Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מה לעשות וכיצד לטפל בשחלות multiflicular?

המומחה הרפואי של המאמר

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

הטיפול בשחלות רב-מחזוריות מורכב מ:

 1. חיסול הפרעות מטבוליות ופתולוגיות של המערכת האנדוקרינית. חולים הם תרופות מרשם, לרוב אמצעי מניעה אוראליים ותרופות הורמונליות אחרות. אישור להפחית את רמת אנדרוגנים ולעשות תאים פחות רגישים להם. עם MFN, מתבגרים משתמשים בסמים הומיאופתיים לטיפול. משך טיפול כזה הוא לפחות 3 חודשים.
 2. הרופא נותן המלצות על תזונה ופעילות גופנית כדי להפחית משקל ולשחזר תפקוד תקין של הגוף. עבור נשים עם עודף משקל, הדיאטה היא 1500-1800 קלוריות ביום, עבור חולים עם גירעון במשקל, קלוריות היומי הוא גדל. תשומת לב מיוחדת מוקדשת ל- BIO.
 3. ויטמיןראפיה - ללא קשר לסיבה של MFN, המטופלים הם מורכבים מולטי ויטמין מתחמי עם תוכן גבוה של טוקופרול וויטמינים B.
 4. אם לאחר השחזור של הרקע ההורמונלי ואת המחזור החודשי אין ביוץ, אז מחזור הביוץ הוא מגורה. זה מאפשר להרות.
 5. פסיכותרפיה. אחת הסיבות multifallikulyarnosti - זה מתח וחוויות רגשיות. כדי לחסל גורם זה ולצמצם את השפעתו בעתיד, מתקיימות שיחות עם הפסיכולוג. במקרים חמורים במיוחד, תרופות הרגעה, נוגדי דיכאון או הרגעה עשויים להיות שנקבעו.

התסמונת של השחלות multifollicular מטופל על ידי גינקולוג, אנדוקרינולוג מספר מומחים בנושא. המשימה של הרופא היא לחסל את חוסר האיזון ההורמונלי ולמנוע הפרעה שלה בעתיד, כמו גם כדי לשחזר את יכולות הרבייה של המטופל.

תרופות

בחירת התרופות לטיפול בתסמונת השחלות הרב-מחזורית תלויה בסיבה למצב זה. שקול את התרופות שנקבעו עבור MPF:

 1. Utrozhestan

הכנה רפואית עם מרכיב פעיל - פרוגסטרון (הורמון של גוף צהוב של שחלה). מנרמל טרנספורמציות חושיות ברירית הרחם. מקדם את המעבר של אנדומטריום לשלב בשלב. Potentiates שינויים רירית הרחם במהלך ההפריה עבור השתלה ופיתוח העובר. יש לו תכונות antandrogenic, מנרמל את היווצרות dihydrotestosterone.

 • אינדיקציות: חוסר פרוגסטרון אנדוגניים תיקון, מחזור חודשי anovulatory, תסמונת קדם וסתית, פוריות, ביוץ, mastopathy. החלפת טיפול הורמונלי עם תסמונת. התרופה תומכת בשלב הלוטלי של המחזור החודשי כהכנה לטכנולוגיות הרבייה.
 • שימוש: בעל פה במינון של 200-300 מ"ג, מחולק 2 מנות מחולק. עם MFN וחוסר יעילות של הגוף הצהוב של השחלה, Utrozhestan נלקח מ 16 עד 25 יום המחזור החודשי. יישום Intravaginal נרשם בשחלות שאינן פועלות או במקרה של תרומת ביציות.
 • תופעות לוואי: דימום בין המחזור, איתור, כאבי ראש וסחרחורת, תגובות רגישות יתר. מנת יתר יש סימפטומים דומים. הטיפול הוא סימפטומטי עם מינון מופחת.

תוויות נגד תגובה אלרגית לרכיבים של ההכנה, הדימום מן בדרכי מין ממוצא לא ברור, הנטייה פקק, הפלות שלמות, נגעים ממאירים של שד ועל איברי רבייה, פורפיריה, בעיות בתפקוד כבד חמורות. השימוש במהלך ההריון אפשרי רק למטרות רפואיות.

