהומים אנאירוביים, דלקת אוזן תיכונה כרונית, כוויות.
 • מינון ומתן: חיצונית בצורה של תמיסה מימית 0.02%. להכנת התרופה, טבליה אחת מומסת ב-100 מ"ל של תמיסת נתרן כלורי איזוטונית או מים מטוהרים חמים. הנוזל המוגמר מקורר לטמפרטורת החדר ומשמש לשטיפה, כביסה, שאיפה. תדירות ההליכים ומשך הטיפול תלויים בגורמים ובחומרת מצב המחלה.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, דרמטוזות אלרגיות.
 • תגובות שליליות: גירוי של רירית הפה, דרמטיטיס, תגובות אלרגיות. לטיפול, יש לציין גמילה מתרופה. מנת יתר מתבטאת בתופעות לוואי מוגברות, טיפול סימפטומטי.

טופס שחרור: טבליות של 10 חתיכות בשלפוחית.

 1. עופילין

התרופה עם החומר הפעיל היא תיאופילין. בעל תכונות נוגדות עוויתות. מרגיע את שרירי הסימפונות, מפחית את ההתנגדות של כלי הדם, מרחיב את כלי הדם הכליליים, מוריד את הלחץ במערכת עורקי הריאה. כמו כן, לתרופה יש תכונות משתנות, מעכבת הצטברות טסיות דם.

 • התוויות לשימוש: אסטמה של הסימפונות, עווית סימפונות (היצרות חדה של לומן הסמפונות), יתר לחץ דם במחזור הדם הריאתי, אסטמה לבבית, הפרעות נשימה מסוג Cheyne-Stokes.
 • אופן היישום: דרך הפה, תוך ורידי, תת עורי, שאיפה, פי הטבעת. המינון ומשך הטיפול נקבעים על ידי הרופא המטפל, בנפרד עבור כל מטופל.
 • תופעות לוואי: הפרעות עיכול, סחרחורת, הורדת לחץ דם, כאבי ראש, דפיקות לב, עוויתות.
 • התוויות נגד: אי סבילות אישית למרכיבי התרופה, לחץ דם נמוך, אפילפסיה, אי ספיקת לב, הפרעות בקצב הלב, אי ספיקה כלילית.

טופס שחרור: אבקה להכנת תמיסה, טבליות של 0.15 גרם של 30 חתיכות בחפיסה, אמפולות של 10 מ"ל של תמיסה 2.4% ו-1 מ"ל של תמיסה 24% באריזות של 10 חתיכות.

 1. מִלְחִית

תמיסה של נתרן כלורי 0.9% מנרמל את מאזן המים-מלח בגוף. הוא משמש להכנת תמיסות של תרופות לשימוש חיצוני וparenteral, לשטיפת פצעים, עיניים, ריריות.

התרופה משמשת לווריד, תת עורית, תוך שרירית, שאיפה. אין תגובות שליליות, מקרים של מנת יתר אינם סבירים. מי מלח הוא התווית במקרה של אי התאמה של התרופה העיקרית והממס. זמין ב-1 מ"ל, 2 מ"ל, 5 מ"ל באמפולות מס' 10

 1. מים מינרליים (Borjomi, Luzhanskaya, Polyana Kvasova, Narzan, Essentuki מס' 4 ומס' 17.

שאיפות עם מים מינרליים מעוררות את הפרשת כיח הרבה יותר טוב מאשר טבליות וסירופים מכיחים. שיטת טיפול זו מעניקה לחות לריריות, מגרה את ניקוי הרירית מרירית פתוגנית ומחוללי מחלות.

כדי להשיג תוצאה חיובית, מתבצעות 3-4 שאיפות ביום. משך ההליך הוא בין 5 ל-15 דקות. יחד עם זאת, לא מומלץ לשתות נוזל 30 דקות לפני ההליך.

שאיפה עם צרידות בילד עם נבולייזר

אינהלציות הוכחו כתרופה יעילה במאבק נגד כאבי גרון והפרעות קול. כדי להקל על ההליך, השתמש במכשיר מיוחד - נבולייזר. המכשיר הופך תרופה נוזלית לאירוסול רפואי. ישנם מספר סוגים של נבולייזרים:

 1. מדחס - מאפשרים שימוש כמעט בכל התרופות. על ידי דחיסת אוויר בתא מיוחד, התכשיר הנוזלי הופך לאירוסול. יש להם את היישום הרחב ביותר, אבל הם מגושמים ורועשים במהלך הפעולה.
 2. אולטרסאונד - הפיכת התרופה לאירוסול מתרחשת בחשיפה לאולטרסאונד. אבל בתהליך של המרת תמיסה נוזלית, אולטרסאונד הורס חלק מהתרופה. נבולייזרים כאלה משמשים בבתי חולים, במחלקות פיזיותרפיה.
 3. משאפי רשת - שאיפה של כל התכשירים הנוזליים, אך לא הורסים אותם. שלב את היתרונות של מכשירי קולי ומדחס.

