Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תרופות פירושו להזיע בבתי השחי

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 21.02.2019

לאחרונה, הבעיה של זיעה וריח לא נעים של בתי השחי כבר החליטה בעזרת קוסמטיקה מיוחדת בצורה של דיאודורנטים antiperspirant. אבל תרופות אלה עבור בתי השחי מזיעים רחוקים מלהיות בטוח כפי שהיינו רוצים. בנוסף, העור מתרגל אליהם, ואחרי זמן מה את הבעיה של כתמים רטובים תחת הידיים חוזר.

ומה יכולה תעשיית התרופות להציע לנו בקשר לבעיה זו?

אורטרופין

התרופה "Urotropin" - אחד מאותם מוצרים בית מרקחת המסייעת להפחית את underarms מזיע. למרות העובדה כי התרופה המקורית עם אפקט אנטי-דלקתי חיטוי פותחה כתרופה יעילה בתהליכים דלקתיים בדרכי השתן (דלקת של שלפוחית השתן, אגן הכליה, וכו ') בבני אדם, הוא משמש באופן פעיל בפועל וטרינרי. בנוסף לאינדיקציות העיקריות  לשימוש , יש לו עוד: טיהור הגוף לזיהומים רעילים ולחימום יתר.

בין כל  צורות שחרור של  תרופה מזיעה של axillas להחיל רק אבקה בצלוחיות זריקה אמפולות.

פרמקודינמיקה. עם הזעה, סמים כי פורמלדהיד הוא הוכח היטב ביותר הם הטובים ביותר, או שהוא נוצר במהלך חילוף החומרים של התרופה. "אורטרופין" מתייחס להכנת הסוג השני. באשר פורמלדהיד, זה עם זה כי פעילות חיטוי החריף של התרופה קשורה, אשר חוסם את הנקבוביות, הפחתת חדירות שלהם להזיע, והורג חיידקים על משטחים מזיעים.

פרמקוקינטיקה. התרופה נסוגה יחד עם השתן במשך שעה. אבל כאשר הוא מוחל על העור, הוא אינו חודר לתוך השכבות העמוקות וכמעט אינו נכנס הדם. עם זאת, עם תרופות המבוססות על ההשפעות של פורמלדהיד, אתה צריך להיות זהיר מאוד בגלל הרעילות הגבוהה של האחרון ואת היכולת לעורר את התפתחות הסרטן.

התווית נגד היחידה  לשימוש  בכלי זה נגד הזעה של בתי השחי נחשבת רגישות מוגברת על מרכיביו.

בין  תופעות הלוואי  עם יישום מקומי ניתן לראות רק תגובות עור בצורה של אדמומיות (hyperemia) של העור ופריחה על זה.

אופן השימוש בתרופה הוא פשוט מאוד. אבקה (מדולל עם מים להזרקה או מים מטוהרים ביחס 1: 1 או 1: 2), או הפתרון מיושם באמצעות מקלון צמר גפן על עור בית השחי טרום כביסה, ייבוש לפני השינה. האם זה לא יותר מאשר פעם אחת ב 2-4 שבועות, על בסיס משך ההשפעה.

זה מאוד חשוב כי העור אינו מגורה ופצוע. זה גם רצוי להסיר שיער באזור זה.

תנאי אחסון. שמור את התרופה במקום קריר לא יותר מ 2 שנים. בקבוקון פתוח או אמפולה משמש באופן מיידי.

במקום אמפולות "Uroptopin" אתה יכול להשתמש בפתרון 5% של "Hexamethylenetetramine".

פורמידון

זה חיטוי, מיוצרים ישירות על בסיס פורמלדהיד. החומר הפעיל השני הוא אלכוהול. תרופה מיוחדת זו היא תחליף יעיל עבור antiperspirants, כי זה מכיל גם טעם (מי קולון). כן, ועל אינדיקציות לשימוש של התרופה הצביעו רק hyperhidrosis (הזעה מוגזמת).

התרופה זמינה כפתרון אלכוהול בבקבוק של זכוכית כהה עם נפח של 50 או 100 מ"ל.

התוויות נגד השימוש  בסמים הן רגישות יתר לרכיבים ומחלות עור, כולל פצעים וקיצוצים. לא נהוג לקבוע תרופה עבור בתי השחי המיוזעים לילדים מתחת לגיל 14.

