Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נתרן thiosulfate לטהר את הגוף: איך לקחת?

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

מחלות בגוף האדם מתרחשות מסיבות שונות, ואחד הגורמים הללו נחשב הצטברות מופרזת של חומרים רעילים שונים בו. לכן, לא כל כך מזמן, מומחים החלו באופן פעיל ליישם את השיטה של "טיהור" אנטי טוקסיות של הגוף, הסרת ממנו תרכובות מזיקות, radionuclides, מוצרים פירוק אחרים "מזיקות". נתרן thiosulfate הפך פופולרי במיוחד בקרב חולים: טיהור הגוף מתבצע בעדינות ובמהירות, ואת מערכת הדם ואת מערכת העיכול להיפטר חומרים מיותרים.

מה זה טיהור? למי זה מתאים, ולמי - לא? האם thiosulfate לא תהיה מזיקה לבריאות?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

סיווג ATC

V03AB06 Натрия тиосульфат

רכיבים פעילים

Натрия тиосульфат

אינדיקציות נתרן thiosulfate

Thiosulfate נתרן הוא סוכן תרופות משולב השייכת לקבוצה של תרופות נוגדנים (תרופות נוגדות ספציפיות, תרופות אנטי רעילות). Thiosulfate מסייע להיפטר הגוף של תרכובות מזיקות ורעילות.

בעת סקירת ההוראות, אתה יכול ללמוד על התכונות הטיפוליות של thiosulfate נתרן:

 • מפסיק את התהליך הדלקתי;
 • מונע התפתחות אלרגיות;
 • מעכב את התפתחות הטפילים;
 • מנטרלת ומסירה חומרים רעילים;
 • מנקה רקמות.

Thiosulfate נתרן משמש בעיקר להתאוששות מהירה של חולים עם שיכרון (כולל אלכוהול), כמו גם מחלות עור, מחלות של המפרקים, בעיות גניקולוגיות, שחפת.

לעתים קרובות, thiosulfate נתרן הוא prescribed עבור פסוריאזיס, כלומר, להחמרת המחלה. התרופה יש דטוקסיפיקציה רב השפעה אנטי דלקתית, מסייע להפחית את מספר נגעים מאיצה את תחילת ההפוגה.

Thiosulfate משמש באופן אקטיבי לבעיות גינקולוגיות: עבור תצורות ציסטיות, פוריות ממוצא לא ידוע, אנדומטריוזיס. ההשפעה של הטיפול בדרך כלל לא לוקח הרבה זמן לחכות - כמובן, בתנאי שהוא משמש כראוי תחת פיקוחו של רופא.

עם טיפול thiosulfate נתרן, ישנם שיפורים כלליים בתחום הרווחה. אדם נעשה עליז יותר, אנרגטי יותר; משפר את מצב העור והשיער, הציפורניים.

ניקוי הגוף עם thiosulfate נתרן לאחר כימותרפיה, לאחר ממושך וחזק השפעות רעילות על הגוף - זהו אחד השימושים העיקריים של התרופה. לאחר קורס מלא של טיפול, פונקציה של איברים רבים השתפר, העיכול הוא השתפר, צמיחת השיער הוא מגורה, חולשה, אפתיה נעלמת, ואת מצבם הנפשי של המטופלים הוא מותאם. רבים מציינים את התחזקות הזיכרון ואת הפעלת יכולת העבודה.

אינדיקציות אחרות לטיפול thiosulfate נתרן:

 • נפיחות;
 • כאב שיטתי בראש, מיגרנה;
 • הפרעות בכבד, הפרעות האנדוקריניות;
 • פתולוגיות משותפות;
 • תהליכים אלרגיים, אסתמה הסימפונות;
 • מצבי דיכאון תכופים, הפרעות נפשיות מתונות.

Thiosulfate נתרן מקלה על תסמונת הנגאובר, משחרר תשוקה לאלכוהול, מקטין את התלות.

