^

בריאות

טיפול בצרידות בילד

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 08.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שיטות הטיפול בהפרעות קול הינן אינדיבידואליות עבור כל מטופל ותלויות במה שגרם למצב הפתולוגי.

 • אם מדובר בסיבוכים של הצטננות, SARS, זיהומים חריפים בדרכי הנשימה או דלקת גרון, הרי שהטיפול כולל תרופות כלליות וטיפול מקומי בצורת גרגור לריכוך והלחנת הקרום הרירי שלו.
 • לעתים קרובות מאוד, לילדים רושמים סירופים על בסיס צמחי. תכשירים של צורת שחרור זו מתאימות לחולים מלידה. סירופים מבטלים דלקת ומקלים על תסמינים כואבים, עוזרים לדלל ולהסיר ליחה, ולהאיץ את התאוששות הקול. אם תגובות אלרגיות הפכו לגורם להפרעה, יש לציין אנטיהיסטמינים, ובמקרים מסוימים, קורטיקוסטרואידים.
 • אם דיספוניה נגרמת על ידי חיידקים ומיקרואורגניזמים פתוגניים אחרים, המטופל מקבל אנטיביוטיקה רחבת טווח (התרופה נבחרת על סמך בדיקה בקטריולוגית). אם יש פלישה ויראלית, משתמשים בתרופות אנטי-ויראליות וב-NSAIDs. במקרה של ניאופלזמה של הגידול, מבוצעת התערבות כירורגית. בעתיד תתאפשר כימותרפיה נגד גידולים.

מה לעשות עם קול צרוד בילד?

כדי לקבוע אילו שיטות טיפול יהיו היעילות ביותר בהעלמת צרידות אצל ילד , יש לקבוע מה גרם למצב הכואב. האבחון מתבצע על ידי רופא ילדים, רופא אף אוזן גרון ופוניאטר.

אם דיספוניה נגרמת על ידי מחלות זיהומיות, אזי יש לציין תרופות אנטי-ויראליות. כדי להילחם בחיידקים, נוטלים אנטיביוטיקה, מקומית ומערכתית. אם ההפרעה נגרמת על ידי תגובות אלרגיות, הרופא רושם אנטיהיסטמינים.

כדי למנוע אי נוחות בגרון, תרופות אנטיבקטריאליות מקומיות משמשות בצורה של סירופים, לכסניות. לאינהלציות (קיטור, עם נבולייזר) וגרגור עם תמיסות רפואיות יש תכונות ריפוי בולטות. תשומת לב מיוחדת מוקדשת למצב החוסך למיתרי הקול, המרמז על שתיקה.

תרופות

בחירת התרופות לטיפול בגורם לצרידות תלויה בגורמים רבים. שקול את התרופות העיקריות המשמשות לטיפול בהפרעות קול הנגרמות על ידי דלקת של הגרון. התרופות בהן נעשה שימוש מחולקות באופן קונבנציונלי למספר קבוצות, בהתאם לתסמינים שהן מחסלות:

