Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תחושת רעב בלילה ובבוקר: הנורמה או הפתולוגיה?

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

תחושת מדעני הרעב רואה את אחד המניעים החזקים בחיים: אולי חזקה יותר, אולי, תחושת האהבה והרצון לאהוב, שבו אנו שוכחים אפילו על אוכל.

אם המטרה מושגת והאדם אוכל, אז תחושת הרעב מתחלפת בתחושה של רוויה וסיפוק.

בעיות רבות עם מערכת העיכול שלנו ניתן לפתור באופן עצמאי בהצלחה, אבל זה תלוי במידה רבה תרבות המזון שלנו שמירה על הכללים של תזונה נכונה וסגנון חיים.

trusted-source[1], [2]

תחושת רעב בלילה

זהו כוח עליון עבור אורגניזם בריא "הנורמה" לאדם שיש לו הרגלי אכילה לקויים. לרוב, טיולים בלילה למקרר מתרחשים כאשר בשעות היום אדם מגביל מאוד את עצמו בתזונה, או בדרך כלל מורעב. האורגניזם, מותש ללא מזון, במוקדם או במאוחר מתחיל "יש מוח", דוחף אותנו אל המקרר.

מומחים בפסיכולוגיה מאמינים כי תחושת הרעב בלילה אינה אלא הפרה של התנהגות אכילה, אשר יש לה את שמה: תסמונת אכילת יתר (zhora). לא התפקיד האחרון בהופעת תחושת הרעב בלילה הוא השינוי ברקע ההורמונלי. המהות של קצב יומי של רמת ההורמונים: אדם בריא שאינו סובל מהפרעות תזונתיים, חייב להיות איזון בלילה עם תחושה של רעב ורעב, ורק בתנאים כאלה אדם יישן טוב. אלה שיש להם איזון כזה הוא לא מסוגל לישון בשקט עד שהם ממלאים את הבטן עד לרמה של רוויה בגוף.

המצב מחריף כי לעתים רחוקות כל אחד מנסה לספק את הרעב בלילה עם גזר או תפוחים. לרוב "בקורס הם" נקניקיות, ביסקוויטים, ביסקוויטים. לאחר כזה מרווה של רעב, הגוף מקבל את הורמון הנאה הנדרש, והאדם נרדם בשלווה.

למחרת בבוקר, בלילה הזה "מצעד" יכול לגרום רגשות אשם, ארוחת בוקר מלאה הנכונות בבוקר צרבת, אשר, בתורו, סוגר את המעגל של בעיות, ביניהן - עודף משקל, מחלות של מערכת העיכול ועצבנות.

תחושת רעב בבוקר

תחושת הרעב בבוקר - בעיקרון, תופעה נורמלית. גבר התעורר, ועמו התעוררה ומערכת העיכול שלו, שבקרוב מזכירה לעצמו את ההרגשה של רעב. בדרך כלל, ארוחת הבוקר לא צריך להיות מוקדם יותר מ 30 דקות לאחר התעוררות: קפה עם קרואסון במיטה הוא, כמובן, נחמד, אבל הגוף חייב גם להתעורר לפני הארוחה הראשונה. כדי להתחיל את הבוקר טוב יותר עם כוס מים טהורים, אתה יכול עם תוספת של מיץ לימון (אם אתה לא סובל חומציות וכיבים בקיבה).

אבל מה אם הרעב בבוקר חזק כל כך שאדם מתעורר לא מפני שהבוקר הגיע והגיע הזמן לקום, אלא בגלל שבטנו דורשת מזון?

יכולות להיות מספר סיבות למצב זה. מה בדיוק גורם את המראה של תכונה זו בך, יש צורך לחשוב:

  • צריכת מתוק בלילה, ארוחת ערב מאוחרת. מה לעשות: לבדוק את האוכל שלך;
  • להיפך, לארוחת ערב מוקדמת מדי, או לכל היעדר. הגוף מסוגל לצבור רעב. ארוחת ערב מומלצת 2-3 שעות לפני השינה. אם מרווח הזמן בין ארוחת הערב לשינה הוא הרבה יותר גדול, אז הרעב במהלך הזמן הזה ובמהלך השינה בלילה יגדל כל כך הרבה כי בבוקר זה יתבטא במלואו. מה לעשות: לשים לב לתזונה;
  • חומציות מוגברת של מיץ קיבה. עם חומציות מוגברת, תחושה בלתי נסבלת של רעב עשויה להופיע גם בבוקר. זכור, לא לענות את צרבת לאחר אכילה, אין סחף חמוץ. אם "כן", אז אתה צריך לבקר gastroenterologist כדי להתאים את חומציות הקיבה. אם זה לא נעשה, מחלות קיבה רציניות יכול להתפתח, עד הופעת כיב;
  • פעילות אנזימטית מספקת של הקיבה. זכור, אם אין לך תחושה של כוח הכבידה לאחר קבלת תזונה, מנעולים, גיהוק רע? אולי הבטן שלך לא מספקת מספיק אנזימים כדי לעבד מזון. אם זה כך, אז את קבלת הפנים לאחר אכילה כגון אמצעי זמין כמו mezim, festal או אנזים יעזור לך. כמובן, זה יהיה טוב יותר אם זה אושר על ידי גסטרואנטרולוג;
  • שתיית אלכוהול בלילה, עישון. אלכוהול זפת טבק, אשר אדם בולע עם רוק, לגרות את הבטן, אשר יכול להגיב לגירוי כזה על ידי הופעת הרעב במהלך הלילה או למחרת בבוקר. מה לעשות: להיפטר הרגלים רעים.

כמובן, יש סיבה נוספת להופעת הרעב בבקרים - זהו הריון. לכן, נשים לא צריך לשלול את הגירסה הזאת: אולי אתה צריך ללכת גינקולוג.

trusted-source[3]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.