Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תרופות לטיפול בילדים: טיפות, אנטיביוטיקה

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, otorhinolaryngologist
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

כיום, הטיפול של adenoids בילדים הוא כמעט הבעיה החשובה ביותר של הרפואה. אדנואידים הם הרקמה המגודלת של השקדים הלועיים, אשר נועדו בדרך כלל להגן על הגוף מפני חומרים זיהומיים. זהו חלק חשוב של מערכת החיסון האנושית. אבל במקרים מסוימים זה יכול תקלה, וכתוצאה מכך adenoids להתרבות ולהיות חממה של זיהום. בדרך כלל, לאחר המחלה, לאחר מילוי תפקידו, לחזור על הגודל לגודל נורמלי. אבל אם ילד חולה לעתים קרובות מאוד, הם פשוט אין להם הזדמנות להתאושש.

שכיחות שיא נופל על גיל 3-7 שנים. Adenoids מביאים הרבה אי נוחות לילדים והוריהם. לעתים קרובות, בזמן הרוב, הם עוברים באופן עצמאי לחלוטין. לכן, ישנם דיונים רבים על היתכנות של ניתוח להסרת adenoids. רבים נוטים להאמין כי יש לטפל בבעלי חיים, שכן הסרה הופכת את הילד ללא מגן לחלוטין לפני כל זיהום. כיום, ישנם טיפולים שונים רבים עבור adenoids.

Vasodilating טיפות של adenoids בילדים

להקצות בעיקר לאחר ניתוח כדי לשחזר את רירית הממברנות. השימוש בהם יכול לקצר משמעותית את תקופת ההחלמה ולהאיץ את התחדשות הרקמות, כלי הדם. טוב הוכח טיפות כגון nazivin, naphthysine, sanorin, nazole, tizin, galazoline, ximelan. הם משמשים 5 ימים. כמו כן, פתרונות הם prescribed המכילים יונים כסף בהרכב שלהם, למשל: collargol, protargol, viargol. הם גם לצמצם את כלי, יש השפעה חדה. הם משמשים במשך 10 ימים.

טיפול של אדנואידים בילדים עם תרופות הורמונליות

כל אמצעי הורמונלי נחשב מסוכן, במיוחד עבור הגוף של הילד. לכן, לנקוט את השימוש בהם כמוצא אחרון. יש תופעות לוואי רבות. רופאים רבים פתרו את הבעיה בצורה מוזרה: הם משתמשים רק בהכנות אקטואליות. יש להם השפעה ישירה על האזורים מודלק, באופן מקומי. יחד עם זאת, הם אינם מפעילים פעולה מערכתית, הם אינם חודרים אל תוך הדם. לפיכך, ההשפעה יכולה להיות מושגת במהירות. הסיכון ממוזער. של ההורמונים המקומיים השתמשו nazoneks, avamis, fliksonaze ותרופות אחרות.

טיפות הורמונליות במפרקים אצל ילדים

אפשרות רציונלית היא השימוש בטיפות הורמונליות לאף. הם פחות יעיל מאשר תרסיס או נבולייזר, אבל במצבים מסוימים יכול להיות מאוד שימושי. יש להם השפעה מקומית, בדומה תרסיסים. פעולה מערכתית אינה ניתנת, הם לא חודרים לתוך הדם, ולכן, אפילו ילדים 5-6 חודשים ניתן להשתמש. הם תורמים להפחתת נפיחות, חיסול התהליך הדלקתי, ו hyperemia. כתוצאה מכך, הצמיחה של רקמות הלימפה הוא מדוכא.

טיפות הורמונליות יש מספר התוויות נגד. הם לא יכולים לשמש עם רגישות מוגברת של העור ואת רירית הקרומים, כמו גם עם חוסר סובלנות בודדים של רכיבים המרכיבים את הרכב. יש לעצור מיד אם הנפיחות גרועה יותר, יש פריחה וגירוד. אין להשתמש אם יש מוקדים של דלקת כרונית בגוף, לאחר שביצע לאחרונה פעולות של לוקליזציה כלשהי. קונקרה-מניעה קפדנית היא ניתוח על מערכת הנשימה. אין להשתמש אם יש נגעים, פציעות על הריריות של האף.

