Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תסמינים של אכילת יתר

המומחה הרפואי של המאמר

פסיכולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

מחקרים הראו כי רוב האנשים עם בעיית עודף משקל ואכילה בלתי מבוקרת לא יכולים לזהות במדויק כיצד ומתי הופיעו הסימנים הראשונים להפרעת אכילה.

קודם כל, אכילת יתר משאיר מאחורי תחושה של כבדות בבטן, נפיחות, ובמקרים מסוימים, שרפרפים. אם אכילה מוגזמת היא בעלת אופי קבוע, אז הפרות מתרחשות מצד כל האיברים ומערכות. להתחיל בעיות עם שינה, אי נוחות במערכת העיכול, בהדרגה הדרגתית מצב העור.

כאב אפשרי גם בכבד ובלבלב. התקף בלתי מבוקר נוסף מוביל לפתולוגיות של מערכת הלב וכלי הדם, משבש את האיזון ההורמונלי של הגוף ותהליכים מטבוליים.

פסיכוסומטים באכילת יתר

גורמים פסיכולוגיים חשובים בחייו של כל אדם. רגשות רגשיים, רגשות, חוסר רגשות ורבים רכיבים פסיכוסומטיים אחרים יכולים להפוך לתשוקה בלתי נשלטת לאכול. זה כרוך במספר סיבוכים ותוצאות, אשר משפיעים לרעה על תפקוד האורגניזם כולו.

פסיכוסומטיקה, כלומר, הקשר בין צרכים רגשיים לבין פתולוגיות אמיתיות יכול לגרום להפרעות ולמחלות שונות. על המרכיב הפסיכוגני הוא המקרה כאשר לאדם יש את כל הסימנים של המחלה, אבל הם לא יכולים להיות מטופלים עם סמים. במקרה זה הפסיכולוג עוסק בטיפול, או נכון יותר, תיקון מצבו של המטופל.

הסיבות הפסיכולוגיות העיקריות לאכילת יתר הן:

 1. הרגלי תזונה - סגנון התזונה הוא הניח מילדות, כך בבגרות קשה מספיק כדי להתגבר על הרגלים המפותחים. התפיסה השכיחה ביותר שהורים מכריזים על ילדים מילדותם המוקדמת: למען בריאות טובה, יש צורך לאכול הרבה ולשלוט בצלחת ריקה כאשר אתה צריך לאכול את כל האוכל, אפילו באמצעות כוח.
 2. חוויות רגשיות - קונפליקטים במשפחה או בעבודה יכולים לגרום לרצון לקבל סוג של פיצוי בצורה של מזון מזיק. בהדרגה, פיצוי כזה הוא הרגל אחת השיטות היעילות ביותר של שלווה והרפיה. הוכח כי נשים נכונות יותר לתפוס מהומות רגשיות מאשר גברים.
 3. מדגיש - חוויות עצבים ממושכות גורמות ללחץ של האורגניזם כולו. בגלל זה, עירור של מערכת העצבים מתרחשת, מופיעים סימפטומים כואבים. מצב כזה מפחית באופן זמני את התיאבון, אבל אחרי זה אכילה מוגזמת מתחילה, כלומר, לאכול מתח.
 4. טראומה פסיכולוגית - כל הגורמים הפוגעים בנפש גורמים למכלול של תסמינים שונים, שאחד מהם הוא תזוזה. אצל ילדים זה יכול להיות גירושין של הורים, היעדר חברים ומורכבות של דיאלוג עם קולקטיבית. אנשים בגיל מבוגר: חוסר שביעות רצון ממראהם, בעיות בעבודה או בבית הספר, וכישלונות בחייהם האישיים.
 5. תלות מזון היא הרגל רע כי לא שונה אלכוהול או ניקוטין. כלומר, אדם מקבל סיפוק מאכילת יותר מדי מזון. אם לאחר אכילת יתר תחושת אשמה כדלקמן, אז בולימיה יכולה להתעורר כאשר אדם מנסה להיפטר אכול על ידי גרימת הקאות או מתחיל להרעיב.