 • אלרגיה נתרן thiosulfate הוא ציין עבור תהליך אקוטי. התרופה מבטל את תופעות אלרגיות לא נעימות, מנקה את העור, מקל על הנשימה, משפר את העבודה של מערכת העיכול. עם זאת, למטרות מניעתיות - למשל, כדי למנוע את התרחשות של תגובה אלרגית, אין טעם לקחת thiosulfate.
 • Thiosulfate נתרן לירידה במשקל משמש לעתים קרובות: כלי זה זמין ויעיל, כפי שהוא מקדם את הסרת הנוזל עודף מהגוף, מקל על מהלך של תהליכים מטבוליים, משפר את תפקוד הכבד. התיאבון חוזר למצב נורמלי, המצב הכללי משתפר. לקבלת השפעה מרבית, חשוב לשלב את הקורס של לקיחת thiosulfate עם שינויים בתזונה: אתה צריך להגדיל את אחוז מזונות צמחיים בתזונה, לחסל שומן, מלוחים, מזונות מטוגנים. בנוסף, אתה צריך לשתות מים: לפחות שני ליטר ליום.
 • Thiosulfate נתרן ב גינקולוגיה משמש בגלל אלה תכונות מועילות של התרופה: זה מפסיק את הפיתוח של תהליכים דלקתיים, משפר את חילוף החומרים, מסיר חומרים "נטל" ו toxins מהגוף, מייצב הורמונים. התרופה משמשת לעתים קרובות בטיפול מורכב של אנדומטריוד ו dermoid תצורות ציסטיות, פוריות של ג 'נסיס ברור, fibromyomas, וכו'
 • Thiosulfate נתרן מפני אקנה ובעיות עור אחרות הוא אולי אחד השימושים הנפוצים ביותר של התרופה. חולים אומרים כי במהלך 3-4 ימים הראשונים הבעיה של התפרצויות יכול להחמיר, אשר מזוהה עם הסרה מוגברת של חומרים רעילים מן הרקמות. עם זאת, מאוחר יותר המצב מתחיל להשתפר במהירות: אקנה נעלם, תהליך דלקתיות שוכך, אלרגיה נעלמת, רקע הורמונלי מייצב, חסינות מקומית מתחזקת.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

טופס שחרור

Thiosulfate נתרן ניתן לרכוש בבתי מרקחת כמו אבקה, או כפתרון של 30% (5, 10, או 50 מ"ל אמפולות).

המרכיב הפעיל הוא thiosulfate נתרן ישירות, ובין החומרים העזריים מסומנים: סודיום ביקרבונט, דיטודיום דיסקודיום, מים להזרקת.

הפתרון הוא חסר צבע (או מעט צבעוני), שקוף.

התרופה שייכת לקטגוריה של תרופות נוגדות דלקת.

כותרות

שמות אפשריים אחרים עבור thiosulfate נתרן:

 • סודיום hyposulfite;
 • גופרית נתרן;
 • סודיום hyposulfate;
 • מלח נתרן של חומצה thiosulfuric;
 • thiol נתרן;
 • סודיום היפוספולאט.

Thiosulfate נתרן הוא שם התרופה הנפוצה ביותר, כך בתי מרקחת צריך לשאול את האפשרות הזו.

trusted-source[11], [12], [13]

פרמקודינמיקה

Thiosulfate נתרן יש בו זמנית כמה תכונות ריפוי:

 • נוגד, מסיר ומנטרל רעלים;
 • מפסיק את התפתחותם של תהליכים דלקתיים;
 • מונע ומקטין תופעות אלרגיות, מוריד את מצב הרוח האלרגי של הגוף.

Na thiosulfate משמשת כספקית של יונים גופרית.זה יכול לשמש מצע בסיסי על ידי מערכת של מתחמי rhodanide בגוף לייצור של תרכובות thio רעילים.