התווית נגד מלאה היא שחפת או חשד זיהום שחפת. זה לא מומלץ זיהומים אחרים: פטרייתי, ויראלי, חיידקי. זה לא משולב עם סוכנים הורמונליים אחרים. ניתן להשתמש רק על ביצוע של 2 שנים.

תופעות לוואי יכולות להיות יובש, התעטשות. במקרים חמורים, קוצר נשימה מתפתח, ברונכוספזם, הטעם והריח משבשים, הלם אנפילקטי, אנגיואדמה מתפתחת.

Nazonex בטיפול של adenoids בילדים

Nasonex היא תרופה המשמשת לשחזר את דרכי הנשימה העליונות. מסיר אלרגיה ומסיר את התהליך הדלקתי. החומר הפעיל הוא furoate mometasone, אשר על פי טבעו הוא הורמון סינתטי חזק. בגוף האדם, הוא מיוצר גם על ידי קליפת האדרנל. בדם אינו נספג, מוגבל רק על ידי פעולה מקומית.

זה שונה מסמים אחרים בכך שהוא עוזר להאט את שחרור הדם לדם הממריץ את התפתחות דלקת (היסטמין, סרוטונין). זה מונע את התפתחות נוספת של דלקת. בנוסף, הוא מגרה את הסינתזה של ליפומודולינים - חלבונים ספציפיים המעכבים תגובות ביוכימיות התומכות בשגשוג של רקמות לימפואדיות. כמו כן מונע הצטברות של נויטרופילים, אשר מפחית באופן משמעותי את הייצור של נוזל התומך בתהליך דלקתי, מעכב את הפיתוח של תגובה אלרגית.

התרופה נקבעת לטיפול במחלות בדרכי הנשימה, במיוחד אלה הנמשכות זמן רב, עם הישנות תכופה. זה יכול להיות אמצעי אמין למניעת נזלת האביב. מסיר במהירות את ההשפעות השיוריות של מחלות של nasopharynx, הלוע, מעברי האף. הוא משמש לטיפול דלקת של רקמות adenoid ולמנוע התפשטות נוספת.

טיפול של adenoids ב ילדים isofra

Isofra הוא תרסיס המשמש לטיפול דלקת של nasopharynx, הלוע, וגם כדי למנוע תולדה אדנואידית. זה יהיה יעיל בדלקות של אטיולוגיה חיידקית. בנוסף הראשי, ישנם חומרים עזר לייצב רקמות האדם, למנוע התפתחות של דלקת hyperplasia, להוביל את הקרום הרירי לתוך הטון. מרכיבי העזר העיקריים הם נתרן כלורי ומים מזוקקים.

בזרם הדם הכללי כמעט ואינו נכלל, ולכן במקרים של מינון יתר כמעט ולא נמצא. זה נקבע רק עבור החמרה ודלקת של adenoids, במיוחד אם תהליך זה מלווה על ידי היווצרות של exudate שופעת עלייה בטמפרטורת הגוף.

התרופה קלה לשימוש, משום שזריקה אחת מיועדת למינון יחיד. הקצה זריקה אחת שלוש פעמים. בדרך כלל הם מסתכלים על מצב הילד, אם אין שינויים גלויים בתוך 3-4 ימים, טיפול אנטיביוטי נוסף. לא נצפו תופעות לוואי. התווית נגד היא חוסר סובלנות אישי, או אלרגיה לאנטיביוטיקה של קבוצת aminoglycoside. אם יש לך אלרגיה, במיוחד אם זה סוג מיידי, אתה צריך לבטל את נטילת התרופה.