 1. אנטיהיסטמינים - מפחיתים נפיחות של הרירית, מנרמלים את המצב הכללי של המטופל.
 • Zyrtec היא תרופה אנטי-אלרגית עם החומר הפעיל cetirizine dihydrochloride. יש לו השפעה אנטגוניסטית בולטת על קולטני H1, אך אינו משפיע על סוגים אחרים של קולטנים. זה מעכב שחרור של מתווכים הנכללים בשלב האחרון של התפתחות תגובה אלרגית. מפחית את ההיפראקטיביות של עץ הסימפונות, המופיעה כתגובה להפרשה מוגברת של היסטמין על רקע אסטמה של הסימפונות. הוא משמש לטיפול סימפטומטי של מחלות אלרגיות שונות, נזלת אלרגית ודלקת הלחמית. התרופה יעילה באנגיואדמה.
 • Zodak היא תרופה אנטי-היסטמינית בעלת השפעה ממושכת. משפיע על השלבים התאיים המוקדמים והמאוחרים של תגובות אלרגיות. אין השפעה מרגיעה ואינו גורם לנמנום. הוא משמש כתרופה סימפטומטית למחלות אלרגיות.
 1. מכיחים הם תרופות לעצירת התקפי שיעול, דילול ושיפור הפרשת כיח.
 • Parlazin הוא חומר מוקוליטי בעל תכונות הפרשות מוטוריות והפרשותיות. מזרז את תהליך הכייח של כיח על ידי גירוי התאים הסרוסיים של בלוטות רירית הסימפונות והגדלת נפח ההפרשה הרירית. הוא משמש למחלות של דרכי הנשימה עם שחרור כיח צמיג (ברונכיטיס חריפה וכרונית, דלקת ריאות, COPD, אסטמה של הסימפונות עם הפרשת ליחה קשה, ברונכיאקטזיס).
 • Alteika הוא מכייח ממקור צמחי. מכיל ריר, פקטין, חומצות אורגניות וחומצות אמינו, פיטוסטרולים, שמנים שומניים. מנגנון הפעולה של התרופה מבוסס על גירוי רפלקס של מרכזי הנשימה וההקאות של המדולה אובלונגטה. בשל כך, הפריסטלטיקה של הסימפונות עולה, הפעילות של האפיתל הריסי של הסמפונות עולה. ממריץ את עבודת בלוטות הסימפונות, גורם לעלייה בנפח הליחה ומפחית את צמיגותו. זה נקבע למחלות כרוניות ואקוטיות דלקתיות של מערכת הנשימה, המלווה בשיעול עם כיח (טראכיטיס, ברונכיטיס, ברונכיאקטזיס, אמפיזמה, דלקת ריאות).
 • Lazolvan היא תרופה עם מרכיב פעיל - ambroxol hydrochloride. מגביר את הפרשת הריר בדרכי הנשימה, משפר את הפרשת הריר ומפחית שיעול. הוא משמש למחלות אקוטיות וכרוניות של דרכי הנשימה עם שחרור כיח צמיג (ברונכיטיס חריפה וכרונית, COPD, אסטמה של הסימפונות עם הפרשת כיח קשה, ברונכיאקטזיס, תסמונת מצוקה נשימתית בפגים ויילודים.
 1. תכשירים להקלה על אי נוחות בגרון - ככלל, מדובר בסירופים ולכסניות עם תכונות חיטוי ואנטיבקטריאליות.
 • Strepsils הוא חומר אנטיבקטריאלי משולב עם פעילות קוטל פטריות. מכיל שני חומרים אנטי-מיקרוביאליים - amylmethacreazole ו-2,4-dichlorobenzyl alcohol. האינטראקציה של הרכיבים הפעילים של התרופה מספקת להם מגוון רחב של פעולה אנטי-מיקרוביאלית. סטרפסילס יעיל נגד חיידקים גראם חיוביים וגראם שליליים. יש לו השפעה חיידקית ובקטריוסטטית. התרופה משמשת למחלות דלקתיות חריפות וכרוניות של חלל הפה והלוע הנגרמות על ידי מיקרואורגניזמים רגישים. הוא משמש בפרקטיקה של אף אוזן גרון ורפואת שיניים לאחר התערבויות כירורגיות.