Thiosulfate נתרן יש יכולות antidote וניתן להשתמש בו כדי שיכרון עם חומצה הידרוציאנית או ציאניד, ארסן, כספית, עופרת, יודיד ותרכובות ברומיד. על רקע שיכרון, ארסן, כספית ועופרת טופס סדרה של sulfites שאינם רעילים. על רקע חשיפת ציאניד, זה יוצר תרכובות rhodanide רעילים.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

פרמקוקינטיקה

התרופה יכולה להיות בשימוש בעל פה, חיצונית בצורה של נוזלים תוך ורידי. שימוש אוראלי של thiosulfate כרגע לא הבינו היטב.

עם עירוי תוך ורידי, החומר הפעיל בזמן קצר חודר לתוך הנוזל בין תאיים, מופרש בצורה ללא שינוי עם נוזל השתן.

מחצית החיים היא 0.65 שעות.

ההשפעות הפארמקוקינטיות של התרופה כאשר הן מיושמות חיצונית הן גם מובנות.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]

מינון וניהול

ניקוי הגוף עם thiosulfate נתרן ניתן לעשות זאת במספר דרכים. שקול את אלה הנפוצים ביותר.

 • טיהור על ידי צריכת הפתרון הפנימי הוא אולי השימוש הנפוץ ביותר של תרופה זו. איך לשתות פתרון thiosulfate? יש צורך לערבב אמפולה אחת של 10 מ"ל של התרופה עם 200 מ"ל של מים (אם משקל הגוף של המטופל הוא יותר מ 70 ק"ג, אז המינון גדל - למשל, פעמיים, אבל לא יותר מ 30 מ"ל / יום). הפתרון שנוצר הוא שיכור פעמיים: חצי צריך להיות שיכור בבוקר 1 שעה לפני ארוחת הבוקר, ואת המחצית השנייה - בערב, לפני השינה, 2-3 שעות לאחר הארוחות. משך הקורס על ניקוי הגוף - מעשרה ימים עד שבוע.
 • ניקוי הגוף עם נתרן thiosulfate Kondakova ביצע במשך עשרה ימים. בערב, לערבב 10 מ"ל של התרופה עם 200 מ"ל של תמיסת מים או תמיסת מלח, לשתות על בטן ריקה מיד לפני השינה (לאחר הארוחה צריכה להיות 1-2 שעות).
 • כיצד להזריק thiosulfate נתרן תוך ורידי? טיפול תוך ורידי מתבצע רק על ידי מומחה רפואי בתנאים מרפא. תקן הניהול הוא 1000 מ"ג / מ"ר ליום, בשיטת טפטוף, עם 250-500 מ"ל של תמיסת מלח (5% גלוקוז פתרון יכול לשמש גם). מנה אחת של תרופה תוך ורידי לא יעלה על 2 גרם (שווה ערך ל 20 מ"ל של 10% thiosulfate). הסכום היומי המרבי של התרופה - 4 גרם (או 40 מ"ל של 10% thiosulfate). משך הטיפול הוא עד 4 ימים, ולאחר מכן הפסקה של 3-4 ימים צריך לקחת. משך הטיפול הכולל הוא עד 4 שבועות.

ניקוי הגוף לא יהיה שלם אם צריכת thiosulfate אינו משולב עם שינויים מסוימים בתזונה. לכן, כל החולים שעברו טיפול דומה צריכים לזכור את הכללים הבאים:

 • במהלך הטיפול לא יכול לאכול, לקחת אלכוהול;
 • קפה, מוצרים מעושנים, תבלינים וסודה, חלב טרי, חמאה, שמנת, שמנת חמוצה, מאפינס וממתקים, מיונז, מזונות שומניים יש להוציא מן הדיאטה;
 • אתה יכול לאכול מוצרי ירקות, קפיר, דגנים, מנות דגים, מותק;
 • הקפידו לשתות לפחות 2 ליטר של מים טריים טהור ליום.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46], [47]

בקשה לילדים

על פי ההנחיות, נתרן thiosulfate אינו מרשם לחולים ילדים, בשל היעדר נתונים קליניים על ההשפעה של התרופה על הגוף של הילדים. עם זאת, בפועל, תרופה זו עדיין בשימוש: למשל, לטיפול באטופיק דרמטיטיס, פסוריאזיס, תגובות רגישות יתר בגוף.

