Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אוסטאוארתריטיס: מה צריך החולה לדעת?

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.11.2021

המפרקים האנושיים הם תצורות אנטומיות מופלאות. איזו מכונה מעשה ידי אדם יכולה להתקיים ולעבוד במשך עשרות שנים ועשרות שנים? כדי להעריך טוב יותר את העבודה של מכשיר כזה נפלא, כמו המפרקים, לשקול את העובדות הבאות. אם משקל הגוף של אדם הוא 50 ק"ג, עם כל צעד על הברך שלו, העומס הוא יותר מ -150 ק"ג.

רוב האנשים עושים ממוצע של יותר מ 8000 צעדים ביום, כלומר, מפרק הברך צריך לספוג מעל 600,000 ק"ג. אם משקל הגוף של האדם, אשר במהלך היום עושה את מספר הצעדים שצוין, הוא 75 ק"ג, מפרק הברך שלו סופג את העומס של יותר מ 900,000 ק"ג. עכשיו אתה יכול לדמיין איזה סוג של עומס מפחית את מפרק הברך של ספורטאי או אדם עוסקת עבודה פיזית כבד. לא מפתיע, למרות הכוח, מפרק הברך הוא פגיע, נוטה לפציעה ומחלות.

Osteoarthritis היא אחת המחלות הנפוצות ביותר של המפרקים, שבו הסחוס מכסה את מבנים עצם רציף בתוך המפרק מושפע. הסיבה המדויקת להתפתחותה אינה ידועה. נחשבים ככל הנראה משתי סיבות - (. לדוגמה, רחובות עודף משקל מקצועות מסוימים אל) נטייה גנטית (פגם בירושה של מבנה הסחוס במפרק) ואת יתר microfracture ברקמות המפרקים. כתוצאה מכך, הסחוס לובש החוצה, דקים, ועל העצם הבסיסית, osteophytes נוצרים - מה שנקרא שדרות. המפרקים הנושאים את המפרקים הסטטיים הגבוהים ביותר (הברך, הירך והשדרה) או דינמיים (חלק מפרקים של פרק היד) מושפעים לרוב.

הסימפטומים האופייניים ביותר של osteoarthritis הם כאב במפרק עם עומד ממושך, הליכה, ריצה, אשר עובר במנוחה. עבור osteoarthritis של המפרקים בברך, כאב מתרחש כאשר מטפסים במדרגות. בחולים עם osteoarthrosis של המפרקים של הידיים, את האצבעות לרכוש אופייני "knotty". כיום, מחלה זו אינה ריפוי מוחלט, אבל עם טיפול קבוע ושמירה על כללים מסוימים של החיים יכול להאט ואף לעצור את התקדמות המחלה.

חולה הסובל דלקת מפרקים ניוונית צריך בזהירות לעקוב אחר המלצות הרופא. הטיפול באוסטיאוארתריטיס כולל בדרך כלל נטילת תרופות לכאב, השילוב הנכון של מנוחה ופעילות גופנית, שהיא חשובה ביותר לשמירה על תפקוד המפרקים הנגועים. יש לזכור כי תרופות כאב לחולים עם osteoarthritis מורשמים כדי להקל על הכאב, ולא לשים את המפרקים תחת לחץ עוד יותר. אין לכרוע ברך בעת ניקוי הדירה, לשלוף את המגירות עם הברכיים ולסגור את הדלתות וכו '). יש צורך למנוע עומסים סטטיים אנכיים ארוכים על המפרקים, כלומר. לא לעמוד זמן רב, אתה צריך לנסות לשבת, אם הזדמנות כזו אמורה. אל תרוץ לאוטובוס, עדיף לעצור לאט, לשבת על ספסל ולהמתין עד הבא. בעת הליכה, לא למהר, לעשות סיבובי מהיר ועוצר, ללכת לאורך הכביש אחיד. כאשר אתה חוזר הביתה, אתה צריך לנוח על כיסא גבוה עם משענות יד או כורסאות, כך, לאחר קום לאחר מנוחה, אתה יכול לעזור לעצמך עם הידיים.

