^

בריאות

שאיפת שיעול לשיעול יבש ורטוב

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 07.11.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שיעול הוא אחד מאותם תסמינים לא נעימים שלא נותנים לך לשכוח את עצמך לרגע. זה קשה במיוחד כאשר שיעול קל ודחף בודד להשתעל את תכולת דרכי הנשימה הופכים לשיעול התקפי כואב או קבוע יבש/לא פרודוקטיבי. זו לא יכולה להיות תאונה, מכיוון ששיעול כזה הוא אינדיקטור או תוצאה של גוף לא בריא וגירוי של דרכי הנשימה, תגובה רפלקסית שנועדה לסייע בסילוק פתוגנים, אלרגנים וחומרים זרים אחרים מהריאות ומהסמפונות. ושאיפות שיעול הן אחת הדרכים לעזור לגוף שלך במשימה הקשה הזו.

האם אתה צריך שאיפה לשיעול?

אינהלציה היא שיטה פשוטה ובטוחה יחסית למתן תרופות או חלופות באמצעות שאיפת אדים או תערובות גזים. נזכיר שגם חמצן הוא גז, והאוויר האטמוספרי שאנו שואפים כולל כמה גזים בבת אחת בפרופורציות שונות, אבל בתערובת גזים לשאיפה אנו מתכוונים להשעיה של חלקיקי מסה רפואית באוויר.

שאיפות טבעיות, המבוססות על שאיפת אוויר מרפא באתרי נופש או ביער מחטניים, מוכרות על ידי הרופאים כבריאות כללית ומונעת. אבל לטיפול במחלות הם בדרך כלל לא מספיקים, אז אתה צריך לפנות להחדרה מלאכותית של תרכובות רפואיות לדרכי הנשימה.

טיפול באינהלציה משמש או למטרת הפעלת השפעה מעכבת על הגוף (הרדמת אינהלציה), או למחלות דרכי הנשימה בעלות אופי דלקתי (הצטננויות, אלרגיות). אבל השאלה אם יש צורך באינהלציות בעת שיעול נשארת רלוונטית גם מעמדה זו. אחרי הכל, סימפטום זה יכול להיות בעל אופי שונה. כך מבדילים בין שיעול רטוב ויבש, והאחרון עלול להיות לא פרודוקטיבי או ללא ייצור ליחה כלל (מייסר, נובח).

עם שיעול רטוב, כאשר ספוטום יורד ללא קושי, טיפול שאיפה הוא לא רלוונטי, ולפעמים מסוכן. אחרי הכל, גירוי נוסף יכול לעורר חסימה של ברונצ'י עם הפרשות, ברונכסזם, asphyxia. אבל עם שיעול יבש ולא פרודוקטיבי, טיפול כזה יהיה בדיוק מתאים.

שאיפות שיעול, בהתאם לתרופות ובניסוחים שנבחרו, יכול להיות בעל השפעה אחרת:

 • להרחיב את הסמפונות, מה שמקל על הפרשת כיח ו,
 • להפחית את צמיגות של ריר דלקתי ולהפחית את כוחה של הידבקות שלה לאפיתל של ברונצ'י,
 • להקל על דלקת, ומכאן גירוי של רירית הסימפונות. כל זה צריך לתרום להסרת ריר עודף ופתוגנים מן דרכי הנשימה,
 • להפחית את הכדאיות של חיידקים הגורמים למחלות.

האם משאפים עוזרים בשיעול?

לשאלה זו אין תשובה חד משמעית, כי הכל תלוי בבחירה הנכונה של הרכב השאיפה ובתגובת הגוף אליו. הרופאים עצמם ממליצים באופן חד משמעי על שאיפה לשיעול יבש ולא פרודוקטיבי, מכיוון שזו אחת הדרכים המהירות ביותר להקל על מצבו של החולה. זוהי שיטת טיפול בטוחה יחסית, מכיוון שהתרופה למעשה אינה נכנסת לזרם הדם ואין לה השפעה מערכתית בולטת. אבל שיטת השאיפה עוזרת להעביר את ההרכב הטיפולי ישירות לנגע, מה שנותן תוצאה מהירה ולרוב די הגונה.

אינדיקציות להליך

כפי שכבר ציינו, השיעול יכול להיות יבש (לא פרודוקטיבי) וליחה. טקטיקות הטיפול בשני המקרים שונות, אך כאשר רושמים טיפול באינהלציה, הרופאים שמים לב לא רק לאופי השיעול, אלא גם לגורם שלו.

לא תמיד יש צורך בשאיפה בעת שיעול עם כיח. אם הליחה יוצאת בקלות עם שיעול לא עז, הגוף אינו זקוק לעזרה. כאן חשוב לשים לב שאופי התסמין אינו משתנה. משקה חם ועיסוי בשפע עוזרים להקל על הכיוח.

אם ליחה מצטברת בסימפונות, אך קשה מאוד להשתעל אותו, שיעול גורם לכאבים בגרון ולאורך דרכי הנשימה, שאיפת שיעול עם תרופות רירית ומכייח היא בדיוק מה שצריך כדי להקל על מצבו של החולה. נהלים כאלה רלוונטיים הן להצטננות והן לשיעול אלרגי, מכיוון שאלרגיות הן סוג של תגובה דלקתית הנגרמת על ידי גורם גירוי ספציפי.

שאיפות משיעול נובח יבש נקבעות רק לאחר לימוד הגורם לתסמין וזמן התרחשותו. זוהי תגובה לגירוי של הסמפונות, המתרחשת בדרך כלל בתגובה להתקף ויראלי. בתחילת המחלה עלול להופיע סימפטום במקביל או בלי כאב גרון. התפשטות הדלקת למיתרי הקול מעוררת הופעת צליל נביחות גס בעת שיעול.

די מהר, השיעול הופך להיות פרודוקטיבי, ובשלב זה אתה צריך להיות זהיר. אם ליחה מופרדת בקושי או בכמויות קטנות (שיעול לא פרודוקטיבי), יש צורך להקל על הפרשתו ולהגביר את תפוקת השיעול. עם סימפטום לא פרודוקטיבי, ניתנת עדיפות לתרופות הממריצות את ייצור הריר ומייעלות את התכונות הריאולוגיות שלו.

לעתים קרובות זה קורה שאדם היה חולה, אבל השיעול לא נעלם. אבל כאשר משתעלים, שום דבר כבר לא מופרש מהסמפונות. התסמין הלא נעים שנותר וגירוי הגרון שלא חלף לחלוטין, מתישים את האדם שכבר נחלש מהמחלה. במקרה זה, לא כדאי להשתמש במוקוליטיים או בחומרים מפרשים בשאיפות. אבל תרופות אנטי דלקתיות וכאלה שמדכאות את רפלקס השיעול (למשל לידוקאין) יהיו בדיוק נכונות.

שאיפות עם נוגדי שיעול נרשמות לעתים קרובות לילדים אם סימפטום כואב מונע מהילד לישון ולאכול, מתיש את התינוק, מונע החלמה מהירה.

עבור הצטננות, הרופאים רושמים לעתים קרובות אינהלציות עבור נזלת ושיעול. עם נזלת, תרופות אנטי דלקתיות ומוקוליטיות רלוונטיות, אך הן משמשות לגודש באף כדי להקל על הנשימה. אין לטפל בהפרשת נוזלים בשאיפה.

שאיפת שיעול יכולה להתבצע בדרכים שונות, לכן, נהלים יבשים ורטובים נבדלים, האחרונים מחולקים לרטוב, חם-רטוב וקיטור. אם למטופל אין טמפרטורה, אתה יכול לבחור כל אחת מהאפשרויות. עם עלייה במדחום ל-37.5 מעלות, עדיף לשכוח מהליכים תרמיים.

שאיפות שיעול בטמפרטורות מעל 37.5 מעלות יכולות להתבצע רק באישור רופא באמצעות נבולייזר. במקרה זה, שאיפות יבשות ורטובות (עד 30 מעלות) רלוונטיות, אם למטופל אין התוויות נגד.

עלייה בטמפרטורה קשורה בדרך כלל לזיהומים ויראליים, אך לפעמים תגובה כזו של הגוף יכולה להתרחש גם בתגובה להחדרת חיידקים לדרכי הנשימה. אם הבדיקות מראות נוכחות של זיהום חיידקי, בנוסף לאחרים, נקבעות שאיפות עם אנטיביוטיקה. עם דלקת חמורה ובצקת, סוכנים הורמונליים (קורטיקוסטרואידים בשאיפה) נקבעים.

הכנה

כשמדובר בהכנה לשאיפת שיעול, כולם חושבים מיד על ההרכב הטיפולי, חסר פרט אחד חשוב. קודם כל, אתה צריך לחשוב לא על איך ואיך לטפל בשיעול, אלא על ידיעת אבחנה אמינה והגורם למחלה. השלב הראשון בהכנה לאינהלציה צריך להיות התייעצות עם מומחה ועריכת מחקרי האבחון הדרושים (במידת הצורך).

חשוב לדעת לא רק את שם המחלה, אלא גם את הגורם הסיבתי שלה. לדוגמה, שאיפות עם אנטיביוטיקה מתבצעות רק עבור מחלות חיידקיות או מהלך מסובך של נגיפים. ברוב המקרים, מחלות דרכי הנשימה הן ויראליות בטבען, ועם טיפול נכון בזמן, חולפות ללא סיבוכים.

