^

בריאות

A
A
A

מפרק טמפורומנדיבולרי

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המפרק הטמפורומנדיבולרי (טמפורומנדיבולריס) הוא המפרק היחיד באזור הגולגולת. זוג משותף זו, נוצר על ידי הראש במפרק של הלסת התחתונה ואת הפוסה בלסת התחתונה, ואת הגבשושית במפרק של העצם הטמפורלית, מכוסה סחוס סיבי. הקפסולה המשותפת במפרק זה רחבה. על העצם הזמנית היא מחוברת הקדמית אל החנית המפרקית, ומאחוריה - ליד חריץ התוף האבן. על תהליך קונדילאר של הלסת התחתונה, הקפסולה מחוברת כ 0.5 ס"מ מתחת לקצה האחורי של הראש של עצם זו. הקפסולה המשותפת מחוברת לחלקים ההיקפיים של הדיסק המפרקי, כך שהדיסק מחלק את חלל המפרק לשני חלקים נפרדים (רצפה). המפרק רקתי synovium מחולק גם קרום סינוביאלי העליון ותחתון (synoviales membranae מעולה et נחה), בהתאמה המכסה את פני השטח הפנימיים של קופסית המפרק של הקומות העליונות ותחתונות המשותפות.

המפרק הטמפורומנדיבולרי מתחזק ברצועות. רצועה לרוחב (lig. Laterale) הוא עיבוי לרוחב של הקפסולה. מחוץ למפרק שני רצועות. רצועה מנדודיבולרי טריג (lig. Sphenomandibulare) מתחיל על עמוד השדרה של העצם הספנואידית והוא מחובר ללשון הלסת התחתונה. הרצועה החטאית (lig. Stylomandibulare) נובעת מהתהליך הסגנוני של העצם הטמפורלית אל פני השטח הפנימיים של הלסת התחתונה, המחברת את עצמה ליד זוויתה.

מפרק טמפורומנדיבולרי משויך, מורכב (יש דיסק מפרקי, דיסקוס articularis), משולב, אליפסואידלי. במפרקים טמפורומנדיבוליים ימין ושמאל את סוגי התנועות הבאות מבוצעות: הפחתת והעלאת הלסת התחתונה המקביל פתיחת וסגירה של הפה. אפשר לדחוף את הלסת התחתונה קדימה ולחזור למקומו המקורי; תנועת הלסת התחתונה מימין ומשמאל (תנועות לרוחב).

בעת הורדת הלסת התחתונה, הבליטה של הסנטר נעה כלפי מטה, אחורנית, לאורך קשת הפונה לאחור בצורה אחורית ומעליה. בתנועה זו, שלושה שלבים נבדלים. בשלב הראשון (ירידה קלה של הלסת התחתונה), מתרחשת תנועה סביב הציר הפרונטלי בקומה התחתונה של המפרק. הדיסק המשותף נשאר בפוסה המשותפת. בשלב השני עם לירידה משמעותית של הלסת התחתונה על הרקע של התנועה שנוסחה מהראשים במפרק בקומה התחתונה של דיסק סחוס המפרק יחד עם התהליך במפרק הראש מחליק קדימה, נע על הגבשושית במפרק. תהליך קונדילאר של המנדלי נע קדימה קדמית כ 12 מ"מ. בשלב השלישי (הפחתת מקסימום של הלסת) מתרחשת תנועה רק בקומה התחתונה של המפרק סביב הציר הקדמי. הדיסק המפרקי בשלב זה ממוקם על החוט המפרקי. המנגנון של העלאת הלסת התחתונה חוזר בסדר הפוך לשלבי הנמכתו.

כאשר המנדית נעקרת קדימה, התנועה מתרחשת רק בקומה העליונה של המפרק. התהליכים המפרקיים יחד עם הדיסקים המפרקיים מחליקים קדימה ומשתרעים עד לשחיקה המפרקית במפרקים הטמפורומנדיבולרים ימינה ושמאלה.

כאשר התזוזה לרוחב של תנועת הלסת התחתונה ימינה מפרקים רקתי עזבו אינן זהות: כאשר תנועת הלסת התחתונה בצד הימין של הראש במפרק משותף רקתי השמאלי עם הדיסק מחליקה החוצה מלפנים על הגבשושית במפרק. החלקה מתרחשת רק בקומה העליונה של המפרק. במקביל, בצד ימין של הראש במפרק המפרק נע על ציר אנכי העובר דרך condyle צוואר הרחם. כאשר הזזת הלסת התחתונה שמאלה זזה ראש עם דיסק במפרק קדימה הולך במפרק ימין את הסיבוב סביב הציר האנכי - שמאלה.

בצילום הרנטגן של המפרק הטמפורומנדיבולרי בהקרנה לרוחב (עם חלל הפה סגור), הפוסה המנדביולרית של העצם הטמפורומלית נתפסת כדיכאון. הבוהן המפרק בולטת קדימה. בראש הלסת התחתונה יש צורה חצי אליפסה עם קווי מתאר חלקים. בין ראש הלסת התחתונה לבין הפוסה המנדביולרית, ניתן לראות פער של קרני רנטגן, רחב יותר באמצע מאשר בקצוות. כאשר הלסת התחתונה מורדת, ראשו של הלסת התחתונה נמצא על החזה המפרקי, והפוסה המנדבולארית נשארת חופשית.

מה צריך לבדוק?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.