עבור הטיפול בילדים באמצעות מתן בעל פה של פתרון 3%, המינון מחושב בנפרד בהתאם לגיל הילד. מינוי כזה יכול להיעשות רק על ידי רופא מוסמך, והטיפול המיידי מתבצע אך ורק בשליטתו הקפדנית.

ללא אינדיקציות כבדות משקל, לכאורה כדי לנקות את הגוף של הילד, התרופה אינה prescribed.

trusted-source[48], [49], [50], [51], [52], [53], [54]

השתמש נתרן thiosulfate במהלך ההריון

נשים בהריון, כמו גם lactating, thiosulfate משמש רק במקרה של הרעלה חמורה עם כספית, עופרת או תרכובות ארסן, חומצה hydrocyanic, יוד מתיל ברומיד, אם יש איום על החיים של המטופל. כדי לנקות את הגוף במהלך ההריון, thiosulfate אינו משמש.

ניקוי כללי מומלץ בדרכים אחרות, עדינות יותר. לדוגמה, מומלץ לבצע שינויים בתזונה של אישה, כדי לשפר את העבודה של מערכת העיכול. יש צורך לשתות כמויות מספיקות של נוזלים, ללכת לעתים קרובות יותר באוויר הפתוח, להירגע לחלוטין ולקבל מספיק לישון. שיטות פשוטות אלה גם תורמות לניקוי פעיל של הגוף ולתרום להתפתחות הנורמלית של הילד שטרם נולד.

התוויות נגד

שלא כמו רוב התרופות ו antidotes, thiosulfate יש רשימה קטנה של contraindications. לדוגמה, לא ניתן להשתמש בו לניקוי הגוף במקרים הבאים:

 • עם רגישות מוגברת של הגוף על החומרים של התרופה;
 • במהלך ההריון ואת תקופת ההנקה;
 • בגיל הנעורים (ללא סימנים מיוחדים).

טיפול thiosulphate עצמי הוא discouraged לחלוטין, גם אם הוא מבוצע על מנת לטהר את הגוף. כל שימוש בכלי זה יש לדון עם הרופא שלך.

סודיום Thiosulfate נזק

Thiosulfate לא רק יכול לעזור אלא גם להזיק אם החולה סובל ממחלות כאלה:

 • מחלת כליות חמור מפוצלת;
 • פתולוגיות חמורות של מערכת הלב וכלי הדם;
 • תנאי אנמיה קשים.

אם לאדם יש אבנים במערכת המרה, אז הוא צריך גם להפסיק להשתמש thiosulfate נתרן, כמו נטילת התרופה עלולה לגרום להתקפה של כאבי המרה - החמרה של cholecystitis חצוב.

יש להקפיד לטפל בחולים עם סוכרת, כיב קיבה וכיב תריסריון, תסמונת החיסונים.

ובשום מקרה לא צריך אדם לתרגל עצמית תרופות: thiosulfate נתרן הוא מזיק, במבט ראשון, אבל חזק מאוד את השפעתה. בהעדר מיומנות וניסיון, הטיפול עלול לגרום נזק בלתי הפיך לגוף.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35]

תופעות לוואי נתרן thiosulfate

Thiosulfate יכול לגרום כמה תופעות לוואי שכולם צריכים להיות מודעים מי רוצה להשתמש בתרופה כדי לטהר את הגוף:

 • קשיי נשימה, קוצר נשימה;
 • בחילה, "גופרית מימן" לא נעימה, גיהות, צואה רופפת תכופה, נפיחות וגדילה גוברת;
 • כאבי ראש, סחרחורת, רעש או טינטון, אובדן ראייה חולף;
 • לחץ דם (במקרים חמורים - עד קריסת יתר), דופק מוגבר, כאב לאורך הוורידים;
 • אלרגיה, חום, כאבים במפרקים;
 • אדמומיות העור, גלי חום, חום;
 • השתנה תכופה, חולשה;
 • תגובות מקומיות (כאב, אדמומיות באתר thiosulfate תוך ורידי).