בהריון ואת החזה האכלה התייעצות הרופא הוא חובה.

בעת החלת המוצר על העור, תופעות לוואי כגון  של  התרופה כמו גירוי גירוד, כמו גם תגובות אלרגיות שונות, עשוי להתרחש.

שיטת הניהול והמנה  זהה לזו הקודמת. אבל היישום של התרופה מומלץ הרבה יותר - 1 או 2 פעמים ביום. רצוי לא יותר מ 20 דקות, לאחר מכן בתי השחי נשטפים במים ומפזרים טלק. טיפול יום אחד הוא בדרך כלל מספיק עבור 1 2 שבועות. עם דרגה חמורה של hyperhidrosis, כאשר הזעת הוא אמר לזרום, הליך יכול להתבצע בשורה 2 או אפילו 3 ימים.

מנת יתר של  התרופה אפשרי אם הוא משמש לעתים קרובות יותר ממה שהוא צריך, במשך זמן רב. במקביל יש: היפירמיה בעור, גירוד, גירוי של העור, המחייב את התרופה כדי לבטל, לשטוף את העור עם הרבה מים ושימוש באמצעים כדי לעזור להסיר תסמינים לא נעימים.

שמור על התרופה חם לא מומלץ. טמפרטורת האחסון המרבית המותרת היא 15 מעלות. בקבוקון צריך להישמר במקום חשוך. חיי המדף של  התרופה הוא 3 שנים.

Formagel

תרופה נוספת מזיעה מופרזת של בתי השחי, הידיים והרגליים על בסיס פורמלין. האמת היא שהתרופה כבר אינה בצורת פתרון, אלא בצורת ג'ל.

פרמקודינמיקה. התרופה על בסיס pharmacaldehyde יש דאודורנט אפקט חיטוי, כמו גם ירידה ניכרת זיעה במשך זמן רב. בסיס ג'ל של התרופה מונע את העור מפני ייבוש החוצה ומונע גירוי אפשרי.

התוויות נגד שימוש  בג'ל עם פורמלדהיד זהים לתרופות אחרות המבוססות על זה. בנוסף לאי סבילות של מרכיבי התרופה, התווית נגד היא נוכחות על העור של פציעות שונות, פצעים, מחלות פטרייתיות.

תופעות לוואי של  התרופה גם הם לא שונים מאוד. זהו גילויים אלרגיים, או גירוי פשוט של העור, מלווה שריפה גירוד, עם שימוש ממושך - יובש מתקלף. נכון, בג 'ל תופעות אלה מתרחשות בתדירות נמוכה יותר מאשר נוזלים.

שיטת מינון ומנה. על עור נקי ויבש, להחיל כמות קטנה של התרופה ולהשאיר למשך 20 דקות. לאחר הזמן הדרוש, העור נשטף היטב ללא שימוש בדטרגנטים, ספוג ואבקת. החל את הג'ל 1 פעם ביום, ואת ההשפעה שלו צריך להיות מספיק עבור 1-1.5 שבועות.

במקרים חמורים, מותר להחיל את הג'ל עד 3 ימים רצופים.

מנת יתר  ניתן אם אתה מחיל כמות גדולה של ג'ל על אזור העור עם הזעה מוגברת, או להשתמש בתרופה לעתים קרובות מאוד, אשר יוביל הצטברות של פורמלדהיד בגוף. אבל זה חומר לא בטוח יכול לעורר תגובות נוירולוגיות ומחלות אונקולוגיות, והוא מופרש מן הגוף לאט מאוד (4-5 שנים).

תנאי האחסון של התרופה הם קפדניים פחות. משטר הטמפרטורה המועדף הוא בין 15 ל 20 מעלות, כלומר. למעשה זה טמפרטורת החדר. חיי המדף של הג'ל הוא 5 שנים.

כן, ההכנות עם פורמלדהיד יש יעילות רבה בלחימה מזיעה של בתי השחי, אבל הם בכלל לא בטוח. כדי ליישם אותם מומלץ רק לאלה שיש להם hyperhidrosis מאובחנים על ידי רופאים, ואת מידת החומרה שלה ניתן לראות מן הבגדים והריח. אם הכל לא כל כך רע, עדיף לפנות לשיטות טיפול בטוח יותר.

trusted-source[1]

מלאווי

זוהי תרופה שנוצרה על בסיס מרכיבים טבעיים, כגון מומיות, שמן אבן, שרף של עצי מחטניים, תמציות של עשבי תיבול וצמחים, מי מעיין. בתרופה זו, בקושי ניתן למצוא אפילו אלכוהול, שלא לדבר על צבעים וחומרים משמרים.

