Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שיעול חמור עם ליחה

המומחה הרפואי של המאמר

פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

כשיש שיעול חזק, הדבר הראשון שכדאי לזכור: את עצמו להשתעל, ומשמעותי, נורמה בלתי צפויה, ההיקף פריק כאשר הוא תגובת הגוף לנוכחות של האתר של זיהום או גירוי של ריריות במערכת הנשימה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם לשיעול חמור עם ליחה

משתעלת הנפוצים ביותר הגורמים חמורה עם ליחה, כי היא פתולוגית מוגברת להיווצרות ושחרור mucin - הוא מחלות כגון זיהומים בדרכי הנשימה חריפה, ברונכיטיס חריפה, דלקת ריאות, תפליט פלאורלי ו empyema, bronchiectasis, מחלת ריאות חסימתית כרונית (השם הקיבוצי כרונית ברונכיטיס ונפיחות, הנגרמת בדרך כלל מעישון).

לקבלת טופס ברונכיטיס כרונית עקב היווצרות מוגברת של ליחה הסמפונות של דלקת ושינויים פתולוגיים שיעול חזק מאפיין רקמת ריאות וסרטן הריאות עם דם, אשר מתרחשת עקב נזק לכלי הדם הממוקמים ברירית. כאשר המחלה מחריפה, כיח יכול להיות תכלילים ססגוניים בהרכב שלה. עם זאת, רופאים מזהירים כי הנוכחות של דם הליחה עשויה להוות אינדיקציה פתולוגיות כגון bronchiectasis או שחפת ריאתית. וגם במקרה של מוקד מוגלתי (אבצס) של הריאות כאשר הפסקת הקשר המוגלה ליחה בדרכי נשימה, שיעול שיוצאים בשעה יצטרך צבע ירקרק ריח אופייני ומתועב.

בנוסף קוצר נשימה, נשימה עם התקפות קול הנחתת שורק פונקצית הנשימה של הסמפונות, שיעול חמור עם ליחה (לעתים קרובות בלילה) מלווה בתגובה בדרכי נשימה הקשורות אסטמה לאלרגנים.

עם בצקת של הריאות, יש גם שיעול פרודוקטיבי אינטנסיבי. ועם אטיולוגיה ריאתי של מצב זה לאחר שיעול, הוא הופך להיות קל יותר לאדם. וכאשר הנפיחות של רקמת הריאה נגרמת על ידי אי ספיקת לב בצד שמאל עם קיפאון של דם במעגל קטן של מחזור הדם, השיעול לא מביא הקלה, ובמקרים חמורים, כיח הוא בצבע ורוד.

כמו כן, שיעול חזק עם כיח הוא אחד הסימפטומים של סיסטיק פיברוזיס - מחלה חשוכת מרפא גנטית אשר משפיע על ריר משחררים איברים. אינדיקציה של צורת הנשימה של מחלה זו היא שיעול פרוקסימלי אינטנסיבי עם כיח mucopurulent.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

שיעול חזק עם כיח

כיח הוא הפרשת אשר נוצרת קנה הנשימה וב הסמפונות. הם מיוצרים על ידי בלוטות מיוחדות של קירות tracheobronchial יחד עם מבנים הסלולר גביע. הפרשות כאלה אופייניות גם לאנשים בריאים, אבל במספר קטן בהרבה. סוד בריא יש יכולות bactricidal ומשמש מניעה טבעית עבור מחלות נשימה רבות. בדרך כלל, ריר מסייע להסיר את מוצרי דרכי הנשימה רעילים, תאים epithelial exfolial וחלקיקים אבק הלכודים במערכת הנשימה במהלך השראה. הסוד הרירי מוסר כלפי חוץ לכיוון הגרון בעזרת אפיתל מסולף וזרימת אוויר ננשפת. הפונקציה של cilia יכול לסמוך על מדדי טמפרטורה, על חומציות של המדיום, ועל התשואה ריר על צפיפות ואת תכונות הפרשת.

שיעול חזק עם מאפיין היריקה trudnootdelyaemoy של אסטמה (עם ליחה ללא זיהומים, זגוגי) עבור סיסטיק פיברוזיס או ברונכיטיס חסימתית (דמות כיח מוגלתי-רירית). ההפרשה החמורה ביותר של כיח היא נצפתה עם סיסטיק פיברוזיס ריאתי.

