^

בריאות

A
A
A

Ultrasonography של מפרק המרפק

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מאחר ומפרק המרפק קטן יחסית וממוקם באופן שטחי, נוח מאוד לבדיקת אולטרסאונד (אולטרסאונד). ניתן אפילו לומר כי אולטראסאונד היא שיטת הבחירה במחקר זה בשל הפשטות של יישום, אינפורמטיבי וחסכוני. בדרך כלל חיישן עם תדר סריקה של 7.5 MHz משמש.

אנטומיה של מפרק המרפק

המפרק האולנארי נוצר על ידי משטח משותף של epiphysis התחתון של humerus, הבלוק והראש שלה, כמו גם את המשטחים המפרקיים של אולנה ורדיוס. בחלל מפרק המרפק, שלושה מפרקים נבדלים: מרפק כתף, כתף ורדי אולנאר. הקפסולה המשותפת מכסה את מפרק המרפק מכל הצדדים. לייצב את המרפק המשותף הליגמנט הליגמנט: ulnar ו רדיאלי בטחונות. כמו כן יש רצועה מעגלית רדיאלית, מחזקת את מרפק המרפק ומבטיחה את יציבות הקשר בין העצמות הרדיאליות והאולנאריות במהלך ההטיה והשעטה של האמה. החלקים הקדמיים והאחוריים של מפרק המרפק מתחזקים עם צרורות לא מספיק. אמות מידה גרמיות לבדיקת מפרק המרפק הן האפיכונדיל המדיאלי והצדדי של ההומורוס, תהליך האולנארי של האולנה. על פני המדיאלי הקדמי, מוח העצם מוגש על ידי החצוצרות של העצם הרדיאלית ועל תהליך הלב של הכליה.

 אנטומיה של מפרק המרפק 

שיטת בדיקה אולטרסאונד

מבנים כפופים להערכת אולטרסאונד במפרק המרפק: חלל המפרק עצמו, סחוס מפרקי, כמוסה אריתית; גידים של שרירים המעורבים בתהליכים של כיפוף והארכת המפרק; אפיקונדייל מדיאלי וצדדי, עצב אולנארי. Ultrasonography (אולטראסאונד) של המפרק משותף מבוצע מתוך ארבע גישות סטנדרטיות: הקדמי, המדיאלי, לרוחב ואחורה. שתי אפשרויות של המטופל משמשים לבדיקה משותפת במרפק: ישיבה או שכיבה.

 שיטות אולטרסאונד של מפרק המרפק 

אולטראסאונד אבחון של פציעות ומחלות של מפרק המרפק

אפיקונדיליטיס. מחלה נפוצה המאופיינת על ידי כאב ב supracondylosis של humerus. זה מתרחש לעיתים קרובות אצל אנשים שמקצועו קשור תנועות חוזרות המונוטוני של הידיים, במיוחד פרונציה ו סופינציה (קלדניות, נגנים), או מתח פיזי על הידיים עם מצב סטטי מסוים של דיור (שרברבים, רופאי שיניים) וספורטאים (טניסאים, שחקני גולף) . בקורס הקליני, שלבים חריפים וכרוניים נבדלים. בשנת כאב השלב האקוטי הוא קבע באחד epicondyle, מקרין לאורך שרירי האמה יכול להפריע לתפקוד של מפרק המרפק. יש כאב כאשר מברשת דחוס, חוסר יכולת להחזיק ידיים במצב ניע (סימן תומפסון), עומס מחזיק ב (סימפטום עייפות) מיחסים מיוחדים, קיימת חולשה ביד. בשלב תת-קרקעי ובכאב הכרוני של הכאב מתעוררים במהלך התרגיל, יש אופי משעמם וכואב. היפותרופיה ניכרת או ניוון שרירים.

מצב פתולוגי טיפוסי ביותר הוא epicondylitis לרוחב או מה שמכונה "מרפק טניס". אפיקונדיליטיס המדיאלי נקרא "מרפק גולף" או "מרפק של קנקן". שתי המדינות הללו נובעות מתנאים טראומטיים ודלקתיים בסיבי הגידים של קבוצות השרירים המתאימות. אפיקונדיליטיס המדיאלי קשור לשינויים בגידים מכופפים. אפיקונדיליטיס לרוחב קשור עם הפתולוגיה של הגידים של השרירים extensor. עם התפתחות דלקת הגידים, הגיד מתעבה, האכוגניות שלו יורדת. המבנה עשוי להיות הטרוגני עם נוכחות של calcifications ואזורי hypoechoic המשקף intrasuperbial micro-ruptures. תהליך פתולוגי בתחילת המחלה יש את אופיו של דלקת aseptic של periosteum ו גיד- ligamentous המנגנון epicondyle הכתף. בעתיד יתפתחו תהליכים ניווניים-מנוונים. מבחינה רדיוגרפית, כשליש מהחולים, גידולי periosteal באזור epicondyle, spars ulnar, הרחבות של מבנה העצם של epicondyle, אזורים של anostosis, וכו ', מתגלות.

אולטרה-סאונד של פציעות ומחלות של מפרק המרפק

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.