סגנון האכילה מציין את מצבו הנפשי של האדם. אחרי מרווה את הרעב לזמן יש תחושה של ביטחון. בהשפעת גורמים פסיכוסומטיים, המטופל משתמש בכמות מוגברת של מזון, אך אינו חווה תחושת שובע.

הסימנים הראשונים של מצב כואב הם קושי להחליף. בתחילה, סימפטומטולוגיה מטושטשת, אבל עם הזמן, התלות מופיעה על בסיס קבוע. הסימנים הפסיכולוגיים העיקריים של גרגרנות הם:

 • חוסר יכולת להשפיע על תהליך אכילת יתר.
 • פיצוי על רקע רגשי או תשומת לב על ידי מזון.
 • היעדר רעב מובהק.

טיפול, כלומר, תיקון של פסיכוסומטיקה מתחיל עם פנייה לפסיכולוג. הרופא קובע את הגורמים שגרמו להפרעה ומחפש דרכים לחסל אותם. משך הטיפול תלוי בחומרת מצב המחלה והוא יכול לנוע בין חודשיים לכמה שנים.

התקפי אכילת יתר

אחת הדוגמאות הבולטות ביותר של הפרעות אכילה היא אכילה מוגזמת, כאשר אדם מפסיק לשלוט בעצמו, צריכת כמות עצומה של מזון. ברוב המקרים, ההפרעה מתרחשת בגלל הגבלה עצמית ממושכת בתזונה, למשל, במהלך דיאטה קפדנית.

התקפים כאלה יכולים לגרום לתחושות אשמה ולרגשות שליליים אחרים שגורמים לך להיפטר מהר מהאוכל. לשם כך, אנשים עייפים עם אימון גופני, להשתמש משלשלים ולשתות הרבה מים, לגרום להקאה. בהדרגה הכל מנורמל, אבל ברגע שמתעורר גורם מעורר, ההתקפה חוזרת שוב. במקרה זה, המטופל מאובחן עם בולימיה נרבוזה, כלומר, הפרעת אכילה בעלת אופי מחזורי.

במקרה זה, יש צורך להבין כי כשלעצמו, אכילת יתר היא לא מחלה. חשד להפרעה אם יש לך תסמינים ספציפיים:

 • חוסר יכולת להפסיק אכילת יתר. האדם הוא עד כאב, כלומר, הביע אי נוחות פיזית.
 • ערמומיות - סגירתן אינה יכולה אפילו לחשוד בבעיה.
 • שימוש בכמויות מוגברות של מזון ללא תנודות משקל משמעותיות.
 • החלפה של גרגרנות עם רעב.
 • ניסיונות להיפטר מאכילה בעזרת הקאות או חוקן.

התקפות בלתי מבוקרות של גרגרנות קשורות לרגשות שליליים ולפעולות של גנים מסוימים. מחקרים שנערכו מצאו כי הבסיס של ההפרעה היא תפקוד המוח, אשר אחראי על היווצרות תיאבון בריא. ישנם גם גורמי סיכון אשר מגבירים את הסבירות לפתח הפרעת אכילה: תורשה, מאפיינים פיזיולוגיים, גורמים פסיכולוגיים ותרבותיים.

טיפול במצב לא נעים מבוסס על חיסול גורמים שליליים הגורמים להתקפים. טיפול ארוך טווח עשוי לכלול נטילת תרופות, לדוגמה, תרופות הרגעה וקורס פיזיותרפיה.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

הקאות לאחר ואחרי אכילת יתר

ישנם גורמים רבים להקאה לאחר פרק של אכילת יתר. מצב לא נעים יכול להיות קשור שיכרון, התעללות של מאכלים מטוגנים או מתובל, ממתקים.

יש גם דבר כזה להקיא acetonemic, אשר מתרחשת כאשר overeating שומן. הלבלב לא יכול להתמודד עם כמות נכנסת של כולסטרול, להרכיב גופי קטון בגוף. הם משפיעים על מרכז האמטי של המוח, מעורר הקאות.

