Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שחמת אלכוהול

המומחה הרפואי של המאמר

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 04.06.2019

שיכרון אלכוהול כרוני גורם 50% מכלל שחמת הכבד.

המחלה מתפתחת ב 10-30% מהחולים עם שחמת הכבד 10-20 שנים לאחר תחילת ההתעללות באלכוהול.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

תסמינים שחמת אלכוהול

שחמת אלכוהול מאופיינת בתכונות הבולטות הבאות:

 • בשלבים המוקדמים, שחמת אלכוהול, ככלל, בדיקה מיקרונולארית, היסטולוגית של דגימות ביופסיה של הכבד מגלה לעיתים קרובות הפטיטיס שומני וסימנים של הפטיטיס אלכוהולית חריפה (נמק הפטוציטים, היילין אלכוהולי, חדירה נויטרופילית);
 • בשלבים מאוחרים יותר, וריאנטים מקרונודליים מעורבים של שחמת לפתח, ההשפעות של הפטיטיס שומני מופחתים;
 • הסימפטומים של יתר לחץ דם הפורטל שולטים בתמונה הקלינית לעומת הסימפטומים של אי ספיקת hepatocellular;
 • פרקים של הפטיטיס אלכוהול חריפה, אשר מתחדשים עם המשך שימוש לרעה באלכוהול, הם בדרך כלל את הבסיס של החמרה של שחמת הכבד;
 • שיפור המצב הכללי והפוגה מעבדה קלינית לאחר הפסקת צריכת אלכוהול הם אופייניים ביותר;
 • הרבה יותר מוקדם מאשר עם שחמת נגיפית יש סימנים מובהקים של חלבון וחוסר בוויטמין;
 • יש תופעות מערכתיות של הרעלת אלכוהול כרונית (פולינורופתיה פריפריאלית, אטרופיה בשרירים, נגעים קרדיווסקולריים עם תסמונת היפרדינמית - טכיקרדיה, קוצר נשימה, דלקת לבלב כרונית, שטיפת הפנים עם נימי דם מורחבים, במיוחד באזור האף וכו ').

"שחמת הכבד" הקלאסית היא צומת קטנה. יחד עם זאת, אי אפשר לזהות ארכיטקטורה אזורית רגילה בכבד באזור 3 קשה לזהות ורדים. היווצרות של בלוטות הוא מתעכב לעתים קרובות, ככל הנראה בשל השפעת מעכב של אלכוהול על התחדשות של הכבד. כמויות שונות של שומן ניתן להפקיד בכבד; במקרה של שחמת הכבד, הפטיטיס אלכוהול חריף ניתן לצפות. עם נמק המשיך פיברוזיס החלפת זה, שחמת יכול להתקדם מצומת קטן עד גדול, עם זאת, ככלל, זה מלווה ירידה סטיאטוזיס. בשלב הטרמינל, על בסיס התמונה ההיסטולוגית, הוא הופך להיות קשה לאשר את האטיולוגיה של שחמת הכבד.

שחמת יכול להתפתח על רקע fibrosis pericellular ללא נמק תא דלק ברור. בשרשרת האירועים המובילים להיווצרות שחמת אלכוהול, השינויים הגלויים הראשונים עשויים להיות התפשטות של myofibroblasts ואת בתצהיר של קולגן באזור 3.

תכולת ברזל מוגברת בכבד עשויה להיות תוצאה של ספיגת ברזל מוגברת, נוכחות של משקאות בברזל (בעיקר ביינות), המוליזה, ופורטוקוואל; בעוד שבתוך הגוף, תוכן הברזל במחסן גדל רק במידה בינונית.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

מה צריך לבדוק?

יַחַס שחמת אלכוהול

שחמת היא מצב בלתי הפיך, ולכן הטיפול צריך להיות מכוון לתיקון סיבוכים. אלה כוללים לחץ יתר של הפורטל, אנצפלופתיה מיימת. יש הפרה של חילוף החומרים של תרופות, במיוחד תרופות הרגעה, אשר דורש זהירות מוגברת. ככל הנראה, התרופה הבטוחה ביותר היא דיאזפם.

בנוסף אוראלי dehulled סויה, חומצות שומן רב בלתי רוויות, תמצית לציטין המכיל 94-98% של phosphatidylcholine (Essentiale חומר תרופתי בסיסי פעיל) שמנע התפתחות של סיסטיק במחיצה ו שחמת בבונים שטופלו ב אלכוהול במשך זמן רב. המנגנון של אפקט זה אינו ידוע, עם זאת, ייתכן כי היא קשורה לגירוי של קולגן lipogen.