 • Pharyngosept - הרכב התרופה כולל מרכיב פעיל - אמבזון. הוא משמש לטיפול במחלות של חלל הפה. יש לו תכונות בקטריוסטטיות, פועל באופן מקומי. התרופה נקבעת לטיפול בדלקת הלוע, סטומטיטיס, דלקת שקדים, דלקת חניכיים ונגעים אחרים של הלוע הנגרמת על ידי פתוגנים רגישים לתרופות.
 • לוגול - חיטוי, מכיל יוד. יש לו תכונות קוטל חיידקים ופטריות. יש לו אפקט מגרה מקומי. Lugol הוא prescribed עבור מחלות דלקתיות של חלל הפה נגעים זיהומיים של הלוע. חל על ילדים מעל גיל 12.
 1. תרופות להורדת חום - משמשים במקרה שהמצב הכואב מתרחש עם עלייה בטמפרטורת הגוף.
 • נורופן - NSAIDs בעלי תכונות אנטי דלקתיות, נוגדות חום ומשכך כאבים בולטות. מנגנון הפעולה של התרופה מבוסס על עיכוב השפעת הנורופן על סינתזה של חומרים התומכים בתגובה דלקתית פעילה בגוף. התרופה משמשת לתסמונת כאב חמורה עם פגיעה במערכת העצבים ההיקפית. זה נקבע עבור מחלות שגרונית, חום עבור מחלות זיהומיות ודלקתיות.
 • אקמול היא תרופה בעלת תכונות נוגדות חום, משככות כאבים ואנטי דלקתיות (בולטות מתונות). מנגנון הפעולה של התרופה מבוסס על עיכוב ההתרגשות של מרכז ויסות התרמו ועיכוב הסינתזה של פרוסטגלנדינים, מתווכים דלקתיים. אקמול נקבע לטיפול סימפטומטי בתסמונת כאב של אטיולוגיות שונות בעוצמה בינונית ומתונה.
 1. סירופים בעלי תכונות אנטי דלקתיות, מוקוליטיות ומשכך כאבים.
 • גליקודין הוא תרופה משולב נגד שיעול עם פעולה מוקוליטית. רכיבים פעילים משפיעים על כל הקישורים הפתולוגיים של רפלקס השיעול. זה מספק השפעה מהירה ויעילה על התקפי שיעול ממקורות שונים. החומרים הפעילים עוזרים לבסיס את ה-pH של כיח, מה שמגדיל את נפחו ומפחית את הצמיגות, ומשפר את תהליך ההפרשה מהגוף. האינדיקציות העיקריות לשימוש בתרופה כוללות: מחלות נשימה חריפות וכרוניות ממקורות שונים עם שיעול לא פרודוקטיבי מתיש. הפחתת תסמינים קליניים של דלקת גרון חריפה, סינוסיטיס, נזלת, ברונכיטיס, דלקת הלוע. טיפול סימפטומטי בשיעול פרודוקטיבי בשלבים הראשונים. חיסול התקפי שיעול בתקופה שלאחר הניתוח,
 • Mukaltin הוא מכייח יעיל עם תכונות הפרשה ומרחיבות סימפונות. יש לו השפעה נגד שיעול, מפחית את מספר התקפי השיעול ואת עוצמתם. יש לו תכונות ריכוך, אנטי דלקתי ועוטף. מנרמל את הפרשת הסימפונות, משפר את ייצור הליחה על ידי הפחתת הצמיגות, תכונות ההדבקה והכייח שלו. הוא משמש למחלות חריפות וכרוניות של דרכי הנשימה, המלוות בשחרור של הפרשה עבה וצמיגה או הפרה של הפרשות שלה: ברונכיטיס, דלקת ריאות, ברונכיאקטזיס, אסטמה של הסימפונות.
 • Tonsilgon היא תרופה המבוססת על צמחי מרפא. מכיל תמציות מעשב שן הארי, קליפת עץ אלון, עלי אגוז, זנב סוס, ירוול ועשבי תיבול נוספים. הוא משמש למחלות חריפות וכרוניות של דרכי הנשימה העליונות (דלקת הלוע, גרון, נזלת, דלקת שקדים). זה יעיל במקרה של עמידות גוף מופחתת למחלות זיהומיות, בטיפול מורכב של זיהומים חיידקיים של מערכת הנשימה. הוא משמש למטרות מניעתיות במקרה של הישנות של זיהומים כרוניים של דרכי הנשימה העליונות, כמו גם למניעת סיבוכים של זיהומים ויראליים חריפים בדרכי הנשימה.

