Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שיטות להדמיה ואבחון של גלאוקומה

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג, מנתח עיניים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

זה כבר נקבע כי המטרה של הטיפול בגלאוקומה היא למנוע התפתחות נוספת של אובדן ראייה סימפטומטית עם הפחתה מקסימלית של תופעות לוואי או סיבוכים לאחר התערבות כירורגית. בהקשר של פתופיזיולוגיה, הפחתת לחץ תוך עיני לרמה שבה האקסונים של תאי הגנגליון של הרשתית אינם מושפעים.

נכון לעכשיו, "תקן הזהב" לקביעת מצב תפקודית של אקסונים של תאי הגנגליון (הלחץ שלהם) הוא מחקר אוטומטי מונוכרומטי אוטומטי של השדות החזותיים. מידע זה משמש לאבחון והערכה של יעילות הטיפול (התקדמות התהליך עם נזק לתאים או היעדרם). למחקר יש מגבלות התלויים במידת האובדן של האקסון, אשר יש לקבוע לפני המחקר, שבו מזוהים שינויים, מאובחנים בהשוואה להתקדמות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

רשתית עובי הרשתית

מנתח עובי הרשתית (ATS) (טליה טכנולוגיה, מבשרת ציון, ישראל) מחשב את עובי הרשתית במקולה ומודד תמונות דו-ממדיות ותלת-ממדיות.

איך עובד עובי הרשתית?

ב מיפוי עובי הרשתית עם Analyzer עובי הרשתית, קרן לייזר ירוק 540 ננומטר NNe משמש לייצור תמונה רשתית. המרחק בין הצומת של הלייזר עם משטח vitreoretinal ואת פני השטח בין הרשתית ואת אפיתל הפיגמנט שלה הוא ביחס ישר לעובי הרשתית. האם תשעה סריקות עם תשע מטרות קיבעון נפרד. כאשר משווים סריקות אלה, לכסות את האזור המרכזי 20 ° (במדידה - 6 עד 6 מ"מ) של הפונדוס.

בניגוד אוקטובר ו SLP מודדי START או KLSO (HRT) ואוקטובר, שבו נמדד קונטור של עצב הראייה, עובי רשתית על המנתח קובע את עובי הרשתית המקולה. בגלל הריכוז הגבוה ביותר של תאי גנגליון ברשתית הוא בשכבת תאי המקולה ו גנגליון הוא הרבה יותר עבה האקסונים שלהם (המהוות START), את עובי הרשתית המקולה עשוי להיות אינדיקציה טובה של גלאוקומה.

כאשר מנתח עובי הרשתית משמש

מנתח עובי הרשתית שימושי באיתור גלאוקומה ומעקב אחר התקדמותה.

הגבלות

לצורך ניתוח עובי הרשתית, נדרש תלמיד התלמיד 5 מ"מ. השימוש בשיטה זו מוגבל בחולים עם עוויתות צפות מרובות או עוויתות משמעותיות של העין. בשל השימוש בקרינה קצרה ב- ATS, מכשיר זה רגיש יותר לקטרקט צפוף גרעיני מאשר OCT, אופטלמוסקופיית לייזר (LPT) או ל - SLP. כדי להמיר את ערכי שהתקבלו לערכים מוחלטים של עובי הרשתית, יש לתקן את השגיאה של השבירה ואת אורך צירית של העין.

זרימת הדם בגלאוקומה

העלייה בלחץ התוך עיני הייתה קשורה להתקדמות הפרעות בתחום הראייה בחולים עם גלאוקומה ראשונית של זווית פתוחה במשך זמן רב. עם זאת, למרות הירידה בלחץ התוך עיני לרמת המטרה, בחולים רבים שדה הראייה ממשיך להצטמצם, דבר המצביע על השפעת גורמים אחרים.

ממחקרים אפידמיולוגיים עולה כי קיים קשר בין לחץ עורקי לגורמי סיכון להתפתחות גלאוקומה. במחקרים שלנו, נמצא כי כדי לפצות ולהפחית את לחץ הדם בחולים עם גלאוקומה בלבד, מנגנוני autoregulatory אינם מספיקים. בנוסף, תוצאות המחקרים מאשרים כי בחלק מהחולים עם גלאוקומה נורמוטטיבית נצפתה vasospasm הפיך.

