Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Spondyloometry

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

Spondylometry היא מדידה של מדדים מטריים וזוויתיים המאפיינים את עמוד השדרה. השימוש בערכים כמותיים אובייקטיביים vertebrology דרוש לחיזוי במהלך העיוות, לזהות תהליכים פתולוגיים מקומיים, כמו גם לאפשרות של רבייה העצמאית של אותם הפרמטרים על ידי חוקרים שונים ואי הכללת גורם סובייקטיבי בבדיקת החולה ולהעריך את התוצאות של טיפול.

פרמטרים מוחלטים מטרי וזוויתי, כמו גם כמה אינדיקטורים יחסית לידי ביטוי עשרוני ואחוזים, מחושבים קלינית, על פי רנטגן, מחשב טומוגרמות תהודה מגנטית.

אין למדוד את ערך האינדיקטורים הכמותיים. עובדה ידועה כאשר שלושה רדיולוגים עצמאיים ניתחו את אותם דפוסי רנטגן של עמוד השדרה המעוות כדי לקבוע את גודל העקמת. התנודות של הערכים הזוויתיים הנמדדים היו ממוצעים של 3.5 מעלות, ובמקרים מסוימים הם הגיעו ל -9 מעלות. לאחר מכן, רדיולוג אחד שלא לקח חלק במחקר הראשון, עם מרווחי זמן גדולים מספיק (מספר חודשים), קבע את גודל העקמת על אותו רדיוגרף. ההבדלים בתוצאות שהתקבלו היו דומים למחקר הראשון. זה מאפשר לנו לשקול ערך קרוב ל 4 ° כמו טעות מדידה מותרת הקשורים גורמים סובייקטיביים. עם זאת, אם מחקר דינמי חוזר מראה שחזרה של שגיאות חד-כיווניות (לדוגמה, בכיוון של צמיחה), ערך זה משקף את הדינמיקה האמיתית של התהליך.

בהתחשב מיותר לתאר את כל השיטות הידועות עבור הערכה כמותית של צילומי רנטגן, הגבלנו את עצמנו רק אלה שנמצאים כיום בשימוש נרחב ביותר באורתופדיה מסורתיים השדרה, ובנוסף, הם בעלי חשיבות מהותית על האפיון של פתולוגיה בעמוד השדרה. שיטות מיוחדות של spondylometry, המשמשים להערכת nosology ספציפיים - מומים מולדים, spondylolisthesis, וכו ' ניתנים בחלקים הרלוונטיים של הספר.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

שיטות קליניות של spondylometry

הניידות של עמוד השדרה במטוס הקדמי נמדדת על ידי הטיה של תא המטען לימין ולשמאל. הנפח הנורמלי של ניידות לרוחב של עמוד השדרה החזי, שאושר על ידי נתונים roentgenological, הוא 20 ° -25 ° (10 ° -12 מעלות בכל כיוון), המותניים - 40 ° -50 ° (20 ° -25 °).

הניידות של עמוד השדרה המותני והמתני במישור הסגיטלי נמדדת בתנוחת העמידה על ידי שינוי המרחק בין חוליות החוליות T1-T12 ו- T12-L5. ב נטייה קדימה אלה מרחקים על אדם מבוגר בדרך כלל עלייה של 4-6 ס"מ (הבדיקה של אוט) ו 6-8 ס"מ (מבחן Schober), בהתאמה. על פי נתונים roentgenological, הניידות sagittal של עמוד השדרה החזי הוא 20 ° -25 °, עמוד השדרה המותני הוא 40 °.

שדרת הסארס העריכה קלינית על השיא של עיוות אצל מעמד החולה על רגליים ומתיישרים עם גוו קדימה (המבחן אדמס). ברמה של שרירים או צלעות ליד חוליות עמוד שדרת אסימטריה הגדולה, נמדד ביחס לגובה קו אופקי מרחוק באופן סימטרי מתחומי תהליך spinous (הגדרת גובה דבשת מה שנקרא) או זווית הסטייה של משיק החזה האחורי (שיטת שולטס לקביעת זווית הפיתול).

לצורך הערכה קלינית איכותית-כמותית של עמוד השדרה, מושגים של פיצוי ויציבות של דפורמציה במישור הקדמי משמשים גם הם. העיוות נחשב פיצוי אם קו הצנרת עומד, הנמיך מן תהליך ספיני של החוליה C7, עובר דרך לקפל בין שנתית. גודל הפיצול (במ"מ) נקבע מגודל החריגה של הצנרת ממיקום זה לימין או לשמאל. דפורמציה יציבה קלינית נחשב, בנוכחות אשר קו הצנרת מוקרן באמצע המרחק בין מפסיק.