טיפול של אדנואידים עם ביופטרונים בילדים

Biopterron הוא מכשיר שוויצרי המשמש להקלת דלקת, לרפא פצעים, כדי להסיר הצטלקות. בנוסף, הוא מגרה את ההגנות של הגוף, מתקן את חוסר האיזון החיסוני, מונע הצמחייה.

הבסיס לטיפול הוא ההשפעה על הממברנה הרירית הדלקתית של אור פולכרומטי מקוטב. כמקור אור הוא מנורה מיוחדת. נהלים צריך להתבצע מדי יום, לאחר מקלחת האף הראשונית. לא נדרשת הכשרה מיוחדת נוספת. אין צורך בהרדמה. לאחר השלמת מהלך מלא של הליכים (לפחות 14), המצב משתפר במידה ניכרת, אין הישנות חוזרת ונשנית של המחלה.

טיפול של adenoids עם miramistin בילדים

Miramistin הוא מוצר תרופתי המשמש בתחומים שונים של הרפואה. המשימה העיקרית היא לחטא אזורים מסוימים של הגוף ואת רירית הממברנות. Miramistin משמש לטיפול בקרום הרירי, כמו גם עבור שאיפות. יש אנטי דלקתי, חיטוי, השפעה immunostimulating. כתוצאה מכך, נפיחות, hyperemia, מקטין את כמות הגידולים adenoid.

התרופה אין התוויות נגד, הוא מאושר לשימוש גם עבור ילדים שזה עתה נולדו. מאפשר תוך זמן קצר לטפל לא רק דלקת של רקמות אדנואידים, אלא גם מחלות שונות של nasopharynx, הלוע, כולל נזלת, סינוסיטיס, סינוסיטיס. יעיל במאבק נגד מחלות זיהומיות שונות, הצטננות.

הוא בהחלט לא טעם ולא ריח. לפיכך, לא גורם לתגובות אלרגיות, הוא נלקח ללא גועל על ידי ילדים. זה זמין כמו משחה או פתרון לשימוש חיצוני. הערכה כוללת זרבובית לריסוס התרופה. כאשר הטיפול, אתה לא יכול לחרוג המינון ולשבש את הטיפול, שכן התרופה היא בעיקר חיטוי. להתעלל בו. החלת כמו vasoconstrictor לא יכול.

Sinupret עבור adenoids בילדים

Sinupret היא תרופה די פופולרי המשמש לטיפול במחלות האף, הלוע, הריאות, מערכת הנשימה. ניתן להקצות לילדים. היתרון של התרופה הוא כי הוא בטוח יחסית, עם כמעט שום תופעות לוואי. זוהי תרופה הומיאופתית, הכוללת מרכיבים צמחיים. החומרים הפעילים העיקריים הם רקפת, סרל, זקן, ורבנה, גנטיאן.

יש לו השפעה אנטי דלקתית בעיקר, אשר מסייע לחסל בצקת, hyperemia, משחזר את זרימת האוויר הרגיל דרך דרכי הנשימה. ההשפעה העיקרית היא בולטת לאחר 3-5 ימים. הילד מתחיל לנשום בדרך כלל, הוא תופס ריחות, מפסיק לנחור בלילה.

יש לו פעילות אנטי-ויראלית, ממריץ את המערכת החיסונית, יש לו אפקט סודיוליטי (מפחית את צמיגות הריר המצטבר ב nasopharynx, תורם להסרתו).

התרופה זמינה בצורה של טיפות, סירופ לילדים, גלולות. לכל כלי יש יתרונות וחסרונות משל עצמו. היצרן תמיד שואב את תשומת לבם של הצרכנים לעובדה כי התרופה אינה מיוצרת בצורה של תרסיס או תרסיס. צורות כאלה קיימות כיום בשוק התרופות, אבל הן מזויפות. טיפות ניתן להשתמש על ידי ילדים צעירים, החל מלידה. סירופ מיועד בעיקר לילדים צעירים. אבל זה לא אומר שזה לא יכול להיות נלקח על ידי מבוגר. Dragee הם עבור בני נוער ומבוגרים. דראגי לא ניתן ללעוס, כי זה מקטין באופן משמעותי את השפעתם. הם צריכים להיבלע במים.