במידה והרופא רשם טיפול באינהלציה, הוא ימליץ גם על תרופות, ולעיתים על אמצעים חלופיים המסייעים במחלה זו ומתאימים לאינהלציה. יהיה צורך להחליט רק על אופן ביצוע ההליך (עם או בלי משאף) ולהכין כראוי את הרכב השאיפה.

אז עבור נהלי קיטור, מרתחים של עשבי תיבול ותפוחי אדמה, ריפוי שמנים אתריים, סודה. מרתחים מחוממים לטמפרטורה של 45 מעלות, ושמנים מטפטפים למים חמים.

אם אינכם משתמשים במשאף, חשוב מאוד להקפיד על הכלים שיכילו את הרכב המרפא והאביזרים הדרושים (מגבת על הראש לשאיפת קיטור, למרות שהרופאים רואים באפשרות טיפול זו מסוכנת למדי בשל הסיכון להיפוקסיה וכוויות בפנים).

אם נעשה שימוש במכשיר מיוחד לשאיפה, יש לוודא שהוא נקי, במידת הצורך להרכיב את הרכיבים ולבדוק את ביצועי המכשיר. אם אתה משתמש במשאף בפעם הראשונה, חשוב תחילה ללמוד היטב את ההוראות עבורו ולטפל בחלק הפנימי של המאגר ובפיה בתרכובות חיטוי.

טֶכנִיקָה שאיפת שיעול לשיעול יבש ורטוב

אם אדם נמצא בבית חולים, הוא לא צריך להתחמש בידע על הטכניקה של שאיפת שיעול. הצוות הרפואי דואג לכך, והמטופל יכול למלא רק בבירור את דרישותיו. אבל ברוב המקרים, השאיפה מתבצעת בבית, מכיוון שהליך זה יעיל למחלות רבות של מערכת הנשימה שאינן מצריכות אשפוז. ואם אין קרוב משפחה רפואי בבית, יש צורך לחפש מידע כיצד לבצע נכון את ההליך.

שקול את הטכניקה והתכונות של שאיפות מסוגים שונים.

שאיפת קיטור לשיעול

שאיפת קיטור נחשבת לאחת משיטות הרפואה האלטרנטיבית, היעילה ביותר במחלות של דרכי הנשימה העליונות. אוויר חם לח, הנכנס לדרכי הנשימה דרך הפה, מעניק לחות ומרכך את הקרום הרירי, הופך את הליחה לפחות צמיגית, מקל על תסמיני המחלה, והוספת תרכובות מרפא למים יכולה גם להשיג אפקט טיפולי.

תכשירים לשאיפת אדים יכולים להיות: מרתח תפוחי אדמה, חליטות וחליטות של עשבי תיבול ותכשירים רפואיים, מים מינרליים, תמיסת סודה חלשה, שמנים אתריים, פרופוליס, ואפילו מזור Zvezdochka הריחני הידוע מימי ברית המועצות. חשוב להבין שסודה היא חומר חיטוי ומרכך מצוין, לרוב צמחי המרפא יש תכונות אנטי דלקתיות וחיטוי, פרופוליס הוא מרכיב אנטי מיקרוביאלי חזק, מים מינרליים מרככים ומעניקים לחות לריריות, ואדי תפוחי אדמה הם תרופה מוכרת. השפעה מועילה על מערכת הנשימה, ביטול תופעות גודש בסימפונות.

אינהלציות עם תפוחי אדמה לשיעול בטוחות לילדים ולנשים בהריון שאינם מתאימים לתרופות וצמחי מרפא שעלולים לגרום לתגובות אלרגיות. זה לא קשה ואפילו נעים לבצע אותם, אם אתה לא מגזים עם הטמפרטורה של הרכב. שימושי מאוד לשיעול יבש.

להכנת ההרכב, אנו לוקחים 3 תפוחי אדמה בינוניים, שוטפים אותם ומרתיחים אותם במים עד שהם רכים, ולאחר מכן אנו ללוש מעט או להשתמש רק במרתח. אפשר לנשום אדים מעל סיר או כל כלי אחר שבו מזגו את המרק, לאחר שקיררו מעט כדי שהאדים לא ישרפו את העור כשצריך להתכופף על הסיר. על מנת למנוע את התפזרות האדים, ניתן לכסות את הראש במגבת ולהשאיר את הקצה התחתון פנוי כך שאוויר יוכל לחדור מתחתיו.

הוא האמין כי למבוגר זה מספיק כדי לנשום אדים תפוחי אדמה במשך 10-15 דקות. עבור ילד, הליך של 3-5 דקות מספיק.

באנלוגיה, שאיפת קיטור מתבצעת עם מרתחים וחליטות של עשבי תיבול. המרק המוכן מתקרר תחילה מעט. להכנת העירוי יוצקים את הדשא במים רותחים ומשאירים להזליף בחום ולאחר מכן מניחים לו להתקרר מעט. בדרך כלל, עשבי תיבול לשאיפה לשיעול נלקחים ביחס הבא: עבור 1 כוס מים, 1 כף. עשבי תיבול קצוצים או עשבי תיבול.

עבור הליכי אינהלציה, ניתן להמליץ על צמחי המרפא הבאים:

 • קמומיל. שאיפת שיעול עם צמח זה, בעל אפקט חיטוי קל ואנטי דלקתי בולט, יעילות לשיעול יבש ורטוב, נזלת וכאבי גרון. המרק מוכן על פי התוכנית לעיל באמבט מים במשך 20-30 דקות, ולאחר מכן הוא מותאם עם מים רתוחים חמים לנפח של 1 ליטר.
 • אקליפטוס לשיעול. ניתן לעשות שאיפות באמצעות חליטת צמחים בהכנה עצמית, תמיסת אלכוהול בבית מרקחת, שמן אתרי של הצמח. להכנת עירוי, יחס הרכיבים הוא סטנדרטי. לאחר 15 דקות של עירוי, הוסיפו 3 כוסות מים חמים רותחים לכלים ובצעו אינהלציות. ניתן להשתמש בתמיסת אלכוהול במשאף, אך במקרה זה מוסיפים אותו לא למים חמים, אלא למלח בטמפרטורת החדר (15 טיפות לכוס נתרן כלורי).
 • שאיפה עם מרווה לשיעול. הצמח פופולרי מאוד בטיפול בשיעול, היות והוא עשיר בשמנים אתריים, בשל כך יש לו תכונות אנטי דלקתיות, טוניקיות, מחטאות ומכייח. דשא בניסוחי שאיפה משמש הן באופן עצמאי והן בשילוב עם אחרים, למשל, עם קמומיל ונענע. מרתח לשאיפה מוכן באופן הבא: 2 כפות. עשבי תיבול (או 1 כף מרווה וקמומיל) מוזגים בכוס מים רותחים ושומרים על אש נמוכה במשך 2-3 דקות, ולאחר מכן מסירים אותם. המרק מסונן ומצונן מספיק, ניתן להשתמש במשאפים או לנשום אדי מרפא מעל קערה.

עשבי התיבול הנ"ל הם אוניברסליים, הם יכולים לשמש להכנת הרכב שאיפה לכל שיעול. בשיעול יבש יש לשים לב לצמחים המגבירים את כמות הליחה המופרשת, תורמים להסרה קלה יותר, מקלים על הגירוי של הקרום הרירי והופכים את השיעול לכאוב פחות: כף רגל, תלתן, תלתן, אזוב איילים, מוליין. עם שיעול רטוב עם הפרשת כיח קשה, אתה יכול להציע: טימין, ריאות, נענע, שומר, ערער, קומפרי, מחטים, ניצני אורן, לבנדר.

ברפואה האלטרנטיבית משתמשים בתכשירים צמחיים גם לאינהלציה לשיעול. עם בחירה נכונה של צמחים, הם יחזקו הדדית את פעולתו של זה והאפקט יהיה חזק יותר. בנוסף, ניתן לשלב באוספים צמחים בעלי השפעות טיפוליות שונות, המקבלים תרופה כמעט לכל התסמינים בו זמנית.

לטיפול באינהלציה של שיעול לא פרודוקטיבי, ניתן לייעץ לאיסוף הבא: עלי אקליפטוס, קולט, נענע ומרווה, ניצני ליבנה, עשב אורגנו, פרחי קמומיל בכמויות שוות. 1 כף איסוף בכוס מים רותחים. ההרכב המושרה מסונן ומקורר לטמפרטורה של לא יותר מ-70 מעלות.

באופן אידיאלי, עבור שאיפת קיטור שיעול, מומלץ להשתמש בהרכבים עם טמפרטורה בטווח של 40-50 מעלות. בטמפרטורה גבוהה יותר, אין להתכופף על הכלים המהבילים ולכסות היטב במגבת, כי הדבר עלול לגרום לכוויות בפנים ובריריות העיניים.

בעזרת אוסף זה ניתן להשיג בו זמנית את ההשפעות הבאות: לחות לקרום הרירי והקלה על גירוי, העלמת כאבי גרון ונפיחות של דרכי הנשימה, דילול ליחה וירידה ניכרת בפעילות הפתוגנים.

כמו כן, עם שיעול יבש, ניתן לייעץ בתשלומים הבאים:

 • עשב קולטספוט, עלי נענע, פרחי טיליה וקלנדולה.
 • עלי פטל, מרווה ונענע.
 • פרחי קמומיל וקלנדולה, סנט ג'ון וורט וקולט.
 • פרחים של טיליה, פטל, כף רגל (לברונכיטיס).

כדי לרכך את הרירית ולהקל על הוצאת הליחה, ניתן להוסיף סודה לשתייה להרכב הצמחים המוגמר לשאיפה מיד לפני ההליך, אשר יעיל במיוחד עבור ברונכיטיס.