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40]

מנת יתר

חישוב מינון שגוי, הכנסת כמות עודפת של thiosulfate נתרן לניקוי הגוף יכול לגרום לחולה להתדרדר. לרוב, מנת יתר מתגלה כאשר הופעתם של תסמינים כואבים כגון:

 • כאבים במפרקים;
 • רפלקסים מוגברים;
 • עוויתות;
 • הפרעות פסיכוטיות (הזיות, הזיות);
 • הפרעות עיכול, שלשולים, הקאות;
 • תופעות לוואי מוגברות.

במקרה של סימנים כאלה, התערבות של רופא מומחה הוא הכרחי. שימוש בהמודיאליזה, מינוי תרופות תומכות ותסמינים.

trusted-source[55], [56], [57], [58], [59], [60], [61], [62]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

טיהור צריך להתבצע בעדינות, לא תוקפני, כדי לא ליצור לחץ נוסף על הגוף. כדי לעשות זאת, יש צורך לבטל את האפשרות של אינטראקציות שליליות של thiosulfate עם חומרים אחרים ותרופות. אינטראקציות אלה צריך להיות ידוע לפני שתמשיך בטיפול.

 • השילוב של thiosulfate עם תרופות, שבו תהליכים מטבוליים כוללים את שלב rodanating, יכול למזער את האפקט הטיפולי.
 • Thiosulfate יכול לנטרל את הפעולה של תרופות, הכוללות יוד ותרכובות ברום.
 • Thiosulfate טיהור בליעה אלכוהול הם לא מדידים (התגובה של הגוף עשוי להיות בלתי צפוי).

בנוסף, מומחים לא ממליצים על צריכת אוראלי סימולטני של thiosulfate נתרן ותכשירים סורבנט.

Thiosulfate, אשר מנוהל תוך ורידי, אינו תואם עם כל תרופה אחרת באותו מזרק.

trusted-source[63], [64], [65], [66], [67]

תנאי אחסון

Ampoules עם תמיסת thiosulfate נתרן נשמרים בתנאי חדר רגיל, הרחק אור שמש ישיר מכשירי חימום ביתיים. אחסון של אמפולות במקרר אינו מעשי, ובמקפיא אסור.

אם הפתרון של אמפולה הוא מעונן או משקע נוצר בו, אז הכנה כזו נחשבת לא מתאים לשימוש טיפולי.

הפתרון, מדולל לניהול אוראלי, חייב להיות נצרך במהלך היום.

trusted-source[68], [69], [70], [71], [72]

חיי מדף

הפתרון, ארוז ואטום אמפולות, מאוחסנים בתנאים נאותים במשך שלוש שנים, נספר ממועד שחרורו של התרופה. הפתרון המוכן בדילול מאוחסן לא יותר מיום.

trusted-source[73], [74], [75], [76]

אנלוגים

על פי המרכיב הפעיל יש אנלוגים כאלה של תיאוספלט:

 • נתרן Tiosulfate Darnitsa;
 • סודיום Tiosulfate Biolek.

תרופות נוגדות אחרות עם מנגנון פעולה דומה, אך עם מרכיב פעיל נוסף בהרכב, הן:

 • Atsizol (פתרון, התרופה encapsulated);
 • ברידן (פתרון הזרקה);
 • Hepaval (גלוטתיון, אבקה להכנת פתרון הזרקת);
 • Zorex (הכנה קפסולרית המבוססת על unitiol ו pantothenate סידן);
 • מתיונין (הכנת טבליות);
 • Naloxone (הזרקת פתרון);
 • פרוטאמין (פתרון הזרקה);
 • סידן סידן (נתרן סידן edetate injectable פתרון).