Utrozhestan זמין כמוסות של 100 ו 200 מ"ג עבור 30 ו - 14 יח '. באריזה שלפוחית.

 1. אצטונפרדנול

תרופה בעלת פעילות פרוגסטנית גבוהה. הרכיב הפעיל מתייחס להורמוני המין הנשיים המיוצרים על ידי בלוטות האדרנל והגוף הצהוב של השחלה. גורם לשינויים באנדומטריום ובשכבה הפנימית של הרחם, מספק מהלך נורמלי של הריון.

 • אינדיקציות לשימוש: הסיכון להפלה בשליש הראשון של ההריון, אי סדירות של הווסת, מניעת הריונות לא רצויים.
 • שימוש: בעל פה 0.5-1 mg 2-3 פעמים ביום במשך 5 ימים עם קורס חוזר במחזור אחד. המינון הכולל של קורס אחד הוא עד 15 מ"ג. למטרות מניעה, למנות 0.5-1.0 מ"ג 2-3 פעמים ביום במשך 6 ימים. עם דימום הרחם מתפקדת, 0.5-2.5 מ"ג ליום בין 15 ל 24 ימים של המחזור. הטיפול נמשך 3-6 מחזורים.
 • תופעות לוואי: כאבי ראש וסחרחורת, נפיחות בבלוטות החלב, נדודי שינה, תגובות אלרגיות.
 • התוויות נגד: קרישת דם מוגברת, הפרות של הכבד, גידולים סרטניים.

שחרור טופס: טבליות למתן אוראלי של 0.5 מ"ג של 30 יח '. בחבילה.

 1. דיסטרו

סמים סינתטיים עם אפקט דמוי אסטרוגן. הוא משמש כאשר תפקוד השחלות אינו מספיק. התרופה ניתנת תוך שרירית בפתרון שמנוני של 0.6%. המינון הוא אינדיבידואלי עבור כל מטופל. ככלל, זריקות מתבצעות פעם בשבוע עבור 12 מ"ג / 2 מ"ל של הפתרון. מהלך הטיפול מורכב 2-3 זריקות. השפעת הזריקה הראשונה מופיעה ביום 3-6 של הטיפול.

עם שימוש ממושך של התרופה, קיים סיכון של דימום ברחם. Dimestrol הוא התווית ב neoplasm של איברי המין, בלוטות החלב ואיברים אחרים. הוא אינו משמש עבור mastopathy, endometritis, נטייה לדימום הרחם, כמו גם בשלב היפ-אוסטרוגני של גיל המעבר. אמפולות מיוצרים 2 מ"ל של פתרון 0.6% שמנוני בחבילה של 10 חתיכות

 1. Norcoolut

תרופות עם מרכיב פעיל מקבוצת הפרוגסטינים - norethisterone. יש את התכונות של אסטרוגנים ו אנדרוגנים. מקדם את המעבר של התפשטות רירית הרחם לתוך שלב של הפרשת. שומר על אנדומטריום במצב אופטימלי לפיתוח העובר. מדכאת את הייצור של הורמונים gonadotropic של בלוטת יותרת המוח, אשר לשבש את ההתבגרות של זקיקי תהליך הביוץ.

 • אינדיקציות: הפרעות במחזור חודשית וממקור שונה, PMS, mastodynia, אנדומטריוזיס, הרחם מתפקד דימום adenomyoma רחם climacteric. שינויים בבלוטות ציסטיות באנדומטריום, הפסקת הנקה או מניעת הנקה.
 • שיטת היישום: 5-10 מ"ג 16-16 יום של המחזור. התרופה מותר להשתמש בו זמנית עם אסטרוגן. מספר קורסי הטיפול נקבע על ידי הרופא המטפל, בנפרד לכל מטופל.
 • תופעות לוואי: הפרעות דיספטיות, כאבי ראש, שינויים במשקל הגוף, אסתניה, הבלטה של בלוטות החלב.
 • התוויות נגד: גידולים ממאירים באיברי הרבייה. עם טיפול מיוחד הוא prescribed עבור אפילפסיה, פתולוגיה חמורה של הכבד, הלב, הכליות, אסתמה הסימפונות, נטייה פקקת, הפרות של קרישת הדם.

