Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מחלות של קנה הנשימה וברונכי: גורם, סימפטומים, אבחון, טיפול

Medical expert of the article

פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 31.05.2018

מחלות של צינורות הנשימה ואת הסימפונות, בהתאם למין עלולה להיות יכולת של רופא משפחה, רופא כללי, מומחה לריאות, לאלרגיה, endoscopist, מנתח לב, ואפילו את הגנטיקה לרופא. כדי Otorhinolaryngology המחלות הללו אין קשר ישיר, אך ישנם פעמים כאשר הוא ממוען חולים עם תלונות, אשר עלול להיגרם כתבוסה של הגרון לקנה הנשימה. במקרים אלה, מומחה אף אוזן גרון צריך להחזיק מידע בסיסי על מחלות של קנה הנשימה הסמפונות, כדי להיות מסוגל להבדיל בין צורות nosological העיקרי ביחס למחלות כגון הגרון ואת קנה הנשימה הסמפונות, כדי לספק עזרה ראשונה במחלות אלה, וכדי לכוון את המטופל למומחה לקבלת ייעוץ. המידע הבסיסי על מחלות של קנה הנשימה וברונכי כולל סימנים של הפרה של הפונקציות הבסיסיות של מערכת הנשימה התחתונה, הכוללות הפרה של דרכי הנשימה, המנוע פונקציות הפרשה.

ההפרעה הפונקציונלית העיקרית לתנאים פתולוגיים שונים של קנה הנשימה והברונצ'י, הגורמים להתרחשות החסימות לזרימת האוויר, היא קוצר נשימה. לפי תפיסה זו, שינויים של תפקוד הנשימה משתמע, המתבטא בשינויים בתדירות, קצב, עומק הנשימה.

Dispnoea מתרחשת במקרים אלה, כאשר דרכי הנשימה התחתונות עקב תנאים פתולוגיים מסוימים לא יכול לספק חמצון מוחלט של הגוף ואת הסרת פחמן דו חמצני ממנו. הצטברות של פחמן דו חמצני בדם נשלטת על ידי המרכזים הנשימה ווסומוטורית. הגידול בריכוז גורם לעלייה והעמקה של תנועות נשימה, עלייה בקצב הלב. תופעות אלו מגדילות את קצב האוויר הנשימה העובר דרך המערכת השנתית, ומגבירות את ריכוז החמצן בדם. תפקיד חשוב בוויסות תפקוד הנשימה ופעילות הלב מתבצע על ידי אינטרוספטורים של כלי הדם, בפרט glomeruli הראש. כל המנגנונים הללו פועלים על נתיבים מלאים מספיק חינם עבור מטוס באוויר, אולם על צריכת חמצן הבלימה שלהם n והסיקו מכך את דו תחמוצת הפחמן אינם מספיקים, וכך מתרחש תופעות חנק, היפוקסיה הנגרמת על ידי גורם.

מבחינה קלינית להבחין בצורות שונות (סוגים) היפוקסיה: היפוקסיה היפוקסי (חוסר חמצן באוויר השראה (כגון טיפוס לגובה), היפוקסיה שאיפה (עם הריאות ומחלות דרכי הנשימה), היפוקסיה hemic (עבור מחלות דם, במיוחד אנמיה, דימום ו הרעלה מסוימת, כגון הרעלת פחמן חד חמצני, ניטרטים, היפוקסיה דם (הפרעות במחזור דם), רקמות או אנוקסיה תא (תוך פר של נשימת רקמות, כגון הרעלת ציאניד, כאשר כמה מחלות מטבוליות. היפוקסיה רוב היא מעורבת.

היפוקסי היפוקסיה מופיע באותם המקרים כאשר מולקולת ההמוגלובין רוויה מספיק עם חמצן, אשר יכול להיגרם על ידי סיבות שונות ולעתים קרובות - במצבים פתולוגיים של נשימה חיצונית (שיתוק נשימה, מיאסטניה גרביס, חסימת הפונקציה של שרירי הנשימה, חסימה בדרכי נשימת גידול פנימי וחיצוני ועל הבצקים תהליכי -vospalitelnymi, טראומת n al.). היפוקסי היפוקסיה עלולה להתרחש במהלך ההרדמה, לפלאוריטיס תפליט, mediastinal נפחת pneumothorax או צמצום השטח המכתשית הנשימה (דלקת ריאות, תמט הריאות, פיברוזיס ריאתי, נפחת ריאות. לעתים קרובות היפוקסי היפוקסיה בשילוב עם סוגים אחרים של היפוקסיה כפי שנקבע על ידי שינויים פתולוגיים המתאים ברקמות CNS הגוף, פעילות לב וכלי דם, איבוד דם, וכן הלאה. N.