השימוש באנלוגים מוסכם בהכרח עם הרופא המטפל: החלפה עצמית של תרופות אינה מקובלת.

trusted-source[77], [78], [79], [80], [81]

הרופאים ביקורות

כשלעצמו, טיהור הגוף - רעיון טוב, כי עם הגיל, הרקמות ואת מערכת הדם להיות סתומים, הכבד מאבד את הביצועים הקודמים שלו, המשאבים מתרוקנים. הטבעה שלילית מיוחדת מטילה על בריאותנו החיים באזורים מטרופוליניים גדולים, באזורי תעשייה, ליד כבישים מהירים. לדברי הרופאים, thiosulfate נתרן במצב זה הוא בכושר הטוב ביותר - תרופה זו היא יעילה, זול ובטוח יחסית.

עבור חולים הסובלים מפסוריאזיס ו אטופיק דרמטיטיס, הרופאים ממליצים לנקות כל שנה: רקמות מחודשות של הגוף להתאושש מהר יותר לאחר פציעות, להיות בריא וחזק יותר, ולבצע את הפונקציות שלהם טוב יותר.

עבור מחלות של הכבד, הלבלב או קרבים, רצוי לחזור על ניקוי 1-2 פעמים בשנה: זה איך גסטרואנטרולוגים מייעץ. זה יעזור להפחית את הסיכון של הישנות של מחלות הנוכחי בגוף בצורה כרונית.

ניקוי עם thiosulfate מחזקת את המערכת החיסונית. זה חשוב עבור אנשים הסובלים לעתים קרובות הצטננות ומחלות דלקתיות, כמו גם עבור אלה הסובלים אוסטאוכונדרוזיס, יש בעיות עם תהליכים מטבוליים.

ב אנדוקרינולוגיה וגינקולוגיה, thiosulfate משמש באופן פעיל על ידי רופאים למחלות כגון mastopathy, פיברומיומה, אנדומטריוזיס, ועקרות. "טיהור" תקופתי מומלץ במיוחד לחולים החיים באזורים שליליים מבחינה אקולוגית או באזורים של רדיואקטיביות גבוהה.

trusted-source[82], [83]

ביקורות החולה

באינטרנט אתה יכול למצוא הרבה ביקורות על השימוש thiosulfate נתרן. כמובן, יש ביניהם דעות שונות - מ נלהב עד מאוד שלילי. חולים רבים שעברו קורס טיהור, שים לב שיפורים כאלה במצבם:

 • את המראה של קלילות, מרץ, ניידות;
 • הגאולה מנומנמות, אדישות, דיכאון;
 • לשפר את העיכול;
 • הקלה על כאבים כרוניים במפרקים, גב;
 • שיפור של העור והשיער, הציפורניים;
 • חיטוי של בעיות עור (פריחות אלרגיות, פצעונים, פגמים, plorques psoriatic, papillomas).

החסינות משוחזרת, בעיות הקשורות לתנאים סביבתיים ירודים, השימוש במוצרים באיכות ירודה ודרך חיים שגויה נעלמים.

הרופאים רושמים את התרופה, הן תוך ורידי והן לשימוש פנימי. עם זאת, אחד ושיטה אחרת יש משלה "minuses". לפיכך, על פי משתמשים, הזרקת מלווה לעתים בכאב בוורידים, "נפילה" של כלי הדם הוורידים, ותחושות משיכה לא נעימות בגוף. הקבלה הפנימית של הפתרון עשויה להיות מלווה בעיכול זמני, שרפרפים רופפים של צואה, גיהוקים לא נעימים והגברת תצרוכת הגז. כמובן, תסמינים כאלה אינם נוכחים בכל. וכדי להימנע מהם, הטיפול צריך להתבצע על רקע השינויים בתזונה ובאורח חיים, ובפיקוח רופא.

באופן כללי, את המסקנות הבאות ניתן לעשות: Thiosulfate מנקה את הגוף איכותי. אבל הטיפול צריך להיות prescribed ומנוטר על ידי רופא, על מנת למנוע סיבוכים ותסמינים נוספים לא נעימים.

קבוצה פרמקולוגית

Детоксицирующие средства, включая антидоты

השפעה פרמקולוגית

Дезинтоксикационные препараты
Противовоспалительные препараты

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "נתרן thiosulfate לטהר את הגוף: איך לקחת?" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.