^

בריאות

מתקן את היציבה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

נכון לעכשיו, פתחנו ויישמנו בהצלחה בטיפול תפקודי מורכב ומניעה של הפרעות של reklinators היציבה אלסטי עמוד שדרה החזי, כגון "Fosta" ו "וילסון" ידועות יותר בשם המתקן היציב. הם נועדו כך שהם לא לכלול תופעות לוואי לא רצויות עם ההשפעה החיובית הגדולה ביותר האפשרית מיועדים לטיפול ומניעת הפרעות של יציבה ומחלות עמוד השדרה.

למתקן היציבה יש גמישות כזו, כך שהיא חושבת כך שבשימושם נשמר נפח התנועות הנדרש של עמוד השדרה, ובאותו זמן התרחש תיקון של העקמומיות ופריקת הגופים השוליים.

אינדיקציות לשימוש בתנוחת מתקן

השימוש במתקנים מקטין באופן משמעותי את ההשפעה המזיקה של המיקום הסטטי של הגוף. זה מאפשר להשתמש בהם כדי למנוע הפרעות postural ולמנוע מחלות של עמוד השדרה עבור אלה שנאלצים להישאר במצב סטטי במשך זמן רב. יציב מתקן מוצג עם עומס מוגבר מקצועי על עמוד השדרה, לובש משקולות. במקרה זה, הם משמשים לפרוק את עמוד השדרה במהלך ההפסקות.

עבור ילדים בגילאי 6-8 שנים, מתקן הפציעה F4401 משמש לעתים קרובות ביותר, אשר יש השפעה לא ספציפית והוא משמש אינדיקציות רחב. הפעולה שלה היא יותר "משמעת". אם הילד מתחיל להרים או להרים כתף אחת מעל השנייה, המתקן "מזכיר" את הצורך לשמור על הגב והכתפיים במצב הנכון. מתקן זה יעיל במיוחד עבור scapulae מכונף. מתאים למבוגרים עם הפרות קלות של יציבה למניעה.

כיצד פועל מתקן התנוחה?

לתנוחת מתקן יש את המנגנון הבא של פעולה טיפולית ומניעה. במהלך המיקום הסטטי של עמוד השדרה, השרירים חווים עומס בלתי משתנה והם בטון אסימטרי, והמפרקים והדיסקים הבין-חולי נמצאים ללא תנועה במשך זמן רב.

כאשר המתקין פועל, שינוי ההתכווצות וההרפיה של השרירים מתרחשת. מתקן היציבה האלסטי ואת פעולת השריר החוזרת כמטוטלת האביב. עמוד השדרה מבצע תנועות רטט אור, מעט כיפוף ו כיפוף עם תדירות של 5-10 תנועות לדקה. זה קורה באופן רפלקסיבי, והאדם כמעט לא שם לב שגם במצב סטטי עמוד השדרה ממשיך לנוע ולבצע תנועות תנודות.

תנועות מטוטלת רפלקס, מצד אחד, לתת מנוחה לשרירים היפוטרופיים מגודלים, ומצד שני - לגרום להם חוזה במצב הנכון החדש. מגביר את הטון ומקטין את סף ההתרגשות. מסת שריר גדל וכוח התכווצות מנרמל. וזה קורה לא על חשבון הגדלת העומס על עמוד השדרה, אלא בגלל חילופי מנוחה ומתיחות. זה סוג של רפלקס התעמלות טיפולית מאפשרת להשיג השפעה חיובית. במהלך תנועות רפלקס דמוי מטוטלת, השרירים של יתר לחץ דם נמתחים, רגועים, הטון שלהם פוחתת. מנגנון דומה של הרפיה בשריר נמצא בטיפול ידני.

בהדרגה תנועות המטוטלת רפלקס להוביל את עמוד השדרה אל המיקום הנכון, במצב זה הרגל חדש של שמירה על יציבה נוצר המחוך שרירי משוחזר. עקב פריקתם של גופים חוליים (שכיבה), מופצים בצורה נכונה יותר וקטורי הכוח הפועלים על המנגנון המפרקי והמנגנוני, וכתוצאה מכך משוחזרים תפקודם הרגיל במהלך הזמן. הכאב שוכך, נפח התנועות עולה. תנוחת מתקן כאשר ללבוש מעודד את המטופל באופן עצמאי להחזיק את תא המטען במצב הנכון, ויצרו מיומנות יציבה.

החלופה של התכווצות והרפיה של השריר משפרת את אספקת הדם שלה. השריר מקבל מספיק חמצן וחומרים מזינים, הוא שומר על הטון הרגיל וגמישות. בנוסף, הפיצוץ הנכון של העומס על השרירים - אנטגוניסטים, מתקן היציבה מקדם את התפתחותם הסימטרית ואת היווצרות המחוך השרירי שלהם, אשר שומר על עמוד השדרה במצב הנכון. עם תנועות מטוטלת רפלקס, trophism של המפרקים בין הדיסקים ואת הדיסקים משפר, ניוון שלהם הוא מנע, נפח נורמלי של תנועות נשמר.

ההשפעה של מתקן היציבה גם מקטין ומייעל את התפלגות העומס על גופים חוליים הן באופן ישיר והן בשל היווצרות של מחוך השרירים. ההסתברות של osteochondrosis ומחלות אחרות של עמוד השדרה פוחתת.

סוגי תיקוני פוזה

מתקן היציבה W711 מעוצב באותו אופן כמו F4401, אך עשוי מחומר קל. הוא מוצג לילדים בעלי קומה נמוכה, אנשים עם שרירים חלשים. המתקן אינו מיועד לעומסים משמעותיים. זה משמש בדרך כלל במקרים בהם היישום של F4401 גורם אי נוחות.

מתקן היציבה F4402 נועד למנוע ולמנוע עיוות kyphotic. זה עוזר לפרוק גופים של חוליות, כמעט לא לעכב תנועה. מתקן מומלץ לילדים 10-12 שנים, נשים הרות ומבוגרים עם קיפוזיס, osteochondrosis, מחלות של עמוד השדרה, שבו פריק הנדרשים מגופי השדרה (osteochondrosis של הגופים בחוליות, ההשלכות של פציעות ופעולות) ולמניעה. זה לא יעיל ב עקמת.

לתיקחת היציבה F4602 יש השפעה מורכבת על כמעט כל עמוד השדרה החזי (בחוליות T3 עד T5-T12). מתקן היציבה פורק את חוליות החוליות, מפחית את העיוות kyphotic. עם השימוש בו, יש גם התפלגות אחידה של עומסים לרוחב, אשר תורמת להתפתחות הסימטרי של השרירים וירידה עיוותים arcuate של עמוד השדרה בהפרעות סקולוטית. זה יכול לשמש ילדים בגילאי 6-8 ומבוגרים. תנוחת מתקן יעיל בטיפול מורכב ומניעה של קיפוזיס, סקוליוזיס, וכאשר בשילוב, הסימנים רחב למחלות וההשלכות של פציעות בעמוד השדרה החזי וניתוחים לטיפול, שיקום ומניעה של סיבוכים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.