שיטות רדיאלי של spondylometry

בדיקת הרדיולוגיה הסטנדרטית של עמוד השדרה צריכה להתבצע בשתי תחזיות במצב המטופל המונח על הגב ועל הצד. חשוב להדגיש כי כאשר מודדים את ערך הזנים, נדרשת התייחסות לשיטה בה בוצע, שכן ההפרש בתוצאות המתקבלות בשיטות שונות יכול להיות 10 ° או יותר.

קביעת גודל העיוות של עמוד השדרה במישור הקדמי. שיטות לחישוב עוצמת העיוות בעמוד שדרה במישור החזיתי מבוסס על קביעת כמות של דפורמציה בין חוליות הקשת הניטראליות (הקוב ושיטת פרגוסון) או את כמות העיוות של רכיבים - כטריז של גופי השדרה ואת הדיסקים (שיטת EA Abalmasovoy). שיטת EA. Abalmasovoy בגלל המורכבות שלהם לא מצאו היישום המעשי רחב והוא משמש בעיקר כדי להעריך ניידות תפקודית של מגזרים במשרה מנוע שיחה בודדת.

הטכניקה הנפוצה ביותר באורתופדיה קוב, המבוסס על מדידת הזווית שנוצרה בצומת של ישר, שנערכה על לשורשים של הקשתות או לאורך צלח סוף גולגולתי או זנב של חוליות העליונות ותחתונות ניטראליות או משוחזרות אותם בניצב. יצוין כי המונח "שיטת קוב" מבחינה הסטורית, בשל הנוהג הפעיל ג'יי הקוב (ג'יי קוב - podiatrist האמריקאי). שיטה לפופולרי ליפמן (1935) מעריכה את גודל העקמת.

השיטה של פרגוסון מבוססת על מדידת הזווית שנוצרה על ידי הצטלבות של נקודות חיבור נקודות המקובלות כ"מרכזים "של הקודקוד, וכן על החוליות העליונות העליונות והתחתונות. המרכזים של החוליות נקבעים על ידי הצומת של האלכסון שבוצעו על הרנטגן anteroposterior דרך הגופים החוליים.

עבור המאפיינים האיכותיים והכמותיים של הניידות של עיוות השדרה, AI Kazmin הציע מדד יציבות, אשר נקבע על ידי הנוסחה:

Ind st = (180-a) / (180-a1),

כאשר a הוא הגודל של קשת scolotic נמדד במצב שכיבה, ו a1 הוא ערך arc נמדד במצב עמידה. בנוסחה זו, הזוויות a ו- a מחושבות בהתאם לכללי האורטופדיה הקלאסית, כלומר. מ 180 °, ואת זווית נמדד הוא סמוך זווית קוב. עם עיוותים נוקשים לחלוטין, הערך של המדד הוא 1.0, ואילו עבור הנייד הוא יורד ונוטה 0.

קביעת גודל העיוות של עמוד השדרה במישור הסגיטלי. כדי להעריך את הערך של דפורמציה kyphotic, הנפוץ ביותר שלושה אינדיקטורים - זווית קוב kyphotic, זוויות הגחון הגבי. העיקרון של חישוב זווית kyphotic של קוב הוא מקביל להגדרת זווית קוב סקוטית. על קו רנטגן לרוחב ויצר זווית, בצעה בילדים - על דיסקים סמוכים חוליות ניטראליות, ומבוגרים (לאחר סגירת אזורי צמיחת apophyseal) לאורך הצלחות בצד שקרובות החוליות קיפוזיס הניטראליות העליונות. זווית קוב נוצר על ידי צומת של שני השורות האלה, או perpendiculars משוחזר להם. בהתייחס הליך קיפוזיס דומה לשיטה של קוב Blesovsky Constam תאר עם ההבדל היחיד שכמות העיוות מחושבת מהם אינה 0, ומתוך 180 ° (תואם הקנונים הקלסיים האורתופדים).

זווית הגחון של קיפוזיס נוצרת על ידי הצומת של הקווים משיקים על פני השטח הקדמי של גופים חוליים מצוירים לאורך הברכיים הגולגולת גולגולת הגולגולת. הצומת של משיקים לאורך הקודקודים של התהליכים ספיניוס של הברכיים העליון והתחתון הקיפוזיה יוצר את זווית הגב.

בעבודה מעשית, ההגדרה של פינות הגחון והגבי של קיפוזיס חשובה פחות מההגדרה של זווית קוב. זאת בשל נוכחותם של לא תמיד "אפילו" פני השטח הקדמי ואת האחורי של הברכיים העליונות והתחתונות של דפורמציה, ואת המשיקים אליהם לעתים קרובות מייצגים לא כל כך הרבה שורות ישר כמו עקומות מעוקל באופן מוזר.