כל התרופות נרשמות רק על ידי הרופא המטפל, אשר מעריך את מצבו של הילד ואת תוצאות האבחון.

גרגור עם צרידות אצל ילדים

אחת השיטות הנגישות ויחד עם זאת היעילות לשחזור הסאונד היא גרגור. עם צרידות בילדים, מומלץ להשתמש בהרבה נוזל חם שירכך את הרצועות ויקל על נפיחות. בנוסף, הטלת שתן תכופה תתרום לסילוק מהיר של פתוגנים פתוגניים של מערכת הנשימה מהגוף.

כמשקה, התרופות הבאות מומלצות:

 • חליטות ומרתחים של עשבי מרפא בעלי אפקט אנטי דלקתי וחטא (מרווה, ציפורן חתול, קמומיל).
 • מים מינרלים ללא מלח (נרזן, Essentuki מס' 2, מס' 4).
 • משקאות פירות מפירות יער (פטל, דומדמניות, לינגונברי, חמוציות).
 • תה ירוק לא ממותק.
 • לפתן פירות ללא סוכר.

באשר לשטיפה, הם, כמו שתייה מרובה, מקלים במהירות על נפיחות של הגרון, מפחיתים את חומרת הכאבים בגרון ומקלים על התקפי שיעול. כמו כן, שטיפה מסירה את הפלורה הזיהומית הפתוגנית מדרכי הנשימה.

לשטיפה משתמשים במרתח עשבי תיבול, תרופות אנטי דלקתיות וחטאות, תה צמחים שונים (קלנדולה, סנט ג'ון wort, טימין, סיגלית, אורגנו). ההליך מתבצע לפחות 5-6 פעמים ביום. כדי להגביר את הפעילות הטיפולית של הטיפול המקומי, מומלץ להשתמש בתרופות בעלות פעולה משולבת.

לשטיפה עם צרידות משתמשים בתרופות הבאות:

הקסורלי

התרופה Geksoral עם תכונות חיטוי, אנטי מיקרוביאליות, משככות כאבים ומסירות ריח. מכיל את החומר הפעיל - הקסטידין. מראה קשת רחבה של פעולה נגד מיקרואורגניזמים גרם שליליים וגרם חיוביים, הורס את קרום התא שלהם ומעכב תהליכים מטבוליים.

 • אינדיקציות לשימוש: מחלות דלקתיות של הלוע וחלל הפה, זיהומים פטרייתיים של הגרון וחלל הפה, חניכיים מדממות. התרופה נקבעת כעזר לזיהומים ויראליים נשימתיים חריפים, כסוכן מניעתי בתקופה שלפני ואחרי הניתוח. Hexoral יעיל גם כהגיינת הפה למחלות כלליות.
 • אופן היישום: התרופה משמשת ללא דילול לשטיפה ושטיפת הגרון, הפה. ניתן למרוח את התרופה על האזורים הפגועים של הקרום הרירי בעזרת מקלון צמר גזה. תדירות ומשך התרופה נקבעים על ידי הרופא המטפל.
 • תופעות לוואי: תגובות אלרגיות, הפרה של תחושות הטעם, שינוי צבע השיניים.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, חולים מתחת לגיל 3 שנים.
 • מנת יתר מתפתחת כאשר כמות גדולה של התרופה נבלעת. זה מתבטא בהתקפי בחילות והקאות, המשבשים את ספיגת התרופה. לטיפול, יש לציין שטיפת קיבה וטיפול סימפטומטי נוסף.

טופס שחרור: תמיסה של 0.1% בבקבוקונים של 100 מ"ל; אירוסול 0.2% בפחית אירוסול של 40 מ"ל.

סטופאנגין

חומר אנטי מיקרוביאלי מורכב. יש לו תכונות אנטי דלקתיות ואנטי פטרייתיות. משמש לטיפול מקומי במחלות של דרכי הנשימה העליונות בפרקטיקה של אף אוזן גרון ורפואת שיניים. למרכיבים הפעילים של התרופה יש השפעה בקטריוסטטית וקוטלת חיידקים על מגוון רחב של פתוגנים.

 • אינדיקציות לשימוש: מחלות דלקתיות של הלוע של אטיולוגיות שונות, תהליכים דלקתיים בחלל הפה, קנדידה של ריריות הפה והגרון. התרופה יכולה לשמש כדאודורנט וחיטוי לטיפול בלוע ובחלל הפה במהלך התערבויות כירורגיות, פציעות שונות.
 • אופן השימוש: לשטיפה, קח כף מהתמיסה ושמור אותה בפה לא יותר מ-30 שניות. ההליכים מתבצעים 3-5 פעמים ביום, לאחר הארוחות או בין הארוחות. לא ניתן לבלוע את התרופה, מהלך הטיפול הוא 5-7 ימים.
 • תופעות לוואי: התרופה נסבלת היטב, במקרים נדירים יש תחושת צריבה במקום היישום, תיתכן גם תגובות אלרגיות. אם התמיסה נבלעת, עלולות להתרחש הקאות. תופעות הלוואי אינן מחייבות הפסקת התרופה, מכיוון שהן חולפות במהירות מעצמן. לא נרשמו מקרים של מנת יתר.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, חולים מתחת לגיל 14, השליש הראשון של ההריון, דלקת לוע יבשה מסוג אטרופי.