בעת שימוש ב-nebulizer, התרופה נכנסת לגרון, ולכן היא אינה נספגת במחזור הדם המערכתי ואינה נהרסת בכבד. הזמינות הביולוגית של התרופה היא 100%, והסיכון לתופעות לוואי מינימלי.

היתרונות העיקריים של שימוש ב-nebulizer לשאיפה אצל ילד:

 • תכולת התרופה בדרכי הנשימה גבוהה פי 2 מאשר בשיטות אחרות של מתן תרופות.
 • התרופה פועלת ישירות על הנגע.
 • האפשרות לבצע את ההליך עבור מטופלים בכל גיל, כולל ילודים.
 • טיפול לא פולשני.
 • אפשרות לבצע את ההליך בבית.

השאיפה מתבצעת לא לפני שעה לאחר האכילה. במהלך ההליך אסור לדבר, על המטופל לנשום כרגיל. נשימות עמוקות חזקות מסוכנות על ידי היפרונטילציה, התפתחות כאבי ראש וסחרחורת, שיעול, בחילות והקאות.

אם דיספוניה נגרמת על ידי תהליכים דלקתיים במערכת הנשימה, אזי שאיפות נעשות בצורה הטובה ביותר באמצעות שמן פנים. הנשימה צריכה להיות אחידה, רגועה, דרך הפה. לאחר ההליך, שטפו את הפה ביסודיות במים רתוחים.

ההכנות לאינהלציה נקבעות על ידי רופא ילדים. עבור נהלים עם נבולייזר, ניתן להשתמש בתרופות הבאות:

מוקולבן

תרופה בעלת תכונות הפרשה מוטוריות והפרשותליטיות. מכיל את החומר הפעיל ambroxol hydrochloride. ממריץ את תאי רירית הסימפונות, מווסת את היחס בין המרכיבים הריריים והסרואיים של ליחה, מקל על הפרשתו.

 • אינדיקציות לשימוש: צורות חריפות וכרוניות של מחלות בדרכי הנשימה עם היווצרות הפרשה עבה וקשה. ברונכיטיס חריפה וכרונית ממקורות שונים, דלקת ריאות. טיפול מורכב בברונכיאקטזיס, אסטמה של הסימפונות, דלקת קנה הנשימה, סינוסיטיס, דלקת גרון. תסמונת אי ספיקת נשימה, מניעת סיבוכים לאחר ניתוח ריאות.
 • אופן היישום: פרנטרלי, תוך שרירי, תת עורי, תוך ורידי, אינהלציה. משך הטיפול ומספר ההליכים נקבעים על ידי הרופא המטפל, בנפרד לכל מטופל.
 • תופעות לוואי: התקפי בחילות והקאות, הפרעות דיספפטיות, צרבת, תגובות רגישות יתר. לא נרשמו מקרים של מנת יתר.
 • התוויות נגד: אי סבילות אישית למרכיבי התרופה, כיב פפטי של התריסריון והקיבה.

טופס שחרור: תמיסה באמפולות של 2 מ"ל, 5 אמפולות בחפיסה.

N-אצטילציסטאין

מוקוליטי, מנזל ליחה ומקל על הפרשתו מהגוף.

 • התוויות לשימוש: ברונכיטיס, דלקת ריאות, ברונכיאקטזיס, סיסטיק פיברוזיס ומחלות נשימה אחרות עם צמיגות ליחה מוגברת וזיהום מוגלתי.
 • אופן היישום: אינהלציה, 2-5 מ"ל של תמיסה 20% 3-4 פעמים ביום (למשך 15-20 דקות); תוך קנה הנשימה, 1 מ"ל של תמיסה 10% כל שעה. לשטיפה של הסמפונות במהלך ברונכוסקופיה טיפולית, משתמשים בתמיסות של 5-10%. משך הטיפול ותדירות ההליכים נקבעים על ידי הרופא המטפל.
 • תופעות לוואי: בחילות, עווית סימפונות, תגובות רגישות יתר.
 • התוויות נגד: אי סבילות למרכיבי התרופה, אסטמה של הסימפונות ללא עיבוי כיח.

טופס שחרור: תמיסה לשאיפה 20% באמפולות של 5 ו-10 מ"ל; תמיסה 10% להזרקה באמפולות 2 מ"ל, תמיסה 5% באמפולות 10 מ"ל.