במהלך ההריון, חשוב מאוד לבחור בקפידה צמחי מרפא, מכיוון שחלקם עלולים לעורר התכווצויות רחם והפלות. הרופאים רואים בצמחים הבאים אופטימליים לטיפול באינהלציה של אמהות לעתיד:

 • לטיפול בשיעול יבש: קמומיל, סנט ג'ון wort, טימין, מרשמלו, פלנטיין.
 • לטיפול בשיעול רטוב קשה: אקליפטוס, Yarrow, מחרוזת, רוזמרין בר.

תכונות של שאיפת קיטור

בעת ביצוע שאיפת קיטור, חשוב מאוד להקפיד על תזונה מיוחדת. אתה לא יכול לבצע את ההליך לפני 1.5 שעות לאחר האכילה. ולאחר ההליך, עליך להימנע מאכילת מזון ומים במשך 40-60 דקות, ולאפשר לחלקיקים של תמיסת השאיפה לפעול על פני הרירית למשך זמן נוסף.

במהלך ההליך, אתה צריך לנשום עמוק מספיק, אבל באופן שווה, הימנעות נשימה עמוקה מדי. בזמן השאיפה, עצור את הנשימה למשך מספר דקות. נשימה רדודה אינה מקובלת כשמדובר בטיפול בשיעול. אתה לא יכול לדבר ולהסיח את דעתך מדברים אחרים. חשוב להתמקד בהליך ובנשימה נכונה.

לטיפול בשיעול קיים דפוס נשימה מיוחד במהלך השאיפה. השאיפה נעשית דרך הפה, והנשיפה נעשית בצורה הטובה ביותר דרך האף.

שימוש בתכשירים צמחיים לאינהלציה, אתה לא צריך לחשוב שככל שריכוז התמיסה גבוה יותר, כך ייטב. כל המרתחים והחליטות מדוללים במים, לרוב ביחס של 1: 3.

את טמפרטורת הרכב האינהלציה למבוגרים מומלץ לשמור בטווח של 40-50 מעלות, במקרים מסוימים, אם אופי איסוף הצמחים מחייב זאת, ניתן להעלותה ל-70 מעלות, אך נדרשת זהירות מרבית. עבור ילדים, הטמפרטורה האופטימלית היא 30-40 מעלות. יתר על כן, ככל שהילד קטן יותר, הטמפרטורה צריכה להיות נמוכה יותר. לילדים צעירים השאיפות בדרך כלל קשות ולכן עדיף להצטייד במכשיר מיוחד - משאף.

כדי למנוע כוויות, כיפוף על הכלים עם תמיסה חמה לא צריך להיות הרבה. המרחק האופטימלי הוא כחצי מטר.

ביגוד קל ומשוחרר מבדים טבעיים מתאים לאינהלציה. חשוב מאוד שהוא לא ילחץ את הגרון ולא יפריע לנשימות עמוקות.

לגבי משך שאיפת הקיטור, הרופאים ממליצים למבוגרים - 5 דקות, לילדים - 2-3 דקות.

עבור היעילות של שאיפת קיטור, חשוב לא להפריע להליך הנשימה. מתחת למגבת נוצר במיוחד האפקט של סאונה, שלא מומלץ "לעזוב" לפני תום ההליך. אם יש קשיי נשימה, השאיפה מסתיימת מבעוד מועד.

לא כל האנשים סובלים היטב את האפקט שנוצר מתחת למגבת. כאופציה, אתה יכול לשקול דרכים אחרות לביצוע שאיפת קיטור:

 • השימוש במשפך, המספק כיוון תנועה צר של אדי ריפוי,
 • שימוש בקומקום עם מכסה הדוק וצינור גומי על הפיה,
 • שאיפה על תרמוס.

במקביל, ניתן להכין באותו מיכל תרכובת אינהלציה באמצעות מים מטוהרים, מזוקקים או מבושלים להכנתו.

שמנים אתריים לשאיפת שיעול

טיפול בשיעול בצמחי מרפא כרוך בשימוש הן בצמחים והן בפרחים, ובשמנים אתריים בתכשירי אינהלציה. לא בכדי נבחרים לשאיפה צמחים עשירים בשמנים: אקליפטוס, נענע, מרווה, טימין, צמחי מחטניים וכו'.

ניתן לרכוש שמנים אתריים לשאיפת שיעול בבתי מרקחת ובחנויות. הם שימושיים בכך שהם תורמים לפירוק הליחה וממריצים את הפרשתו, מקלים על דלקות, נלחמים ביעילות במיקרואורגניזמים פתוגניים הגורמים למחלות וגירוי בגרון ומרפאים פצעים. שמנים אתריים גם מרגיעים את הרירית הדלקתית, מפחיתים את מספר התקפי השיעול הכואבים, מרגיעים את מערכת העצבים ומנרמלים את השינה, שהיא כל כך הכרחית לגוף החולה להתאושש.

בטיפול בשיעול משתמשים בשמני הל, נענע, ברוש, אניס, רוזמרין, קמומיל ומרווה. השפעה מועילה במחלות זיהומיות המלווה בשיעול יהיו גם אסטרים של אשוח, ארז, אורן, אקליפטוס, עץ התה. עם סובלנות טובה, כולם מאושרים לשימוש בילדות המוקדמת ובמהלך ההריון.

עם שמנים אתריים ניתן לבצע 2 סוגי שאיפות: קר וחם, או ליתר דיוק חם-לח, כי בטמפרטורות גבוהות (מעל 40 מעלות) האתרים יכולים לאבד את תכונות הריפוי שלהם. שאיפות יבשות קרות מתבצעות באמצעות מכשירים כמו מנורת ארומה, מאוורר ארומה, מדליון ארומה ועוד. לחילופין ניתן למרוח כמה טיפות שמן על מטפחת או כרית. אך יחד עם זאת, לא יהיה נוח במיוחד לנשום דרך הפה, המהווה תנאי ליעילות הטיפול בשיעול. חשוב לזכור שזמן השאיפה משיעול צריך להיות בשאיפה דרך הפה.

שאיפות חמות-לחות מבוססות על שימוש במים (מספיק ליטר), שאליהם מוסיפים 3 טיפות מכל אחד מהשמנים המומלצים. מכוסה במגבת, נשמו פנימה אדי ריפוי למשך 10 דקות.

לטיפול בילדים מתאימה יותר מנורת ארומה או שיטה עממית אחרת. הוסף לכוס מים חמים 4 טיפות אקליפטוס, עץ התה או שמן אחר בעל אפקט אנטיבקטריאלי, והשאיר אותו בחדר בו נמצא המטופל. כך, ניתן לטפל בשיעול ולחטא את החדר.

שאיפות שיעול עם שמנים אתריים כפופות לאותן דרישות כמו לאדים: עמידה במשטרים תזונתיים ומינון של הרכב השאיפה, נשימה נכונה במהלך ההליך עם שאיפה דרך הפה. משך ההליך צריך להיות 10 דקות. בדרך כלל שאיפות עם שמנים מתבצעות פעם אחת ביום. עדיף לא להשתמש במספר שמנים במקביל, אלא אם כן המתכון הנבחר מחייב זאת.

שאיפות אינן מתבצעות על בטן מלאה, כדי לא לעורר רפלקס גאג ולא להסיח את דעתו של מערכת העיכול מעבודתה על עיבוד מזון. אבל אפילו על בטן ריקה, לא ניתן לבצע הליכים כאלה, במיוחד כשחושבים שבשעה הקרובה תצטרך לוותר על אוכל.

שאיפות מים מינרלים

ישנה שיטת טיפול המאושרת על ידי רופאים. מים מינרליים בשאיפת שיעול הם לא רק מקור למים נקיים הנחוצים להרטיב את רירית הנשימה וליחה דקה. הוא מכיל מינרלים שימושיים הנחוצים לתפקוד תקין של הגוף. זהו מחסן של חומרים ייחודיים המגבירים את הכוחות הפנימיים של הגוף להילחם במחלה ומשפיעים לטובה על רירית הנשימה, מפחיתים דלקות ונפיחות, תורמים להתחדשות מהירה של רקמות פגועות.

בסנטוריומים, מימן גופרתי, מי פחמן או ראדון נלקחים להליכים. שאיפת שיעול בבית מתבצעת לרוב באמצעות מים מינרלים Essentuki, Borjomi, Narzan, אך בהעדרם, אתה יכול להשתמש במים מינרליים אחרים. נכון, ההשפעה במקרה זה תהיה חלשה יותר. למרות שהלחות הרירית בפני עצמה יכולה להקל על תסמונת השיעול הכואב ולהפוך את השיעול ליותר פרודוקטיבי.

אתה יכול לקחת מים מינרליים ללא גז או להשאיר את הבקבוק פתוח במשך כמה שעות או יותר כדי שהגז ייצא החוצה, אחרת השיעול רק יכול להחמיר. ההליך יכול להתבצע בשתי דרכים:

 • באמצעות משאף (קח 4-5 מ"ל מהתמיסה, שפך אותה למיכל המכשיר ונשום אוויר מרפא למשך 10 דקות),
 • באמצעים מאולתרים (שאיפת אדים: בקערה או קומקום תה, מחממים את המים המינרליים ל-40 מעלות ושאפים את האדים למשך 5-10 דקות).

ניתן לבצע שאיפות עם מים מינרליים עד 5-7 פעמים ביום. הם בטוחים לילדים, קשישים, נשים הרות ואמהות מניקות.

