Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טומוגרפיה ממוחשבת של הערמונית

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

אחד היתרונות החשובים ביותר של CT של הערמונית הוא התלות נמוכה יחסית של המפעיל של השיטה: תוצאות סקר שבוצע על פי נוהל סטנדרטי ניתן לבדוק ולפרש על ידי מומחים שונים ללא צורך בחינה מחדש.

יתרונותיו של טומוגרפיה ממוחשבת מולטיספיראלית של הערמונית:

  • רזולוציה מרחבית גבוהה;
  • מהירות גבוהה של מחקר;
  • את האפשרות של שחזור תלת מימדי רב המטוס של תמונות;
  • תלות מפעיל נמוכה של השיטה;
  • את האפשרות של סטנדרטיזציה של המחקר;
  • זמינות גבוהה יחסית של ציוד (לפי מספר המכשירים ועלות הסקר).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

מטרת טומוגרפיה ממוחשבת של הערמונית

המטרה העיקרית של בדיקת CT היא לקבוע את השלב של השכיחות האזורית של סרטן ערמונית (בעיקר בזיהוי נגעים גרורתיים של בלוטות הלימפה).

אינדיקטורים לטומוגרפיה ממוחשבת של הערמונית

האינדיקציות העיקריות ליישום MSCT של איברי האגן:

  • גילוי של לימפדנופתיה אזורית בחולים עם סרטן ערמונית מאומת;
  • וחושפים את התפשטות הגידול לאברי האגן בחולים בסיכון גבוה לשגשוג מקומי (רמת PSA> 20 ng / ml, סכום הציונים לגליסון הוא 8-10);
  • תכנון טיפולי הקרנה.

כדי לזהות גרורות מרוחקות, CT של הריאות, המוח, הכבד, בלוטות האדרנל מבוצעות.

הכנה לטומוגרפיה ממוחשבת של הערמונית

הכנת חולים עבור אגן בטן MSCT כוללת מנוגדים מעי דק ומעי גס בעל פי חומר חיובי או שלילי הכרחית בידול מדויק של בלוטות לימפה ו לולאות מעיים כסוכן בניגוד חיובי בשימוש amidotrizoat נתרן כלורי 3-4% (urografin) או Hypaque ( 40 מ"ל של הכנה בניגוד לכל 1000 מ"ל של מים), הוא מחולק ל 2 חלקים של 500 מ"ל ולקח בערב לפני המחקר, כמו גם בבוקר יום המחקר. כמו הכנה בניגוד שלילי, מים (1500 מ"ל עבור 1 שעות לפני הבדיקה) ניתן להשתמש, אשר חשוב במיוחד בעת ביצוע MSCT עם ניגודיות תוך ורידי ושחזור תמונה תלת ממדי.

MSCT של האגן קטן מתבצע עם שלפוחית מלא, כמה חוקרים ממליצים למלא את פי הטבעת בתרופה בניגוד או בלון מנופח. MSCT של חלל הבטן ומרחב retroperitoneal ניתן לבצע לפחות 3-4 ימים לאחר בדיקה רדיוגרפית של מערכת העיכול עם בריום גופרתי בגלל חפצים אפשריים ב- CT.

ICSD עם ניגודיות תוך ורידי בחולים עם גורמי סיכון לנוירופתיה המושרה ניגודיות (נפרופתיה סוכרתית, התייבשות, אי ספיקת לב, גיל מעל 70 שנים) יכול להתבצע רק לאחר הכנה מתאימה כמו הידרציה אוראלי או תוך ורידי (2.5 ליטרים של נוזל עבור 24 שעה לפני המחקר). הודאתן של תרופות נוירוטוקסיות (תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות, דיפירידאמול, מטפורמין) צריכה להיפסיק כמה שיותר 48 שעות לפני ה- MSCT עם ניגוד תוך ורידי.