המלצות לחיסול תסמינים מכאיבים:

 • אל תלך לנוח, כי המיקום האופקי של הגוף רק יגביר אי נוחות לגרום צרבת. ללכת, ללכת, אבל לא עושים תרגילים נמרצים.
 • לשתות הרבה מים. כדי לשפר את העיכול, אתה יכול לקחת קמומיל או תה מנטה.
 • לשתות טבליות פחם פעיל בשיעור של 1 Tablet לכל 10 ק"ג של משקל הגוף. פחם יקל על מצב כואב ולחסל גז עודף במערכת העיכול.
 • לא לקחת משלשלים, כי הם להאט את תהליך העיכול.
 • על הסימן הראשון של הקלה, לשתות ½ כוס קפיר או יוגורט טבעי.
 • יום לאחר הקאה, לשתות כוס מים עם כפית של דבש ולימון מיץ.

לעתים קרובות מאוד להקיא מ overeating מתרחשת אצל ילדים, כאשר ההורים overfeed הילדים. Regurgitation של מזון מלווה כאב בבטן, שלשולים, עצבנות. כדי להקל על הסימפטומים הכואבים, הילד יכול לקבל משקה של מים מוגזים מעט, אשר יחזק את פריסטליס במעיים ולהסיר עודף מזון באופן טבעי. תינוקות מעל 3 שנים ניתן לתת אנזים ההכנות כי להאיץ את תהליך העיכול.

מתייבש אחרי אכילת יתר

לעתים קרובות מאוד אכילה מוגזמת מסתיים עם Aerophagia. סוג של eructation תלוי במזון שאתם אוכלים. לעתים קרובות טעם חמוץ מתפתח בפה, אשר נגרמת על ידי זריקת תוכן הבטן אל הוושט.

עם שימוש בלתי נשלט של מוצרים שונים, שאינם תואמים בבטן, תגובות כימיות רבות להתרחש. בגלל זה, ייצור מוגבר של גז מתחיל, עודף אשר שוחרר במהלך regurgitation. Aerofagia על ידי האוויר מתרחשת לאחר שתיית בירה, אלכוהול ומשקאות מוגזים.

Regurgitation מסווג לפי זמן התרחשות:

 • מיד לאחר הארוחות - מחלת ריפלוקס gastroesophagal, היצרות פעמון, חוסר של הקיבה.
 • לאחר 30 דקות של שעה - ייצור לא מספיק של אנזימים, דלקת לבלב כרונית.
 • לאחר 2 שעות או יותר - גסטריטיס כרונית, חומציות מוגברת של מיץ קיבה.

סוגי השחיקה:

 • חמוץ - מחלות שונות של מערכת העיכול.
 • עם ריח רקוב או ריחני - הפרה של תהליך לעכל מזון, נגעים סרטניים של הבטן.
 • מר - הפרה של העבודה של מזון sphincters, אשר מוביל את הליהוק של המרה של הבטן ואת הוושט. זה יכול גם להצביע על מחלת כבד או הצטברות בכיס המרה.
 • האוויר - מתרחשת כאשר מדברים עם מזון או עישון, כלומר, אם לבלוע כמות גדולה של אוויר.

גזים וגיהוקים להתרחש עם יתר של מוצרים כגון: עוגת חמאה, לחם שחור, קטניות, שעועית, כרוב, צנון צנונית, תפוחים, אגסים, ענבים. כדי למנוע את מצב לא נעים, מומלץ לקחת אנזימים כי להאיץ את תהליך העיכול או לשתות כוס מים חמים עם כף של סודה.

trusted-source[5], [6]

שיהוקים מאכילת יתר

בדרך כלל, הסרעפת פועלת בשקט, אבל אם זה מגורה, זה מתחיל לזוז ב jerks. בגרון מגיע זרם חד של אוויר, אשר נופל על מיתרי הקול וגורם לקולות אופייניים שיהוקים.