דרישות לשאיפת שיעול עם מים מינרליים: ציות לתזונה, נשימה נכונה, התוויות נגד (במיוחד עבור שאיפת קיטור), טיפול הולם לאחר ההליך.

שאיפה עם כוכבית לשיעול

רבים מאיתנו זוכרים מזור עם השם הזה מימי ברית המועצות. בעזרתה טיפלו האמהות והסבתות שלנו בהצטננות, כאבי ראש ושיניים, מחלות של מערכת השלד והשרירים ופתולוגיות של כלי דם, טיפלו בעור והסרו רעלים. אבל הרפואה הווייטנאמית צברה פופולריות מיוחדת בטיפול בהצטננות ובמחלות ויראליות, המלווה בכאבי ראש וסחרחורות, בחילות, כאבי מפרקים, חום, שיעול, נזלת.

בטיפול בשיעול עולים מרכיבים שימושיים ברפואה טבעית כמו שמנים אתריים (מנטה, אקליפטוס, ציפורן, קינמון), כמו גם מנטול וקמפור. כתוסף למחלות בדרכי הנשימה, המזור מצא קבלה הן בקרב מרפאים אלטרנטיביים והן בקרב רופאים מוסמכים.

נכון, שאיפות שיעול עם כוכבית לא זכו לפופולריות רבה. בנוסף, הם אסורים בטיפול בילדים מתחת לגיל 3 שנים, בחולים עם אסתמה של הסימפונות ונטייה לסימפונות. המזור אינו משמש במשאפים.

אבל עבור נהלי קיטור בהיעדר התוויות נגד, זוהי תרופה שימושית ויעילה מאוד. במים חמים (40-60 מעלות) צריך להוסיף 3-4 מ"ג מזור ולנשום בזוגות במשך 5-10 דקות (ילדים עד 3 דקות). ניתן לבצע שאיפות עד 4 פעמים ביום, תוך התחשבות בדרישות להליכי קיטור.

שאיפת שיעול עם סודה 

בכל הנוגע לטיפול באינהלציה של הצטננות, תרופות אלטרנטיביות אינן נחותות בהרבה מתרופות בית מרקחת מבחינת יעילות ופופולריות, אבל הן מתגלות כבטוחות אפילו יותר, מה שהרופאים מסכימים איתה. לא בכדי ממליצים בשלבים הראשונים על שאיפות שיעול עם סודה ופורמולציות צמחיות, ואם הן לא עוזרות או לא ניתן להשתמש בהן, הן נעזרות בתרופות.

סודה לשתייה היא ללא ספק אחת השיטות הפופולריות ביותר להתמודדות עם שיעול לא פרודוקטיבי. הפופולריות של ההליך מוסברת על ידי העובדה שסודה לשתייה נמצאת בבית כמעט בכל מטבח, ושיטת הטיפול בשיעול ברוב המקרים פועלת ללא רבב. כמו שאומרים, זול ועליז.

שאיפות עם סודה עם שיעול יבש מסווגות כקיטור. המטופל שואף אדי מים עם חלקיקים גבישיים זעירים העוטפים את הרירית, מרככים ומחטאים אותה. לחות בצורת אדים מדללת את הליחה ומקלה על הסרה. 

ההליך מתבצע תוך הקפדה על הכללים לשאיפת קיטור. תמיסת אינהלציה מוכנה על ידי הוספת אבקה למים חמים. יש ליטול כ 1 כף סודה לליטר מים לאחר הליך השאיפה לשיעול עם סודה, התסמין מתגבר, אך הופך פחות כואב. הליחה משתעלת ביתר קלות וללא כאבים חריפים בגרון. כחומר חיטוי, סודה נלחמת בחיידקים שהתיישבו על הקרום הרירי, מה שאומר שתהליך הריפוי מהיר יותר.

מוצרים פרמצבטיים להליכי אינהלציה

למרות העובדה שהרופאים אינם מפריכים את יעילותו של טיפול אלטרנטיבי בשיעול בשאיפות אדים וחום ולח ואף ממליצים עליו לעיתים, סודה וצמחי מרפא לא תמיד מסוגלים לתת את התוצאה המצופה. בנוסף, אם אתם חשים ברע וחולשה, עדיף לא לבצע שאיפה בצורה זו, כדי לא להחמיר את מצבכם עוד יותר.

עבור ילדים קטנים שאינם יודעים לנשום כראוי ולפעול לפי הכללים, ההליך קשה להפליא לביצוע. ובהתחשב בהתוויות נגד לשאיפת קיטור, מתברר שזו לא תרופה אוניברסלית. אז אתה צריך לשים לב לא תכשירים פרמצבטיים והתקנים המסייעים לבצע הליך שימושי עם תועלת ובטיחות מקסימלית.

מבחר בתי המרקחת כולל תמיסות, טיפות, תרופות, תכשירים לשאיפת שיעול הניתנים לשימוש במשאפים חדישים שאינם דורשים חימום נוזלי. שאיפת קיטור במקרה זה אינה אופציה, כי תרופות רבות נהרסות על ידי טמפרטורות גבוהות, אשר בשום אופן לא עוזר לרפא שיעול.

שאיפת שיעול עם נבולייזר היא שיטת הטיפול המודרנית ביותר בשיעול המתאימה למטופלים בכל הגילאים, כולל ילודים. מגוון רחב של מכשירים (קומפרסור, קולי, משאפי רשת או ממברנה) והיכולת לבחור נבולייזר נייח או נייד לשימוש ביתי הופכים את סוג הטיפול הזה לפופולרי למדי.

למרות מנגנון הפעולה השונה, בעת שימוש ב-nebulizers ביציאה, יש לנו ענן אירוסול עם החלקיקים הקטנים ביותר של חומר תרופתי, אשר בשאיפה, נכנסים עמוק לתוך דרכי הנשימה ישירות לתוך הנגע. עומק החדירה של חלקיקים תלוי בגודלם. נבולייזרים שונים נותנים חלקיקים בגדלים שונים, אך דגמים מסוימים מאפשרים לווסת תהליך זה. לטיפול בשיעול מתאימים מכשירים שגודלם של החלקיקים המתקבלים של התרופה אינו עולה על 5 מיקרון, אחרת הם ישקעו רק בחלל הפה ובאף האף.

נבולייזרים מודרניים מגיעים עם חרירים שונים. לטיפול בשיעול אצל מבוגרים עדיף להשתמש בפיה או בפיה. במקרה זה, השאיפה מתבצעת דרך הפה, מבלי לפתוח את השפתיים מהדקות בחוזקה את הפיה, ונשיפה לאחר 1-2 שניות דרך האף.

לילדים נוח יותר לבצע שאיפות לשיעול עם מסכה. במקרה זה, הילד יכול לנשום בחופשיות, והטיפול ממשיך כרגיל. אם הילד קטן, ההליך יכול להתבצע אפילו במהלך השינה. המסכה לא מונעת מהתינוק לישון, חשוב רק לוודא שהמשאף במצב זקוף. האפשרות הטובה ביותר תהיה נבולייזר נייח. אם משתמשים במכשיר נייד, הילד צריך להיות בישיבה או שכיבה.

שאיפות שיעול למבוגרים צריכות להתבצע בישיבה. אם אדם במצב קשה, הטיפול שלו מתבצע בבית חולים בעזרת משאפים. המסכה מחוברת אליהם באמצעות צינור המאפשר לבצע טיפול בשכיבה.

לצורך ההליך, נעשה שימוש במכשיר נקי מחוטא מראש. אנו מכינים תמיסה לאינהלציה על ידי דילול התרופה במי מלח, לפי הוראות הרופא או לפי הוראות התרופה והמכשיר. אנו לא משתמשים במרתח צמחים ושמנים אתריים ב-nebulizers, אלא רק בתכשירים פרמצבטיים.

ניתן להתחיל את הטיפול לא לפני 1-1.5 שעות לאחר אכילה או פעילות גופנית מאומצת. שאיפות מתבצעות עד 3 פעמים ביום, תוך ניסיון לעשות זאת בין הארוחות.

במהלך ההליך, אתה צריך לשבת ישר, ליישר בחופשיות את הכתפיים. אתה צריך לנשום לא עמוק מדי, אבל לא באופן שטחי. לאחר השאיפה, הוא עושה הפסקה קצרה (1-2 שניות) כדי שלתרופה יש זמן להתיישב על הרירית. אנו לובשים בגדים רפויים, רצוי עשויים מבדים טבעיים. במהלך השאיפה, שום דבר לא אמור להחזיק את אזור החזה והצוואר.

שאיפת שיעול היא הליך רפואי הדורש התמקדות מסוימת בתהליך. רופאים אינם ממליצים לדבר, לקרוא או להיות מוסחת מדברים אחרים בשלב זה המשפיעים על מאפייני הנשימה: עומקה, תדירותה וכו'. הקפדה על כלל זה אינה כל כך קשה, בהתחשב בעובדה שיש צורך לבצע שאיפות למבוגר. לא יותר מ-15 דקות (באופן אידיאלי, בזמן שהתרופה נצרכת במאגר הנבולייזר), ולילד מתחת לגיל 5 - 3-10 דקות. ניתן להשלים את ההליך מוקדם יותר אם הוא מתחיל לגרום לאי נוחות ניכרת והידרדרות ברווחתו של המטופל.

אבל בחזרה לתרופות שהרופאים ממליצים עליהן לאינהלציה, ולתכונות של ההליכים המשתמשים בהן.