פליקסוטיד

תכשיר מרפא לשימוש באינהלציה. יש לו תכונות אנטי דלקתיות חזקות. מכיל את החומר הפעיל - פלוטיקזון פרופיונאט.

 • התוויות לשימוש: אסתמה של הסימפונות (חמורה ובינונית), מניעת התקפי אסטמה, מחלת ריאות חסימתית כרונית.
 • אופן היישום: התרופה משמשת בשאיפה, משך הטיפול והמינון נקבעים על ידי הרופא המטפל, בנפרד עבור כל מטופל.
 • תופעות לוואי: ברונכוספזם פרדוקסלי, פגיעה במינרליזציה של עצמות, דיכוי יותרת הכליה, עלייה ברמות הגלוקוז בפלזמה, עצבנות, הפרעות שינה, תגובות אלרגיות, קנדידה בפה.
 • התוויות נגד: אי סבילות אינדיבידואלית למרכיבי התרופה, הקלה בהתקפי אסתמה של הסימפונות. זה נקבע בזהירות רבה לטיפול בילדים, חולים עם סוכרת, שחפת ריאתית.
 • מנת יתר: שיכרון חריף עם עיכוב זמני של מערכת ההיפותלמוס-יותרת המוח-אדרנל. טיפול סימפטומטי מיועד לטיפול. בשכרות כרונית, הטיפול מתבצע בבית חולים.

טופס שחרור: אבקה לשימוש באינהלציה, 60 מנות בחפיסה, אירוסול מדורג לשימוש באינהלציה, 60 ו-120 מנות בבקבוקונים, תרחיף לאינהלציה, 2 מ"ל בערפיליות.

לשאיפה, אסור להשתמש בשמנים אתריים כלשהם, הם מתאימים ביותר לשאיפת קיטור. מרתח וחליטות צמחים אסורות מכיוון שהם מכילים חלקיקים הטרוגניים שעלולים לגרום לתגובות אלרגיות ואחרות. חליטות ומרתחים עדיף להשתמש לשטיפה.

פולמיקורט עם צרידות בילד

Pulmicort הוא גלוקוקורטיקוסטרואיד סינתטי לשימוש באינהלציה. התרופה משמשת לטיפול באסתמה הסימפונות ומשפיעה על כל חלקי התהליך הפתולוגי. המרכיבים הפעילים של התרופה משפיעים על קולטני הגלוקוקורטיקוסטרואידים, מסדירים את הסינתזה של חומרים שונים. גנים המקודדים לסינתזה של חומרים אנטי דלקתיים ומדכאים פעילות של גורמים מעודדי דלקת נכנסים לתחום.

פולמיקורט במנגנון הפעולה שלו דומה לקולטנים לגלוקוקורטיקואידים, בעל ליפופיליות נמוכה, מה שמקל על החדירה דרך שכבת ההפרשה הרירית בסימפונות. החומרים הפעילים חודרים לרקמות, אך המטבוליטים שלהם אינם מזוהים בפלזמה, מה שמעיד על סלקטיביות גבוהה של התרופה.

ל-Pulmicort יש גם תכונות אנטי-אנפילקטיות, מפחית חסימה של הסימפונות בתגובות אלרגיות מוקדמות ומאוחרות.

 • אינדיקציות לשימוש: מחלת ריאות חסימתית כרונית, אסטמה של הסימפונות (מניעת החמרות).
 • שיטת היישום: אם משתמשים בתרופה דרך נבולייזר, המינון היומי לא יעלה על 1000 מק"ג. הקבלה מתבצעת פעם אחת, תוך נטילת כל המנה בכל פעם. במידת הצורך ניתן לחלק את המינון למספר מנות. המינון הראשוני לילדים מגיל 6 חודשים הוא 250-500 מק"ג ליום, מינון התחזוקה הוא 250-2000 מק"ג ליום.
 • תופעות לוואי: גירוי של הריריות של דרכי הנשימה, נגעים קנדידאליים של אורופרינקס, שיעול ויובש בפה. ריגוש ועצבנות מוגברת, דיכאון, ערפול התודעה. סימנים של פעולה מערכתית של גלוקוקורטיקוסטרואידים, תת-תפקוד של קליפת האדרנל, תגובות אלרגיות.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, חולים מתחת לגיל 6 חודשים. זה נקבע בזהירות עבור שחפת ריאתית (צורה פעילה, לא פעילה), שחמת הכבד, מחלות ויראליות, חיידקיות או פטרייתיות של מערכת הנשימה.
 • מנת יתר: במנת יתר חריפה, לא מופיעים תסמינים קליניים. מנת יתר כרונית מתבטאת בתגובות של היפרקורטיזוליזם, דיכוי תפקוד האדרנל, עלייה במשקל, חולשת שרירים, יתר לחץ דם עורקי ותסמינים נוספים. הטיפול מתבצע על ידי הפחתה הדרגתית של המינון.