שחרור טבליות: טבליות למתן אוראלי של 5 מ"ג של 20 כמוסות לחבילה.

 1. רגבידון

אמצעי מניעה אוראלי משולב. מתייחס ההכנות monophasic, מכיל כמויות שוות מרכיב אסטרוגני ו gestagenic. החומר הפעיל הוא levonorgestrel, נגזרת סינתטית של 19 nortestosterone. יש פעילות פרוגסטרון, אבל זה עולה על כוח הפעולה. מרכיב פעיל נוסף הוא ethinyl estradiol, אנלוגי סינתטי של אסטרדיול אנדוגני.

 • אינדיקציות לשימוש: אמצעי מניעה אצל נשים בגיל הפוריות, תיקון של הפרעות תפקודיות במחזור החודשי, דיסמנוראה, דימום תפקודי ברחם. PMS, תסמונת כאב באמצע המחזור.
 • שיטת הניהול: אוראלי 1 לוח של צבע לבן פעם ביום במשך 21 ימים. טיפול נוסף הוא המשיך עם טבליות של צבע חום אדום עבור 1 PC. ליום במשך שבוע. את מהלך הטיפול הבא ניתן להתחיל רק 4 שבועות לאחר תחילת הקודמת.
 • תופעות לוואי: הפרעות דיספטיות, בחילה, הקאות, כאבי ראש וסחרחורת, חוסר יציבות רגשית. הגברת עצבנות ועייפות, התכווצויות שרירי השוקיים, ירידה / עלייה בליבידו. הגדלת חזה, תגובות אלרגיות בעור, דימום בין המחזור.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, הפרות חמורות של הכבד, אבנים בכיס המרה, דלקת המפרקים, דלקת הכבד, קוליטיס כרונית. מחלות של מערכת הלב וכלי הדם, הפרעות שומנים, פתולוגיות אנדוקריניות, אנמיה, דימום נרתיקי של בראשית בראשית, והפרעות קרישה. זה לא נעשה במהלך ההריון וההנקה.
 • מנת יתר: בחילות, הקאות, כאבים epigastal, דימום בנרתיק. אין תרופה ספציפית, טיפול סימפטומטי עם שטיפת קיבה וצריכת enterosorbents.

שחרור טופס: טבליות עם ציפוי אנטרי. החבילה מכילה שתי שלפוחיות עבור 21 ו -7 טבליות.

 1. Remens

מנרמל את תפקוד מערכת ההיפותלמוס-יותרת המוח. מקדם את שחזור הרקע ההורמונלי. מכיל רכיבים צמחיים בעלי השפעה אנטי דלקתית במחלות של אגני האגן, מורידים את לחץ הדם ומקטינים את הסימפטומים של גיל המעבר.

 • אינדיקציות לשימוש: אמנוריאה, oligomenorrhoea, dysmenorrhea, algodismenorea, PMS, גיל המעבר. טיפול מורכב של אדנקסיטיס ואנדומטריטיס.
 • שיטת היישום: ב 1-2 ימים 10 טיפות / 1 Tablet 8 פעמים ביום, החל מ 3 ימים 10 טיפות / 1 Tablet 3 פעמים ביום. משך הטיפול הוא 3-6 חודשים.
 • תופעות לוואי: תגובות אלרגיות, hyperersalivation.
 • התוויות נגד: אי-סובלנות אישית למרכיבי התרופה. יישום במהלך ההריון אפשרי במקרה של תועלת פוטנציאלית לאם, סיכונים גבוהים יותר עבור העובר.

שחרור טופס: טבליות ב blisters עבור 12, 24, 36 ו 48 יח ', טיפות לשימוש בעל פה בבקבוקים של 20 מ"ל, 50 מ"ל ו 100 מ"ל.

השימוש בתרופות הנ"ל יכול להיות רק לשימוש רפואי עם שמירה על מינון ומשך הטיפול.

גירוי בשחלות רב-מחזוריות

אם התסמונת של MFW גרמה לאי פוריות אצל נשים, אז השיטה של גירוי הביוץ משמשת לטיפול. מטרתו העיקרית היא לעזור לגוף ליצור ביצה כי הוא מסוגל הפריה ושחרורו מן הזקיק. טכניקה זו היא השפעה על השחלות בעזרת תרופות הורמונליות המשפרים את שחרור ההורמונים הדרושים לביוץ.