בחולים עם אלכוהוליזם, ציד פורטוקאוואלים, כולל שינויי intrahepatic transjugular עם סטנטים, מלווה בירידה בדימום מורי דליות, עם זאת, ב -30% מהמקרים, אנספלופתיה בכבד מתפתחת, וההישרדות עולה מעט. התוצאות המתקבלות בניתוח מעקפים סלקטיבי סלקטיבי גרועות יותר בחולים עם אלכוהוליזם מאשר בחולים שאינם שותים אלכוהול. באופן כללי, חולים עם אלכוהוליזם, במיוחד אם הם ממשיכים לצרוך אלכוהול, לא לסבול כל התערבות כירורגית.

השתלת כבד בחמת שחמת אלכוהול

בארצות הברית, 20,000 חולים מתים מאי ספיקת כבד כשלב סופני של מחלת כבד אלכוהולית בכל שנה. התמותה המוקדמת בהשתלת כבד בחולים עם מחלת כבד אלכוהולית זהה לזו של חולים עם מחלות כבד אחרות. בחירת המטופל להשתלה קשה.

חולים עם אלכוהוליזם עצמם אשמים בפיתוח שחמת הכבד. לאחר ההשתלה, החולה עלול להתחיל לצרוך אלכוהול, מה שמסבך את התנהגות הטיפול החיסוני. האם על חולי האלכוהול להתחרות בחולים אחרים אם מספר האיברים התורמים מוגבל? למטופלים שנבחרו להשתלת כבד צריך להיות מצב נפשי יציב ואת התנאים הסוציו-אקונומיים הדרושים, עבודה שאליה הם יכולים לחזור לאחר הניתוח, והם לא צריכים להיות חריגים, למשל, נגעים אלכוהוליים, אלכוהוליים. במשך לפחות 6 חודשים, הם צריכים להימנע שתיית אלכוהול, המהווה את מנבא המשמעותי ביותר של הישנות שלאחר ההשתלה. על המטופל לקבל ייעוץ מפסיכיאטר, לחתום על חוזה נגד אלכוהול, בו הוא מתחייב לוותר על צריכת אלכוהול ולעבור קורס שיקום לפני הניתוח ואחריו. ככל שהקטאמנסיס ארוך יותר, כך קשה יותר. הפטיטיס האלכוהולי יכול להתפתח במהירות בכבד "החדש". מתוך 23 החולים שעברו השתלת כבד, שחזרו להתעללות באלכוהול, 22 נמצאו סימנים של הפטיטיס אלכוהוליים בביופסיה של הכבד ב -22 בתוך 177-711 ימים ושחמת הכבד ב -4 חולים.

בחירת המטופל חשובה ביותר. חולים אשר נשללו השתלות צריך להמשיך להיות פיקוח על בסיס מצבם עדיין טוב למדי, כפי שהם עשויים להחמיר מאוחר יותר. חולים אשר השתלת כבד לא בוצעה בשל מצב קשה מדי או מצב נפשי יציב, לחיות באופן משמעותי פחות מאשר חולים לאחר ההשתלה. זה הרבה יותר קשה להצדיק השתלת כבד בחולה עם הפטיטיס אלכוהול חריף, שבו תקופת הפיכחון לפני הניתוח הוא פחות סביר מאשר בחולה בשלב מסוף של שחמת אלכוהול אשר מחויבת לטיפול. ב הפטיטיס חריפה אלכוהול, השתלת כבד לא צריך להתבצע עד שיטות מהימנות זמינים לחזות את הישנות, ובמיוחד את חידוש אפשרי של אלכוהוליזם. המחקר של נושאים אלה דורש מחקרים מבוקרים מתוכננים היטב.

קריטריונים לבחירה לחולים עם מחלת כבד אלכוהולית להשתלת כבד

 • התנזרות מאלכוהול במשך 6 חודשים
 • קבוצת ג על ידי הילד
 • מצב כלכלי-חברתי יציב
 • עבודה אליה יחזור המטופל לאחר הניתוח
 • חוסר נזקי אלכוהול לאיברים אחרים

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25]

תרופות

תַחֲזִית

עם שחמת אלכוהול, הפרוגנוזה היא הרבה יותר טובה מאשר עם צורות אחרות של שחמת, תלוי במידה רבה אם החולה הוא מסוגל להתגבר על התלות אלכוהול. בתורו, זה תלוי בתמיכה משפחתית, הזדמנויות כלכליות ומעמד חברתי-כלכלי. קבוצה גדולה של עובדים הסובלים משחמת אלכוהול של הכבד, שרבים מהם התגוררו בשכונות עוני, נחקרו בבוסטון. תוחלת החיים הממוצעת בקבוצה זו הייתה 33 חודשים מאז האבחנה, לעומת קבוצת החולים עם שחמת אלכוהוליזם שאינה אלכוהולית, בה היה זה 16 חודשים. המחקר, שנערך בייל, כלל מטופלים מקבוצה סוציו-אקונומית גבוהה יותר שסבלו משחמת, מסבכים מסובכים, צהבת והקאות. תוחלת החיים שלהם עלתה על 60 חודשים ביותר מ -50% מהמקרים. אם חולים המשיכו לצרוך אלכוהול, אז זה אינדיקטור ירד ל 4 0%, ואילו בסירוב צריכת אלכוהול זה עלה ל 60%. נתונים דומים התקבלו באנגליה. המשך שתייה כבדה בשילוב עם הישרדות עניים.