דזיניטיס ב adneoids בילדים

Desrinitis הוא סוכן הורמונלי עם ספקטרום רחב של פעולה, אשר משמש בעיקר לטיפול nasopharynx ויש לו השפעה מקומית. הרכב כולל glucocorticoids. לאפשר תוך זמן קצר כדי למקם את התהליך הדלקתי, להגדיל את ההתנגדות של הגוף. לחסל כל הפתולוגיה של מוצא ויראלי, חיידקי או אלרגי. מכיוון שהתרופה לא חודרת לדם, אין לה השפעה מערכתית, ולכן היא בטוחה אפילו לילד.

אבל עדיין אתה לא יכול לקחת את זה ללא מרשם רופא, שכן אתה צריך לקחת בחשבון פרמטרים רבים בעת פיתוח משטר הטיפול. בדרך כלל, הרופא מבוסס על נתוני מעבדה ובדיקה ויזואלית של המטופל. אתה גם צריך לקחת בחשבון כמה נקודות חשובות: הגוף מאוד מהר מתרגלת את התרופה. עם הודאה ממושכת מוביל לעלייה בלתי מבוקרת במשקל הגוף, אשר יכול להוביל לשיבוש של תהליכים מטבוליים והשמנת יתר. אם אתה מקפיד על ההמלצות של רופא, אתה יכול למנוע תופעות לא נעימות כאלה.

התרופה משמשת לטיפול נזלת (מאיפה זה בא), סינוסיטיס, אסתמה הסימפונות. אין להשתמש בתרופה עם רגישות יתר, נוכחות של זיהום פטרייתי של הרפס העין. זה גם לא מומלץ למקרה שהילד עבר לאחרונה ניתוח או טראומה, במיוחד ב- nasopharnx. אין כמעט תופעות לוואי. במקרים נדירים, גירוד, יובש וגירוי עלולים להתפתח. עם שימוש ממושך, דימום מהאף אפשרי. אנלוגי הוא nazonex, אשר מכיל את אותו חומר פעיל כמו desrinite (mometozone).

טיפות מורכבות של אדנואידים בילדים

טיפות מורכבות לטיפול של adenoids יכול להיות מוכן בעצמך. אז, לטיפול בטיפות בשימוש, מבושל על בסיס אקליפטוס. אתה יכול לקחת כ 50 מ"ל של שמן אקליפטוס, להוסיף 2-3 טיפות של שמן אתרי של רוזמרין. לטפטף באף על 2-3 טיפות שלוש פעמים ביום. עוזר לרכך את הקרום הרירי, להקל על דלקת ולשחזר את הגודל הרגיל של רקמות אדנואידים.

טיפות שנעשו על בסיס שמן אשחר הים הוכיח גם להיות טוב מאוד. שמן מסייע לשחזר את הרירית רירית, מהר לרפא פצעים, מאיץ את תהליכי התחדשות. לכן, הוא משמש בעיקר בתקופת ההחלמה לאחר הניתוח. להכנת טיפות מורכבות, מומלץ להוסיף 2-3 טיפות של שמן אתרי אשוח, או כל צמח מחטניים, עד 50 מ"ל של שמן. הם משפרים את פוטנציאל התחדשות של שמן אשחר הים, יש תכונות נוגדות חמצון, ולהסיר דלקת. החל 2-3 טיפות שלוש פעמים ביום.