טופס שחרור: תמיסה לשימוש מקומי בבקבוקונים של 100 מ"ל; תרסיס לשימוש מקומי בבקבוקי פלסטיק של 30 מ"ל.

טנטום ורדה

NSAIDs לשימוש מקומי עם החומר הפעיל - benzydamine hydrochloride. לטנום ורדה , בשימוש מקומי, יש אפקט אנטי דלקתי ומשכך כאבים. מדכא את הסינתזה של פרוסטגלנדינים ותורם לייצוב ממברנות התא. נספג היטב דרך הממברנות הריריות, מצטבר ברקמות דלקתיות. מופרש על ידי מערכת העיכול והכליות.

 • אינדיקציות לשימוש: מחלות זיהומיות ודלקתיות של חלל הפה והלוע. שטיפות עם תרופות יעילות לדלקת גרון, דלקת שקדים, דלקת הלוע, גלוסיטיס, דלקת חניכיים, סטומטיטיס, קנדידה, וכן לאחר פציעות או התערבויות כירורגיות.
 • אופן היישום: לשטיפה השתמש בכף מהתמיסה כל 1.5-3 שעות. אסור לבלוע את התרופה. לכסניות לוקח 1 מחשב. 3-4 פעמים ביום. תרסיס משמש ב-4-8 מנות כל 1.5-3 שעות.
 • תופעות לוואי: חוסר תחושה, צריבה ויובש בפה, תגובות אלרגיות שונות, הפרעות שינה. לא נרשמו מקרים של מנת יתר.
 • התוויות נגד: חולים מתחת לגיל 12, תגובות אלרגיות למרכיבי התרופה. טבליות אינן נרשמות לחולים עם פנילקטונוריה.

טופס שחרור: תמיסה לשימוש מקומי, 120 מ"ל בבקבוק זכוכית; לכסניות, 10 חתיכות בחפיסה; ריסוס בבקבוקי פוליאתילן של 30 מ"ל (176 מנות) עם מתקן ומשאבה.

בחירת התרופה היא באחריות הרופא המטפל. הרופא מתמקד בתוצאות המעבדה ובאבחון אינסטרומנטלי.

ויטמינים

טיפול מקיף בהפרה איכותית של תפקוד הקול כרוך בטיפול בוויטמין. ויטמינים הם חומרים הנחוצים לגוף, המספקים ושומרים על תפקודו התקין.

עם נגעים דלקתיים, זיהומיים ואחרים של הגרון, מיתרי הקול ומבנים אחרים של מערכת הנשימה, הוויטמינים הבאים מומלצים:

 • A - תומך בבריאות תאי העור, אפיתל של דרכי הנשימה העליונות, מערכת העיכול, דרכי השתן ומבני העיניים. רטינול מעודד צמיחה ומשפיע על התגובות החיסוניות של הגוף.
 • קבוצה B - B1 היא חלק מהאנזימים המווסתים את חילוף החומרים של פחמימות ומטבוליזם חומצות אמינו בגוף. תומך בעבודה של מערכת העצבים המרכזית וההיקפית. B2 מבטיח את מהלך תהליכים מטבוליים וחמצון, ניצול חומצות אמינו. B3 לוקח חלק בחילוף החומרים של חומצות שומן, ו-B6 בתהליכים של חילוף החומרים של שומן וחלבונים, הובלת מיקרו-אלמנטים שונים בדם. B9 מעודד יצירת תאי דם אדומים. B12 מפעיל את הצמיחה של תאי עצב, חילופי חומצות אמינו, תהליכי ההמטופואזה. B4 מגן על ממברנות התא מפני נזק והרס, משפר תגובות מטבוליות. B8 מגביר את האלסטיות של דפנות העורקים, משפר את זרימת הדם.
 • PP - הוא חלק מהאנזימים המעורבים בנשימה תאית, תגובות חיזור, חילוף חומרים של חלבון. ממריץ את התהליכים של hematopoiesis, ריפוי פצעים, וגם משפיע על ויסות פעילות עצבית גבוהה יותר.
 • C - משתתף בתגובות אנזימטיות, מגביר את עמידות הגוף למחלות זיהומיות.
 • D - מווסת את חילוף החומרים של זרחן-סידן, מדמה צמיחה של תאים חדשים ורקמת עצם.
 • E - פועל כמרחיב כלי דם, משפיע על תפקודים מיניים, מסייע בהתקפי יתר לחץ דם ואנגינה פקטוריס.
 • K - לוקח חלק בתהליך קרישת הדם, מפחית חדירות נימים, מפסיק דימום.
 • H - הוא חלק מהאנזימים המווסתים את חילוף החומרים של חומצות שומן וחומצות אמינו, מקדם פירוק של תוצרי ביניים של חילוף חומרים של פחמימות.
 • P - מחזק את החדירות של דפנות כלי הדם, תורם לסבילות טובה יותר למצבי לחץ.

בנוסף לנטילת תכשירי ויטמינים, על מנת לזרז את תהליך שיקום הקול, מומלץ לאכול מזון בעל תכולה גבוהה של סידן, שכן הוא מונע תהליכים דלקתיים. תוספי תזונה עם חומצות שומן אומגה 3 מועילים מכיוון שהם מפחיתים התקפי אסטמה.

מגנזיום תזונתי מומלץ לשיפור המצב הכללי ולהעלמת תסמינים כואבים. הוא נמצא בסובין חיטה, דגנים מונבטים, עדשים, זרעי דלעת, אגוזים, פולי סויה, אפונה ודגים (מוסר ים, פלנדר, הליבוט, הרינג, בקלה, מקרל).

כדי להגביר את ההגנה החיסונית, מומלץ מזון עם תכולה גבוהה של ויטמין C (ורדים, פירות הדר, פטל, תותים). מוצרי ירקות עם רטינול וטוקופרול (גזר, תרד, דלעת, כרוב ירוק, אבוקדו, אספרגוס, שעועית, אפרסק) משמשים כזרזים לתהליכים מטבוליים.

טיפול פיזיותרפיה

כדי להפחית דלקת, נפיחות, שיכרון והקלה על התקפי שיעול, מומלץ לבצע את הפיזיותרפיה הבאה:

 • שאיפה עם נבולייזר - ההליך מבטיח את זרימת התרופה ישירות לתוך הנגע, ללא השפעות מערכתיות על הגוף. תכשירים צמחיים ותרופתיים שונים משמשים כתמיסות לאינהלציה.
 • טיפול UHF על אזור ההקרנה של הגרון - בעל תכונות אנטי דלקתיות ואנטי עוויתות. משפר את זרימת הדם והזנת רקמות.
 • מגנטותרפיה באזור הגרון - מפחיתה נפיחות של הקרום הרירי ומקלה על כאבים.
 • UVR - מגביר את תכונות ההגנה של מערכת החיסון, מפחית תגובות דלקתיות, בעל השפעה מחזקת כללית על הגוף.
 • טיפול דיאדינמי - מחליש את התהליך הדלקתי, מקל על עוויתות ונפיחות של הרקמות המושפעות, הריריות.

כמו כן, ניתן לרשום אלקטרופורזה של סידן באזור הצוואר, עיסוי ויברו של הגרון כדי לעורר את המנגנון הקולי כהליכים משקמים. לטיפול במיקרוגל תכונות ריפוי, אשר להן השפעה נוגדת עוויתות ואנטי דלקתית, מגבירה את תכונות ההגנה של מערכת החיסון. אם צרידות נגרמת על ידי דלקת גרון כרונית, שאיפות שמן ושמן אלקליין יעזרו.

טיפול אלטרנטיבי

אפשרות נוספת להשבת קול צרוד בילדים היא שיטות חלופיות. מתכונים רפואיים כאלה כוללים שימוש בעשבי מרפא וצמחי מרפא.