הפרעה של תפקוד דרכי הנשימה ב קנה הנשימה וברונכי עשוי להיות בשל גורמים מכניים, דלקתיים טראומטיים נוירוגניים.

גורמים מכאניים או חסימתית עלולים להיגרם על ידי קנה נשימת גופים זר הסמפונות, התהליכים נפח הפנימיים (גרנולומות זיהומיות, גידולים), תהליכי נפח חיצוניים (הסרטן, אמפיזמה, mediastinum ליחה), ואחרים. היצרות מוחלטת של קנה הנשימה, הסמפונות ראשיים עיקריים מתרחשת לעתים רחוקות מאוד, אבל לעתים קרובות נשאל היצרות מלאה יותר של הסמפונות קטנים אשר הביאו באוויר במשך כמה שעות מן הריאה הפרוסה בהתאמה resorbed והוחלפו טרנסודט, לאחר הספיגה שבו תמט ריאות מתרחשות על אותו חלק של הריאה.

היצרות חלקית של הסימפונות יכולה להתרחש אם יש או אין מנגנון שסתום, והשסתום הקיים "עובד" רק בכיוון אחד: הוא מאפשר באוויר, או רק בהשראה, או רק בזמן הנשיפה. אם השסתום מונע כניסת אוויר לתוך הסמפונות הבסיסית (שסתום השראה), אז ספיגת האוויר בהם מובילה לאין-אלקטזיס של החלק המתאים של הריאה; שסתום אקספירטורי גורם לגלישה של הסמפונות הבסיסית ורקמת הריאה עם האוויר (אמפיזמה). מנגנון שסתום יכול להיגרם על ידי גידולים ניידים, שבר שלהם, גופים זרים ניידים, וכו 'עם שסתום expiratory, עקב הצפת של רקמת הריאה עם האוויר, זה עלול לשבור עם היווצרות של שקיות אוויר. עם מנגנון שסתום לא שלם, את התופעה של hypoventilation הוא ציין, אשר יכול להתרחש בסוג השראה או expiratory והוא מלווה קריסה של רקמת הריאה או אמפיזמה שלה, בהתאמה.

היצרות קנו נשימה קלינית דומה היצרות הגרון, אלא כי היצרות הגרון הוא ציין גם הביעו אתוס, בעוד היצרות של הקול קנה נשימה הוא מהדהד, אך נחלשו. היצרות חריפה מלאה של קנה הנשימה מובילה לחנק מיידי ומוות של המטופל במשך 5-7 דקות. היצרות בלתי שלמה קובעת את התפתחות היפוקסיה היפוקסית, שההסתגלות אליה תלויה במידת ההיצרות ובקצב התפתחותה.

גורמים מניעים הגורמים היפוקסיה כוללים תהליכים אדמטיים וחדירים המתפתחים עם דלקת בנאלית ודלקתית ספציפית. זה צריך לכלול תופעות חסימה הנגרמת על ידי ברונכוספזם בתנאים אסתמטיים, כמו גם בצקת אלרגית של הקרום הרירי ושכבת הצטלקות של העץ tracheobronchial.

גורמים טראומתיים גורמים קוצר נשימה כוללים סוכנים מכאניים, תרמי וכימיים שגורמים להרס של הרירית ואת שכבת Submucosal של קנה הנשימה בדרגות חומרה שונה הסמפונות (הן שכיחות ועומק). ידי גורמים מכניים כוללים קנה הנשימה גוף זר ו הסמפונות, פצעי ירי, שרוטות דחיסה של החזה, שבו יש דמעות, ופלוגות של גופים אלה, מוחצת רקמת הריאה, נזק איברים mediastinum עמוד השדרה. גורמים אלו אותם יש לסווג וניזק iatrogenic הנובע traheo- ו ברונכוסקופיה כאשר הסרת גופים זרים וכו 'מנגנון של קנה נשימה כימית ופיסיקלית ונגעי סימפונות זהים לזה אשר מתרחש כאשר נגעים של הגרון וגורם אלה תמיד מלווים אותו.