עם התקדמות המחקר, התברר כי זרימת הדם היא גורם חשוב בחקר האטיולוגיה הווסקולארית של גלאוקומה והטיפול בה. התגלה כי זרימת הדם חריגה קיים ברשתית, עצב הראייה, כלי רטרובולאר ו choreoid בגלאוקומה. מאחר שאין כיום שיטה אחת שיכולה לבחון במדויק את כל האזורים הללו, גישה רב-אינסטרומנטאלית משמשת להבנה טובה יותר של מחזור הדם של העין כולה.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

סריקת אנגיוגרפיה אופטלמוסקופית בלייזר

ליזר הסריקה אנגיוגרפיה ophthalmoscopic מבוססת על אנגיוגרפיה והעמסה - אחת טכניקות המדידה המודרניות הראשונות לאיסוף נתונים אמפיריים על הרשתית. ליזר סריקת אנגיוגרפיה ophthalmoscopic שהתגברה רבים מהחסרונות של טכניקות צילום קונבנציונליות או videoangiograficheskih באמצעות ליזר מסוג ארגון חשמל נמוך מקור האור מתלהט תחליף כוח חודר טוב יותר דרך העדשה והעכירות בקרנית. תדירות הקרינה לייזר נבחרה בהתאם המאפיינים של צבע מוזרק, והעמסת או ירוק Indocyanine. כאשר צבע מגיע לעין, האור המוחזר יוצא התלמיד על הגלאי, אשר מודד את עוצמת האור בזמן אמת. כתוצאה מכך, נוצר אות וידאו שעובר דרך טיימר הווידאו ונשלח למכשיר הקלטת הווידאו. ואז, הווידאו מנותח מחובר כדי לקבל פרמטרים כגון מעבר arteriovenous זמן ואת המהירות הממוצעת של הצבע.

לייזר סריקת לייזר הקרינה סריקה אנגיוגרפיה ophthalmoscopic ophthalmoscopic עם אנגיוגרפיה ירוק Indocyanine

מטרה

הערכה של המודינמיקה של הרשתית, במיוחד בזמן המעבר arterio- ורידי.

תיאור

צבע פלואורסצין משמש בשילוב עם קרינת לייזר של תדר חודר חלש להדמיה טובה יותר של כלי רשתית. ניגודיות גבוהה מאפשרת לך לראות כלי בודדים של הרשתית בחלקים העליונים והתחתונים של הרשתית. בעוצמת אור של 5x5 פיקסלים, כמו צבע פלואורסצין מגיע הרקמות, אזורים עם העורקים הסמוכים וורידים מזוהים. הזמן של המעבר arterio- ורידי מתאים ההבדל הזמן במעבר של צבע מן העורקים אל הוורידים.

מטרה

הערכה של המודינמיקה choroidal, במיוחד את ההשוואה של עצב הראייה ו זלוף מקולרי.

תיאור

צבע ירוק indocyanine משמש בשילוב עם קרינת לייזר של תדר חודר עמוק עבור ויזואליזציה טובה יותר של כלי הדם הוורוד. בחר 2 אזורי ליד דיסק אופטי ו 4 אזורי סביב המקולה, כל 25x25 פיקסלים. בניתוח של אזור דילול, בהירות של 6 אזורי אלה נמדדת הזמן הדרוש כדי להשיג את רמות בהירות מראש (10 ו - 63%) נקבע. לאחר מכן, 6 אזורי משווים אחד את השני כדי לקבוע את בהירות יחסית שלהם. מאחר ואין צורך להסתגל בשל הבדלים באופטיקה, עוויתות או תנועה, וכל הנתונים נאספים באמצעות אותה מערכת אופטית, שבה כל 6 האזורים נלקחים בו זמנית, השוואות השוואתיות אפשריות.

מיפוי צבע דופלר

מטרה

הערכה של מצב של כלי רטרובולבר, במיוחד את עורק העין, את העורק המרכזי של הרשתית ואת עורקי העורף האחורי.

תיאור

צבע דופלר מיפוי - שיטה קולית המשלבת את תמונת תמונה צבעונית מעולף B-סריקה בגווני אפור של זרימת דם מתקבלת על ידי תדרי דופלר אקטופי ומדידות מהירות דם הדופק דופלר. כדי לבצע את כל הפונקציות, נעשה שימוש בחיישן רב-תכליתי אחד. בדרך כלל מ 5 עד 7.5 MHz. כלי השיט נבחרים, וסטיות בגלי קול חוזרים משמשים לביצוע מדידות מהירות זרימת הדם על בסיס עקרון השוויון דופלר. מהירות זרימת הדם מתוארת כגרף ביחס לזמן, והשיא עם דיכאון מוגדר כשיא המהירות הסיסטולית ומהירות הדיאסטולית הסופית. מדד ההתנגדות פרסלוט מחושב לאחר מכן כדי להעריך את ההתנגדות וסקולרית יורד.

trusted-source[16], [17], [18]

דופק עין דם

מטרה

הערכה של זרימת הדם הצורואידית אל סיסטולה בעת מדידת לחץ תוך עיני בזמן אמת.