שאיפה לשיעול עם מי מלח (נתרן כלורי)

מי מלח הוא נוזל הדומה בלחץ האוסמוטי לפלסמה בדם, ולכן הגוף שלנו לא תופס אותו כמשהו זר. שאיפה בעת שיעול עם מי מלח באמצעות נבולייזר היא אחד ההליכים הבטוחים ביותר, בדומה לשאיפה עם מים מינרליים. טיפול כזה יכול להתבצע בבטחה עבור ילדים ונשים בהריון, כי מי מלח אינו מכיל חומרים שיכולים להזיק לבריאות, אין לו ריח וטעם.

נכון, היעילות של מי מלח בטיפול באינהלציה של שיעול קטנה יחסית. טיפול כזה מתאים יותר להענקת לחות לרירית הנשימה, מה שמקל על דחפים חסרי בסיס עם שיעול יבש ומקל על הסרת ליחה במקרה של לא פרודוקטיבי.

4 מ"ל של תמיסת מלח מוזגים לתוך הנבולייזר (ניתן להשתמש 2-3 מ"ל לילד) ונושמים במשך 5-10 דקות. ההליך מתבצע עד 3 פעמים ביום.

ככזה, לתמיסה של 9% של נתרן כלוריד אין השפעה טיפולית, אך ישנן תרופות אחרות בעלות אפקט הפרשה, מכייח, מרחיב סימפונות. בתמיסות אינהלציה, הם משמשים יחד עם נתרן כלורי.

שאיפות שיעול "Lazolvanom"

"לזולבן" - תכשיר אמברוקסול, חומר. עם פעולת הפרשה מוטורית, הפרשותליטית ומכייח בולטת. בנוסף, זה מקל על חדירת חומרים אנטי-מיקרוביאליים להפרשת הסימפונות. התרופה זמינה בטבליות, ובצורת סירופ ובתמיסה. האחרון משמש בצורה נוחה ביותר לשאיפה בעת שיעול.

עבור הליכי שאיפה, ניתן להשתמש בתרופה מגיל צעיר מאוד, כאשר תינוקות עדיין אינם יודעים כיצד להשתעל ליחה, לכן נדרשת הפרשה מעוררת.

ההליך יכול להתבצע עם כל משאף מודרני, למעט קיטור. ניתן להשתמש בתמיסה בצורה טהורה בכמות של 2-3 מ"ל או לערבב 1: 1 עם מי מלח כדי לשפר את הידרציה ברירית. לילדים מתחת לגיל 6 מספיקים 2 מ"ל של Lazolvan.

מומלץ לבצע 1-2 פרוצדורות ביום. הפתרון המוגמר מחומם מראש לטמפרטורת הגוף ונושם אותו כרגיל.

עם אסתמה של הסימפונות ונטייה לעווית הסימפונות, לפני שאיפה עם תרופות מכיחות, כדאי ליטול מרחיבים או לפנות להליך אינהלציה עם תרופות אלו.

שאיפות עם "Lazolvan" יכולות להתבצע הן לילדים והן לנשים בהריון. נכון, אתה צריך להיות זהיר בשליש הראשון של ההריון, לאחר התייעצות עם הרופא שלך לגבי הבטיחות של טיפול כזה. עדיף גם לאמהות מניקות להימנע מהנקה בתקופת השימוש בתכשירי אמברוקסול, אם כי אין מקרים מוכחים של השפעתה השלילית של התרופה על גוף הילדים.

שאיפות שיעול "Berodual"

מדברים על תכונות השאיפה עם תכשירי אמברוקסול, הזכרנו את הצורך במקרים מסוימים בשימוש במרחיבי סימפונות. Berodual שייך לקטגוריה של תרופות כאלה. זוהי תרופה לא הורמונלית דו-רכיבית עם פעולה מורכבת: מרחיב סימפונות (אחד המרכיבים הפעילים הוא נוגד עוויתות מכוון), אנטי דלקתי, מנרמל (ייצור יתר של כיח יורד, המוביל לחסימה של הסמפונות), ניקוז.

השימוש בתרופה עוזר להפחית את מספר ההתקפים הכואבים, להקל על הנשימה, להיפטר מצפצופים. יתר על כן, תופעות אלו נצפו במהלך 20 הדקות הראשונות.

אינהלציות עם Berodual נקבעות למחלות אלרגיות וזיהומיות של דרכי הנשימה המרכזיות והתחתונות, המלווה בעווית סימפונות, עם חסימת סימפונות, אשר מאובחנת לעתים קרובות עם דלקת של מערכת הנשימה בילדים.

לשאיפה, ניתן להשתמש בתמיסה בבקבוקונים או בתרסיס "Beroduan N" (מיועד ל-200 מנות, לכן זה נוח כעזרה ראשונה לאסטמה של הסימפונות). ניתן להשתמש בתמיסה בכל משאף, למעט קיטור. המנע מקשר עין.

התרסיס משמש על פי התוכנית: להתקפות חריפות, 2 זריקות (שאיפה), ולאחר מכן, אם אין השפעה, ההליך חוזר על עצמו. ניתן להשתמש ב-8 מנות לכל היותר ביום.

תמיסת Beodual משמשת ב-nebulizers מכל סוג, לאחר שעירבבה אותה בעבר בפרופורציות שוות עם מלוחים. הנפח הכולל הוא 3-4 מ"ל. תמיסת השאיפה צריכה להיות בטמפרטורת החדר.

שאיפות שיעול מתבצעות עד לשימוש בתמיסה כולה, אך הרופאים ממליצים על משך זה: למבוגרים - לא יותר מ-7 דקות, לילדים - 3-5 דקות. יחד עם זאת, הדוחה לילדים יהיה הרבה פחות: עד 6 שנים - 0.5 מ"ל של Berodual, 6-12 שנים - עד 1 מ"ל של התרופה 3-4 פעמים ביום.

ל"Berodual" כתרופה נוגדת עוויתות וחזקה יש לא מעט התוויות נגד שיש לקחת בחשבון. בתור נוגד עוויתות, זה יכול להיות מסוכן עבור אמהות לעתיד בשליש הראשון והשלישי של ההריון. זה גם לא מומלץ להנקה.

החומרים הפעילים של התרופה משפיעים על כלי הדם וגורמים להתכווצותם, ולכן לא ניתן להשתמש בה לקרדיומיופתיה וטכיאריתמיה. יש להיזהר באנשים עם מחלות לב והפרעות אנדוקריניות, עם סיסטיק פיברוזיס, אדנומה של הערמונית, גלאוקומה עם סגירת זווית, חסימת צוואר שלפוחית השתן.

לטיפול באינהלציה, התרופה מותרת מינקות ועד גיל מבוגר מאוחר. ניתן להשתמש גם בטמפרטורות גבוהות.

לאחר ההליך, לרוב יש תחושה של יובש בפה. עם רגישות אישית, שיעול ופריחה בעור אפשריים.

אינהלציות לשיעול "Miramistin" 

"מירמיסטין" הוא חומר חיטוי ידוע בעל קשת פעולה רחבה ויעילות גבוהה במחלות בדרכי הנשימה. זוהי אחת התרופות הבטוחות ביותר שניתן להשתמש בהן בטיפול בילדים צעירים, נשים הרות ואמהות מניקות, קשישים וקשישים.

"Miramistin" אתה יכול לשטוף את האף, לגרגר, להשתמש בתמיסה לשאיפה. זה עוזר להתמודד במהירות עם מחלה הנגרמת על ידי זיהום חיידקי או במקרה של סיבוך חיידקי של זיהום ויראלי.

לחומר החיטוי אין אפקט מכייח או רירי, ולכן, כשלעצמו, הוא לא יכול להפוך את השיעול ליותר פרודוקטיבי וקל יותר. אבל חיידקים והרעלים שלהם גורמים לגירוי של הקרום הרירי, לדלקת ולרגישות שלו, הנחשבים כאחד הגורמים לשיעול. "Miramistin" עוזר להפחית את מספר ההתקפים הכואבים ומקדם החלמה מהירה יותר. וכדי שלשאיפות בזמן שיעול תהיה גם אפקט מכייח, מומלץ לערבב את חומר החיטוי עם מי מלח שיעניק לחות לקרום הרירי וידלל את הליחה.

בדרך כלל, תמיסת Miramistin 0.01% נלקחת לשאיפה. ב-nebulizers, 4 מ"ל של חומר חיטוי או 2 מ"ל של Miramistin ו -2 מ"ל של מי מלח משמשים בהליך אחד. המינון לילדים הוא בדרך כלל חצי מזה. השאיפות מתבצעות 3 פעמים ביום, תוך שימוש בתמיסת השאיפה כולה, שאמורה להיות בטמפרטורת החדר (עם שיעול חזק, ניתן לחמם אותה לטמפרטורת הגוף, אך לא גבוה יותר).

שאיפה לשיעול "אמברובן"

זוהי תרופה פופולרית, המפורסמת בהרחבה בתקשורת, שלמעשה מתבררת כנגזרת של אמברוקסול הידרוכלוריד, כמו ה-Lazolvan שתואר לעיל. הפופולריות של "אמברובן" מוסברת על ידי היעילות הגבוהה של החומר הפעיל ומבחר גדול של צורות שחרור של התרופה, שאחת מהן היא פתרון לשאיפה. מ"Lazolvan" באותה צורה, התרופה שונה רק בחומרי עזר, אשר בכל זאת עשויים להיות חשובים אם אחד המרכיבים הנוספים של "Lazolvan" אינו סובלני.