שיעול חזק יורק עם דם בכמויות קטנות יכול להיות כי כלי דם קטן בדרכי הנשימה פרץ במהלך התקפה. עם זאת, סימפטום כזה עשוי להיות סימן לתופעה עומדת ריאות, דלקות זיהומיות כגון דלקת ריאות או שחפת, נוכחות של ניאופלסמה בריאות. אם המטופל אינו מטיל תלונות חמורות, ודם בכיח אינו סימפטום מתמיד, הרי שבדרך כלל אין סיבה לדאגה. עם זאת, החזרה של הפרשות עם דם, כמו גם תוספת של סימנים אחרים של המחלה יכול לדבר על פתולוגיה רצינית. מה צריך להתריע:

  • טמפרטורת הגוף מוגברת;
  • שיעול ממושך מתמשך שאינו מגיב לטיפול המקובל;
  • מראה קבוע של זיהומים בהפרשות ריריות;
  • הזעה מוגברת;
  • מראה של הריאות של צפצופים שונים, שריקות, קולות מבעבעים.

אם מופיעים תסמינים אלה, עליך לפנות מיד למומחה הרפואי - מטפל או פולמונולוג.

למי לפנות?

אבחון של שיעול קשה עם ליחה

הניסוח "תסמינים של שיעול חזק עם ליחה" מנקודת מבט רפואית אינו נכון לחלוטין, שכן השיעול עצמו - קל או חזק, יבש או עם ליחה - הוא סימפטום. פיתוח תסמינים של שיעול חזק עם ליחה בשילוב עם סימפטומים אחרים תוך לקיחה בחשבון את אופי הליחה שיעול לאפשר לרופאים להקים אבחנה.

לכן, עם ברונכיטיס ודלקת ריאות, ליחה רירית הראשונה, ולאחר מכן mucopurulent (עם דלקת ריאות של קרופוס - צבע חלודה); עם אסתמה הסימפונות, כיח רירי סמיך, ככלל, אין צבע מוגדר. אם עקביות הפרשת השיעול היא נוזלית קצף נוצר, אז זה כנראה בגלל נפיחות של רקמת הריאה. על ליחה עם דם כבר דיבר למעלה.

אבחון של שיעול חזק עם ליחה - קביעה של הגורם להתרחשותה - כולל ניתוח חובה כללי דם ביוכימי, כמו גם את המחקר של סרום עבור שחפת, אנטיגנים, eosinophils, mycoplasma. בדיקת כיח על microflora צריך להתבצע ללא יוצא מן הכלל.

תקן אבחנה - שימוש בבדיקות פלואורוסקופיות של החזה בחולים עם תלונות על שיעול חמור עם כיח, והסרת אלקטרוקרדיוגרמה. כדי לקבוע את רמת ספירומטריה מערכת הנשימה תפקודית הכרחית, אך על מנת לסקור את מצבה של הסמפונות משמש bronchography השיטה - חומר ניגוד fluoroscopy הסמפונות. אם יש צורך, בדיקה אנדוסקופית של ברונכי (ברונכוסקופיה), אולטראסאונד וטומוגרפיה ממוחשבת של הסמפונות והריאות.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

טיפול בשיעול קשה עם ליחה

בפועל, הטיפול בירוק חזק עם כיח פירושו טיפול סימפטומטי שמטרתו להפחית את צמיגות האידוי ולהוציא אותו מדרכי הנשימה. לשם כך, תרופות עם אפקט expectorant משמשים.

Acetylcysteine (Acestin, ACTS, Fluimutsil, טוסיקום, Mukobene, Mukoneks, וכו ') - מבוגרים וילדים לאחר 14 שנים, 0.2 גרם 3 פעמים ביום. טבליות מתוחכמות ATSTS - 1-2 חתיכות פעמיים ביום. טוסיקום (פתרון 20%) מיועד לשאיפה - 2-5 מ"ל לכל הליך, המומלץ לרבע שעה עד ארבע פעמים ביום.

Bromhexin, Bisolvon, Mugotsil, Mukovin, Solvin, וכו ') בטבליות של 8 מ"ג - מבוגרים וילדים מעל 14 שנים של 1-2 טבליות שלוש פעמים ביום; ילדים 6-14 שנים - לוח אחד שלוש פעמים ביום, 3-6 שנים - 4 מ"ג שלוש פעמים ביום. יש פתרון שאיפות, אשר צריך להיעשות פעמיים ביום: מבוגרים - 4 מ"ל, ילדים 10 שנים ומעלה - 2 מ"ל, 6-10 שנים - 1 מ"ל, 2-6 שנים - 10 טיפות, פחות מ 2 שנים - 5 טיפות לכל הליך.