גירוי בשחלות רב-מחזוריות מתבצע במקרים כאלה:

 • מחזור אנבולטורי.
 • מדד מסת גוף גבוה / נמוך.
 • תפקוד לקוי של הורמונלי, חשוכת מרפא בדרכים אחרות.
 • אי פוריות של אטיולוגיה לא ידועה.
 • הכנה לשיטת הפריה חוץ גופית ושיטות אחרות להזרעה מלאכותית.

לפני ההליך, האישה נקבע ערכה של מחקרים כדי לשלול התוויות לעורר את הביוץ: חסימה של החצוצרות, דלקת של אברי האגן, הפרעות הורמונליות.

תשומת לב מיוחדת מוקדשת להערכת השמורה השחלה. מחקר זה קובע את עוצמת הביוץ ואת הסבירות של התפרצות עם גירוי. לניתוח, הדם נלקח לאחר נטילת תרופות הורמונליות. התוצאות מאפשרות לבחור את ערכת הטיפול האופטימלית עם התרופות היעילות ביותר.

כדי לעודד ביוץ, ישנן מספר קבוצות של תרופות:

 • תרופות המבוססות על גונדוטרופין בגיל המעבר.
 • תרופות המבוססות על הורמון מגרה זקיק.
 • תרופות מדכאות אסטרוגן ולהגדיל FSH.
 • הורמונים המעוררים את הקרע של זקיק ולשחרר את הביצה.

גירוי מבוצע לא יותר מ 6 פעמים, כפי שהוא יכול לגרום התשישות ואת קרע של השחלות, cystic neoplasms. יש גם סיכון של הפרות ממערכת העצבים המרכזית, מערכת העיכול, קבוצה של עודף משקל, הפרעות הורמונליות. אם לאחר הטיפול שעבר הריון לא הגיע, אז המטופל הוא prescribed שיטות אחרות של טיפול.

טיפול בשחלות רב-מחזוריות באמצעים הורמונליים

עד כה, בשוק התרופות יש תרופות רבות לטיפול multiflicliculosis ואת הסיבוכים שלה. הטיפול מתבצע בעזרת ההכנות ההורמונליות, ככלל אלה הם האמצעים הבאים:

 • זיקוקים מגרה ו luteinizing הורמונים - לעורר ביוץ וצמיחה של זקיקים בשחלות, להגדיל את הסיכויים של תפיסה מוצלחת.
 • ההכנות של גונדוטרופין כוריוני אנושי - תמיכה זקיק דומיננטי, לעזור להביא את הביצית הזרע להפריה.
 • פרוגסטרון - מכין את השכבה הפנימית של הרחם כדי לתקן את העובר. זה עוזר לסבול את העובר בבטחה.

קחו את התרופות ההורמונליות העממיות לטיפול בשחלות רב-מחזוריות ותכונות השימוש בהן:

 1. Lindinet

אמצעי מניעה אוראלי משולב. מכיל שלושה רכיבים פעילים: lindineth, ethinyl estradiol ו- gestodene. מפחית את הפרשת ההורמונים gonadotropic ב בלוטת יותרת המוח. מסדיר את המחזור החודשי, משנה את אופי ריר צוואר הרחם. מפחית את הסיכון לפתח dysmenorrhea, ציסטות השחלות תפקודית הריון חוץ רחמי. זה מונע תהליכי קיפאון ודלקת באיברים של האגן הקטן, משפר את מצבו הכללי של העור עם התפרצויות אקנה.

 • אינדיקציה לשימוש: מניעת הריון לא רצוי, הפרעות תפקודיות במחזור החודשי.
 • שיטת הניהול: בעל פה מהיום הראשון למחזור החודשי, כמוסה אחת ביום למשך 21 יום. לאחר הפסקה של שבוע, העוף ממשיך בטיפול.
 • תופעות לוואי: הבלטה של בלוטות החלב, דימום מדמם, לחץ דם מוגבר. בחילות, הקאות, שלשולים, החמרה של זרימת המרה. שינויים בליבידו, זיהומים פטרייתיים של הנרתיק, כאבי ראש וסחרחורת, כאבי בטן נמוכים יותר, תגובות אלרגיות.
 • התוויות נגד: אי סובלנות אישית של מרכיבי התרופה, הפרות חמורות של הכבד, פקקת, פתולוגיה של מערכת הלב וכלי הדם, הפרעות מטבוליות. גידולים סרטניים, נטייה לדימום ברחם של אטיולוגיה לא מוסברת, אפילפסיה, הריון והנקה, מעל גיל 35 שנים.
 • מנת יתר: בחילה, הקאות, דימום בנרתיק. אין תרופה ספציפית, הטיפול הוא סימפטומטי.