מומלץ להימנע היפותרמיה של הגפיים ולהשתמש נהלים כמו עטיפות חם, אמבטיות חמות, חום יבש. כדי לעטוף את המפרקים הברך דברים צמר הישן יעשה.

אם הרופא המקומי אבחן אותך עם מפרקים ניווניים של מפרקי הירך, נסה לבקר את האורתופד בהקדם האפשרי. למרבה הצער, זהו וריאנט שלילי ביותר של המחלה, מאופיינת בהתקדמות מהירה. לכן, השיטה הרדיקלית ביותר של הטיפול במקרה זה הוא prosthetics. המפרק "החדש" ייתן לך את ההזדמנות לחוות באופן מלא את ההנאה של היכולת לנוע באופן עצמאי ללא כאב ושימוש בהתקנים נוספים. אם הפעולה נדחית מסיבה כלשהי, זכור כי הדרך היחידה להאט את התקדמות אוסטיאוארתריטיס של מפרק הירך היא לשנות את דרך החיים. קודם כל, בעת הליכה, תמיד להשתמש במקל, זה יהיה להקל על המפרק ב -50%. הפיצו עומסים סטטיים (עומדים) וסטטיים-דינמיים (הליכה) במהלך היום, כדי למזער את העומס על המפרק הנגוע.

לפעמים, לאחר עומסים מופרזים, מחלות מדבקות, היפותרמיה וכו '. המפרק המושפע יכול לגדול בגודל ("להתנפח"), העור מעל זה הופך להיות חם, הכאב מתעצם, עולה על התנועה הקלה ביותר, ולפעמים במנוחה. תסמינים אלה מצביעים על התפתחות של דלקת במפרק ועל הצטברות של נוזל בו. זו בעיה רצינית, אתה לא צריך לחכות לה רשות עצמית ותרופות עצמית, אבל אתה צריך מיד ללכת לרופא. דחיית ביקור אצל מומחה יכולה להוביל לשינויים בלתי הפיכים במבנים מסוימים בתוך המפרק, אשר יתרום לפתרון ממושך או חלקי בלבד של דלקת זו, החמרה מתמשכת ומתמשכת.

אצל אנשים עם עודף משקל, הנורמליזציה שלה תסייע להפחית את הכאב במפרקים. מומלץ לא לכלול פחמימות הניתנות לעיכול בקלות מהתזונה היומית (סוכר, אפייה, תפוחי אדמה, אורז, שוקולד וכו '), בשר שומני ושומן מן החי.

תרגילים פיזיים חשובים ביותר עבור חולים עם פתולוגיה כלשהי של מפרק הברך. חשיבות מיוחדת בטיפול osteoarthritis מוקדשת לחיזוק השריר הארבע ראשי, הממוקם על המשטח הקדמי, ביצוע הרחבה של מפרק הברך וייצוב זה. תרגילי ביצוע לחזק את השריר הזה מוביל לירידה משמעותית בכאב במפרק. יש לזכור כי עם osteoarthritis, כל התרגילים צריך להתבצע רק לשבת או שוכב המיקום.

על החלק האחורי של הירך היא קבוצה של שרירים לכופף את הברך. בדרך כלל השרירים האלה הרבה יותר חזקים משריר הארבע-ראשי, שמרחיב את הברך ומיישר את הרגל. לכן במקרה של טראומה או דלקת של מפרק הברך, הגפיים התחתונות נוטות להתכופף, שכן השרירים - מכופפי הירך במקרה זה יוצרים חוזק גמיש קבוע.

כדי למנוע התכווצות של שרירי מכופף, כדאי לבצע תרגיל כדי למתוח את גיד 'צ' ילי (עקב).

לעמוד במרחק של 40 ס"מ מהקיר (או ארון), כפות הרגליים צמודות על הרצפה, הברכיים כפופות; להשעין את הידיים על הקיר שלך; לכופף את הידיים במרפקים, לנסות לגעת בקירות החזה, ואז לחזור למצב ההתחלה. כאשר התרגיל מתבצע, גיד אכילס נמתח, שרירי השוק והשרירים - מכופפי הירך. תרגיל נוסף לחזק את השרירים - כופפים של מפרק הברך: המיקום הראשוני, שוכב על הבטן; לאט להתכופף ו unpend את הרגליים של הברך joints. תרגיל זה רצוי לבצע עם המון צמידים על הקרסוליים.