הכנה הידרוכלוריד Ambroxol mucolytic (Ambroxol, ambrogeksal, Mucosolvan, Bronhopront, Mukozan, Mukovent et al.) - מבוגרים וילדים מעל גיל 12 טבליה אחת 2-3 פעמים ביום, אחרי הארוחות; בצורה של סירופ - 10 מ"ל 3 פעמים ביום. ילדים בגילאי 6-12, המינון מצטמצם בחצי, 2-5 שנים - החלק הרביעי של המינון הבוגר פעמיים ביום. תרופות בהריון המבוססות על hydrochloride אמברוקסול לא אמור לשמש בטרימסטר הראשון. תרופה זו יכולה לגרום יובש בפה, צרבת, כאבים בבטן, בחילות. כמו כן יש לקחת בחשבון כי כל ההכנות המכילות חומר פעיל זה להגביר את הספיגה של סוכנים אנטיבקטריאליים של רירית הסימפונות.

Muciltin טבליות נקבעו ב 0,05-0,1 גרם 2-3 פעמים ביום (לפני הארוחות); טבליות טבליות - 0.25-0.5 גרם שלוש פעמים ביום. אשלגן יודיד (1-3% פתרון אשלגן יודיד) עבור חיטוי של כיח, הרופאים ממליצים לקחת שתי כפות 3-4 פעמים ביום. תרופה זו היא התווית עבור שחפת ריאות.

בשנת מחלת ריאות חסימתית כרונית ושיעול חמורים בטיפול באסתמה עם כיח שנערך באמצעות אינהלציה עם מ 'חוסמי הקולטן לאצטילכולין הקבוצה תרופות ניקוטינית שמרחיבים הסמפונות להפחית את ייצור הריר. לדוגמה, Atrovent (תרסיס עם איפראטרופיום החומר הפעיל) מנוהל על ידי שאיפה ב 3-4 שעות.

סיסטיק פיברוזיס, ניקוז של צינורות הסימפונות, שאיפה עם סטרואידים, ניהול תרופות, למשל, Pulmozyme בצורה של שאיפות יומיות (באמצעות נבולייזר) - 2.5 מ"ג פעם ביום.

שיעול חזק עם כיח ניתן לטפל עם ההאשמות החזה קונבנציונאלי צמחי מרפא כגון כגון שורש ליקוריץ, המרשמלו שורש, עשבי תיבול של אזובית ואמא לשיעול, מוז (עלים), סמבוק שחור (פרחים): כף יבשה אוספת כוס מים רותחים. להתעקש על 1-1.5 שעות לקחת 3-4 כפות לאחר הארוחות מספר פעמים ביום. לִרְקוֹק כיח להקל משאיפת אדים עם תמצית של עלים של אקליפטוס, מרווה, מנטה (50 גרם לכל כוס מים רותחים) או שמן אקליפטוס (4-5 טיפות לכל במים 200 מ"ל).

חולים עם דלקת סימפונות כרוניות, אסטמה, מחלת ריאות חסימתית כרונית זקוקה לטיפול בבית תנאים הסנטוריום תפקודיים באמצעות תרגילים אוויריים barotherapy, נשימה, נשימה ניקוז יציבתי, עיסוי חזה, וכו '

עשבי תיבול משיעול חזק עם ליחה

תרופות כיח עבור פעולה רפלקס יכול להיות אוסף של צמחי מרפא ותמציות מהם. תרופות כאלה להגדיל ולהפעיל את שחרורו של רירי הפרשות מן קנה הנשימה ו ברונכי. הקבוצה הרפואית של ההכנות מבוסס על עשבי תיבול הוא נרחב למדי, כי היכולות expectorant הם בבעלות על ידי עשבי תיבול רבים. תרופות ידועות מבוסס ליקריץ, טימין, קורנית, מרשמלו, ניצני אורן, לשיעול אמא, טיון, termopsisa, אורגנו, אניס, טללית, מוז, רוזמרין פראי, סגול וכן הלאה.

צמחים ותמציות מהם משמשים הרכב של מטענים שונים החזה ותערובות, כמו גם שיקויים, טבליות, סירופים.