צריכה מופרזת של מזון מובילה לעלייה בגודל הבטן, אשר מתחילה לבוא במגע עם הסרעפת, מעצבן אותו. שיהוקים במהלך אכילת יתר יכול להיות מלווה בהקאות. לעתים קרובות, מצב כואב מתרחשת בעת אכילת מזון יבש, כמו גם אכילת יתר לחם, בייגל, לחמניות. שיהוקים יש השפעה בעת שימוש בסודה, אלכוהול, משקאות קרים או חמים מדי.

על מנת להרגיע את הסרעפת ולחסל את היקגו, מומלץ להשתמש בשיטות הבאות:

 • לשתות כוס מים בלגימות קטנות.
 • קחו נשימה עמוקה וכמה נשיפות קטנות.
 • עצור את נשימתך.
 • לאט לאט לרכון קדימה, ואז ליישר את הידיים למעלה, מתוח היטב.

ככלל, hiccough נמשך 15-20 דקות, אבל אם זה נמשך יותר מ 48 שעות, זה סימן של פתולוגיה רצינית. במקרה זה, סימפטום לא נעים עשוי להצביע על גירוי או נזק לעצב, diaphragmatic עצב, דלקת הגרון. התקפות יכולות לשמש כתגובה שלילית לתרופות בהן נעשה שימוש. סיבה אפשרית נוספת של שיהוקים היא מחלות סוכרת, הפרעות CNS, דלקת קרום המוח, טראומה craniocbrbral.

צרבת מאכילת יתר

סימפטום שכיח למדי לא נעים המתרחשת הן עם תזונה נורמלית גרגרנות הוא צרבת. זה גורם תחושה של חום בוער מאחורי עצם החזה, אשר מתפשט מן האזור האפיגסטרי לאורך הוושט. ככלל, צרבת מופיעה שעה לאחר ארוחה בשפע. מצב זה מחריף על ידי שימוש במזונות חריפים או שומניים, כמו גם עם מאמץ גופני פעיל לאחר האכילה.

הופעת צרבת מ overeating היא די טבעי. בדרך כלל, נפח הבטן הוא 500 מ"ל -1 l, כלומר, כמות זהה של מזון צריך לזרום לתוכו. אם כמות המזון הנכנס היא הרבה יותר גדולה, זה מוביל למתוח של הגוף. הנורמה הפיזיולוגית של מתיחה 3-4 ליטר, אם ערכים אלה הם חריגה, ואז הספינקטר מתחיל לעבוד. זה נפתח, לשחרר שטח נוסף עודף מזון. בגלל זה, חלק מיץ קיבה נכנס הוושט, גרימת שריפה.

בנוסף להפרעות אכילה, צרבת מתרחשת במקרים כאלה:

 • ארוחה מאוחרת, פחות מ -3 שעות לפני השינה. המיקום האופקי עם בטן מלאה יוצר לחץ חזק על הסוגר ומעורר את הפתיחה.
 • לחץ פיזי לאחר אכילה. כאשר שרירי הבטן מתכווצים, הבטן נלחצת. עודף מזון עולה על הוושט, גורם צרבת, בחילה והקאות.
 • בגדים הדוקים סוחטים איברים פנימיים. בגלל אכילת יתר, הבטן אין מספיק מקום מתיחה, כך יש לחץ על הסוגר, אשר גורם לתחושות לא נעימות.
 • חומציות מוגברת של הבטן או הרגישות של רירית הוושט לחומציות מופחתת.
 • הרגלים רעים: עישון, אלכוהול.

הסיכון של צרבת מוגברת באופן משמעותי על ידי שימוש לרעה של משקאות מוגזים תבלינים מתובל כי לגרות את רירית הקיבה והמעיים. שריפה מאחורי עצם החזה מתרחשת כאשר אכילת יתר של פרי הדר, עגבניות, מאפינס טריים, מזונות מטוגנים. נטילת תרופות להורדת לחץ הדם ולהרפיית השרירים החלקים יכולה גם לגרום לצרבת, כמו גם ללחץ או למצוקה עצבנית.

