Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מפרק המרפק

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

מפרק המרפק (אומנות האמנויות) נוצר על ידי שלוש עצמות: ההומוס, הרדיאלי והאלנאר. עצמות בצורת שלושה מפרקים, סגור בתוך כמוסה משותפת משותפת.

  1. המפרק האדינואיד (art humeroulnaris) הוא בצורת בלוק, שנוצר על ידי החיבור של גוש humerus ואת חיתוך בצורת בלוק של האולנה.
  2. המפרק ההומורידיאלי הוא ביטוי של ראש הזרוע והחלל המשותף של הרדיוס.
  3. המפרק הרדיופובי הפרוקסימלי (art radunnaris proximalis) הוא גלילי בצורתו, שנוצר על ידי רדיוס משותף של רדיוס חיתוך רדיאלי של ulna. הקפסולה המשותפת המשותפת חופשית. על עצם הזרוע קפסולה מפרקית מצרפת יחסית גבוהה מעל הסחוס במפרק של בלוק עצם הזרוע, כך הכתר ואת הפוסה רדיאלי ואת הפוסה olecranon ממוקם החלל המשותף. אפיקונדייל לרוחב ומדיאלי של humerus ממוקמים מחוץ חלל משותף. על האולנה, הקפסולה המשותפת מחוברת מתחת לקצה הסחוס המפרקי של התהליך הקורונואדי ובקצה החריץ דמוי החסימה של תהליך האולנאר. ברדיוס, הקפסולה מחוברת לצוואר.

הקפסולה המשותפת מתחזקת ברצועות.

האולנרי רצועה בטחונות (lig. Collaterale ulnare) מקורו מתחת לקצה epicondyle המדיאלי של עצם הזרוע, זה מרחיב אוהד דמוי מצורפת סביב קצה החריץ trochlear המדיאלי של גומד.

רצועה בטחונית רדיאלית (lig.) קולטרלית רדיאלי ), החל בקצה התחתון של אפיקונדייל לרוחב של הזרוע, מחולק לשני קסמים. החזית הקדמית מכסה את צוואר הרחם הקדמי מלפנים ומצורף לשוליים הקדמיים של עצם האולנאר הבלוקית. הקרום האחורי של הרצועה מכסה את צוואר הרחם של העצם הרדיאלית מאחור, ונכנס לתוך הצרור החרירי של הרדיוס.

הרצועה הטבעתית של הרדיוס (lig. רדיוס Annulare) מתחילה בקצה הקדמי של הקרן לחתוך את הגומד, מכסה לולאת צוואר רדיוס מחובר בקצה האחורי של קרן החיתוך. בין הקצה הדיסטלי של החריץ הרדיאלי של הצוואר לבין הצוואר של הרדיוס הוא רצועה מרובעת (רביעית ליג).

בתנועות המרפק המשותפות סביב הציר הקדמי אפשרית - כיפוף והרחבה של האמה בנפח כולל של עד 170 °. כאשר לכופף את האמה מעט סוטה מדינית המברשת אינה שוכבת על הכתף, אלא על החזה. זאת בשל נוכחות של חריץ על גוש של humerus, אשר תורמת את הבורג כמו עקירה של האמה ואת היד. סביב ציר האורך של הרדיוס במפרק הרדיופובי הפרוקסימלי, העצם הרדיאלית מסובבת יחד עם המברשת. תנועה זו מתרחשת בעת ובעונה אחת במפרקי המרפק הפרוקסימלי והדיסטלי.

כאשר רדיוגרפיה של מפרק המרפק ב הקרנה לרוחב (הזרוע מתכופף באמצעות 90 °) קו רנטגן של חלל המפרק הוא חריץ trochlear מוגבל של גומד וראש רדיאלי בקצה אחד condyle של עצם הזרוע - מאידך גיסא. עם היטל ישיר, הפער המשותף רנטגן הוא זיגזג, 2-3 מ"מ עובי. הסדק המפרקי של המפרק רדיופילי הפרוקסימלי הוא גלוי גם.

עצמות האמה מחוברות באמצעות מפרקים רציפים ורציפים. מפרק רציף הוא קרום interosseous של האמה (membrana interossea antebrachii). זהו קרום רקמת חיבור חזקה נמתחת בין הקצוות intercostal של העצמות רדיאלי ו ulnar. סיבים כבדים סיביים (chorda obliqua) נראים מן המפרק רדיוקלביולר הפרוקסימלי בין שתי העצמות של האמה.

תרכובות רציפות כוללות את המפרק fibroblast הפרוקסימלי ואת המפרק radiovolume דיסטלי, כמו גם את המפרקים היד.

המשותף radiovelone משותף (אמנות radioulnaris דיסטליס) נוצר על ידי המפרק של העצם המשותפת משותפת ואת חיתוך המרפק של הרדיוס. מפרק זה מופרד מן מפרק כף היד על ידי דיסק מפרקי (דיסקוס articularis) הממוקם בין מרפק הרדיוס לבין תהליך styloid של ulna. הקפסולה המשותפת של המפרק הרדיואוליום הדיסטלי הינה חופשית, מחוברת לקצה המשטחים המפרקיים ולדיסקית המפרקים. הקפסולה בדרך כלל בולטת באופן פרוקסי בין עצמות האמה, ויוצרות רססוס בצורת שקית (receus sacciformis).

המפרקים הפרוקסימליים והדיסקליים המפרקים פועלים יחד כדי ליצור מפרק גלילי משולב עם ציר אורך של סיבוב (לאורך האמה). במפרקים אלה, העצם הרדיאלית, יחד עם המברשת, מסתובבת סביב האולנה. במקרה זה, את epiphysis הפרוקסימלי של הרדיוס מסובבת במקום, מאז ראש הרדיוס מוחזק על ידי צרור החגורה של הרדיוס. האפיפיזה הדיסטלית של העצם הרדיאלית מתארת קשת סביב ראש הרדיוס, שנותר קבוע. טווח ממוצע של סיבוב במפרקים מרפק קרינה (supination ו פרונציה) הוא כ 140 °.

התנועה של האמה במפרק המרפק. טווח התנועה (הרחבה-הרחבה) סביב הציר הקדמי הוא 150 °. סיבוב של העצם הרדיאלית יחד עם המברשת סביב ציר האורך של האמה (ההטיה ו supination) - 90-150 °. התנועות במפרק המפרק מבוצעות על ידי השרירים הבאים.

להגמיש את האמה: שריר brachial, שריר הזרוע שריר הזרוע, פרונטור עגול.

לשרוף את האמה: שריר brachium שריר, שריר המרפק.

סובבים את האמה פנימה (ההטיה): השריר הוא פרונטור עגול, פרונטור מרובע.

הפעל את האמה כלפי חוץ (supination): שריר הגב, שריר הזרוע שרירי הזרוע.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.