 • הכינו כוס מיץ גזר סחוט טרי ודלל אותו בחלב חם ביחס של 1:3. התרופה נלקחת 3 פעמים ביום למשך ½ כוס. במקום חלב אפשר להשתמש ב-1-2 כפיות דבש. במקרה זה, תערובת גזר-דבש נלקחת 1-2 כפיות 4-5 פעמים ביום.
 • יוצקים 250 מ"ל מים לסיר ומוסיפים ¼ כוס זרעי אניס. מרתיחים את המרק על אש נמוכה במשך 10-15 דקות. לאחר הקירור, מסננים ומוסיפים ¼ כוס דבש. קח את התרופה במשך 1 כף. כל 30 דקות.
 • מוסיפים 1 חלמון ביצה לחצי כוס חלב חם ומערבבים היטב. המשקה מתאים לבליעה ולגרגור.
 • קח 250 גר' סובין ומלא אותם בליטר מים רותחים. מרתיחים את המוצר במשך 3-5 דקות על אש גבוהה. מסננים לאחר 10-15 דקות. הוסיפו כמה כפות דבש לנוזל שנוצר וקחו אותו במקום תה עד שהקול משוחזר במלואו.
 • קוצצים דק את ראש הבצל, מוסיפים 2 כפיות סוכר ויוצקים 150 מ"ל מים. שמים את התערובת על אש איטית ומרתיחים עד שהבצל רך. לאחר מכן מסירים מהאש, נותנים לתרופה להתקרר מעט ולהסמיך. מערבבים עם דבש 1:1 וקחו 1 כף. 3-4 פעמים ביום 30 דקות לפני הארוחות.

לפני השימוש במתכונים לעיל לטיפול בילד, עליך להתייעץ עם הרופא שלך.

טיפול בצמחי מרפא

פיטותרפיה היא שיטת ריפוי נוספת המשמשת לשיקום קולו של הילד. טיפול בצמחי מרפא יעיל לתהליכים דלקתיים בדרכי הנשימה, מחלות זיהומיות, מאמץ יתר של מיתרי הקול, צרידות עקב לחץ או פחד קשה.

שקול מתכונים פופולריים המבוססים על עשבי מרפא:

 • קח חתיכה קטנה של חזרת, קוצצים דק ויוצקים 100 מ"ל מים רותחים. יש להחדיר את המוצר במשך 20 דקות. לאחר מכן מוסיפים לו מעט סוכר או דבש, מערבבים היטב. קח 1 כפית כל שעה במשך 1-2 ימים.
 • קוצצים דק 5-6 שיני שום ויוצקים 1 כוס חלב מעל. שמים את התערובת על האש ומביאים לרתיחה, מסננים. קח 1 כף 3-5 פעמים ביום.
 • קחו שתי כפות צימוקים לבנים והוסיפו 250 מ"ל מים. מוסיפים 1 כף מיץ בצל ומערבבים היטב. קח 1/3 כוס 3 פעמים ביום, תוך חימום מראש של המשקה באמבט מים.
 • קח כרוב וסחט ממנו כוס מיץ. קח 1 כפית של מיץ חם 3-4 פעמים ביום. לאחר נטילת הצמח, מומלץ לא לאכול או לשתות דבר במשך שעה.
 • מגררים את הצנון על פומפיה גדולה כדי ליצור שתי כפות דייסה. יוצקים את חומר הגלם עם כוס מים רותחים ונותנים לו להתבשל במשך שעה. לאחר הקירור, יש לסנן ולקחת ¼ כוס 4-5 פעמים ביום עד שהקול משוחזר לחלוטין והכאב בגרון יוסר.

לפני השימוש במתכונים לעיל, עליך לוודא שאין תגובות אלרגיות למרכיביהם.

הוֹמֵיאוֹפָּתִיָה

שיטת טיפול אלטרנטיבית נוספת שאינה נתמכת על ידי הרפואה המסורתית, אך משמשת חלק מהמטופלים לדיספוניה ממקורות שונים, היא הומאופתיה. העיקרון של הומאופתיה הוא "כמו תרופות כמו", כלומר, מוצעות למטופלים תרופות מדוללות מאוד, אשר, אצל אנשים בריאים, גורמות לתסמינים דומים לאלו של מחלת המטופל.