תמיסת אמברובן לאינהלציה לשיעול משמשת מגיל צעיר מאוד. ההליך מתבצע עם משאפי לא קיטור, תוך שימוש ב-2-3 מ"ל של התרופה, שניתן לדלל עם מי מלח 1:1 כדי להגביר את ההשפעה. עבור ילדים מתחת לגיל שנתיים, קח 1 מ"ל, עבור ילדים בני 2-5 שנים, 2 מ"ל של תרופה מספיק.

טיפול באינהלציה מתבצע 1-2 פעמים ביום לא יותר מ-15 דקות לכל הליך (למבוגרים) ו-5-10 דקות לילדים.

התוויות נגד לתרופה הן אסתמה של הסימפונות (אם כי במקרה זה נשמרות שאיפות עם ברודואל), תסמונת עווית ואפילפסיה. יש להיזהר בהחמרה של כיבי קיבה, מחלות כליות וכבד קשות, בשליש הראשון של ההריון, הנקה.

אמצעים הורמונליים לשאיפה משיעול

קורטיקוסטרואידים הם תרופות אנטי דלקתיות חזקות, שטיפול באינהלציה שלהן קשה מאוד. מצד אחד, הם יכלו להסיר במהירות דלקת חמורה של רירית הנשימה, להקל על הנשימה, להפחית את כמות ההפרשה הדלקתית עם שיעול רטוב ולמנוע את התרחשות הסימפונות. אבל מצד שני, השימוש בקורטיקואידים פופולריים, כמו הידרוקורטיזון, פרדניזולון, דקסזון, ב-nebulizers אינו רצוי, שכן בפועל אנו מקבלים השפעה מערכתית, לא מקומית.

Pulmicort לשאיפת שיעול היא התרופה היחידה המומלצת כיום לטיפול ב-nebulizer. זוהי תרופה אנטי דלקתית מקומית עם הרבה פחות התוויות נגד ותופעות לוואי.

התרופה מיוצרת בצורה של תרחיף לריסוס. ניתן להשתמש בו עבור שאיפות יבשות ורטובות באסתמה של הסימפונות, חסימת סימפונות, שיעול רטוב עם ייצור כיח מוגבר בילדים צעירים. לטיפול בילדים משתמשים בקורטיקואיד מקומי במקרים של ברונכיטיס, גרון, אסטמה של הסימפונות, נזלת כלי דם ואלרגית ושיעול מכל סוג שהוא.

ניתן להשתמש ב-"Pulmicort" רק ב-nebulizers מסוג מדחס. מינון למבוגרים - 1-2 מ"ג (1 מ"ל תרחיף מכיל 0.25 או 0.5 מ"ג של מרכיב פעיל), לילדים מגיל שנה עד 12 - 0.5-1 מ"ג, לתינוקות בגיל 6-12 חודשים - 0.25 מ"ג פעמיים ביום.

לפני השימוש, יש לדלל את ההשעיה עם מי מלח (תמיסות של טרבוטלין, סלבוטמול, פנוטרול, אצטילציסטאין, נתרן קרומוגליקט, איפרטרופיום ברומיד). הנפח הכולל של תמיסת השאיפה לתינוקות הוא 2 מ"ל. עבור חולים מבוגרים, השתמש ב-2-4 מ"ל מההרכב המוגמר לכל הליך.

"Pulmicort" אינו רשום לילדים מתחת לגיל שישה חודשים, כמו גם עם רגישות מוגברת לתרופה. השימוש בתרופה במהלך ההריון וההנקה אינו אסור, מכיוון שלטיפול באינהלציה אין השפעה מערכתית. ועדיין, הרופאים מתעקשים על שימוש זהיר מאוד, במיוחד כאשר מדובר בילדים צעירים, שהטיפול בהם בתרופות הורמונליות מומלץ לעשות בבית חולים בפיקוח צוות רפואי.

בשימוש ממושך בתרופה בילדים, תיתכן עיכוב בגדילה, אך הדבר נכון יותר לילדים עם אסתמה של הסימפונות, המשתמשים בקביעות בתרסיס Pulmicort במינונים של יותר מ-400 מק"ג ליום.

אינהלציות עם Validol לשיעול

אולי שיטה זו לטיפול בשיעול תגרום לתמיהה ואף לכעס אצל אנשים מסוימים, אך למעשה התוצאה של שימוש בתרופה מרחיבה כלי דם היא די צפויה. רק שאנו רגילים לראות ב"ואלידול" תרופה יעילה למחלות לב ונוירוזה, ולכן איננו יכולים לקבל מיד אחרים שאינם קבועים בהוראות להיקפו.

אינהלציות עם "Validol" משמשות לטיפול בשיעול יבש. מאמינים כי בשל החומרים הכלולים בתכשיר, הוא מרגיע את הקרום הרירי של דרכי הנשימה, מסיר התקפים כואבים, מרחיב כלי דם, מפעיל תהליכי התחדשות, שבגללם הבצקת נעלמת והרגישות של דרכי הנשימה יורדת. מכיוון שמשתמשים בתמיסה של ולידול או זוג עם תרופה בשאיפה, הגרון מתרכך בנוסף והליחה מדללת, מה שמקל על הכייח שלו.

"Validol" זמין בצורה של טבליות וטיפות, אבל הצורה הראשונה משמשת בעיקר להכנת הרכב השאיפה, אם כי זה פחות נוח. במקרה זה, 2 דרכים לשימוש בתרופה נחשבות:

 1. טוחנים את הטבליה לאבקה, מוסיפים אותה ל-400 מ"ל מים רתוחים ומערבבים היטב. ניתן להשתמש בהרכב זה בכל משאף או לנשום אדים מעל סיר.

למבוגרים, ליעילות רבה יותר, מומלץ להוסיף לתמיסה 7 טיפות יוד וכפית. סודה. שאיפה, בהתאם לשיטה הנבחרת, מתבצעת בין 5 ל-15 דקות.

לילדים מומלץ להפחית את מינון התרופה: טבליה אחת לליטר מים. משך השאיפה הוא 2-3 דקות.

 1. עבור שאיפת אדים משיעול מעל סיר, ניתן להשתמש בטבליות בצורה שונה. הוסף כמה טבליות Validol למרק תפוחי האדמה ונשום פנימה אדים במשך 5-10 דקות.

מקורות שונים ממליצים להוסיף דייסה בצל או חליטת אקליפטוס לתמיסת Validol החמה בהיעדר אי סבילות אישית.

קשה לומר מי ומתי המציא את השיטה הזו למלחמה בשיעול, ולא סביר שרופא ייעץ לך עליה (למרות שהיו מקרים כאלה), אבל בהיעדר תרופות יעילות, אתה יכול לנסות את זה. המינון הנמוך המשמש לאינהלציה לא סביר לפגוע בבריאות, אך עדיין עשוי להקל על המצב בהיעדר חלופות או חוסר יעילות של תרופות ביתיות גרידא.

תנאים ליעילות ובטיחות של אינהלציות

שאיפת שיעול היא אחת השיטות היעילות ביותר לטיפול בסימפטום כואב, המשמש למחלות רבות. התרופה מועברת ישירות לאזור הפגוע בעזרת נהלי קיטור או משאפים, שם היא מתחילה לפעול כבר מהדקות הראשונות. בעת נטילת התרופה דרך הפה, אמור לקחת זמן עד שהתרופה עוברת דרך מערכת העיכול ומגיעה עם זרם הדם לאיברי הנשימה.

עם בחירה נכונה של תרופות וחומרים חלופיים, כמו גם התחשבות במינונים המומלצים, לטיפול כזה לא תהיה השפעה מערכתית, מה שנמנע מתופעות לוואי לא נעימות. זה הופך את ההליך לבטוח יותר מאשר נטילת תרופות יעילות לשיעול דרך הפה.

אבל לנוהל יש גם כמה חסרונות לגבי רגעים מסוימים של יישומו.

שאיפות שיעול למבוגרים קלות לביצוע, לא משנה באיזה סוג הליך תבחרו. אבל בבחירת שאיפות קיטור, אתה צריך לזכור כי אדים בטמפרטורה גבוהה עלולים לגרום לכוויות בעור ובקרום הרירי, אז אתה לא צריך להישען נמוך מדי על סיר עם מרק מרפא.

מעשנים יצטרכו להימנע מהפעילויות האהובות עליהם הן ערב השאיפה והן לאחריה, מה גם שלא ניתן להפסיק את ההליך לצורך הפסקת עשן. באופן אידיאלי, הטיפול במחלות של מערכת הנשימה מרמז על אורח חיים בריא, לפחות למשך הטיפול.

שאיפות שיעול לילדים צריכות להתבצע על ידי מבוגרים: צוות רפואי או הורים. הם נדרשים להסביר לילד שהמסכה לא צריכה לנשום עמוק. ילדים מבוגרים יותר ניתן להסביר כי בעת שיעול, אתה צריך לשאוף דרך הפה שלך, אתה לא יכול לדבר ולהתפנק במהלך ההליך.

כדי שהתינוק ישאר רגוע לאורך זמן, אפשר להפעיל מוזיקה רגועה, קריקטורה קלה או סתם לקרוא ספר מעניין. בדרך כלל זה מספיק עבור 5-10 דקות של ההליך.

אם ילד מפחד, מה שקורה לעתים קרובות כשהם מתוודעים לראשונה למשאף, אתה יכול לתרגם את תהליך הטיפול לצורת משחק או לדבר ברוגע עם התינוק, לספר סיפור על ילד/ילדה אמיצים שלא פחדו מכלום, אז נבולייזר אדיב עזר להם להתמודד עם אויבי הילדים: שיעול מרושע ופיסים מזיקים.