לתרופה "מלאווית" יש יישום נרחב. הוא משמש לטיפול במחלות דלקתיות באוזן, בגרון, באף, בדרכי הנשימה, בעור. החל תרופות עם פציעות, כוויות, עקיצות חרקים, פתולוגיות של כלי דם, hyperhidrosis.

לייצר את התרופה בצורה של נוזל מרפא, להציב בקבוק כהה של 30 או 50 מ"ל. יש גם סוג כזה  של שחרור כמו ג 'ל שמנת עם שם זהה.

פרמקודינמיקה. הרכב עשיר של התרופה multicomponent מספק לו פעולות שימושיות רבות. התרופה יכולה להסיר גירוד ונפיחות של העור, להרדים, לחטא (פעיל נגד חיידקים אירוביים אנאירוביים) ו deodorize את העור. יש לו תכונות חכמות וחיטוי, שימושי עבור בתי השחי מזיעה.

מאחר שההרכב של התרופה הוא קצת פחות מ 40 מרכיבים, אשר נתפסים באופן שונה על ידי גוף האדם,  התווית נגד השימוש  "מלאווית" נחשב רגישות יתר לפחות אחד המרכיבים של התרופה.

תופעות לוואי של  תרופות לעתים רחוקות. היו דיווחים על מקרים בודדים של תגובות אלרגיות.

בכל הפתולוגיה, "מלויט" משמש רק לשימוש חיצוני. כאשר הזעה, החלת תרופות לא מזוהמות לאזור בית השחי מסייע לא רק להסיר את הריח, אלא גם כדי להפחית את הפרשת בלוטות הזיעה.

שיטת מינון ומנה. החל פתרון או ג'ל על עור יבש יבש 2 פעמים ביום. מוטב לעשות זאת בבוקר ובערב. השאירו את התרופה על העור במשך זמן רב.

עם יישום חיצוני,  מנת יתר של  התרופה אינה נכללת.

זה מותר  להשתמש  בתרופה  במהלך ההריון, כי זה לא יש השפעה שלילית על העובר.

אינטראקציה עם תרופות אחרות. לא מומלץ ליישם את "מלאוויט" על העור יחד עם פתרונות אחרים ומשחות. יש לשטוף את העור ולהתייבש לפני השימוש.

חנות צלוחיות עם פתרון לא יותר מ 2 שנים בטמפרטורת החדר. חיי המדף של  ג'ל שמנת מעט יותר - 3 שנים.

על פי הפתרון "מלאווית", הופק קרם נוסף - "דנווטילין".

אפילאק

זה גם הכנה טבעית, אבל הבסיס שלה הוא דבורה המלכותי דבורה, אשר מבטלת חריגות במערכת הצומח, מסייע להילחם בהפרעות התיאבון ובעיות דרמטולוגיות. זה נחשב ממריץ ביוגני.

פרמקודינמיקה. התרופה יעילה בזיעה הנגרמת על ידי VSD, לחץ דם גבוה או נמוך, נוירוזות, כי זה עוזר לנרמל את כלי הדם ואת מערכת העצבים.

במכירת התרופה בדרך כלל ניתן למצוא בצורה של טבליות ואבקה. אבל יש לו גם צורות כאלה של שחרור כמו משחה ונרות.

כתרופה להזעה, בתי השחי בדרך כלל משתמשים בגלולות, בעוד שמשחה מסייעת לטיפול במחלות עור שונות. קח את הגלולה 2 או 3 פעמים ביום. מנה בודדת - טבליה אחת. מהלך הטיפול הוא לא יותר מ 2 שבועות.

טבליות "אפילאק" הן תת-ממדיות, כלומר. הם לא צריכים להיות לעוס או בלע מיד לאחר צריכת ושטף במים. צורה זו של רפואה היא לשים תחת הלשון והוא שם עד שהוא מומס לחלוטין.