מוצר: טבליות מצופות 21 יח '. ב שלפוחית על 1, 3 שלפוחיות בחבילה.

 1. פורהון

התרופה עם רקומביננטי זקיק מגרה הורמון הוא foliotropin בטא. מגרה את הצמיחה ואת ההתבגרות של זקיקים, סינתזה רגילה של הורמונים סטרואידים במערכת הרבייה אצל נשים עם כישלון השחלות.

 • אינדיקציות לשימוש: מחזורים, עקרות, תסמונת שחלות פוליציסטיות. התרופה היא prescribed לשליטה של hyperstimulation השחלות במהלך אינדוקציה של פיתוח של זקיקים מרובים עם רבייה בסיוע. הזיקוק יכול לשמש לטיפול גברים עם חוסר יעילות של spermatogenesis עקב hypogonadism hypogonadotic.
 • שיטת היישום: המינון (תת עורית, תוך שרירית), המינון ומשך הטיפול נקבע על ידי הרופא המטפל, בנפרד עבור כל מטופל.
 • תופעות לוואי: תגובות מקומיות בתחום של ניהול תרופות, בצקת, כאב, פריחות בעור, תגובות אלרגיות. כאבי ראש וסחרחורת, גודש בבלוטות החלב, כאב בפטמות, דימום בנרתיק.
 • התוויות נגד: אי סבילות הפרט מרכיבי התרופה, גידולים תלויי-הורמון או כל שאתות אחרות, דימום נרתיקי שהגורם לה אינו ידוע, הפרעות של האנטומיה גניטלי, שרירנים ברחם, מחלות אנדוקריניות. זה לא נעשה במהלך ההריון וההנקה.
 • מנת יתר: התפתחות של hyperstimulation השחלות. הטיפול הוא סימפטומטי.

מוצר: בקבוקים של 50 או 100 IU.

 1. דיפרלין

אנלוגי סינתטי של הורמון משחרר גונדוטרופין טבעי. המרכיב הפעיל הוא tryptorelin. מגרה את הפונקציה gonadotropic של בלוטת יותרת המוח ומעכב אותו. מדכאת את הפונקציות של השחלות ואת האשכים.

 • אינדיקציות לשימוש: מחזורי מחזור, גירוי של הפריה בתוכנות הפריה חוץ גופית. מינונים גבוהים יותר של התרופה יעילים בסרטן הערמונית, סרטן השד, מיומה הרחם, ציסטות endometrioid. אופן היישום והמינון הוא אינדיווידואלי לכל מטופל.
 • תופעות לוואי: דמנרליזציה של עצמות, תגובות אלרגיות, ירידה בליבידו, חסימת השופכן, כאבי ראש והזעה מוגזמת. יובש בנרתיק, תסמונת hyperstimulation השחלות, amporrhea hypogonadotropic. בחילות והקאות, הבזקים חמים, נכות רגשית. בצקת פריפריאלית, עליה במשקל. מנת יתר יש סימפטומים דומים, הטיפול הוא סימפטומטי.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, אוסטאופורוזיס, הריון והנקה, סרטן ערמונית עמיד להורמונים.

שחרור טופס: lyophilizate בצלוחיות של 0.1 מ"ג, 3.75 מ"ג ו 11.25 מ"ג.

 1. גונאל

התרופה עם החומר הפעיל הוא follitropin אלפא. רקומביננטי האדם מגרה הורמון. משפיע על הצמיחה והפיתוח של זקיקים. יש תכונות gonadotropic, מגרה את תהליך הביוץ.