לטיפול בתינוקות עדיף להשתמש במשאף המאפשר לבצע את ההליך בשכיבה. אם התינוק שובב, ניתן לבצע שאיפות כשהילד נרדם.

נהלי קיטור לילדים יכולים להתבצע רק כאשר הם לומדים להבין ולפעול לפי הכללים שנאמרו להם על ידי הוריהם. למשל, עוצמים עיניים תוך הישענות על האדים, אל תישען נמוך ואל תשחק. ילד היפראקטיבי יכול פשוט להפוך קערה של מים רותחים. תינוק מכוסה במגבת עלול לאבד את הכרתו ולא ידוע איך עוד חוסר זהירות שכזה של הורים יכול להסתיים.

נבולייזר הוא המכשיר הטוב ביותר לאינהלציה עבור תינוקות, פעוטות, ילדים בגיל הרך וילדי בית ספר יסודי. אבל במקרה זה, עליך לדבוק בקפדנות בהמלצות הרופא. ברונכוספזם הוא מכת ילדים צעירים, כך שאם הרופא רושם שאיפות עם מרחיבי סימפונות לפני ההליך עם מכייחים, יש לבצע אותן.

אותו הדבר ניתן לומר על גורמים הורמונליים המונעים חסימה של הסימפונות. זכרו שתינוקות עדיין לא יודעים איך לנשוף את האף באופן רגיל ומשתעלים את האקסודאט המצטבר בסימפונות, מה שאומר שהם בסיכון לחסימה של הסימפונות המונעת נשימה תקינה.

בדרך כלל, הליכי שאיפה מבוצעים לא יותר מ-5 ימים, אך אם הרופא רושם קורס ארוך יותר, יש לשים לב לכך.

רופאים רושמים שאיפות שיעול לנשים בהריון כחלופה לצריכה פומית של תרופות כייחות, מוקוליטיות ותרופות אנטי-מיקרוביאליות. בטיפול באינהלציה, חלק קטן מהחומר הפעיל נכנס לדם, ולכן הסיכון לתגובות מערכתיות מסוכנות לילד פוחת.

רוב התרופות בהן נעשה שימוש בטוחות יחסית במהלך ההריון, למעט מרחיבי סימפונות. כאן אתה צריך להיות זהיר מאוד, כי תרופות יכולות להיות גם השפעה מערכתית כלשהי, כלומר. להרפות את שרירי השרירים מחוץ למערכת הנשימה. בתחילת ההריון, זה יכול לגרום להפלה. לכן, בכל מקרה, אמהות לעתיד לא צריכות לעבור כל טיפול ללא התייעצות עם רופא.

יש להיזהר בעת ביצוע שאיפת קיטור. כשלעצמם, זוג תפוחי אדמה, סודה או מרתח צמחים עשויים שלא לשאת כל סכנה, אם אנחנו לא מדברים על אי סבילות לחומרים מסוימים בהרכבם, אבל התגובה לאידוי באם לעתיד יכולה להיות בלתי צפויה.

אל תשתמש יתר על המידה בשמנים אתריים. חלקם, בנוסף לטיפול בשיעול, מסוגלים להשפיע גם על שרירי הרחם, המסוכן ביותר בחודשים הראשונים ובשבועות האחרונים של ההריון.

ביצוע ההליך בפעם הראשונה, עליך לעקוב בקפידה אחר מצבך (או מצב הילד). העובדה היא שניתן למצוא רגישות אינדיבידואלית לא רק עבור תמציות צמחים ואסטרים, אלא גם עבור תכשירים פרמצבטיים. יתרה מכך, קשה מאוד לצפות תגובה כזו מראש.

אם במהלך שאיפה משיעול למטופל יש תסמינים מחשידים: הפנים הופכות לאדומות, מתקשות לנשום, מופיעה נזלת או השיעול מתגבר וכו', יש להפסיק את ההליך ולפנות למוסד רפואי לעזרה.

לכל אמצעי המשמש להכנת פורמולציות שאיפה עשויות להיות התוויות נגד משלהן, שיש לקחת בחשבון. יש להקדיש לכך תשומת לב מיוחדת לאנשים עם מחלות לב, כליות, כבד, הפרעות במערכת האנדוקרינית, גלאוקומה עם סגירת זווית, וכמה הפרעות מולדות.

שאיפות שיעול אפקטיביות הן אלו שלוקחות בחשבון את כל הניואנסים: סוג השיעול, תגובות גוף אינדיבידואליות לתרופות, מינונים בטוחים ודרישות לאינהלציה, הן קיטור והן נבולייזר.

התוויות נגד

התוויות נגד לאינהלציה משיעול היא הגורם שגורם בעיקר להתפתחות של כל מיני סיבוכים. אם הם לא נלקחים בחשבון, הליך רפואי יעיל עלול לגרום למצב חולה ירוד. במקרה זה, היתרונות של שאיפה יהיו בלתי מתאימים לנזק האפשרי.

אבל באילו מקרים הרופאים לא ממליצים לפנות לטיפול באינהלציה:

 • טמפרטורת גוף גבוהה אצל המטופל,
 • נטייה לדימומים מהאף והיסטוריה של אלה (זה יותר על שאיפה עם נזלת ונהלי קיטור),
 • פתולוגיות קרדיווסקולריות מסובכות על ידי אי ספיקת נשימה,

יש להקפיד גם על אלו הסובלים מהפרעות קצב, מיתר לחץ דם, חולים עם אי ספיקת עורקים ולב, חולשה מולדת בכלי הדם, טרשת עורקים מוחית, אלו שעברו לאחרונה שבץ מוחי או אוטם שריר הלב. באופן עקרוני, שאיפות עם נבולייזר אינן אסורות לאנשים כאלה, בהתחשב בכך שאפילו לנשימה במקרה זה יש את העומק והקצב הרגילים. אבל הליכי קיטור המקדמים הרחבת כלי דם עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך.

לא ניתן לבצע הליכי שאיפה (במיוחד בעזרת נבולייזר המייצר את החלקיקים הקטנים ביותר של תמיסות טיפוליות החודרות לדרכי הנשימה התחתונות) על אנשים:

 • עם דלקת ריאות קשה
 • דלקת קרום הראות,
 • עם אי ספיקת ריאות חמורה,
 • פוליפוזיס בדרכי הנשימה,
 • שטפי דם ריאתיים ונטייה אליהם,
 • פנאומוטורקס חוזר.

אנחנו מדברים על מצבים קשים, כאשר ההשפעות המיטיבות של שאיפה יכולות להיות השפעה הפוכה, כלומר. להחמיר את מצבו של החולה. חולים כאלה חייבים להיות מטופלים במסגרת בית חולים.

שאיפת שמן לא מתבצעת עם נבולייזר משתי סיבות: כדי לא לקלקל מכשיר יקר ולא להזיק לעצמך. העובדה היא שחלקיקי שמנים הנכנסים לדרכי הנשימה התחתונות יכולים לעורר התפתחות של דלקת ריאות בשמן. זהו אחד הסיבוכים לאחר ההליך, המתרחש בגישה שגויה לבחירת פתרון יעיל ושיטות טיפול.

שמנים אינם משמשים לטיפול בריאות. הם מועדפים עבור מחלות של דרכי הנשימה העליונות, ועבור ברונכיטיס ודלקת ריאות, כדאי לשים לב לתרופות אחרות. עם שאיפת קיטור, החלקיקים גדולים יותר ואינם חודרים כל כך עמוק, ולכן הם משמשים למטרות רפואיות.

באשר לילדים, הם צריכים לבצע את ההליך בזהירות רבה. לא בכדי רופאים מתעקשים שתינוקות יטופלו רק במסגרת בית חולים.

במהלך מחלה, ילדים צעירים יכולים להיות מצבי רוח, חסרי מנוחה, לבכות ולהסתובב. במצב זה, לא ניתן לבצע שאיפה משיעול. עדיף לחכות עד שהילד יירגע וינמנם.

טמפרטורת גוף גבוהה נחשבת התווית נגד לכל שאיפה אצל מבוגרים וילדים. אבל כאן גבולות הטמפרטורה עשויים להיות שונים. שאיפות קיטור אינן מומלצות כבר עם קריאת מדחום של 37.2-37.5 מעלות. אבל יש לדחות את ההליך עם נבולייזר אם הטמפרטורה חוצה את הגבול של 37.5-38 מעלות. נכון, שאיפות עם אנטיביוטיקה יכולות להתבצע אפילו בשיעורים גבוהים יותר, מה שתורם למאבק בהיפרתרמיה.

המשותף לכולם, אם כי התווית נגד יחסית היא חוסר הסובלנות האישית של מרכיבי הרכב השאיפה. אבל אין מה לעשות בקשר לזה, חוץ מזה, מבחר פתרונות השאיפה גדול מספיק (כולל מים מינרליים בטוחים לחלוטין) כדי לבחור את האופטימלי ביותר מביניהם.

ורגע אחד. עבור ההליך, עדיף לבחור הרכב אחד. אין לערבב תרופות שונות בתמיסה אחת ללא מרשם רופא. אינטראקציות תרופתיות יכולות גם להחליש את השפעת התרופות וגם להגביר את הסבירות לתופעות לוואי.

בנוסף, חשוב להבין בדיוק מה ההשפעה של התרופה הנבחרת. יש להשתמש במרחיבי סימפונות לפני מוקוליטיים ומכייח. אבל אסור לשלב תרופות נגד שיעול עם האחרון בכלל בגלל האנטגוניזם של התגובות.

