^

בריאות

A
A
A

אבחון משותף

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

קודם כל לברר מתי לחקירה בנוכחות חולה של כל תלונות של כאב במפרקים שונים, אשר עשוי להיות קבועים או, למשל, תדיף (כלומר, נעלם במהירות משותפת אחד ומופיע) מתרחש באופן עצמאי או בתנועה. הקפידו לציין אם המטופל חווה נוקשות בוקר במפרקים, אם הוא מתבונן הגבלת תנועות במפרקים מסוימים (נוקשות) ואת הנוכחות של מחנק בזמן נהיגה במפרקים, וכו '

מחקר משותף שנערך עם עמדת החולה שונים (עמידה, ישיבה, שכיבה והליכה), תוך כיבוד הצו המבוקש. בתחילה, להעריך את מצבו של מפרקים ביד, ולאחר מכן להמשיך את המחקר של מפרקי מרפק וכתף, TMJ, צוואר רחם, חזה ועמוד שדרה המותני, המפרקים ע"כ, עצת עצם זנב, מפרקי ירך וברך, המפרקים של כף הרגל. התוצאות שהושגו במחקר של כל אחד המפרקים הסימטריים הם בהכרח בהשוואה.

בדיקה ומישוש של המפרקים

בבדיקה, לשים לב לשינויים בתצורה של המפרקים (למשל, עלייה בנפח שלהם, בצורה כישוריות), החלקות של קווי המתאר שלהם, לשנות את הצבע של העור מעל המפרק (אדמומיות, צחצוח).

כאשר המישוש של המפרקים, ניתן לזהות טוב יותר את הנפיחות שלהם, אשר נובעת הן נוכחות של אפוף בחלל משותף בצקת דלקתית של הרקמות periarticular. הצטברות של נוזל חופשי בחלל משותף מאושר על ידי הופעה במקרים כאלה של תנודות - תחושות במהלך המישוש של תנודות נוזל (נפיחות). בולטת במיוחד בהקשר זה היא סימפטום של ההצבעה של הפטלה. כדי לזהות אותו, המטופל הוא הניח אופקית עם הגפיים התחתונות מקסימלית לא צמודים. האגודלים מונחים על הפיקה, וכפות ידיה דוחסות את האזורים הצדדיים והמדיאליים של מפרק הברך. אגודל נוסף לייצר דחיפה פשתן לכיוון המשטח הקדמי של סוף משותף של הירך. אם יש נוזל חופשי בחלל של מפרק הברך, האצבעות מרגישות דחף תגובה חלש, הנגרמת על ידי ההשפעה של הפטלה על פני הירך.

בתהליך אבחון המפרקים, תשומת הלב משולמת גם לנוכחות הכאב כאשר הם מורגשים. לשם כך זהיר, אבל באותו זמן, מישוש מספיק עמוק, כיסוי אחד או השני משותף עם שתי אצבעות (גדול ואינדקס). במקרים של נוכחות במפרקים של תהליך דלקתי פעיל במהלך המישוש, ניתן לזהות גם עלייה מקומית בטמפרטורת העור על פני המפרקים הנגועים. לשם כך, להחיל את המשטח האחורי של המברשת על העור מעל המפרקים המקביל. הנתונים המתקבלים בדרך זו מושווים לטמפרטורת העור על פני מפרק סימטרי בריא. אם המפרק הסימטרי מעורב גם בתהליך פתולוגי, התוצאות של קביעת טמפרטורת העור מושוות לנתונים המתקבלים בבדיקת טמפרטורת העור על פני מפרקים אחרים שלא השתנו. בעזרת מד סנטימטר, בנוסף, היקף המפרקים הסימטריים, למשל, הכתף, המרפק, היד, הברך, הקרסול.

חשיבות רבה באבחון של מחלות מפרקים שונות היא קביעת נפח התנועות הפעילות והפאסיביות המבוצעות במפרקים שונים, זיהוי קשיחות, תחושות כואבות במהלך התנועה. התנועה הפעילה מבוצעת על ידי המטופל עצמו, ואת הפסיבי (כיפוף, הרחבה, נסיגה, הפחתה של איבר) מבוצע על ידי הרופא עם הרפיה מלאה של השרירים של המטופל.

בעת ביצוע תנועה מסוימת המפרקים, זווית מסוימת נוצרת, אשר, במידת הצורך, ניתן למדוד. כך, למשל, את הניידות המוחלטת של הברך כאשר כיפוף צריך להיות כ 150 °, הקרסול - 45 °, מפרק הירך - 120 °, וכו ' נתונים מדויקים יותר על הניידות של המפרקים השונים ניתן להשיג באמצעות מכשירים מיוחדים - goniometers, שהם חצי עיגול מדורג, לבסיס שבו קבועים קבועים סניפים מחוברים. כאשר הלסת נעת בסנכרון עם התנועה של איבר, זוויות נוצרות מגדלים שונים, מסומן על קנה המידה של הגונימטר.

עם התפתחות ankylosis המשותף (משטחים משותפים תפר) במהלך תנועתן יכול לפעמים לקבוע מחנק או crepitus, אשר יהפוך לברורים יותר לתפוס, במקרים בם דקל הרופא מושם על המפרק המקביל. עם הטיה של המפרקים, ניתן לשמוע את רעש החיכוך של המשטחים הפנימיים של האפיפיזה.

בהיעדר שינויים פתולוגיים, סעיף זה מוצג בהיסטוריה הרפואית בתמציתיות. לדוגמה, ניתן לתאר גרסה זו:

אבחון מפרקים

אין תלונות. כאשר מסתכלים, המפרקים הם נורמליים. העור עליהם עם צבע רגיל. כאשר המישוש של המפרקים, נפיחותם ועיוותם, שינויים ברקמות הפריארטיקולריות, כמו גם בכאב לא צוין. נפח התנועות הפעילות והפסיביות במפרקים נשמר במלואו. תחושות כואבות, מחנק וקרפיון במהלך התנועה נעדרים. יתר על כן (טוב יותר בצורה של לוח), יש מעגל של המפרקים הסימטריים ס"מ (כתף, מרפק, פרק כף היד, הברך, הקרסול).

לאחר השלמת הבדיקה הכללית, הם עוברים ללימוד ישיר של המערכות העיקריות של הגוף: נשימה, מחזור, עיכול וכו '. תכונות היישום של שיטות שונות של חקירה ישירה של מערכות גוף בודדות יפורטו באופן עקבי בפרקים הבאים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.