תוכנית מאורגנת כראוי של התעמלות רפואית היא החלק החשוב ביותר של אמצעי שיקום עבור osteoarthritis לאחר דלקת משותפת. אם בתהליך של ביצוע יש לך קשיים בלתי צפויים, אתה לא יכול לשמור על איזון או לא סימן שיפור, להתייעץ עם הרופא שלך.

תרגילים פסיביים הם השלב הראשון של תקופת ההחלמה, שכן הם אינם דורשים כל מאמץ מצד המטופל. עוזר (אחות, physiotherapist) מכופף ו unbends את הגפיים התחתונות של המטופל ככל מפרק הברך שרירים רגועים לאפשר.

חצי תרגילים פעילים הם הצעד הבא. בעזרתו של עוזר, אתה (פעיל) לכופף ו unbend את איבר מפרק הברך.

תרגילים פעילים מבוצעים ללא עזרה של אף אחד. ישנם שני סוגים של תרגילים פעילים: איזומטרי ואיזוטוני.

תרגילים איזומטרי משמשים המעבר בין תרגילים איזוטוניים חצי פעיל פעיל. בעת ביצוע אותם, אתה מאמץ ולהירגע קבוצות שרירים שונים, בעוד איבר נשאר ללא תנועה. לביצועים שלהם אתה צריך למתוח את הרגל בתוך אובייקט נייח (קיר, ארון, מיטה) ולמתוח את קבוצות שרירים המנוגדות, ביצוע רגליים-הארכה כפיפה במפרקי הברך, או שניהם הגפיים נצמדו זה לזה בזוויות שונות. להתייעץ עם רופא או פיזיותרפיסט על מה ציוד הספורט יכול לשמש לביצוע התרגילים האלה.

תרגילים איזוטוניים כוללים תנועות גוף אקטיביות. התרגילים המתוארים להלן יעזרו לכם לחזק את המפרקים בברך. הרופא ימליץ לך אילו לבצע, וגם ממליצים תרגילים נוספים.

 1. עמדת המוצא שוכבת על הגב, הרגליים כפופות בברכיים. מנמיכים את הרגליים המעוקלות לקומה הראשונה שמאלה, ולאחר מכן ימינה וחוזרות למצב ההתחלה, עמדת המוצא שוכבת על הגב. הרם את רגל ימין 50-70 ס"מ מעל הרצפה ולחזור למקומו המקורי.
 2. עמדת המוצא - ישיבה על השולחן, רגל אחת תלויה בחופשיות, השנייה - שוכבת על כיסא, עומדת זה לצד זה, מתחת למפרקי הברך, מניחה את הגליל מהמגבת. להרים את הרגל שוכב על השרפרף על ידי 10-20 ס"מ ולחזור למקומו המקורי.
 3. עמדת המוצא - יושב על הרצפה, הדגש של הידיים מאחור. מורחים את הרגליים מיושר כך בין מפרקי הברך יש מרחק של 35-40 ס"מ ולקשור את הרגליים עם רצועה או חבל על המפרקים הברך. נסו להפיץ את הרגליים לצדדים, להתגבר על ההתנגדות של החגורה או החבל.
 4. עמדת המוצא שוכבת על הגב. אין לקרוע את העקבים מהרצפה, לכופף את הרגל במפרק הברך ולמשוך את העקב אל הישבן, לחזור למצב ההתחלה.
 5. עמדת המוצא שוכבת על הגב. כופף את הרגל במפרק הברך ובידיים, לחץ אותה על הבטן, חזור למקומו המקורי.
 6. עמדת המוצא שוכבת על הגב. ככל האפשר, ליישר את הרגליים ולהביא אותם בחזרה.
 7. מיקום ההתחלה - שוכב על הגב, הרגליים מתגרשות כך בין העקב המרחק 25-30 ס"מ סובב את הרגל פנימה, מנסה לגעת עם האגודלים שלך, ואז להפוך את הרגליים החוצה החוצה ולנסות לגעת אצבעות קטנות של הרצפה.

כמה פעמים אתה יכול לבצע את התרגילים האלה?