תיאור

בהתקן למדידת זרימת הדם הזוויתית הפולסטית, נעשה שימוש בשיטת pneumotonomer ששונה, המחוברת למיקרו-מחשב כדי למדוד את הלחץ התוך עיני כ -200 פעמים בשנייה. הטונומטר מוחל על הקרנית למשך מספר שניות. על ידי משרעת של גל הדופק של לחץ תוך עיני, את השינוי בנפח העין מחושב. הוא האמין כי פעימה של לחץ עיני - סיסטולי זרימת הדם בעין. ההנחה היא כי זהו זרם הדם הראשי, שכן הוא מהווה כ 80% מהנפח של העין. נמצא כי בחולים עם גלאוקומה, בהשוואה לאנשים בריאים, זרימת הדם העין הפולסטאילית הופחתה באופן משמעותי.

לייזר דופלר ולוסימטרי

מטרה

הערכת מהירות מקסימלית של זרימת הדם בכלי גדול של הרשתית.

תיאור

לייזר דופלר Velosimetry הוא מבשר של דופלר לייזר רשתית ו flowmetry רשתית היידלברג. במכשיר זה צריכת חשמל נמוכה של קרינת לייזר מכוונת לכלי רשתית גדולים של הפונדוס, מנתחים את משמרות הדופלר שנצפו באור הפזורים של תאי הדם הנעים. המהירות הממוצעת של תאי הדם מתקבלת מהשיעור המרבי, המשמש לאחר מכן לחישוב הפרמטרים של הזרימה.

פלואמטריה

מטרה

הערכה של זרימת הדם microvessels ברשתית.

תיאור

Flometry לייזר דופלר רשתית הוא שלב ביניים בין לייזר דופלר דופלר ו flowmetry רשתית היידלברג. קרן הלייזר מופנית הרחק מן כלי גלוי כדי להעריך את זרימת הדם microvessels. בשל המיקום האקראי של נימיות, רק אומדן משוער של מהירות זרימת הדם יכול להתבצע. מהירות זרימת הדם נפחית מחושב באמצעות תדרים משמרת דופלר (לציין את מהירות תאי הדם) עם משרעת האות של כל תדר (מציין את היחס בין תאי הדם בכל שיעור).

היידלברג רשתית

מטרה

הערכה של זלוף בנימים peripapillary ונימים של הדיסק האופטי.

תיאור

מד זרימת הרשתית של היידלברג עלה על היכולות של רכיבי לייזר דופלר ולייזר דופלר. ב מטר היידלברג זרימת רשתית לסריקת הפונדוס, קרינת לייזר אינפרא אדום עם אורך גל של 785 ננומטר משמש. תדירות זו נבחרה בשל יכולתם של תאי דם אדומים מחומנים ודה-חמצניים לשקף את הקרינה בעוצמה שווה. המכשיר סורק את eyeground ומשעתקת יחידים (זרימת דם ברשתית ערכי מפת kuyu ללא קשר בעורקי דם ורידים. זה ידוע כי הפירוש של זרימת דם ממפה מורכב למדי. תכנית במחשב ניתוח מהיצרן כאשר שינוי פרמטרי הלוקליזציה, אפילו דקים, נותן מספר רב של תוצאות קריאה של זה. C באמצעות pointwise פיתחה assay מחקר גלאוקומה אבחון מרכז, בדק באזור זרימה גדולה קלפים, עם תיאור טוב יותר. כדי לתאר את "הצורה" של חלוקת זרימת הדם של הרשתית, מפתחות וערכי זרימת פרט היסטוגרמה avascular אזור תוכנן perfused.

Cpektralanaя oximetry רשתית

מטרה

הערכת הלחץ החלקי של חמצן ברשתית וראש עצב הראייה.

תיאור

כדי לקבוע את הלחץ החלקי של חמצן הרשתית ואת הראש העצבי הראייה, oximeter הספקטרום של הרשתית משתמשת בתכונות spectrophotometric שונים של המוגלובין מחומצן deoxygenated. הבזק בוהק של אור לבן מגיע לרשתית, ומשקף את האור מחזיר את המצלמה הדיגיטלית באמצעות מפיץ תמונה 1: 4. מפיץ התמונות יוצר ארבע תמונות מוארות שוות, אשר מסוננות לארבעה אורכי גל שונים. לאחר מכן, הבהירות של כל פיקסל מומרת לצפיפות אופטית. לאחר הסרת הפרעת המצלמה וכיול התמונות לתוך הצפיפות האופטית, מחושבת מפת חמצון.

התמונה isosbestic מסוננת לפי התדירות שבה ההמוגלובין מחומצן ו deoxygenated משתקף זהה. התמונה רגישה חמצן מסונן על פי התדירות שבה חמצן חמצן משתקף למקסימום, ובהשוואה עם השתקפות של המוגלובין deoxygenated. כדי ליצור מפה המשקף את תכולת החמצן במונחים של מקדם צפיפות אופטית, התמונה isosbestic מופרדים על ידי תמונה רגישה חמצן. בתמונה זו, באזורים אור יותר, יותר חמצן הוא הכיל, ואת ערכי פיקסל גלם מייצגים את רמת חמצון.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.