^

בריאות

A
A
A

עצם הכתף

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ההומרוס הוא עצם צינורי ארוך. להבדיל בין הגוף של humerus (corpus humeri) ואת שני הקצוות: העליון והתחתון. הקצה העליון (הפרוקסימלי) מעובה ויוצר את הראש הכדורית של ההומרוס (caput humeri). הראש הופך מדיאלי וקצת לאחור. בקצה הראש יש חריץ - צוואר אנטומי (קולום אנטומיקום). מיד מאחורי הצוואר האנטומי שתי שוחות. הטוברולום maius גדול שוכב רוחבית, ואת שחפת מינוס קטן הוא הקדמי כדי שחפת גדולה. מכל גבעה מגיע סמל לתחתית: פס של חנית גדולה (crist tuberculi majoris) ופס של חנית קטנה (crista tuberculi minoris). בין החצילים ובין הקשתים הוא החריץ הבין-גופי (sulcus intertubercularis), המיועד לגיד של הראש הארוך של שריר שרירי הזרוע.

הנקודה הצרה ביותר בין ראש ההומרוס לגופו נקראת צוואר כירורגי (קולום chirurgicum). לגוף של ההומרוס בחלק העליון יש צורה גלילית, כלפי מטה הוא הופך להיות משולש. בשלב זה, להבדיל את פני השטח האחורי (פנים אחורי), את פני השטח הקדמי המדיאלי (פנים הקדמי medialis) ואת פני השטח הקדמי לרוחב (facies anterior lalalis). מעט גבוה יותר מאמצע הגוף של העצם, על פני השטח הקדמי לרוחב שלה הוא tuberosity deltoid (tuberositas deltoidea), אשר שריר deltoid מחובר. מתחת לשחפת הדליטויד, קמט של עצב רדיאלי (sulcus nervi radialis) ספירלות לאורך המשטח האחורי של העצם. זה מתחיל בקצה המדיאלי של העצם, מכופף את העצם מאחור ונגמר בשוליים לרוחב להלן. הקצה התחתון של הזרוע הוא מורחב מעט, מעוקל מעט anteriorly ומסתיימת עם humeri קונדיליוס. החלק המדיאלי של הקונדייל יוצר בלוק הזרוע (trochlea humeri) עבור ביטוי עם עצם האולנאר של האמה. בלוק לרוחב הוא הראש של humeri קונדייל (capitulum humeri) עבור ביטוי עם רדיוס. לפני גוש של humerus הוא fossa קורונואידית (fossa coronoidea), אשר כלול את המרפק העיקול של תהליך ulnar של ulna. מעל ראש הקונדייל של ההומוס יש גם דיכאון - פוסיה רדיאלית (fossa radialis). מאחורי הבלוק של הזרוע הוא fossa של מרפק התהליך (fossa olecrani).

מן הצדדים המדיאלי והצדדי של הזרוע מעל הקונדילים, הגבהים נראים: אפיקונדילוס המדיאלי (אפיקונדילאס מדיאליס) ואפייקונדיליטיס לרוחב (אפיקונדיילוס לטרליס). הקמטים של עצב האולנאר (sulcus nervi ulnaris) עוברים על פני השטח האחורי של האפיונדייל המדיאלי. מעל, אפיקונדייל זה הופך את nadrum המדיאלי של crista supracondylars medialis, אשר באזור של הגוף של העצם מהווה את השוליים המדיאלי שלו (מרגו medialis). אפיקונדייל לרוחב משתרע כלפי מעלה לתוך הקרום supracondylar לרוחב (crista supracondylaris lateralis), אשר יוצר על העצמות שלה את השוליים לרוחב (מרגו לטרליס).

trusted-source[1], [2], [3]

איפה זה כואב?

מה צריך לבדוק?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.