כדי להפסיק התקפות כואבות מומלץ לשתות מים ולקחת נוגדי חומצה, כלומר, תרופה שמנטרלת את השפעת החומצה. אם התקפות של צרבת להתרחש לאחר כל ארוחה, כדאי להתייעץ עם gastroenterologist בהכרח לנרמל את הדיאטה.

תחושה של כבדות, התנפחות הבטן מאכילת יתר

צריכה מופרזת של מזון משפיעה לרעה על העבודה של הגוף כולו, מה שגורם לתסמינים לא נעימים רבים. תחושת הכבד מהאכילת יתר נובעת ממילוי יתר בבטן. כמויות גדולות של מזון למתוח את הקירות של הגוף, בגלל מה הבטן לא יכולה לתפקד באופן מלא. מצב לא נעים יכול להיות מלווה בקשיי נשימה, כאשר הבטן לוחצת על הריאות.

חומרת הבטן מפני אכילת יתר מחריפה באופן משמעותי על ידי פעולה של גורמים כאלה:

 • פערים גדולים בין הארוחות. הבטן לא יכולה להתמודד עם עיכול כמויות גדולות של מזון בגלל השבתה ממושכת.
 • אכילה לא בריאה. לרוב, תחושה של כובד ונפיחות מופיעות בעת אכילת מזונות שומניים במועד מאוחר יותר, כלומר, לפני השינה. איברים במערכת העיכול צריכים לעבוד כל הלילה כדי לעבד את המזון הנכנס.
 • התקפות של גרגרנות. שינוי חד בתזונה יש השפעה שלילית על מצב הקיבה, אשר אינו משמש אכילת יתר. בגלל זה, את תהליך העיכול מאט, כאב, כבדות raspiranie בבטן להתרחש.
 • מזון כבד ומשקאות. תסמינים לא נעימים מתרחשים כאשר אתה מתעלל ממתקים, מזונות מעושנים, מזונות שומניים ומטוגנים, משקאות מוגזים ואלכוהוליים, קפה, תה חזק.
 • הרגלים רעים. עישון, או ליתר דיוק, ניקוטין מופרש על ידי סיגריה משבש את התכווצות נורמלית של קירות המעי והקיבה, גרימת תחושה של כבדות.

אם הבטן מתמודדת עם כמויות גדולות של מזון, אז תסמינים לא נעימים בהדרגה ללכת משם. אבל אם קיר הגוף אינו מסוגל לדחוף את האוכל דרך מערכת העיכול, אז יש בחילה, נפיחות, כאבי בטן. במקרה זה, יש צורך לקחת תרופות לשפר ולשפר את העבודה של מערכת העיכול.

trusted-source[7], [8]

שלשולים עקב אכילת יתר

השימוש בכמות גדולה של מזון נוזלי גורם למערכת העיכול לעבוד ללבוש, מה שמוביל לכישלונו. בגלל זה יש שלשול, זה שלשולים. מצב כואב הוא ריקון תכופים ומהירים של המעי עם שחרור של שרפרף רופף. שלשול מאכילת יתר יכול להיות מסובך על ידי לקיחת אקוטי, ובמקרים מסוימים כרוני, טופס.

שלשולים לאחר התקפה של אכילה מוגזמת הוא סימן של הפרעת מערכת העיכול. מצב כואב יכול להיות קשור לא רק עם ההשפעה על מערכת העיכול של כמות מופרזת של מזון, אלא גם נובעים זיהומים ויראליים, טפיליים או חיידקיים.

לרוב, ההפרעה מופיעה מיד לאחר הפסקת לאכול או לאכול. במקרים מסוימים, הוא משלים על ידי התקפי בחילות והקאות, כאבים חריפים בבטן. הטיפול תלוי הסיבה האמיתית שלשול. אם ההפרעה קשורה עם גרגרנות, ולאחר מכן לנרמל את הדיאטה ולקחת תרופות עם אפקט החריף כי לנרמל את הצואה.

trusted-source[9], [10]

בחילה מאכילת יתר

אחד הסימפטומים הנפוצים ביותר המתרחשת לאחר צריכת מזון עודף הוא בחילות. זה נראה כאשר אתה מזין כל מזון, דולף עם תחושות כואבות בבטן, כאבי ראש צרבת. במקרים מסוימים, לאחר התקף ממושך של בחילה מתחיל להקיא, מה שמראה כי הבטן מנסה להיפטר עודף מזון.