 • אינדיקציות לשימוש: anovulation, hyperstimulation השחלות, גירוי של spermatogenesis, גירוי השחלות מחסור חמור של FSH, LH. התרופה משוחררת מזרקים עטים עבור הזרקת p / c. מינון וטיפול נבחר על ידי הרופא, בנפרד עבור כל חולה.
 • תופעות לוואי: היפירמיה בעור, כאבי ראש, בחילות והקאות, אקנה, גירוד, היווצרות של ציסטות בשחלות, שלשולים, תרומבואמבוליזם, הריונות מרובים. תסמונת hyperstimulation, עלייה במשקל, כאב באזור epigastric.
 • תוויות נגד גידול hypothalamo-בלוטת יותרת המוח, סרטן שחלות וסרטן השד, גיל מעבר מוקדם, רגישות יתר לתרופה, כשל שחלתי, שרירנים ברחם, הריון והנקה.
 • מנת יתר: Ovarian hyperstimulation syndrome. הטיפול הוא סימפטומטי.

שחרור טופס: הזרקת פתרון, lyophilizate 0.5 מ"ל, 0.75 מ"ל ו 1.5 מ"ל.

 1. פוליקולין

הורמון פוליקולרי טבעי, בעל אפקט אסטרוגני. הוא משמש עבור מחלות המתרחשות עם פונקציות לא מספיק של השחלות, אקנה, hypertrichosis ויראלי. התרופה יעילה ב amenorrhea, dysmenorrhea, הפרעות הורמונליות.

מינון ומשך הטיפול נקבע על ידי הרופא המטפל. Folliculin התווית ב neoplasm של איברי המין ו בלוטות החלב, mastopathy, נטייה לדימום הרחם של בראשית לא ידוע. שימוש לטווח ארוך עלול לגרום לדימום ברחם. ההכנה מונפקת בצורה של תמיסה שמנוני אמפולות של 1 מ"ל של 6 יח '. בחבילה.

 1. סוסים

הרכב של התרופה כוללת chonionic gonadotropin ממוצא טבעי. המרכיב הפעיל מבודד משתן של נשים הרות, מטוהרים ומעוקרים. עם בליעה, יש לו אפקט דומה לזה של ההורמון luteinizing של בלוטת יותרת המוח. הודות לכך, ההתבגרות של הגוף הצהוב מתרחשת, סינתזה של פרוגסטרון ואסטרוגנים הוא התעצם, הביוץ מתרחשת.

 • אינדיקציות: hypofunction של תפקוד בלוטות המין של מערכת-היפופיזה ההיפותלמוס, כאבי מחזור, מחזור anovulatory, אי ספיקה הלוטאלי, גירוי יתר של השחלות על טכנולוגיות הרבייה, האיום של הפלות ספונטניות. תסמונת אדיפוגניטל, היפוגניטליזם, אוליגסטאנוספרמיה.
 • שיטת היישום: הפתרון lyophilizate מנוהל באופן שרירי. מינון ומשך הטיפול נקבע על ידי הרופא המטפל.
 • תופעות לוואי: תגובות רגישות יתר, כאבים באתר ההזרקה, כאבי ראש ותנאים אסתניים, חרדה מוגברת, דיכוי הפונקציות הסינתטיות של בלוטת יותרת המוח ועוד.
 • רגישות יתר לתרופה, סרטן שחלות, יתר פרולקטין בדם, גידולים אנדרוגן, הריון והנקה, היפותירואידיזם, חצוצרות, בתחילת גיל מעבר, הפרעות תרומבואמבוליים, הריון חוץ-רחמים ב אנמנזה. תצורות שחלות ציסטיות (שאינן קשורות לפוליציסטוזיס), אי ספיקה של הכליה, דימום גניקולוגי של אטיולוגיה לא ברורה.
 • מנת יתר: Ovarian hyperstimulation syndrome. הטיפול הוא סימפטומטי.

שחרור טופס: אבקת lyophilizate לניהול פרנטרלי של 1500 ו 5000 IU, 3 אמפולות לכל חבילה.

כל התרופות הנ"ל משמשות רק לפי הוראות הרופא.

דופסטון בשחלות רב-מחזוריות

התרופה על בסיס הורמוני המין הנשי היא דופסטון. התרופה מכילה dydrogesterone 10 מ"ג בקפסולה אחת. המרכיב הפעיל הוא אנלוגי של פרוגסטרון טבעי. אין השפעה אנדרוגנית, קורטיקואידית או אסטרוגנית.