כמו כן נעשה שימוש נרחב בטיפות על בסיס שמן דגים. לבישול, לקחת כ 50 מ"ל של שמן דגים. מחממים על אש נמוכה, עם ערבוב מתמיד. בשמן, להוסיף על כפית של מרווה, לבנדר וחוט. מביאים לרתיחה עם ערבוב מתמיד, להסיר מהחום, לתת את ההזדמנות לחלוט במשך יום. ואז לטפטף 3 טיפות שלוש פעמים ביום.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אנמיה ב adenoids בילדים

Avamis היא תרופה יעילה כי הוא בשימוש נרחב לטיפול adenoids, במיוחד אצל ילדים. הוא משמש עבור ממושך, הצטננות מתמשכת. Avarisu פנה אם תרופות אחרות אינן יעילות. זה גם מסוגל לחסל תגובות אלרגיות, נזלת ממושכת. עוזר לחסל תהליכים דליקים, דליקים. הוא משמש גם לטיפול במחלות האוזן, אשר נובעים בעיקר כמו סיבוך של מחלות של הלוע ו nasopharynx.

הוא מיוצר בצורה של תרסיס לאף, אשר מכיל מתקן ו nebulizer. זהו סוכן הורמונלי המפעיל רק השפעה מקומית על הריריות הריריות, מפחית דלקת ונפיחות, וכתוצאה מכך חלק adenoid פוחתת בגודל. אין כמעט תופעות לוואי, שכן אין לה השפעה מערכתית. בדם ליפול לתוך כמויות מינימליות, וכמעט ניטרל מיד בכבד. אין הצטברות של תרופות פלסמה בדם. לכן, התרופה נחשבת בטוחה, זה prescribed אפילו עבור ילדים צעירים.

הוא מאופיין ביכולת גבוהה לספוג תאים nasopharyngeal, מראה פעילות ביולוגית גבוהה. התרופה מסוגלת לקשור את הקולטנים של הורמונים glucocorticoid ולספק סלקטיביות ביולוגית גבוהה. לפיכך, הוא פועל אך ורק על שטח של nasopharynx, אשר קובע את הבטיחות.

בנוסף, בצורה של שחרור - תרסיס נוח מאוד. מאפשר השקיה של האף, אבל לא לחפור אותו. בשל כך, את פני השטח של אינטראקציה של רירית הממברנה עם התרופה מורחבת באופן משמעותי. יש מעט או ללא התוויות. יוצא מן הכלל הן כמה מחלות כבד ואי ספיקת כליות חמורה. עדיף לא להשתמש בילדים עד שהם מגיעים לגיל שנתיים. זה לא מיושם בתקופה שלאחר הניתוח עם קרום רירי פגום.

תופעות לוואי ניתן לראות במקרים נדירים, בעיקר עם מנת יתר ו הודאה ארוכת טווח. עלול לגרום למעברים האף היבש, נפיחות בגרון. מגביר את הסיכון לדימום. עם טיפול ממושך יכול לגרום לעיכוב הצמיחה, אז אתה צריך למדוד באופן קבוע את הצמיחה של הילד. השתמש בזהירות על הטיפול של סוכנים הורמונליים אחרים.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

טיפול באדנואידים בילדים עם אנטיביוטיקה

במקרה של זיהוי של microflora חיידקים במקביל, מומלץ לרשום טיפול אנטיביוטי. עבור ההתחלה זה רצוי לבצע מחקר בקטריולוגי עם ניתוח נוסף על ההגדרה של רגישות אנטיביוטיקה. זה יהיה לקבוע במדויק את הגורם של המחלה, להדגיש pathogen מסוים אשר עורר את המחלה וממשיך לתמוך בתהליך זיהומיות. אתה יכול גם לבחור אנטיביוטיקה כי יהיה אפקט אנטיבקטריאלי מקסימלי, ולקבוע את המינון האופטימלי.

החל מגוון של אנטיביוטיקה. Ciprofloxacin, augmentin, אריתרומיצין, azithromycin, azithrox הוכיח להיות הטוב ביותר. אנטיביוטיקה צריכה לשמש אך ורק לפי מרשם רופא. כל הקורס צריך להיות מלווה, גם אם המחלה כבר חדלה להתבטא. כי אחרת, המחלה יכולה ללכת בצורה כרונית, ואת החיידקים ששרדו יהפוך עמיד בפני כל קבוצה של תרופות.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "תרופות לטיפול בילדים: טיפות, אנטיביוטיקה" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.