אם הבחילה היא חמורה מאוד, ואין להקיא, אז כדי להקל על המצב יש צורך לגרום להקאה בעצמך. כדי לעשות זאת, לשתות כמה שיותר מים, אתה יכול גם ללחוץ את האצבע על שורש הלשון. עם בחילה קלה רספירני בבטן, מומלץ לשתות לגימה קטנה של כוס מים חמים או תה. נוזל חם יהיה להאיץ את העבודה של מערכת העיכול, ואת הבחילה בהדרגה לעבור.

אם אתה מרגיש חולה overeating מזון שומני, אז זה מדבר על מתח מוגבר על הכבד ואת הלבלב. כדי להקל על סימפטום לא נעים ולשפר את העיכול, אתה יכול לקחת סמים אנזים, למשל: Pancreatin, Mezim, Festal. יום אחרי אפיזודה של גרגרנות, דיאטה קלה עם דומיננטיות של מזון מתעכל בקלות מומלץ.

יריות מאכילת יתר

ישנן סיבות רבות הגורמות כאבי במעיים, גרגרנות הוא אחד מהם. קוליקה היא תסמונת מכאיבה בקיבה בעלת אופי ספסטי. חוסר הנוחות יכול להתעצם ולפתע להיעלם. לעתים קרובות, תחושות כואבות לגרום בריחה של גזים או את הדחף כדי לצנוח.

צריכה מופרזת של מזון מובילה לשינויים בעבודת המעיים והפרעות עיכול. בגלל זה יש הפרעה של peristalsis ואת הטון של המעיים, אשר באה לידי ביטוי על ידי spasmodic, כלומר, כאבי בטן.

לעתים קרובות, המעי הגס ממשיך עם תסמינים נוספים:

 • גזים ונפיחות חמורה. תחושות לא נעימות גדלות עם גודש הבטן.
 • הפרעות בצואה: עצירות ושלשולים, תכלילים ריריים בצואה.
 • בחילות וסחרחורת.

מצב כואב מתרחש כאשר אתה משתמש במוצרים שגורמים להיווצרות מופרזת של גז. אי נוחות היא אחד הסימפטומים של הרעלת מזון וחסימת מעיים. כאב חזק חזק במעי יכול להימשך עד דקה, ובמהלך היום, המתבטאת בהתקפות חריפות.

כדי למנוע כאבי בטן, מומלץ לקחת פחם פעיל או תכשירים אחרים. כמו כן, כדי להקל על מצב כואב, אתה יכול לשתות כוס מים חמים בלגימות קטנות, לשכב ולעסות את הבטן.

עצירות מאכילת יתר

הפרת השרפרף היא אחת הסיבוכים של ספיגת מזון בלתי מבוקרת. בשל העובדה כי קרבים לא יכול להתמודד עם כמות גדולה של מזון, תהליך העיכול מאט. זה מפעיל את התהליכים של ריקבון ותסיסה של מזון מעוכל. לרוב מן overeating, עצירות מתרחשת, מה שגורם כאב הבטן, גזים ואת הידרדרות הכללית של הרווחה. עצירות ממושכת היא מסוכנת על ידי שיכרון של האורגניזם.

ישנם מזונות שהשימוש בהם עלול לגרום לעצירות:

 • מוצרי חלב חמוצים מכילים כמות גדולה של קזאין, אשר מאטה את תנועת המעי.
 • בשר שומני.
 • אורז ופסטה.
 • פירות וגרגרים: בננות, אגסים, אוכמניות, חמוציות.
 • ממתקים.
 • גרעיני חמניות ואגוזים.
 • מנות מטוגנות ומבושלות.