לא משפיע על תהליכים מטבוליים, אך משפיע באופן סלקטיבי על קולטני פרוגסטין של רירית הרחם. גורם טרנספורמציות הפרשת באנדומטריום עם רוויה אסטרוגני מספיק. לא משפיע על הביוץ הזקיקי, אינו בעל תכונות virilizing.

 • אינדיקציות: מחסור פרוגסטרון אנדוגני, endometriosis, PMS, אי סדירות של וסת, amenorrhea. איבוד העובר, איום הפלה, דיסמנוראה. טיפול בתחליפי הורמונים.
 • שיטת היישום ומשטר המינון נבחרת על ידי הרופא המטפל, בנפרד עבור כל מטופל. כדי להשיג את ההשפעה הטיפולית המקסימלית, הסימנים הקליניים של המחלה ואת השלב של המחזור החודשי נלקחים בחשבון.
 • תופעות לוואי: דימום, תגובות בודדות של סובלנות סמים. מנת יתר יש סימפטומטולוגיה דומה. טיפול סימפטומטי מסומן לטיפול.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, תסמונת הרוטור, תסמונת דאין-ג'ונסון. התרופה יכולה לשמש במהלך ההריון, אבל הנקה צריך להיות מושלך, שכן החומר הפעיל חודר לתוך חלב אם.

לדופסטון יש טבליה בצורת אוראלי.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

קלוסטילביט

אנטגוניסט של הורמוני המין הנשי עם מרכיב פעיל הוא clomiphene. החומר הפעיל שייך לקבוצה של antestrogens, אשר לעורר את תהליך הביוץ. גירוי מבוצע על ידי הגדלת סינתזה של הורמוני המין דרך ההשפעה על הורמוני אסטרוגן בשחלות ההיפותלמוס.

 • אינדיקציות לשימוש: תסמונת Chiari-Frommel, תסמונת Stein-Levental, גלאקטוראה, אמנוריאה ותנאים אחרים ללא ביוץ.
 • שיטת היישום: אם מחזור הווסת נשמר, אז הטיפול מתחיל ביום החמישי של המחזור. החולה הוא prescribed 50 מ"ג ליום עד היום העשירי של המחזור. הביוץ מתרחשת ביום 11-15 של מחזור. אם הביוץ אינו מתרחש, אז בתקופה הבאה המינון גדל ל -100 מ"ג. המינון הכולל של קורס טיפול לא יעלה על 750 מ"ג.
 • תופעות לוואי: כאבי ראש, בחילה, סחרחורת, חרדה מוגברת, מצב אסתני, דיכאון, כאבים אפיגסטריים, הקאות, עליה במשקל. במקרים נדירים, שים לב לעלייה בשחלות ל 5-8 ס"מ, תגובות אלרגיות בעור, הפרעות בשתן וכאב בחזה. כאשר מטפלים בתרופה זו יש לציין כי זה מגדיל באופן משמעותי את הסיכון הריונות מרובים.
 • התוויות נגד: חוסר סובלנות של רכיבי סמים, הריון, מחלות כבד, היסטוריה של דימום ברחם, תהליכים אונקולוגיים בגוף, ירידה בתפקוד בלוטת יותרת המוח, ציסטה שחלתית.
 • מנת יתר: בחילות, הקאות, כאבי אפסטסטר, ראייה לקויה, שחלות מוגדלות. טיפול סימפטומטי, אין תרופה.

Klostilbegit יש טופס טבלית של שחרור של 50 מ"ג בכל טבליה, 10 כמוסות לחבילה.

trusted-source[5], [6]

AMG בשחלות multiflicular

הורמון Antimulylerov (AMG) - מיוצר על ידי תאים גרנולוזה של השחלות. משפיע על הצמיחה וההיווצרות של רקמות. משתתף בתפקוד המיני, משפיע על מערכת הרבייה. הפרת הייצור של חומר זה או שינוי ברמתו משפיעה לרעה על היכולת להרות. הניתוח על AMG מונה במקרים כאלה:

 • אי פוריות של בראשית לא ידוע.
 • ערכים גבוהים של הורמון מגרה זקיק.
 • מולטיפוליקולריות.
 • תסמונת שחלות פוליציסטיות.
 • חשדות לגידולי תא גרנולוזה של השחלות.
 • ניסיונות כושלים להזרעה מלאכותית.
 • מעקב אחר יעילות הטיפול באנדרוגן.