אתה לא יכול לקחת את התרופה בפנים אם הפונקציה בלוטת יותרת הכליה (מחלת אדיסון), כמו גם עם רגישות מוגברת למוצרים המיוצרים על ידי דבורים. התייעצות עם רופא עשוי להיות נחוץ עבור מחלות סרטניות, זיהומים חריפים, הריון הנקה.

תופעות הלוואי של  התרופה מוגבלות לתגובות אלרגיות הקשורות למוצרים של דבורים, נדודי שינה (אם הגלולה נלקחת מאוחר בלילה).

חנות טבליות יכול להיות בטמפרטורת האוויר של לא יותר מ 8 מעלות במשך 2 שנים.

טבליות אחרות להזעה בבתי השחי

כדי להסדיר את העבודה של מערכת צמחי, רופאים יכולים לרשום תרופות אחרות שיש להן השפעה מרגיעה. אנחנו לא להתעכב על תמיסות מרגיעה, אבל לשים לב הכדורים המסייעים עם hyperhidrosis על רקע של הפרעות צמח.

בלספון

התרופה מבוססת על ergotamine, phenobarbital ו belladonna לחלץ עם בולט vasoconstrictive, spasmolytic ו הרגעה השפעה. התרופה מיוצרת בצורה של דראגי.

התרופה משמשת בטיפול של נוירוזות, אשר תורמות להגברת ההזעה. פעילות הרגעה של התרופה מסייעת להפחית את הפעילות של בלוטות הזיעה.

בהתאם למצבו של החולה, הרופא רושם את התרופה במינון יומי של 3-6 טבליות. אתה צריך לקחת אותם 1-2 פעמים 3 פעמים ביום. מהלך הטיפול יכול לנוע בין 2 שבועות לחודש.

התוויות נגד: טרשת עורקים של כלי דם מוחיים, חוסר תפקוד של הכליות והכבד, גלאוקומה, אוטם שריר הלב, אנגינה pectoris. אסור  להשתמש  בתרופה  במהלך ההיריון  וההנקה, בילדות ורגישות יתר להרכב התרופה.

נטילת התרופה עשויה להיות מלווה בדיספפסיה, סחרחורת, הופעת תגובות אלרגיות שונות. אסור לשתות אלכוהול במהלך הטיפול בתרופה.

התרופה יכולה להיות מאוחסנת במשך 3 שנים בטמפרטורה של לא יותר מ 25 מעלות.

בלואי

התרופה עם אפקט דומה, הכולל: ergotamine, butobarbital ו- L-hyoscyamine. החל תרופות בצורה של דראג 'עבור הפרעות עצבים אוטונומיים.

המינון של התרופה זהה לזה של הבליספון. מהלך הטיפול הוא 7 ימים, לאחר מכן אתה צריך לקחת הפסקה במשך 3 ימים.

אין לרשום תרופות עבור חוסר סובלנות לרכיבים שלה, היפרטרופיה הערמונית, גלאוקומה. בין  תופעות הלוואי  הן: הפרעת לינה, בחילות והקאות, צואה, ייבוש מתוך הריריות של הפה, טכיקרדיה.

תסמינים אלו עולים עם  מנת יתר של  התרופה. בנוסף, באותו זמן, הייסורים של המעי, הפרת השתן, עוויתות, תרדמת אפשריים. אתה יכול לעזור למטופל על ידי שטיפת הבטן שלו ולתת לו כמה טבליות (1 עבור כל קילוגרם משקל) של פחמן מופעל.

אינטראקציה עם תרופות אחרות. אין להשתמש בתרופה בו זמנית עם תרופות הורמונליות, כולל אמצעי מניעה אוראליים, coumarin ונגזרותיו, אתנול (אלכוהול).

אחסן את dragees במקום חשוך יבש בטמפרטורת החדר לא יותר מ 3 שנים.

אם אדם הוא רגשית יתר על המידה נתון ללחץ, הרופא יכול לנקוט את עזרתו של הרגעה. כספים כאלה הם שנקבעו ובמקרה של הזעה של בתי השחי, אדם מפתחת מצב דיכאון או נוירוזה. חשבו על אחת מהתרופות האלה, שמונו רק כמקור אחרון.

דיאזפאם

התרופה, המשמשת להפרעות חרדה ונדודי שינה.