כדי להתמודד עם הבעיה של צובט כיסא, מומלץ להעביר יותר לאחר האכילה כדי להפעיל את תפקוד המעי. אם עצירות מתרחשת, אז אתה יכול לקחת תרופה משלשל או לעשות חוקן טיהור. כמו כן, אל תשכחו מזונות העולים פריסטלסיס ועוזרים לעצירות: סלק מבושל, משמשים מיובשים, שזיפים מיובשים ואחרים.

trusted-source[11], [12], [13]

טמפרטורה מאכילת יתר

לעתים קרובות מאוד ספיגת מזון עודף מוביל הידרדרות הכללית רווחה. הבטן מתחילה לכאוב, יש סחף, גזים ואפילו כאבי ראש. במקרים מסוימים, אכילת יתר מובילה לעלייה בטמפרטורת הגוף. סימפטום זה מצביע על כך שמערכת העיכול אינה מתמודדת עם העיבוד של מזון וצרכים לעזרה.

הטמפרטורה בשילוב עם כאב חמור בבטן, בחילה והקאות יכולים להצביע על הרעלת מזון. סימפטומים פתולוגיים מתבטאים 1-2 שעות לאחר השימוש באיכות ירודה או מזונות מוכן כראוי. מצב הכאב הוא הוסיף על ידי חולשה כללית, הגברת הזעה הפרעות בצואה.

אם השינויים בטמפרטורה קשורים עם גרגרנות, אז יש צורך לקחת את ההכנות אנזים כדי להאיץ את תהליך העיכול. אם הטמפרטורה עלתה עקב שיכרון, יש צורך לקחת adsorbents ולהביא להקאה על מנת להסיר חומרים מזיקים מהגוף. במקרים חמורים במיוחד, טיפול רפואי ושטיפה קיבה נדרשים.

גזים גזים מ overeating

כוח הכבידה בבטן לאחר צריכת יתר של מזון הוא סימפטום שכיח למדי. גזים, כלומר, הצטברות של גזים במעי, גורם לכאב בבטן ובקוליק. בשל אכילת יתר, מערכת העיכול פשוט לא יכול להתמודד עם שפע של מזון, ולכן חלק מן המזון נשאר מעוכל ומפעיל תהליכי תסיסה.

תגובה כימית אלימה מתרחשת כאשר אתה משתמש במוצרים שאינם מתאימים היטב. אכילה ממהר מזון ללעיסה חלקית גם גורם לנפיחות יחד עם גיהוק.

שקול את המוצרים העיקריים, overeating אשר גורם גזים:

 • קטניות, כרוב, עגבניות, אגסים, בצל, ענבים, צנון. הגזים קשורה לתכולת סיבים מוגברת במוצרים אלה של צמח.
 • לחם אפוי, לחם שיפון - תורמים לתסיסה ותהליכים מעייפים במעיים.
 • מוצרי חלב חמוץ - גזים מתרחשים אצל אנשים עם אי סבילות ללקטוז.
 • ממתקים ומשקאות מוגזים - מכילים פחמימות מהירות, הגורמות לנפיחות ותחושה של כבדות.
 • גזים מופיעים מהתעללות במזון שומני, מטוגן ומתובל.

פרט למזון גורמת נפיחות יכולה להיגרם על ידי dysbiosis, כלומר הפרה של פלורת המעיים, הפרעות במערכת העיכול, דלקת בלבלב, שריצה תולעת או פתולוגיה של כיס המרה. סיבה אפשרית נוספת של גרגרנות הן גזים הן התמוטטויות עצבים ומתחים כרוניים.

אם היווצרות של גזים מתרחשת באופן קבוע, גם עם תזונה רגילה שילוב של מוצרים, אתה צריך להתייעץ עם רופא. הרופא ירשום מחקר על מערכת העיכול על מנת לא לכלול פתולוגיות אפשריות.

חולשה לאחר אכילת יתר

לעתים קרובות התקפי גרגרנות לגרום חולשה מוגברת ומצב כאשר הוא מתחיל להחליק לתוך שינה. תסמינים כאלה יכולים להיות תגובה שלילית למאכלים שאכלו או להצביע על סיבות חמורות יותר. חולשה קשורה בהוצאות גדולות של אנרגיה בגוף על תהליך העיכול. המצב מסובך על ידי אכילת מזון קשה לאכול. בגלל זה, במעי הדק יש לחץ מוגבר, אשר יכול להתבטא בחילה וגזים.