טופס שחרור: תרחיף לשאיפה דרך נבולייזר, 2 מ"ל, 20 יח'. ארוז. אבקה לאינהלציה במשאף מינונים מדדים ל-100/200 מנות.

Berodual עבור צרידות אצל ילד

תרופה בעלת אפקט מרחיב סימפונות בולט. ההתרחבות של לומן הסמפונות נובעת מהרכיבים הפעילים של Berodual - איפרטרופיום ברומיד ופנוטרול. התרופה יעילה בטיפול מורכב במרחיב סימפונות למחלות שונות עם עלייה בטונוס של שרירי הסימפונות.

 • אינדיקציות לשימוש: אי ספיקת נשימה בברונכיטיס חסימתית, ברונכיטיס אמפיזמטית, מחלות ברונכופולמונריות עם ברונכוספזם. זה נקבע עבור התקפות חריפות של אסתמה הסימפונות ובהכנת דרכי הנשימה למתן אירוסול של תרופות.
 • אופן היישום: לילדים מעל גיל 3 שנים ולמבוגרים, 1-2 מנות אירוסול נקבעות 2-3 פעמים ביום. אם יש איום של כשל נשימתי, אזי משתמשים ב-2 מנות של אירוסול ואחרי 5 דקות עוד 2 מנות. הפתרון לשאיפה משמש 2-8 טיפות 3-6 פעמים ביום. משך הטיפול נקבע על ידי הרופא המטפל.
 • תופעות לוואי: פגיעה בתפיסה חזותית, רעד בגפיים, יובש בפה, לחץ תוך עיני מוגבר, התכווצויות לא סדירות מהירות של שריר הלב.
 • התוויות נגד: חולים מתחת לגיל 3 שנים, השליש הראשון להריון. הוא אינו בשימוש בו-זמנית עם חוסמי בטא לא קרדיו-סלקטיביים ונגזרות קסנטין.

טופס שחרור: אירוסול במינון מד לשאיפה ותמיסה לשאיפה בבקבוקונים של 20 מ"ל.

ארספל עם צרידות בילד

תרופה בעלת תכונות אנטי דלקתיות. זה מעכב הפרשה ומונע כיווץ סימפונות. הפעילות האנטי דלקתית של החומר הפעיל fenspiride נובעת מעיכוב חילוף החומרים של חומצה ארכידונית. ההשפעה האנטי-ברונכוסטרוקטורית נובעת מעיכוב של חומצה ארכידונית. התרופה Erespal חוסמת קולטנים α-אדרנרגיים, שכן גירוים גורם לעלייה בייצור הפרשות הסימפונות

 • התוויות לשימוש: אסטמה של הסימפונות, ברונכיטיס כרונית עם חסימה של הסימפונות. נזלת, דלקת אוזן תיכונה, סינוסיטיס, דלקת אף ומחלות אחרות של דרכי הנשימה העליונות. התרופה נרשמה להפחתת תסמונות נשימתיות במחלות נשימה חריפות, שעלת, חצבת. זה גם נקבע עבור נזלת ממקור אלרגי.
 • אופן היישום: לילדים מתחת לגיל 14 רושמים רק סירופ, הנלקח לפני הארוחות. המינון תלוי בגיל ובמשקל הגוף של התינוק. לילדים מתחת לגיל שנה ובמשקל של עד 10 ק"ג - 1-2 כפיות סירופ פעמיים ביום. לתינוקות מעל גיל שנה או במשקל של יותר מ-10 ק"ג - 1-2 כפות 2 פעמים ביום.
 • תופעות לוואי: כאבים באזור האפיגסטרי, בחילות, הקאות, תגובות אלרגיות שונות, נמנום מוגבר, טכיקרדיה. כדי להקל על מצב המחלה, יש לציין ירידה במינון התרופה.
 • התוויות נגד: אי סבילות אישית למרכיבי התרופה, הריון והנקה.
 • מנת יתר: בחילות, הקאות, נמנום מוגבר, טכיקרדיה, תסיסה. אין תרופת נגד, לכן ניתנים לטיפול שטיפת קיבה וטיפול סימפטומטי נוסף.

טופס שחרור: 80 מ"ג טבליות פנספיריד הידרוכלוריד, 30 חתיכות בחפיסה; סירופ 150 מ"ל, 200 מ"ג/100 מ"ל לבקבוקון בחפיסה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.