פרמקודינמיקה. התרופה מפחיתה חרדה (חרדה) ומרגיעה (שרירים מרגיעים). יש השפעה הרגעה, נוגדת פרכוסים ומתונה היפנוטית.

התוויות נגד. התרופה אינה נקבעת עבור רגישות יתר לה, מיאסטניה gravis, אי ספיקת נשימה, hepatic, APnea, מדינות אובססיביות פסיכוזות, התמכרויות שונות. אסור להשתמש בתרופה במהלך ההריון.

בין תופעות הלוואי שכיחות יותר או פחות  ,  כדאי להדגיש עייפות ועייפות חזקים, חולשה בשרירים, בחילה, ראייה מטושטשת, לחץ דם מוגבר.

כאשר מצבי חרדה, אשר מלווה בייצור זיעה מוגברת, התרופה היא prescribed במינון יומי של 5 מ"ג. בהתאם למצב של המטופל, זה יכול להיות מוגברת ל 30 מ"ג במצב של ניהול שברירי. מהלך הטיפול ארוך - עד 3 חודשים.

מנת יתר של התרופה היא סכנת חיים, ולכן, בשום מקרה לא יעלה על המינון שנקבע על ידי הרופא.

אינטראקציה עם תרופות אחרות. אין ליטול אלכוהול במהלך הטיפול בתרופה.

לחזק את הפעולה של "דיאזפאם" היפנוטים, תרופות הרגעה, antihistamines, neuroleptics, כמו גם משככי כאבים נרקוטיים ותרופות נוגדות דיכאון.

התרופה מאוחסנת בתנאים רגילים לא יותר מ 3 שנים. זה הכרחי כדי להגביל את הילדים גישה הרגעה.

אם הפריחה נגרמת על ידי שינויים הורמונליים בגוף המתרחש בגיל התבגרות גיל מעבר, אתה יכול לפנות באמצעות תרופות עם פיטואסטרוגן כי לחסל וזעה, ולגרום לו תנודות בלחץ (גלי חום). לשם כך, הרופאים ממליצים תרופות כגון "Klimadinon", "Feminal", "Estrovel" התרופה gomeopaticheky "Remens" ואח.

שקול את ההשפעה של תרופות כאלה על הדוגמה של התרופה "Feminal".

פרמקודינמיקה.  זוהי תרופה המבוססת על תלתן המכילה ארבעה סוגים של חומרים דמויי אסטרוגן - איזופלאבונים. לאיזופלבונים יש השפעה על קולטני אסטרוגן בהיפותלמוס, ו- eo תורם לירידה בתגובות צמחיות כגון גלי חום והזעה מופרזת.

התוויות נגד. באופן כללי, התרופה, הזמינה בצורה של כמוסות, בטוחה לנשים. אין להסתכן רק כאשר רגישות יתר למרכיבי התרופה, כמו גם להשתמש בסמים עם אסטרוגנים ותחליפים בתקופות עדינות: הריון והנקה. ברור כי בילדות זו התרופה אינה prescribed, ועל הטיפול בגיל ההתבגרות אתה צריך להתייעץ עם רופא.

תופעות לוואי של  התרופה קצת, והם נדירים מאוד. רוב הנשים מתלוננות על מקרים נדירים של בחילות ועל הופעת תגובות אלרגיות למרכיב הצמחים.

אתה יכול לקחת את התרופה על בסיס phytoestrogens במשך זמן רב. כמוסות נצרכות במהלך ארוחה של 1 ליום.

אחסנו את התרופה המומלצת במקום יבש וחשוך בטמפרטורות גבוהות מאוד. חיי המדף של התרופה הוא 2 שנים.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6]

חיטוי נגד הזעה של בתי השחי

הזעה של בתי השחי, להופיע עם עיגולים רטובים מכוערים על בגדים, אשר לא תמיד קל לשטוף, זה רק צד אחד של הבעיה. סימפטום לא נעים פחות הוא ריח הזיעה, אשר יכול להשפיע על ההערכה של אדם מאחרים ואת ההערכה העצמית של אדם.