נשים הסובלות מחמת שחמת אלכוהול של הכבד, חיות פחות מגברים.

הנתונים המתקבלים מביופסיה של הכבד מצביעים בצורה הטובה ביותר על הפרוגנוזה של המחלה. פיברוזיס של אזור 3 וטרשת נפוצה הם סימנים פרוגנוסטיים שלילי ביותר. כיום, שינויים אלה יכולים להיות מזוהים רק עם ביופסיה בכבד עם מכתים המקביל של רקמת החיבור.

ב הפטיטיס אלכוהול, נוכחות של סימנים היסטולוגיים של כולסטזיס הוא סימן פרוגנוסטי שלילי. בחולים שחוו דלקת כבד חריפה חריפה, מספר גדול יותר של גורמי התפשטות הפטוציטים, גורמי גדילה של TGF-a ו- hepatocyte מזוהים בדגימות ביופסיה של הכבד.

על פי מחקר אחד, 50% מהחולים עם הפטיטיס אלכוהול לפתח שחמת הכבד לאחר 10-13 שנים. במחקר אחר, 23% מהחולים עם מחלת כבד אלכוהולית, אך ללא שחמת, בממוצע, לאחר 8.1 שנים שחמת שחמת. כבד שומני הוא כנראה לא גורם סיכון שחמת הכבד.

חולים אשר רק fibrosis ו צמתים מזוהים בכבד בהעדר סימנים של הפטיטיס יש פרוגנוזה זהה כי הוא נצפה בדרך כלל בחולים עם כבד שומני ללא שחמת הפטיטיס.

סימני פרוגנוזה לקויים באופן עצמאי כוללים אנצפלופתיה, רמת אלבומין נמוכה בסרום, עליה ב- PV ורמה נמוכה של המוגלובין. בחולים עם צהבת מתמדת ואזוטמיה, שנמצאים במצב טרום-קומאטוז, הסיכוי לפתח תסמונת הכבד הוא גבוה מאוד.

בחולים עם פירוק, שיפור הוא איטי. צהבת ברור מיימת במשך 3 חודשים ויותר מצביעים על תחזית קשה. בשלב מאוחר לא ניתן לצפות כי סירוב להשתמש באלכוהול עלול להשפיע על הפרוגנוזה. התבוסה היא בלתי הפיכה. שיעור התמותה הגבוה ביותר בקרב חולים הסובלים משחמת הכבד או הפטיטיס, וכן השילוב שלהם, צוין בשנה הראשונה של התצפית.

גילוי של מיטוכונדריה ענקית בביופסיה של הכבד מצביע על מחלה "קלה" ועל שיעור הישרדות גבוה יותר.

חולים עם הפטיטיס אלכוהול לעיתים קרובות להחמיר בשבועות הראשונים של שהותם בבית החולים. הרזולוציה של התהליך הדלקתי יכולה להימשך 1-6 חודשים, בעוד 20-50% מהחולים מתים. חולים אשר בהם PV גדל באופן משמעותי ואינו מגיב על הניהול תוך שריר של ויטמין K, ורמת הבילירובין בסרום עולה על 340 μmol (20 mg), יש פרוגנוזה גרועה במיוחד. אלכוהול הפטיטיס נפתרת באיטיות גם בחולים אשר נמנעים מאלכוהול.

על פי מחקר רב-מרכזי שנערך על ידי בית החולים לוותיקים, הפרוגנוזה הגרועה ביותר נצפתה בשילוב של הפטיטיס אלכוהולית ושחמת הכבד. גורמים פרוגנוסטיים לקביעת הישרדות הם גיל, כמות האלכוהול הנצרכת, היחס בין AST / ALT וחומרת המחלה על פי נתונים מורפולוגיים וקליניים. הסתברות גבוהה למוות נצפתה בחולים עם תזונה מופחתת אשר רעבו זמן קצר לפני הכניסה לבית החולים. רמות הסרום bilirubin ו PV שימשו כדי לקבוע את הפונקציה discriminant, אשר שימש כדי להעריך את הפרוגנוזה של הפטיטיס אלכוהוליים.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.