  1. ד"ר אמא יכולה להיות מוצגת עם טבליות, סוכריות או סירופ מבוסס על elecampane, אלוורה, בזיליקום, פלפל, שורש זנגביל, כורכום, ליקוריץ, לילות. זוהי תרופה משולבת נוגדת דלקת וחושפת, bronchodilator, secretolytics. פסטילים וטבליות משמשים מ -14 שנים, וסירופ משמש לילדים משלוש שנים. ילדים קטנים שותים סירופ זה בהנאה, שכן הוא מגיע עם טעמים שונים פירות יער ברי.
  2. Mukaltin הוא לא יותר מאשר תמצית צמח althea. תרופה זו ידועה מזה זמן רב בשל פעילותה האנטי-דלקתית והחושפת, בנוסף לכך, mukaltin משפר את התנועות peristaltic של bronchioles וממריץ את הפעילות הפרשנית של הסמפונות. בנוסף althaea, טבליות להכיל סודה לשתיה, אשר מעיף ריר ומגדיל את כמות ההפרשות.
  3. Thermopsis - הוא חלק מהטבליות הידועות משיעול. טבליות אלה נטולות כל חומרים מזיקים נוספים, שכן הם מכילים רק thermopsis ו סודה לשתיה - המוביל המוביל של רפואה אלטרנטיבית.
  4. אחרים expectorants על בסיס צמח - הם יכולים לכלול תרופות זרות יותר יקר. אלו הן תרופות כמו ברונצ'יקום, אוקבאל, gedelix. תרופות אלה מוכנים על בסיס של עשבי תיבול הנ"ל יש הרכב דומה עם ההכנות ביתיים דומים.

צמחי מרפא כאשר שיעול לעזור לא רק לשפר את מצבו של המטופל, אלא גם לתמוך חסינות שלה. אז הגוף יהיה קל יותר להתמודד עם המחלה. העיקר לזכור כי שיעול חזק עם כיח צריך להתייחס מהר ככל האפשר, מבלי לחכות לריפוי עצמי. אם הכל נעשה כראוי, כלומר, כדי לנהל טיפול מתאים בזמן, ואז ההתאוששות יבוא בקרוב וללא תוצאות שליליות.

מניעה ופרוגנוזה של שיעול קשה עם ליחה

מניעה של שיעול קשה עם ליחה היא מניעת מחלות של מערכת הנשימה העליונה, ובמקרה של המופע שלהם - טיפול הולם, כך הרגיל, במבט ראשון, הקור לא עובר ברונכיטיס או דלקת ריאות.

ללא התבוננות בכללי ההיגיינה האישית, ללא טיפול הולם למגורים ולתחומים תעשייתיים הוא חיוני, כי זיהום מזוהמים עם חומרים מזיקים האוויר להיכנס לגוף במהלך שאיפתו.

על מנת לא לפתח ברונכיטיס כרונית או מחלת ריאות חסימתית כרונית, הוא קודם כל צורך לוותר על עישון. . - כדי לזהות שינויים בריאותיהם של פחם אוויר מאובק מאוד, מלט, אסבסט, קמח אבק, ואת בגז עם אמוניה, כלור, וכו 'יש צורך פעם fluorography השנה: כמו כל אמצעי זהירות שנקבע כאשר עובדים בייצור מזיקים שיש לקיימה , הקשורים לשחפת.

כפי בנאלי ככל שזה נשמע, אלא אורח חיים בריאים - כמות מספקת של ויטמינים במזון (בזמן החורף - שימוש מתחמי ויטמין), חינוך גופני, בילוי בחוץ, הימנעות הרגלים מזיקים - סבירה ביותר בכל קנה מידה של מניעת מחלות, מלווה שיעול חזק, הפרשת כיח.

הפרוגנוזה של שיעול חזק עם ליחה - עם טיפול נכון בזמן הנכון של ברונכיטיס חריפה או דלקת ריאות - הוא חיובי לחלוטין. מה לא ניתן לומר על מחלות מדבקות ממושכות של מערכת הנשימה, אשר לשפוך לתוך כרוניקה.

על פי נתונים רפואיים, באוקראינה, מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD) קיים כמעט 5% מהמבוגרים ותורם נכות של האוכלוסייה. ועל פי ארגון הבריאות העולמי, בין 1979 ל 2009 את קטלני עקב מחלה זו בקנה מידה עולמי גדל ביותר מ -160%.

אם אתם או קרוביכם יש שיעול חזק עם ליחה בתוך חודש או יותר, אנא התייעץ עם פולמונולוג או מטפל.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.