הזיעה עצמה כמעט חסרת ריח. אם אדם לא חולה ולא לוקח תרופות, הזיעה שלו יש רק ריח פיזיולוגי קל לאדם זה. אנחנו לא להתעכב על העובדה כי ריח הזיעה מושפע המזון שאנו אוכלים, סמים, בריאות, וכו ' בואו נדבר על איך להיפטר ריח לא נעים של זיעה הנגרמת על ידי חיידקים המשתמשים נוזל זה פיזיולוגי כמו מדיום מזין ולהתחיל להכפיל באופן פעיל.

הרופאים אומרים שאם אתה נוקט צעדים כדי למנוע את הכפל של חיידקים מתחת לזרועותיך, אז הזיעה לא להפריש טעם דוחה. במקרה זה, אין צורך לנקוט אנטיביוטיקה, אפילו תרופות חיטוי התקציב מספיקים.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

חומצה בורית

זה חיטוי מדהים, פעיל נגד חיידקים ופטריות, נחשב תרופה חיצונית יעילה הזעה של הרגליים בתי השחי.

סוג של בעיה.  ההכנה מיוצרת בצורות שונות, החל אבקה של חומצה אורתובורית, וכלה עם פתרונות אלכוהול של ריכוזים שונים.

פרמקודינמיקה. ההשפעה של חיטוי זה במידה רבה תלוי בריכוז של הפתרון. הריכוז המקסימלי הוא 5% מהמרכיב הפעיל בהרכב התרופתי. פתרון של ריכוז זה מוביל לכך תאי חיידקים מאבדים את היכולת להאכיל ולמות (אפקט bactricidal). פתרונות עם ריכוז נמוך יותר לעכב את הצמיחה ואת הפיתוח של מיקרואורגניזמים, וכתוצאה מכך הם מפסיקים פעיל הכפלת (פעילות bacteriostatic). בעיקרון, במאבק נגד הזעת יתר וריח זיעה, ההשפעה האחרונה מספיקה.

פרמקוקינטיקה. חומצת בוריק נחשבת חומר רעיל מאוד שיכול לחדור דרך נגעים שונים על העור להשפיע לרעה על העבודה של הכליות. לכן, ניתן להחיל תכשירים חומצת בור רק על עור שלם של שטח קטן.

התוויות נגד. חומצת בוריק אינה משמשת לאי-סובלנות אינדיבידואלית של מרכיבים חיטוייים והפרעות בתפקוד הכליות. לא מומלץ להשתמש בכל סוג של תרופות במהלך ההריון וההנקה. לטיפול בילדים זה התרופה משמש לעתים רחוקות מאוד בגלל רעילות גבוהה.

חומצת בוריק מזיעה ניתן להשתמש בשתי דרכים: בצורה של קרם ואבקה. במקרה הראשון, פתרון של 3 או 4% של חומצת בור הוא מעורבב עם חומץ שולחן (3%) ובשמים (בושם, שמנים אתריים). מומלץ לקחת את אותם פרופורציות של מרכיבים שונים. במקרה של שמנים אתריים, הם נלקחים 2-2 טיפות, בהתאם לנפח של קרם המתקבל. במקום חומץ שולחן, אתה יכול לקחת תפוח טבעי. השתמש קרם לשפשוף בתי השחי מומלץ 2 פעמים ביום.

כדי להכין את האבקה, לקחת את טלק אריזה (50 גרם). מוסיפים חומצת אבקה אבקה (1 כפית) אליו ומערבבים היטב. החל את המוצר על בית השחי יבש נקי בבוקר. אבקה יעזור להפחית ביעילות מזיע, כמו גם להיפטר ריח לא נעים של זיעה.

השימוש בסוכנים נגד הזעה על בסיס חומצת בור במקרים נדירים עלול לגרום לגירוי בעור. הם לא יכולים להיות מיושמים על האזור שבו יש תגובות דלקתיות (למשל, pustules באזור של זקיקי השיער). בעת שימוש underarms, מומלץ להסיר את השיער מתחת לידיים שלך ולהמתין עד גירוי בעור לאחר הגילוח נעלם.

חנות חומצה בורית בכל צורה של שחרור יכול להיות זמן בלתי מוגבל. טמפרטורת האחסון לא תעלה על 15 מעלות.

trusted-source[11], [12]

מי חמצן

אה, עבור מה מטרות רק זה יעיל במקרים רבים חיטוי לא משמש. ככל הנראה, אין כזה ערכת עזרה ראשונה, שם התרופה לא יהיה נוכח כפתרון בקבוקון או טבליות (hydropirite).