שיטה לחקר טומוגרפיה ממוחשבת של הערמונית

כאשר ה- MSCT מבוצע, החולה מונח על גבו בזרועות מורמות. בחינת אגן zabryushiinogo שטח (טווח סריקה - מהסרעפת ועד הישבן) מבוצע collimation קרן רנטגן של 0.5-1.5 מ"מ, שחזור של חלקים רזים של 1.5-3 מ"מ בשלושה מטוסים, לאור tomograms של רקמות רכות חלונות עצם.

ניגוד תוך ורידי יש צורך להבהיר את הגבולות של הגידול לזהות את הפלישה של מבנים הסובבים. חומר ניגוד (יוד ריכוז של 300-370 מ"ג לכל 1 מ"ל) שהוזרק באמצעות מזרק אוטומטי בנפח של 100-120 מ"ל בשיעור של 3-4 מ"ל / ים, ו ואחריו הממשל של כ 50 מ"ל של תמיסת מלח. מחקר האגן להתחיל עם עיכוב של 25-30 שניות מתחילת חומרי ניגוד תוך ורידי לספק תמונות השלב עורקים מוקדמת של ניגודיות, יכול לשמש לעומת שלב ביניים ובנוסף (60-70 לעכב), יותר אינפורמטיבי להעריך גבולות הגידול .

התוויות נגד טומוגרפיה ממוחשבת של הערמונית

לא קיימת התווית נגד מוחלטת עבור בדיקת CT של הערמונית. חולים עם תגובות אלרגיות חמורות לחומרים המכילים יוד עם אנמנזיס מתועדים בביצוע CT עם ניגודיות תוך וריידית.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

הפרשנות של טומוגרפיה ממוחשבת של הערמונית

בלוטת הערמונית הרגילה

ב MSCT יש צפיפות אחידה (לפעמים עם calcinations בסדר) ללא הבדל אזורי.

נפח בלוטת מחושב על ידי הנוסחה אליפסה:

V (mm 3 או ml) = x • y • z • π / 6, כאשר x הוא הממד הרוחבי; y - anteroposterior גודל; z הוא הממד האנכי; π / 6 - 0.5.

בדרך כלל, שלפוחית הזרע יש מבנה צינורי, סימטרי, עד 5 ס"מ בגודל, מופרדים מן השלפוחית בשכבת של רקמת שומן, היעדר אשר משמש קריטריון של הפלישה לגידול.

היפרפלזיה שפירה של הערמונית

זיהוי נפח הערמונית הגידול (20 ס"מ 3 ) עקב ריבוי אזורי אַגמִימִי צמתים כי בחלק מהחולים מלווה צמיחה vputripuzyrnym. יתר על כן, במהלך MSCT עם ניגודיות תוך ורידי בשלב הפרשה (לאחר 5-7 דקות לאחר מתן התרופה) יכול לחשוף שופכן דיסטלי גובה (בשל נפח הערמונית הגידול), קיר trabecular ו דלקת הסעיף בשל היפרטרופיה של detrusor שלפוחית השתן , בתגובה חסימה חלקית השופכה. כאשר cystourethrography multislice הרקה לאחר מילוי חומר ניגוד שלפוחית השתן ניתן דמיינו stricture השופכה לזהות אותו.

trusted-source[14], [15], [16]

אדנוקרצינומה של הערמונית

מוקדים של אדנוקרצינומה בתוך בלוטת הערמונית יכולים להיות מזוהים על ידי הצטברות פעילה של סוכן ניגוד בשלב העורקים (25-30 שניות מרגע ניהול תוך ורידי). ניתן להבחין בהתפשטות של סרטן הערמונית באמצעות נפיחות מקומית, לעיתים עם עלייה אסימטרית של שלפוחית הזרע והיעלמותם של תכולת הנוזלים. סימן CT של הפלישה של איברים ומבנים סמוכים (שלפוחית השתן, פי הטבעת, שריר קיר האגן) - היעדר הבחנה של שכבות של רקמת שומן.