שקול את התרופות העיקריות שנקבעו עבור צרידות והפרעות קול אחרות:

 • לאורוסרסוס - ממריץ את המיקרו-סירקולציה, מפחית את הטונוס של מערכת העצבים המרכזית, מפחית את ייצור הריר.
 • זרחן - משפר את התגובה החיסונית, מקל על נפיחות וכאב בזמן דלקת של הגרון.
 • יודום - מסיר נפיחות מהקרום הרירי, מדכא את התהליך הדלקתי, מעכב את הפרשת הריר.
 • קמומילה - מעוררת התחדשות של רירית פגומה, בעלת אפקט מרגיע.
 • Aconite - בעל תכונות משככות כאבים ואנטי דלקתיות בולטות, מפחית נפיחות והיווצרות ריר. מרחיב כלים היקפיים ומאיץ תהליכי התחדשות.
 • Apis - מקל על נפיחות ועוצר את התהליך הדלקתי של הקרום הרירי ומיתרי הקול.

בנוסף לתכשירים המונופטיים לעיל, ניתן להשתמש בתרופות הומיאופתיות מורכבות לטיפול. הם משפיעים בו זמנית על מספר מערכות בתהליך הפתולוגי.

בעת שימוש בהומאופתיה, אין לצפות להשפעה מהירה מובטחת. כמו כן, יש לזכור כי טיפול כזה אינו תואם פיזיותרפיה ויש לו התוויות נגד אינדיבידואליות.

כִּירוּרגִיָה

הניתוח הוא דרך רדיקלית לטיפול בתהליכים דלקתיים בגרון, המעוררים צרידות והפרעות קוליות נוספות. טיפול כירורגי וטיפול בבית חולים נדרשים לעתים רחוקות.

ניתן להבחין בין האינדיקציות הבאות לאשפוז:

 • תהליך דלקתי חריף.
 • Suppuration (אבצס) של האפיגלוטיס.
 • נפיחות חמורה של הקרום הרירי של הגרון.
 • סיכון לפתח היצרות.
 • חֶנֶק.

באשר לטיפול כירורגי, האינדיקציות העיקריות ליישומו הן:

 • דלקת גרון של צורת המורסה.
 • פלגמון של הצוואר (דלקת מוגלתית של החלל הסלולרי בעל אופי חריף).
 • היצרות של לומן הגרון.
 • חוסר יעילות של טיפול תרופתי.

כל האינדיקציות לעיל עלולות לגרום להפרעה בתפקוד הנשימה. כדי למנוע התפתחות של סיבוכים, החולה מושם בבית חולים. זה מאפשר לך להסיר תסמינים מסוכנים תחת פיקוח רפואי.

התערבות כירורגית בתהליכים דלקתיים מתקדמים מכוונת למנוע התנוונות של רקמות מושפעות לגידולים ממאירים. הניתוח מבטל חלקית/מוחלטת את הסימפטומים העיקריים של המחלה וממזער את הסיכון להחמרתה בעתיד.

יחד עם זאת, טיפול כירורגי הוא שיטת הטיפול הרדיקלית ביותר. בהתאם לתסמינים ולביטויים של הפתולוגיה, ניתן לרשום למטופל:

 • פתיחת אבצס עם לרינגוסקופיה עקיפה.
 • כריתה של רקמות שהשתנו.
 • קוניקוטומיה/טרכאוסטומיה להיצרות.
 • פתיחה של המדיאסטינום או הפלגמון.
 • הסרה של אזורים מוגדלים פתולוגית של מיתרי הקול עם היפרטרופיה או צורת בצקתית-פוליפוזיס של המחלה.

התערבות כירורגית מתבצעת באמצעות מכשור אנדוסקופי, לייזר ומכשירים מיוחדים אחרים. לאחר הניתוח, המטופל ממתין לתקופת החלמה ארוכה, נוטל תרופות אנטי דלקתיות, פיזיותרפיה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.