קביעת גודל תעלת השדרה. הצורה והגודל של תעלת השדרה במישור האופקי אינן קבועות לאורך עמוד השדרה, הבדל משמעותי צוואר הרחם, ובית החזה המותני עמוד השדרה. הוא האמין כי על C1 -C3 מגזרים של תעלת השדרה היא הופר מתחדדת כלפי מטה, בתוך צוואר הרחם נמוך, חלקים ובית החזה verhnepoyasnichnom יש צורה גלילית עם גידול אחיד של ממדים sagittal ו חזיתית. ברמה של thickenings הפיזיולוגי חוט השדרה (C5-T1 ו- T10-T12) הרחבת תעלת השדרה במישור העטרה ב 1-2 מ"מ לעומת החטיבות הסמוכות. סעיפי ka-udalnyh (נמוכה המותני ו עצם עצה) של גודל גלגל תעלת השדרה גוברים על sagittal, והערוץ של חתך עגול משתנה אליפסואידי השגוי.

השינוי בצורת וגודל של תעלת עמוד השדרה או מגזרים שלה הוא לרוב סימן למחלות קשות של עמוד השדרה ואת חוט השדרה. יכולות טכניות מודרניות של התקני CT ו- MRI מאפשרים ישירות לבצע חישוב מדויק של כל הפרמטרים של תעלת עמוד השדרה, כולל אזור או אזור המגזרים שלה.

בפועל בפועל, עם זאת, הרופא סביר יותר להתמודד עם רדיוגרפיות הסקר קונבנציונאלי וזה למטרות אלה אומדן משוער של גודל תעלת עמוד השדרה הוא עשה. הערכים העיקריים שנמדדו על ידי צילומי הסקר הם המרחק הבין-דתי והממדים הסגיטליים של תעלת השדרה.

Interpedikulyarnoe מרחק מתאים לגודל המקסימאלי של הקצה הקדמי של תעלת השדרה ו נמדד צילומי אנטרו-posterior בין קשתות שורש מעגלים הפנימיות. הגידול שלה הוא אופייני תהליכי נפח intrakanalnyh, פרץ שברים של הגופים בחוליות עמוד השדרה של דיספלזיה. שילוב interpedikulyarnogo מקומית מרחק הגדלת משורשי kontupa הקשת הקעור הפנימי (בדרך כלל דמיין אחרון כפי biconvex אליפסה) מתואר כסימפטום אלסברג-דייק (ראה. טרמינולוגיה). צמצום מרחק interpedikulyarnogo (מה שנקרא היצרות של עמוד שדרה קדמית) אופייני כמה מחלות שלד מערכתיות תורשתיות (למשל, אכונדרופלסיה), משפיע בחוליות מולדות שהועברו בבית spondylitis מגיל צעיר.

הממדים הסגיטליים העיקריים של תעלת החוליות - קוטר האמצע הסגיטלי, גודל הכיסים (הערוצים) של שורשי העצבים והפתחים הרדיקליים - ניתן לקבוע מתוך הרדיוגרף הצדדי של עמוד השדרה.

היצרות של תעלת השדרה במישור sagittal המשותפים גרסות מספר מומים מולדים של החוליות, מחלת דיסק ניוונית, פציעות בעמוד שדרה יציבות מבחינה נוירולוגית (שברי פרץ ו-לנקעים שברים). הרחבות sagittal המקומי של תעלת עמוד השדרה אופייניים לתהליכים נפח intra-channel.

השיטה של אפשטיין (אפשטיין) - ההגדרה של גודל anteroposterior הגדול ביותר של פורמן בין חולי - מה שנקרא. גודל פגם.

השיטה אייזנשטיין (אייזנשטיין) - קביעת המרחק הקצר ביותר בין באמצע השטח האחורי של גוף השדרה וקו נמשך דרך המרכזים של mezhnozvonkovyh מפרקים העליונים ותחתונים - מתאימה ערוצי שורשי עצבים.

שיטת Hinck - המרחק הקטן ביותר בין המשטח האחורי של גוף החוליות לבין המשטח הפנימי של הקשת בבסיס התהליך הספיני מתאים לקוטר האמצע-סגיטאלי של תעלת החוליות.