תחושת חולשה יכולה להיות קשורה עם רמה מוגברת של tyramine. חומצת אמינו זו מורידה את ריכוז הסרוטונין, אך מגבירה דופאמין ואפינפרין. בגלל זה, יש צמצום חד של כלי המוח, רעב חמצן ומתיקות. יכול להיות גם כאבי ראש וסחרחורת. אנשים עם דיסטוניה צמחית צריך להימנע לאכול יותר מדי מזון המכיל tyramine:

 • מוצרי חלב חמוץ וגבינה.
 • אלכוהול.
 • בשר ומוצרי נקניקים.
 • פירות הדר ופירות בשלים.
 • שוקולד מריר.
 • מטוגן, שמנוני, מעושן.

לפעמים חולשת אחר הצהריים מתפתחת בשל מחלות קיימות של מערכת העיכול:

 • דלקת בלבלב.
 • דלקת הקבה, דלקת פרקים.
 • נגעים אולקטיביים של הקיבה והתריסריון.

במקרה זה, נמנום מלווה בכאב באזור האפיגסטאלי, בחילה והפרעות בצואה.

כמו כן, חולשה קשורה עם צריכת רמות גלוקוז גבוהות בדם. חומר זה מפחית את הייצור של אורקסין, אשר אחראי על הפעילות הגופנית, כך שהוא מתחיל לישון. זה נצפה עם התעללות של ממתקים ופחמימות פשוטות. הרופאים ממליצים לא להכניע את עצמם בהתקפים של חולשה, וגם לנוח קצת, כך מטבוליזם משוחזר ורווחה טובה.

שיעול מאכילת יתר

צריכה מופרזת של מזון גורמת לתסמינים שונים שמשפיעים לא רק על מצבו של הדמות, אלא גם פוגעים בבטן. אכילת יתר בלילה היא אחת הסיבות לשיעול בלילה. כמות מופרזת של מזון גורם reflux, כלומר, בליעה של תוכן הבטן חומצי לתוך הוושט. בגלל זה, יש סחף, צרבת ושיעול. אנשים רבים מכירים את הבעיה, לציין את תחושת לחץ על החזה וחוסר אוויר, גודש באף, רוך הצוואר.

שיעול לאחר אכילה נוספת יכולה להיות קשורה בשימוש באלרגנים חזקים. לעתים קרובות מצב לא נעים מתפתח עם התעללות של מוצרים כאלה:

 • מוצרי חלב חמוץ.
 • פירות הדר.
 • תבלינים ותבלינים.
 • אגוזים.
 • ממתקים.
 • פירות חמוצים ולא בשרים, ירקות.

שיעול מתרחש כאשר האוכל נכנס לתוך דרכי הנשימה. מצב לא נעים מופיע עם שימוש של משקאות אלכוהוליים כתגובה על מזון יבש או מתובל.

אכילת יתר קבועה עם התקפי שיעול תכופים מצביעה על התפתחות מחלת ריפלוקס גסטרו-וזאופגאלית (GERD). ההשלכה המתמדת של המזון מהבטן אל הוושט מחלישה את השרירים. מיץ קיבה מגרה את האיבר הרירי, גורם התקפי שיעול, צרבת חמורה. המראה של סימפטום זה הוא אחד הסימנים הראשונים להתפתחות כיב פפטי.

על מנת למנוע את הופעת שיעול לאחר אכילה, אתה צריך לנרמל את הדיאטה. כמו כן, יש צורך להוציא מן הדיאטה כל המוצרים האפשריים של אלרגנים לשטוף את המזון עם מים. אם השיעול קשור ל- GERD, אז יש צורך בטיפול רפואי, שכן ללא טיפול בזמן ובנכון הבעיה תהיה מחמירה, מסובך על ידי תסמינים מכאיבים.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.