בפתוגנזה של קוצר נשימה, מחלות נוירולוגיות יכולות לשחק תפקיד חשוב, שבו יש אלה או נגעים אחרים של עצבים היקפיים innervating קנה הנשימה וברונכי, או מבנים מרכזיים המסדירים את הטונוס השרירים של איברים אלה. הפרעות אלה, הקשורות עצבים מוטוריים, לגרום הפרעות מוטוריות - עצבים צמחיים - הפרעות טרופיות, ומעל לכל, פונקציה הפרשה. אלה משתקפים בשינויים כמותיים ואיכותיים בייצור הבלוטות הריריות של דרכי הנשימה התחתונות, והפונקציה המוטורית של האפיתל המילירי משתנה באופן משמעותי, אשר משבשת את ההפרשה, כלומר, פונקציית הפינוי.

הפרשה מוגברת היא תגובה הגנתית החזרת כל תהליך דלקתי, מתן catabolites סחף, תאי דם לבנים מתים ותאים מיקרוביאליים, לעומת זאת, הצטברות יתר של ריר מפחית את הפעילות של פונקציה סילוק הצואה של אפיתל ריסי ריר עצמו במספרים גדולים נכנס גורם נפח המחזה, חיזוק לתופעה של היפוקסיה היפוקסי. בנוסף, אפקט החממה המתקבל מקדם כפל של המיקרוביוטה וזיהום משני משופר. לפיכך, הפרשת-יתר מובילה ליצירת מעגל קסמים שמחריף את המצב הפתולוגי של איבר זה.

Hyposecretion מתרחשת כאשר תהליכים אטרופית ברירית והאלמנטים שלה (צַחֶנֶת, scleroma, סיליקוזיס ובדרכי נשימת ניוון מקצועי אחרת). Hyposecretion הוא תוצאה של גורמים מורפולוגיים תת תזונה, לא רק את ריריות דרכי הנשימה וליסודות השלד הסחוסי של איברים אלו ואחרות (שריר חלק, עצביות ומכשירים limfoadenoidnogo).

ביסוד הפרשת הפרעות הוא hypofunction של אישור mucociliary, היעלמות מוחלטת נובעת מתהליכים דלקתיים או נאופלסטיות מִתמַגֵל, שמוביל קיפאון bronchopulmonary - הגורם העיקרי של דלקת בדרכי הנשימה התחתונות.

תסמונות טראכוברונכיות. תסמונות Tracheobronchial נקבעות בעיקר על ידי גופי topografoanatomicheskim יחס עם צוואר mediastinum, אשר יכול להשפיע על מצב לומן משמעותי של קנה הנשימה הסמפונות על התרחשות בגופים אלו של מחלות שונות. קנה הנשימה, בשל המיקום האנטומי שלו, עושה טיולים בכיוונים לרוחב ואנכי; היא ניתנת בתנועות הריאות, אבי העורקים, הוושט, עמוד השדרה. כזו השפעה פעילה על גופים שכנים של קנה הנשימה הסמפונות הן לעתים קרובות משנה באופן משמעותי את התפקוד באבחנת המבדלת האחרונה וקשה בין המחלות של החזה. לפיכך, מצבים פתולוגיים שנצפו בחלק העליון של קנה הנשימה, יכול לדמות או הקשורים במחלות דומות מחלה בגרון של קנה הנשימה באזור התחתון, במיוחד בתחום ההסתעפות, לעתים קרובות לקחת מחלות bronchopulmonary היבט ונגעים בסעיפים באמצע של קנה הנשימה יכולה להילקח המחלה לאיברים סמוכים, הממוקם ברמה זו, במיוחד הוושט. היבטים דומים של הקשיים של אבחנה דיפרנציאלית של מחלות של מערכת tracheobronchial דאגה מלאה ברונכי. עזרה משמעותית בבעיה זו מסופקת על ידי היכרות עם סימני תסמינים של קנה הנשימה ובסימפונות.

תסמונות קנה הנשימה מחולקות גבוה, בינוני ותחתון.

