^

בריאות

A
A
A

המפרקים

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המפרקים, או המפרקים הסינוביאליים (articulationes synoviales), הם חיבורים רציפים של עצמות. עבור המפרקים מאופיין על ידי נוכחות של משטחים המפרק הסחוס, קפסולה articular, חלל articular ובתוכו נוזל סינוביאלי. חלק המפרקים בנוסף יש תצורות בצורה של דיסקים מפרקי, menisci או שפת משותפת.

משטחים מפרקי (פנים articulares) יכול להתאים אחד את השני בתצורה (להיות חופף) או להשתנות הצורה והגודל (incongruent).

סחוס מפרקי (cartilago articularis), ככלל, הוא hyaline. רק המפרקים temporomandibular ו sternocleid יש סחוס סיבי. עובי הסחוס המפרקי נע בין 0.2 ל -6 מ"מ. תחת השפעת העומס המכני, הסחוס המפרקי משתטח, מעיינות בשל גמישותו.

קפסולת המפרק (capsula articularis) מחוברת לקצוות הסחוס המפרקי או במרחק מה ממנה. זה fuses היטב עם periosteum, ויצרו חלל ארטיקולרי סגור שבו הלחץ נשמר מתחת ללחץ אטמוספרי. הקפסולה מופרדת לשתי שכבות: הקרום הסיבי מבחוץ והקרום הסינוביאלי מבפנים. קרום fibrotic (ממברנה fibrosa) הוא עבה המשרד, נוצר על ידי רקמת חיבור סיבי. במקומות מסוימים הוא מתעבה, ויוצר רצועות המחזקות את הקפסולה. רצועות אלה נקראים capsular אם הם ממוקמים בעובי של קרום סיבי. רצועות חוץ-קפסולריות ממוקמות מחוץ לקפסולה המפרקית. לחלק מהמפרקים בחלל המשותף יש מיתרים בתוך השריר. בהיותם בתוך המפרק, הרצועות הפנימיות (intracicular) מכוסות על ידי הממברנה הסינוביאלית (לדוגמה, הרצועות הצולבות של מפרק הברך). קרום הסינוביאלי (membrana synovialis) קרום סיבי דק הרירי mikrovyrosty בתוך וצורות - villi סינוביאלי, אשר מגביר באופן משמעותי את שטח קרום סינוביאלי. הקרום הסינוביאלי יוצר לעתים קרובות קווים סינוביים, המבוססים על הצטברות של רקמת שומן (למשל, במפרק הברך).

חלל המפרק (cavum articulare) הוא חלל סגור, דמוי חריץ, מוקף במשטחים ובכמוסות מפרקי. בחלל ארטיקולרי יש נוזל סינוביאלי (synovia), אשר, להיות slimy, לחלח את משטחי המפרקים ומקל על הזזה שלהם יחסית זה לזה. הנוזל הסינוביאלי מעורב בהאכלת הסחוס המפרקי.

דיסקים משותפים ומניסקוסים הם צלחות קרטילאריות של צורות שונות, המבטלות או מפחיתות חוסר עקביות (אי-התאמה) של משטחים מפרקים. דיסקים ומניסי מחלקים את חלל המפרק לשניים. דיסק בצורת צלחת cartilaginous מוצק נמצא sternoclavicular, tporomandibular וכמה מפרקים אחרים. Menisci אופייניים של הברך הברך. דיסקים ומניסי מסוגלים לנוע במהלך התנועה, לספוג זעזועים ורעידות.

את articulare labrum נמצא בכתף ואת מפרקי הירך. הוא מחובר לאורך הקצה של משטח המפרק, ובכך מגדיל את עומק הפוסה המשותפת.

סיווג המפרקים

יש סיווגים אנטומיים וביומכניים. על פי הסיווג האנטומי, המפרקים בהתאם למספר העצמות המשותפות מחולקים פשוט ומורכב, כמו גם מורכב ומשולב. מפרק פשוט (אמנות סימפלקס) נוצר על ידי שני משטחים משולבים (humerus, היפ וכו '). המפרקים המורכבים (art composita) נוצרים על ידי שלושה או יותר משטחים של עצמות (רדיוקרפאליות וכו '). במפרק המורכב (אמנות מורכבת) יש דיסק פנימי או המניסקוס (sternoclavicular, temporomandibular, מפרקי הברך). המפרקים המשולבים (temporomandibular, וכו ') הם מבודדים מבחינה אנטומית, אך הם פועלים יחד.

לפי סיווג ביומכני של המפרקים מחולקים בהתאם למספר הצירים של סיבוב. לבודד מפרקים דו-מיניים, דו-כיווניים ורב-גוניים. המפרקים Uniaxial יש ציר אחד של סיבוב, שסביבו כיפוף (פלקסיה) והרחבה (extensio) או חטיפה (חטיפה) וצמצום (adductio) להתרחש. סיבוב החוצה (supinatio - supinatio), ובפנים (פרונציה - pronatio).

מפרקים יחידים בצורת משטחים ארטיקולריים כוללים את המפרקים המפרקים של המעי הגס (גושים, גילינגמיס), פרוקסימלי ומרוחקים (גליליים, אומנותיים).

מפרקים דו-כיווניים יש שני צירים של סיבוב, ולכן, למשל, גמישות והרחבה, נסיגה וצמצום אפשריים. המפרקים אלה כוללים את radiocarpal (אליפסואידי, אמנות. Ellipsoidea), משותפת carpometacarpal של האגודל ביד ואני (אוכף, אמנות. Sellaris), ואת העורפית atlanto (condylar, אמנות. Bicondylaris).

המפרקים triaxial (רב צירית) המפרקים (humeral, הירך) יש צורה כדורית של משטחים articular (אמנות spheroidea). במפרקים אלה יש תנועות שונות: כיפוף - הרחבה, נסיגה - הפחתה, שכבה - פרונציה (סיבוב). המפרקים המוליקסיאליים כוללים גם מפרקים שטוחים (art Planae), שמשטחי המפרק שלהם הם, כביכול, חלק ממשטח כדור בעל קוטר גדול. במפרקים שטוחים, רק הזזה קלה של המשטחים המשותפים אפשרית ביחס זה לזה. מגוון של מפרקים triaxial הוא מפרק בצורת כוס (אמנות Cotylica), למשל, מפרק הירך.

בצורת משטחים מפרקים, המפרקים דומים למשטחים של גופים גיאומטריים שונים (צילינדר, אליפסה, כדור). לכן, המפרקים גלילי, כדורית אחרים הם נבדלים. צורת המשטחים הארקולריים קשורה למספר הצירים של הסיבוב המבוצע במפרק זה.

ביומכניקה של המפרקים

טווח התנועות במפרקים נקבע בעיקר על ידי הצורה והגודל של המשטחים המשותפים, וכן על ידי התכתבותם זה לזה (חפיפה). כמות הניידות במפרקים תלויה גם במתח של הקפסולה המשותפת והרצועות המחזקות את המפרק, מהאינדיבידואל, הגיל ומאפיינים מיניים.

הניידות האנטומית של המפרקים נקבעת על ידי ההבדל בגדלים הזוויתיים של המשטחים של העצמות המחברות. לכן, אם גודל חלל המפרק הוא 140 °, וראש המפרק הוא 210 °, אז טווח התנועה האפשרי הוא 70 °. ככל שההבדל גדול יותר בעקמת המשטחים המפרקיים, כך גדל טווח התנועה במפרק כזה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.