^

בריאות

תסמינים של זיהום אדנווירוס

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תסמינים תכופים של זיהום אדנווירוס אצל ילדים - קוצר נשימה ושיעול, אשר מהימים הראשונים של המחלה הופך רטוב. אצל ילדים צעירים, שיעול הוא לעתים קרובות חזק, עקשנית, צפצופים רטובים ויבשים מפוחמים הנגרמת על ידי דלקת אקסודטיבית בדרכי הנשימה התחתונות עשוי להישמע הריאות.

הסימפטום הפתוגונומי של זיהום אדנו-וירוס הוא הנזק לקרום הרירי של העיניים. דלקת הלחמית יכולה להיות catarrhal, follicular, pleural. חיבה של הלחמית של העין יכולה להתרחש מהיום הראשון של המחלה או מאוחר יותר - ביום 3-5. בדרך כלל, עין אחת מושפעת לראשונה, ביום השני את הלחמית של העין השנייה היא מעורבת בתהליך. ילדים מבוגרים יותר מתלוננים על שריפה, צריבה, תחושה של גוף זר בעיניים. העור של העפעף הוא בעדינות בינוני, hyperemic, ואת העיניים הן חצי פתוח. מחברים חריפים באופן חריף, גרעיני, נבער. בחלק מהמקרים נראה סרט עמום-לבן אפרפר על הלחמית. לרוב עפעף התחתון מושפע, אבל לפעמים הסרט ממוקם על העפעף העליון. בניגוד לדיפטריה של העין, הסרט עם זיהום אדנווירוס מעולם לא מתפשט מעבר לחמית.

Conjunctivitis הוא "כרטיס הביקור" של זיהום adenovirus. הופעת דלקת הלחמית pleural מאפשר קלינית לאבחן זיהום adenovirus.

בגלל דלקת אקסודטיבית, פניו של המטופל דביקות, העפעפיים הם אדמומיים, יש פריקה קטנה מהעיניים, פריקה בשפע מהאף.

עם זיהום adenovirus, עלייה קלה בבלוטות הלימפה צוואר הרחם נמצא לעתים קרובות, וכן עלייה קלה במספר הכבד והטחול הוא ציין. בשיא התופעות הקליניות אצל תינוקות, הפרעות מעיים אפשריות בצורה של צואה נוזלית מהירה (עד 4-5 פעמים ביום) ללא זיהומים פתולוגיים.

בדם הפריפריאלי, מספר הלייקוציטים הוא בדרך כלל נורמלי; רק בימים הראשונים של המחלה לוקוסיטוזה קטנה עם נויטרופיליה אפשרי, lymphopenia הוא ציין, שקיעת דם מוגברת מעט.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

זיהום Adenovirus בתינוקות וילדים של שנת החיים הראשונה

תינוקות נולדים לעיתים רחוקות עם זיהום adenovirus בשל חסינות פסיבית המתקבלת מן האם transplacentally. עם זאת, בהעדר חסינות באם, ילודים רגישים הפתוגן מימים הראשונים של החיים. זיהום Adenovirus בגיל זה יש כמה מוזרויות. טמפרטורת הגוף היא בדרך כלל subfebrile, הסימפטומים של שיכרון נעדרים, סימפטומים catarrhal באים לידי ביטוי על ידי גודש באף, שיעול חלש. נשימה קשה באף מובילה לחרדה חמורה של הילד, הפרעת שינה, דחייה של השד.

אצל תינוקות וילדים של שנת החיים הראשונה, זיהום אדנווירוס מלווה לעיתים קרובות בהפרעה של הצואה; הגדלת בלוטות הלימפה ודלקת הלחמית נדירה. לעיתים קרובות יש ברונכיטיס עם תסמונת חסימתית, דלקת ריאות וסיבוכים חיידקיים אחרים. אצל פגים, המחלה יכולה להתרחש עם טמפרטורת גוף נורמלית או אפילו ירדה.

למרות הסימפטומים הקליניים שחוקים עם תחילת המחלה, זיהום אדנווירוס אצל ילדים בשנה הראשונה של החיים הוא חמור, וכמעט כל מקרי המוות נרשמים בגיל זה.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.