יש לזכור כי שיטות רנטגן מאפשר להעריך לא את הממדים האמיתיים של הערוץ, אלא רק את המרחקים בין קירות העצם שלהם. כמוסה שגדלה יתר של המפרקים הבין חולייתי, פריצות דיסק אינם דמיינו שיטות רדיוגרפי, אולם roentgenometer שגרתית שביצעו סרט רגיל, CT tomograms וללא מרחב תת-עכבישי בניגוד השדרה יש ערך מעיד רק לצורך אבחנה של היצרות של תעלת השדרה. נתונים מדויקים יותר נותן MRI של עמוד השדרה.

קביעת הערך של פיתול החוליה. הערך המדויק ביותר של פיתול, כמו גם סיבוב פתולוגי של חוליות, כלומר. את גודל דפורמציה במישור האופקי ניתן לקבוע מהמחשב והדמיה תהודה מגנטית. במהלך עיוותי scoliotic החמורות קיבוע שיטות היווצרות transpedicular, שיטות אלה מפותחות, מנתחים השתמשו טומוגרפיה מחשב כדי לקבוע את הצורה המדויקת של החוליות במישור האופקי, בהתאמה, את הערכים של תסביב של כל חוליה להיות קבועים. עם זאת, בשלב הנוכחי של verrebrology בעבודה מעשית, ההגדרה של הערך המוחלט של פיתול חוליה בודדת לעתים רחוקות יש משמעות עצמאית. זו הסיבה ששיטות הערכה משוער של פיתול באמצעות anteroposterior roentgenogram של עמוד השדרה קיבלו יישום מעשי רחב. בקביעת הפיתול החשוב לזכור כי המרכז אנטומי של החוליות ובהתאם לציר שסביבו היא מתרחשת "קרלינג", כמקובל ונחשב רצועת אורכית האחורית.

Pedicle-שיטה (על ידי pedicle - רגל, נאש C, שלי JH, 1969) מבוססת על קביעת עמדת ההקרנה של יחסי חולית שורש קשת אל פני שטח צידי גופו בצד הקמור של המום. בדרך כלל, בהעדר הפיתול, קשתות בחוליות שורשים מסודרות באופן סימטרי ביחס לשני תהליך spinous (הקרנת צילו) ויחסית הצדדים לרוחב גוף השדרה. באמצעות גוף השדרה באמצע מתנהל קו אנכי, אחרי איזה חצי של גוף החוליה בצד הקמור של קשת מחולק כמקובל לתוך 3 חלקים שווים. בדרגה הראשונה של פיתול, רק את האסימטריה של קווי המתאר של שורשי הקשתות מצוין, עם הסדר הרגיל שלהם בתוך השלישי. כאשר פיתול שורש קשת תואר II ו- III מוקרן בהתאמה באמצע המדיאלי שלישי, וכאשר IV - על החצי הנגדי של גוף השדרה.

JR קוב (1948) הציע להעריך את המאפיינים של פיתול משנה את המיקום של תהליך spinous של קרוב משפחה מחוליה משטחי הצד של kraeobrazuyuschih הגוף שלה. עם זאת, פרמטר מוערך ויזואלית (חלק העליון של תהליכי spinous) בדרכים שונות, "נמחק" מהמרכז אנטומי של גוף החוליה (רצועת אורכית אחורית) בחלקים שונים של עמוד השדרה. במקרה זה, מרוחק יותר מתהליך spinous של מרכז מתפתל (למשל, חוליות), כך תגבר ההקרנה שלה על סטיית צילומי anteroposterior קו האמצע בעוד באותו סדר הגודל של פיתול הזוויתי שקובע חסרון של שיטה זו. עם זאת, עבור אותה עקירה של הקרנה של התהליכים spinous של חוליות צוואר הרחם, החזה, המותניים, פיתול הערך האמיתי יהיה שונה. יתר על כן, השיטה לא ניתן ליישם בהעדר קשתות ואת התהליכים spinous - עבור הפרעות מולדות היווצרות היתוך של קשתות וכאשר דפורמציות postlyaminektomicheskih.

החסרונות של שניהם שיטת הקוב כמו גם שיטת pedicle הוא חוסר היכולת לקבוע את האמת (הזווית) ערכי פיתול בלי טבלאות תרגום מיוחדות גודל מוחלט של תסביב יכול להיקבע על ידי שיטת ר Pedriolle (1979), אשר מספיק מדויק, אך דורשים ציוד טכני מיוחד, כלומר שפותח המחבר של רשת torsiometric. זה האחרון מוחל על החוליה המוערכת על ידי צילומים כך kraeobrazuyuschie כי קורה לרשת מצטלבי המרכזים של משטחי הלוואי של גוף החוליה. קרן של הרשת, אשר מרכזי ביותר חוצה את השורש של קשת על הקמור בצד של העיוות, קובע את הזווית של פיתול.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.