תסמונות של קנה הנשימה גבוה מאופיינים על ידי זיעה וזעה בגרון הקנה העליון. המטופל נוקט עמדה כפויה עם הראש מוטה קדימה, מרגיע את קנה הנשימה ומגדיל את גמישותו ואת ציותו. יש להבחין בין עמדה זו לבין המיקום הכפוי הנובע ממוות קוצר נשימה, שבו החולה סוטה מלפנים לאחור כדי להקל על נשימת החזה. במחלות של החלק העליון של קנה הנשימה, הטון מופרע רק כאשר העצבים התחתונים (חוזרים) מעורבים בתהליך הפתולוגי.

תסמונת קנה הנשימה הממוצע מאופיינת רק בסימנים של פגיעה בקנה הנשימה. הסימפטום האופייני ביותר הוא שיעול עקב גירוי העצבים הרגישים של קנה הנשימה. זה הוא אופי פרוקסימלי, לפעמים בלתי ניתן להתאמה והוא יכול להיות סימן של מחלות דלקתיות בנאלי חריפה ותהליכים ספציפיים ניאופלסטיים. בתהליכים טריוויאליים עם תחילת המחלה, שיעול "יבש" כואב במיוחד, ואז עם הופעת כיח את עוצמת השפל, כאב ורדיפות פוחת. קוצר נשימה עם תסמונת זו מתרחש כאשר התהליך הפתולוגי מאופיין בסימן לחסימת קנה הנשימה וירידה בתפקוד דרכי הנשימה שלו. קוצר נשימה וסימנים של היפוקסיה היפוקסית במקרים אלה עם הופעת המחלה יכולה לבוא לידי ביטוי רק עם מתח פיזי, אבל לאחר תופעות אלה לא מחזיקים מעמד זמן רב עקב חוסר הנוכחי של החמצן הנוכחי בגוף. עם הצמיחה של התהליך הפתולוגי (בצקת, חדירת, דחיסה של הוושט גדל על ידי הגידול, אמפיזמה Mediastinal, וכו '), תופעות קוצר נשימה לגדול ולהיות קבע אפילו במצב של מנוחה פיזית.

עם תסמונת קנה הנשימה הקדמי, קוצר נשימה גדל בלילה והוא מלווה בנשימה רועשת. המטופל מתעורר לפתע בהתקפה של מחנק עם הבעה של פחד, פרצוף ציאנוטי, נשימה ודופק מואצים. אלה עודף ליליים לעתים קרובות לדמות אסטמה. קוצר נשימה קוצר נשימה, אך בניגוד לקוצר נשימה, שבו נחירה מתרחשת רק בהשראה, עם קוצר נשימה קוצר נשימה, היא מתרחשת על שאיפה ו exhalation. מעורבות בתהליך של עצבים חוזרים יכולה להתבטא בהפרעות קוליות טונאליות, תכונה אופיינית היא מעבר לא רצוני של הטון הרגיל לפלסטו (קול ביטוני).

מגע ישיר של קנה הנשימה עם הוושט גורם לעתים קרובות נזק משותף בכמה תנאים פתולוגיים, ואז הסימפטומים של נגעים הוושט לבוא לידי ביטוי. במקרה זה, הם מדברים על תסמונת קנה הנשימה, אשר מאופיין סימנים של חסימה של הוושט ואת חסימת הנשימה של קנה הנשימה.

כמה תנאים פתולוגיים של החלק האמצעי של קנה הנשימה מלווה בתחושות מכאיבות, אשר נבדלות מכאב ורדיפות בכך שהם יכולים להקרין בכיוונים עולים ויורדים, כמו גם לעמוד השדרה. בדרך כלל סימנים אלה אופייניים לתהליכים הרסניים (גידולים ממאירים, גרנולומות מדבקות, IT), ובתנאים כאלה נצפים קולות הנשימה הנשימתית - מ"לבן "ל צפצופים טונליים.

Fistulae ושט -Tracheal לגרום לתופעות הכי הכואבות שנגרמו פגע ומסת מזון נוזלי לתוך קנה הנשימה: חסימת נשימה חדה, שיעול מרוסן, במיוחד אם חפץ זר מגיעה קארינה.

תסמונות קנה הנשימה נמוכות מאופיינות בסימנים הקרובים לגילויי הנגעים הסימפונות. ברוב המקרים, תסמונת זו מאופיינת גולמית בחזה באזור של תהליך xiphoid, הופעתה של שיעול "עמוק", במיוחד חת והכואב גם בהפצת תהליך פתולוגי ב השדרית של קנה הנשימה.