פרמקודינמיקה. אנטיספטי זה שייך לקטגוריה של נוגדי חמצון. הפעולה שלה מבוססת על שחרור של חמצן כאשר מדובר במגע עם הגוף. יחד עם חמצן על פני העור, חומרים אורגניים שונים (exudate, חלקיקי חיידקים, וכו ') מוסרים.

התוויות נגד. אין להשתמש בחומר אנטיספטי לאי-סובלנות אישית של התרופה. יש להיזהר בפתולוגיות של הכבד, הכליות, בלוטת התריס, dermatitis herpetiform.

תופעות הלוואי של  התרופה מתבטאות בדרך כלל קלות ואינן דורשות אמצעים רפואיים רציניים. זה יכול להיות תחושת צריבה קלה במקום היישום (בדרך כלל מתרחשת במהלך הטיפול בפצעים) ותגובות אלרגיות קשות.

שיטת הניהול ומנה של  חיטוי נגד הזעה של בתי השחי. חיטוי משמש בצורה של פתרון 3% רק חיצונית. עם hyperhidrosis, יש לו ייבוש קלה השפעה deodorizing, וגם מסייע להרוס חיידקים, נותן ריח לא נעים הזיעה.

מאז מי חמצן אינו משמש למטרות רפואיות, הוא משמש לא במים טהורים, אבל בשילוב עם מים. לקבלת כוס מים (250 מ"ל), לקחת 2 כפיות של תמיסת חמצן 3%. ההרכב משמש לשטיפת בתי השחי בבוקר.

לאחר ההליך, העור ימחה עם מפית ומפזרים אבקת טלק (אבקת התינוק), אשר לסתום נקבוביות לצמצם עוד הזעה, ואת מי חמצן לא תאפשר ריח הגורם נעים.

הליך זה להתמודדות עם הזעה מוגברת יכול לחול על מתבגרים ונשים בהריון, כי מי חמצן אין השפעה רעילה על הגוף.

אינטראקציה עם תרופות אחרות. מי חמצן הוא חומר לא יציב, ולכן האפקטיביות שלו עשויה להפחית בנוכחות אלקליות, תרכובות המכילות מלחי מתכת, נוגדי חמצון אחרים.

חוסר היציבות של התרופה קובע גם את  התנאים   לאחסון שלה . חיטוי שומרת על המאפיינים שלה במהלך  חיי המדף  (2 שנים), אם מאוחסנים במקום חשוך בטמפרטורה לא יעלה על 20 מעלות.

פורצילין

אחד מתושבי קבע של ערכות הרפואה בבית שלנו הם טבליות "Furatsilin". הצורה בצורה של אלכוהול פתרון מוחל פחות, אבל במאבק עם הזעה זה לא צריך אותנו.

פרמקודינמיקה. "Furatsilinom" - תרופה עם כמה אנטיספטית אנטיבקטריאלי עקב הפסקת תא הנשימה של מיקרואורגניזמים כגון תושבי הקבע של סטרפטוקוקוס העור staphylococci, מיקרואורגניזמים פתוגניים: חיידק דיזנטריה, coli eshiheniya (בטן תושב), סלמונלה, נמק, וכו 'פתוגנים

זה חיטוי החזק ביותר יש  התוויות נגד שימוש. כרגיל, זה רגישות יתר לרכיבים של התרופה, כמו גם אלרגי דרמטוזיס.

חקירת ההשפעה של furacilin על ילדים ונשים הרות לא בוצע, אבל היישום המקומי של התרופה לא סביר לפגוע באופן משמעותי אלה קבוצות של חולים. עם זאת, ללא התייעצות עם רופא, השימוש בסמים אלה, ואפילו פחות למטרות רפואיות, הוא בלתי מתקבל על הדעת.

מאז, למרות הצורה של שחרור, התרופה משמשת רק חיצונית,  השימוש בו אינו גורם תופעות לוואי מערכתיות  . תסמינים לא נעימים מתרחשים לעתים רחוקות מאוד בצורה של דרמטיטיס. במקרים נדירים, יכולות להיות תגובות אלרגיות שונות: לעתים קרובות גירוד, אדמומיות העור והופעת פריחה, במקרים בודדים עם אי-סובלנות אישית, הבצקת הגרון עלולה להתפתח.