ההמלצה הסבירה ביותר היא לבצע אותם עד למחרת בבוקר, תחושה של נוקשות קלה וכאב בשרירים, אבל כדי שתוכל למלא אותם שוב. הרופא ייתן לך עצות מדויקות יותר. מסובך תרגילים בהדרגה, לא עומס יתר על המפרקים. נסה לחמם את מפרק הברך או את האיבר כולו לפני ביצוע התרגילים.

שחייה היא לא רק ספורט גדול לחיזוק השריר, היא דרך מצוינת לפרוק, לנוח את המפרקים של הגפיים התחתונות ואת עמוד השדרה. בבריכה, אתה יכול לעשות תרגילים מיוחדים עבור מפרק הברך. לדוגמה, הליכה במים המגיעה לך עד המותניים או עד המותניים (אתה מקבל עומס נוסף עקב התנגדות מים). בעשותכם כך, נסו ללכת מבלי לכופף את הברכיים ולהרים את הרגליים בצורה מקסימלית ("הליכה אווז"), אשר תחזק באופן משמעותי את שריר הארבע של הירך.

רכיבה - מעין שימושית מאוד של ספורט אוסטיאוארתריטיס: מחד גיסא, חזק ולהיות שרירי אלסטי יותר של הגפיים התחתונים, עם אחר - הברכיים אינן חווות עומס כזה על הרגל, כמו ריצה או הליכה מהירה.

נקודה חשובה היא גובה מושב האופניים. יש צורך כי כאשר הדוושות הם הסתובבו, הרגליים במפרקים הברכיים כפופות מעט. כדי לקבוע את הגובה הנדרש של מושב האופניים, יש להרים אותו תחילה כך שהרגל תלתה, לא תגיע לדוושת, ולאחר מכן הנמיך אותה מעט.

אם לאופניים יש מכשיר להחלפת המהירות, מהירות הנסיעה האופטימלית לחולה עם אוסטיאוארתריטיס היא 80 סיבובים לדקה. אם, אחרי רכיבה על אופניים, יש כאב במפרקים, אז אתה צריך להרים את המושב כמה סנטימטרים. כדי למקם את הרגליים על הדוושות הוא הכרחי, כך הרגל הופכת מעט פנימה. לפני רכיבה, אתה צריך לעשות תרגילי חימום ו למתוח. יש לזכור כי נהיגה במהירות גבוהה במזג אוויר קר הוא גורם קירור נוסף, ולכן יש צורך להתלבש חם.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

התקנים מסוימים להגנה על מפרקי הברך

 1. "חם יותר עבור הברך." מפרקי הברך לא צריך להיות supercooled. כדי לעשות זאת, להשתמש כרית חימום, כריות הברך מיוחד, אשר ניתן לקנות בבית המרקחת או עשוי מן הבגדים החמים ביותר. 
 2. גרביים אלסטיים, תחבושת תחבושת יעזור לך עם חוסר היציבות של הברך הברך. עם זאת, הם לא מומלץ להשתמש בפיתוח של דלקת במפרק, לאחר ניתוח טראומה מלווה נפיחות של המפרק, כמו זה יכול להוביל להידרדרות באספקת רקמות עם דם.
 3. מקל הליכה הוא מכשיר פשוט אבל מאוד שימושי. בעת בחירת מקל הליכה, שקול את הדברים הבאים:
  • ודא כי הוא חזק מספיק. אם אתה אדם שמן, אתה צריך מקל חזק יותר.
  • בקצה המקל צריך להיות טיפ כדי למנוע את זה מחליקה.
  • המקל צריך להתאים לך לאורך (המרפק צריך להיות כפוף על ידי 10 ° כאשר אתה נשען על מקל). אין להשתמש מקלות של אנשים אחרים.
  • ודא כי הידית של מקל הוא נוח המקל עצמו אינו כבד בשבילך.
  • בעת הליכה, להחזיק את המקל ביד שלך, מול הרגל הכואבת שלך.
 4. קביים. מטרתם היא להפחית את עומס המשקל על המפרקים. קביים צריך להיות נוח, מתאים לך אותנטי, לא צריך להחליק.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.