אבחון של התסמונות לעיל הוא הוסיף על ידי שיטות של רנטגן ו tracheobronchoscopy.

זה האחרון משמש סימני syndromic ממושכים מבלי ספציפית לדלקת בנאלי מלווה תסמונת כאב חריגה, שינויי דם אדומים מדאיגים, ליחה דמתה או המורגי ואח.

תסמונת הבטן. הגילויים של תסמונת זו כוללים פגיעות ברונכיאלית פגומה, תפקוד הפרשה של מנגנון הבלוטות שלהם, והפרעות חושיות המעוררות את הסימפטומים הבאים.

שיעול הוא הסימפטום המוקדם והקבוע ביותר של הנגע הסימפונות. זהו מעשה רפלקס, אשר ממלא תפקיד מרכזי הניקוי העצמי של דרך הנשימה כגוף זר, ואת המוצרים נוצרו מתהליכים פתולוגיים שונים באופן אנדוגני (ריר, דם, מוגלה, ריקבון מוצרי רקמת ריאה). רפלקס זה נגרם על ידי גירוי של קצות העצבים הרגישים של העצב הווגוס, שממנו הוא מועבר למרכז השיעול הממוקם medulla oblongata. השפעה קורטיקלי על רפלקס השיעול כדי לצמצם את האפשרות של צורותיו בכעס קל של קולטנים החושיים הפריפריה, אבל עם שיעול ללא חת וחזק תופעות אלה אינן מספיקות עבור הדיכוי המוחלט של זה האחרון. שיעול יכול להיות יבש, לח, עוויתי, bitonal, ממוצא - אלרגית, לב, מחלות של הלוע, הגרון, קנה הנשימה הסמפונות, רפלקס - על גירוי של קצות העצב התועה שונים (לא נושם) גופים. דוגמה לכך היא שיעול "אוזן" המתרחש כאשר האוזן של העצב הווגוס הוא מגורה, "קיבה" ו "מעיים" שיעול. מה שנקרא שיעול עצבני הוא בדרך כלל הרגל שנותר עד סוף החיים.

כיח הוא סוד פתולוגי, מופרש עם שיעול מן דרכי הנשימה.

כמות הספוטום הניתנת ליום היא בין 2-3 spittles (עבור ברונכיטיס חריפה, בשלב הראשוני של דלקת ריאות) עד 1-2 ליטר (עם ברונכיטקסיס, בצקת ריאות, וכו ').

בדרך כלל כיח הוא חסר ריח אבל במהלך הקיפאון נכנס החיידקים הנימקים וכיח להיות מסריח (ברונכיטיס מצחין, bronchiectasis, נימק, סרטן עם ריקבון).

צבע, שקיפות כיח עקבית תלוי בהרכב שלה או מזון טומאה מקרי או סוכנים בשאיפה (אבק פחם, חלקיקי אבק ודיו. פ). כיח יכול להיות מימי ושקוף, הצמיג מזוגג, בוצי צהוב-ירוק, אפור, מפוספס או קרישי דם, בצורה הומוגנית בצבע דם מ. ופי במיוחד ליחה צמיגה קורית עם דלקת ריאות אוֹנִי במהלך התקף אסטמה בשלב מוקדם דלקתיים בנאליים בדרכי הנשימה.

למינציה של כיח נקבעת על ידי אוסף שלה בכמויות מספיקות בכלי זכוכית שקוף. בשנת מחלות מסוימות, מלוות בשחרור כמויות גדולות של ליחה (ברונכיטיס מצחין, bronchiectasis, נימק, סרטן עם הקריסה, לפעמים הנוכחות של מערות שחפת ריאתית) על כיח עומד מחולק 3 שכבות. השכבה העליונה - אטומה, לבננית או ירקרק, לפעמים קצף - מורכב שברים סוערים, הרבה רירי בועות אוויר קטנות. השכבה האמצעית נוזל אפרפר, שקוף יותר. השכבה התחתונה ירוקה-צהובה, רופפת, צנומה, המורכבת מדפיקות וגופים ססגוניים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

מה צריך לבדוק?

אילו בדיקות נדרשות?


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.