על פי ביקורות, "Furacilin" כמו חיטוי לחלוטין מסיר את ריח הזיעה, אם המראה שלה אינו קשור לבעיות בריאותיות. במקרה זה, הלוחות מראים אפקט ייבוש.

שיטת מינון ומנה. עם hyperhidrosis להחיל פתרון מימית של "Furacilin". ראשית, תוך 2-3 ימים, אתה יכול לעשות פתרון חזק של חיטוי, המסת 2 טבליות לכל כוס מים. יתר על כן, הריכוז של הפתרון מופחת במידה ניכרת, כלומר. לקחת 1 טבליה לכל 1 ליטר מים. הרכב כזה יכול לשמש עבור בית השחי במשך 2 שבועות.

הכן תמיסה מימית של "Furacilin" על בסיס של מים חמים, כי בתוך נוזל קר, טבליות חיטוי הם מסיסים מאוד. במקום מים, אתה יכול להשתמש מרתח של צמחי מרפא, כגון קמומיל או מחרוזת.

בהרכב סיים, להרטיב את גזה ולשים אותו על אזור השחי במשך 10 דקות. לאחר מכן, העור צריך להיות רטוב אבק עם אבקה.

אין להגביר את הריכוז של הפתרון כדי למנוע התפתחות של דרמטיטיס, אשר אופייני  מנת יתר  סמים.

"Furacilin" היא תרופה עם חיי מדף ארוכים  , כך עם שימוש קבוע ניתן להצטייד עם כמה חבילות של תרופות. התרופה מאוחסנת בטמפרטורת החדר.

חומצה סליצילית

אנחנו לא להתעכב על סוכן זה מחטא במשך זמן רב, שהוא פתרון אלכוהולי של חומצה סליצילית, שכן מנקודת המבט של שליטה hyperhidrosis יותר מעניין הם עדיין צורות אחרות של ההכנה בצורה של משחות. עם זאת, יש מתכון מעניין עם השימוש בחומצה סליצילית, שבה ניתן להסיר את ריח לא נעים של זיעה מעט להפחית את הפעילות של בלוטות זיעה.

להכנת דאודורנט נוזלי בבקבוק עם תמיסת חומצה סליצילית 1% להוסיף 3-4 טיפות שמן אתרי של עץ התה. הרכב זה צריך להיות מחה מתחת לבית השחי 1 פעם 2-3 ימים. זה כמה אפקט החיטוי של הפתרון מחזיק.

טיפול כזה של הזעת יתר לא מתאים לנשים בהריון ואמהות מניקות, שימוש בחומצה סליצילית נחשבת רצוי, כמו גם אנשים שיש להם תרופה פעילה או שמנים אתריים לגרום לתגובות אלרגיות ברמות חומרה שונות.

שימוש תכוף של סוכן זיעה נגד בתי השחי על בסיס חומצה סליצילית יכול להוביל להתפתחות של דרמטיטיס או את המראה של תגובות אלרגיות. בנוסף, השימוש ברמדי זה יכול להיות מלווה בתחושות לא נעימות כגון יובש וקילוף העור במקום היישום.

עם שימוש ארוך טווח של חומצה סליצילית, הוא חודר לתוך הדם וגורם תופעות לוואי כגון טינטון, סחרחורת, כאבי בטן ובחילה (למרות השימוש המקומי של התרופה), הפרה של קצב הנשימה.

תמיסת חומצה סליצילית לא מומלץ להשתמש בו זמנית עם תרופות המכילות חומצה סליצילית, חמצן בנזואיל או ויטמין A, כמו גם עם NSAIDs.

כדי לשמור על פתרון של חומצה סליצילית אתה צריך מקום מגניב (8-15 מעלות), הרחק מאור השמש במשך 3 שנים.

סטרפטוקיד

זה חיטוי בטוח יחסית משמש לעתים נדירות כדי להילחם הזעה של בתי השחי. אמנם יש דעה כי השימוש טבליות אבקה על עור יבש, נקי בבית השחי כמו אבקת מיקרוביאלית יעזור להפחית את כמות הזיעה מופרשים ולהפוך את הריח שלה בלתי נראה.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "תרופות פירושו להזיע בבתי השחי" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.