ההשלכות לאחר ההליך

שאיפה היא אחד מהליכי השיעול הנפוצים ביותר. הפופולריות שלהם נובעת ממספר סיבות. אחד מהם הוא היעדר הצורך לשתות תרופות המטפלות בדבר אחד ומשתקות אחרים. אפילו לתכשירים של בתי מרקחת יש השפעה מקומית בעיקרה, וכמות קטנה מאוד של כימיה רפואית נכנסת לדם, שאינה מסוגלת להזיק לגוף. עם הגישה הנכונה להליכים, הסיכון לסיבוכים באיברים חיוניים (פעולה מערכתית) והשלכות לא נעימות אחרות הוא מינימלי.

סיבה נוספת לפופולריות של אינהלציות יכולה להיחשב כפעולה מהירה בשל העובדה שה"תרופה" מוזנת ישירות לתוך הנגע. כבר לאחר ההליך הראשון ניכרת הקלה. התקפות הופכות פחות כואבות, הנשימה נעשית קלה יותר, הגרון מתרכך. נכון, במהלך השאיפה ומיד לאחריה, השיעול עלול להתגבר, אך הוא לא יהיה מתיש עקב כייח קל יותר של ליחה.

העובדה שהשיעול מתעצם מהשאיפה לא צריכה להיחשב כסימן רע. זהו תהליך טבעי, כי אנחנו בעצמנו גירוי הפרשת הפרשות הסימפונות, נזילות של כיח ותנועתיות דרכי הנשימה. באופן טבעי, הסימפטום החמיר, אבל זה עדיף מאשר לסבול משיעול לא פרודוקטיבי. יש צורך בשיעול על מנת להסיר מהסמפונות ומהריאות את כל מה שמונע מהם לתפקד כרגיל.

דבר נוסף הוא אם, בנוסף לשיעול, אדם החל להיחנק, מה שעלול להעיד על עווית הסימפונות, חסימה של הסימפונות או תגובה אלרגית קשה המלווה באנגיואדמה. תסמינים אלו מופיעים בדרך כלל כבר בזמן שאיפת שיעול, המהווה איתות להפסקת ההליך ולנקיטת אמצעים להקלה על תסמינים מסוכנים.

לרוב, תוצאות לא נעימות מצוינות לאחר נהלי קיטור. השימוש במים חמים מדי (מעל 60 מעלות, לילדים מעל 40-45 מעלות), מרחק קטן ממקור הקיטור, עיניים פקוחות במהלך ההליך, נשימות עמוקות מדי במהלך השאיפה, עטיפה מוגזמת, הגבלת גישה לאוויר, כרוכים עם סיבוכים רציניים. ביניהם כוויות בפנים, ריריות העיניים, הלוע והגרון, אובדן הכרה עקב מחסור בחמצן, החמרה במחלות לב, דימומים מהאף. כל זה יכול להימנע אם אתה יודע את המידה ולטפל בהליך באופן מודע.

טיפול לאחר ההליך

הרופאים אומרים שתוצאת הטיפול תלויה לא רק באילו תרופות אנו נוטלים ובאילו הליכים אנו מבצעים, אלא גם במה שאנו עושים לאחר מכן. טיפול לאחר ההליך הוא לא פחות חשוב מההליך עצמו, אבל רבים פשוט לא שמים לב לכך, בהתחשב בכך שזה לא כל כך חשוב. מכאן הקבוצה השנייה של סיבוכים הנגרמים מפעולות לא נכונות לאחר שאיפת שיעול.

מה יקרה אם מיד לאחר שאיפת הקיטור תלך לשאוף אוויר חורפי קפוא? שום דבר טוב. כל שאיפה היא עומס מסוים על רירית הנשימה, אשר הופכת באופן זמני רגישה יותר לכל השפעה, כולל השליליות. אז טיולים יצטרכו להידחות בשעה לפחות, ואף יותר בחורף.

אין לשלב טיפול עם ספורט. פעילות גופנית מיד לאחר ההליך מזיקה, מכיוון שהם מחלישים את הגוף, שכבר בילה אנרגיה על ריפוי עצמי. נשימה פעילה במהלך פעילות גופנית עלולה לגרום לסחרחורת, הפסקות אאוט, אובדן הכרה. יש לתת לגוף הזדמנות להתאושש תוך 1-1.5 שעות, ולאחר מכן הוא אמור להראות פעילות כלשהי.

עישון יכול להפחית את ההשפעה של הליך שימושי ל"לא", יתר על כן, שילוב כזה של נהלים עבור תרופות מסוימות אינו מקובל. תן לריאות שלך לנוח, לפחות למשך המחלה.

מאחר שסיום ההליך עדיין אינו סיום הטיפול (במשך זמן מה, חלקיקי תרופה שנכנסו לדרכי הנשימה ימשיכו לפעול), יש לדחות גם את צריכת המזון בשעה וחצי. כדי לא לחוות רעב, הרופאים ממליצים על שאיפות שיעול 1-2 שעות לאחר הארוחה, ולהעביר את הארוחה הבאה לאותו מרווח לאחר הפגישה. זהו מרווח די נורמלי לבטן בריאה.

אם לא מקיימים את ההמלצות, יעילות השאיפות יורדת (לתרופה אין זמן לפעול כרגיל, במיוחד אם מדובר באנטיביוטיקה), וייתכנו תסמינים לא נעימים ממערכת העיכול: בחילות, הקאות, כבדות בבטן..

באופן אידיאלי, עדיף לשכב לנוח. תן לחלקיקי המרפא להמשיך לעשות את עבודתם, לעזור לגוף להחלים. אתה יכול לישון מעט או פשוט לשכב מבלי לאמץ את השרירים והראש. ללא תנודות טמפרטורה או תנאים משתנים. קבעו את עצמכם להחלים מהמחלה בהקדם האפשרי, ולא לחזור במהירות לפעילות הרגילה, למרות המחלה.

ביקורות

טיפול בשיעול באינהלציה הוא מנהג נפוץ שאפילו רופאים מקפידים עליו. סוג זה של טיפול יעיל ישים למבוגרים, ילדים וקשישים. הוא זמין הן לאמהות לעתיד והן לנשים מניקות, ומחליף בליעת תרופות סינתטיות שעלולות להזיק לגוף של ילד גדל.

שאיפות שיעול יכולות להתבצע בשיטות שונות, תוך שימוש בהרכבי שאיפה שונים: מים מינרליים, מרתח צמחים, תמיסת סודה, שמנים אתריים, מוצרים פרמצבטיים. היעילות של ניסוחים שונים עשויה להיות שונה, אשר במידה מסוימת נובעת מהשונות הגדולה בסקירות של ההליך.

לדוגמה, מים מינרלים ותמיסת מלח מרככים את הגרון ומדללים רק מעט את הליחה, כך שאי אפשר לצפות להשפעה איומה ממנו. אבל Ambroxol, עם השפעתו המכייח המודגשת (גם ללא מאמץ של כוח), כבר יכול לשמש למחלות קשות יותר, למשל, בשילוב עם אנטיביוטיקה, שעבורן זה מקל על העבודה.

הגוף של כל אדם הוא אינדיבידואלי, כך שהתגובה אפילו לשאיפות היעילות ביותר משיעול עשויה להיות שונה. מישהו מרוצה מהתוצאה, בעוד שאחרים לא רואים השפעה בולטת. אבל זה בכלל לא אומר שיש צורך לנטוש את ההליך היעיל. אולי כדאי לשנות את הרכב המשאף?

לפעמים אפשר למצוא ביקורות בהן אמהות מתלוננות שאחרי שאיפה הילד החמיר, השיעול התגבר, הילד שובב. אין שום דבר מפתיע. ילד קטן עדיין אינו מסוגל להשתעל ליחה באופן רגיל, ולכן דחפי שיעול מוגברים עקב הצטברות ליחה עלולים להתיש אותו. אמברוקסול מאושר לשימוש מגיל צעיר, ולאחריו, ליחה עוזבת לעיתים קרובות גם ללא שיעול. כנראה שכדאי לשקול את האפשרות הזו.

ההידרדרות במצבו של הילד לאחר ההליך יכולה להיות מוסברת גם על ידי טיפול לא הולם. יש לדחות לזמן מה את הליכות ומשחקים פעילים, ואם לא עושים זאת, סביר להניח שהמחלה תתקדם ואף עלולה לגרום לסיבוכים. גוף מוחלש הוא טרף קל לחיידקים.

קיימת דעה בקרב מומחים שאין שאיפות לא יעילות, יש גישה שגויה ליישום שלהן: חוסר ההתאמה של ההשפעה המוצהרת של התרופה עם הצרכים האמיתיים של המטופל (לדוגמה, שימוש בתרופות נגד שיעול בעיצומו של התהליך הדלקתי בדרכי הנשימה), הכנה לא נכונה של תמיסות וההליך, תוך התעלמות מהתוויות נגד ודרישות טיפול לאחר שאיפה. במצבים מסוימים, מספיק רק לשנות את התרופה, שרגישות הגוף אליה מוגברת, או להיפך, נמוכה ביותר.

על מנת ששאיפות שיעול יביאו להשפעה הצפויה, יש להתייחס אליהן כאל פרוצדורה רפואית רצינית שיש לה דרישות ומגבלות משלו. שמירה על ציותם תבטיח לא רק הסרה של סימפטום כואב, אלא גם החלמה מהירה עם מעט מאמץ, אשר, עם זאת, אינו שולל את השימוש המורכב בשיטות טיפול אחרות הממזערות את הסיכון לסיבוכים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.