הערכה של בלוטות הלימפה האגן ו retroperitoneal בסיוע MSCT מבוססת על ההגדרה של שינויים כמותיים ואיכותיים שלהם. מתול מאפשר לדמיין את האזורים האופייניים ביותר של הנגע שלהם בסרטן ערמונית (קבוצות חסימתית, פנימית וחיצונית). בלוטות לימפה חסימתיות מופנות לרשת המדיאלית של הקבוצה האיליאנית החיצונית; יש להם הומו על הקיר לרוחב של האגן ברמה של acetabulum. סימן ה- CT העיקרי של לימפדנופתיה הוא גודל בלוטות הלימפה. הגבול העליון של נורמת ה- CT הוא הקוטר הרוחבי (הקטן ביותר) של בלוטת הלימפה, שווה ל -15 מ"מ. עם זאת, רגישות וספציפיות של CT בזיהוי לימפדנופתיה נע בין 20 ל 90%, שכן השיטה אינה מאפשרת לזהות גרורות בבלוטות הלימפה החשובים ולעתים קרובות נותן תוצאות שליליות שווא.

ניתוח tomograms אגן ומרחב retroperitoneal חייב לכלול את הצפייה של תמונות בחלון העצם המאפשר לך לזהות את הכיסים של giperdensnye osteosclerosis המקבילים גרורות osteoblastic טיפוסיות של סרטן הערמונית ב האגן, המותני ועמוד השדרה החזי, עצמות ירך, צלעות.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

מאפיינים תפעוליים

MSCT אינו מאפשר להבדיל בין אנטומיה אזורית ולדמיין את הקפסולה של בלוטת הערמונית, אשר מגביל את האפשרויות של שיטה זו בזיהוי PCA וקביעת השכיחות המקומית של oncoprocess. התדירות הגבוהה של תוצאות שליליות כוזבות של MSCT בביצוע של PCA נובעת מהעובדה שלב T3 נוצר רק בנוכחות גידול גדול עם צמיחה נוספת של הערמונית ומעורבות של שלפוחית הזרע. זיהוי של שלב T3a, במיוחד עם גידול מוגבר הגידול החיצוני, או המעורבות הראשונית של שלפוחית הזרע עם MSCT הוא כמעט בלתי אפשרי. MSCT אינו מספיק אינפורמטיבי בהערכת האפקטיביות של טיפול בסרטן הערמונית וגילוי הישנות מקומית.

סיבוכים של טומוגרפיה ממוחשבת של הערמונית

הערמונית המודרנית MSCT היא שיטה בטוחה כמעט של אבחון, מקובלת על רוב החולים. פיתוח של תכשירים נגד יודי המכיל, את המראה של תרופות לא יונית (iopromide, yogexol) לוותה ירידה של 5-7 פי בתדירות של תופעות לוואי חמורות. בשל כך, MSCT עם ניגודיות תוך ורידי הפך זמין כשיטת בדיקה אשפוז. למרות העלות הנמוכה של סוכני ניגוד יוניים בהשוואה לתרופות לא יוניות, האחרונים הפכו לסמים שבחרו ב- MSCT עד סוף שנות ה -90. המאה העשרים. כאשר משתמשים בהיערכות ניגוד לא יונית במקרים של תגובות אלרגיות מתונות בהיסטוריה, ניתן לאבחן מראש פרמדיזולון (30 מ"ג לכל מערכת הפעלה למשך 12 ו -2 שעות לפני המחקר).

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]

טיפול

יש להמשיך בהידוק תוך ורידי או בעל פה במשך 12-24 שעות לאחר המחקר.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38], [39]

הסיכויים לטומוגרפיה ממוחשבת של הערמונית

סיכויים לפיתוח של אבחון CT של סרטן הערמונית קשורים שימוש multislice (64-256) הדמיה, מאפשרת לבצע מחקר עם עובי פרוס של כ 0.5 מ"מ voxels איזוטרופיים, ושיקום ותמונה בכל המישורים. הודות לעלייה במהירות הטומוגרפיה, ניתן לבצע MSCT זלוף של בלוטת הערמונית עם זיהוי של מוקדים של ניאואנגיוגנזה הגידול. נכון לעכשיו, הערכה זלוף מבוצע באמצעות MRI עם ניגודיות תוך ורידי או אולטרסאונד.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.