רמת ההורמון antimulylerova מוערכת על ידי יכולת תפקודית של השחלות, מספר הביציות. רמת AMG תלוי בגיל האישה. לפני גיל ההתבגרות, כלומר, הווסת הראשונה, ההורמון אינו נחוש כלל. הערכים שלו הם אפס במהלך גיל המעבר. הערכים המרביים קבועים ב 20-30 שנה, כלומר, בשיא הפריון הנשי.

כאשר לומדים את התוצאות, תקופת השחלות נלקחת בחשבון, כלומר, מספר ביצים הנותרים שיכולים הביוץ להיות מופרית.

 • עם שחלות multiflicular, AMH הוא מורם נשים כאלה יש סיכוי גדול יותר מוצלח הפריה חוץ גופית. תווים גבוהים עבור גידול polycystic, ovarian, התפתחות מינית מתעכב, פוריות anovulatory.
 • בערכים נמוכים של הורמון יש קשיים עם תפיסה טבעית. מצב זה נצפה במהלך גיל המעבר, עם פעולה לא נכונה של השחלות, השמנה, גיל ההתבגרות המוקדמת.

הניתוח על AMG מתבצע ביום השלישי של המחזור. כדי להשיג תוצאות אמינות, כמה ימים לפני הניתוח, אתה צריך למזער מתח פיזי מתח יתר, להפסיק לעשן. במקרה זה, דלקת נגיפית נשימתית חריפה ושפעת הם התווית נגד לקחת את הבדיקה. לצורך המחקר, דגימת דם ורידי מתרחש, התוצאה מוכנה תוך 2-3 ימים. ניתוח הניתוח מטופל על ידי גינקולוג.

מטפורמין בשחלות רב - מחזוריות

לעתים קרובות, עם MPJ, ההתנגדות לאינסולין נצפתה, כלומר, התגובה הביולוגית המופרעת של הגוף לפעולת האינסולין. זה לא משנה איפה ההורמון מגיע הלבלב או זריקות. כדי לטפל במצב זה, להשתמש בסמים, שאחד מהם - Metformin.

התרופה מתייחסת תרופות נגד סוכרת דרך הפה מן המחלקה biguanide. מנגנון הפעולה שלה מבוסס על העיכוב על ידי המרכיב הפעיל של גלוקונוגנזה בגוף. בשל כך, הובלה של אלקטרונים בשרשרת הנשימה של המיטוכונדריה הואט, אשר כרוך ירידה ב - ATP ו גירוי של גליקוליזה.

 • אינדיקציות לשימוש: סוכרת מסוג 1, סוג 2. משלימים את הטיפול באינסולין הראשי או בשילוב עם תרופות אנטי-דלקתיות אחרות. השמנת יתר, הצורך לפקח על רמות הגלוקוז בדם.
 • הוראות שימוש: על ידי הפה לאחר אכילה, עם הרבה נוזלים. המינון הראשוני הוא 1000 מ"ג ליום, מחולק 2-3 מנות. לאחר 10-15 ימים, המינון גדל. מינון התחזוקה הוא 1.5-2 גרם ליום, המינון המרבי המותר הוא 3 גרם ליום. אפקט טיפולי מתמשך הוא ציין לאחר 10-14 ימים של ניהול סמים.
 • תופעות לוואי: הפרעות של הצואה, בחילה, הקאות, כאבים באזור האפיגסטרי, אנורקסיה, טעם מתכתי בפה, תגובות אלרגיות בעור.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, גיל פחות מ -15 שנים, פרכומה סוכרתית או קטואסידוזיס, גנגרנה, התייבשות של הגוף. תפקוד לקוי או אי ספיקת כליות, תסמונת כף הרגל הסוכרתית. Lactatecidosis, אלכוהוליזם כרונית, מחלות זיהומיות קשות, תזונה עם תוכן קלורי יומי של פחות מ 1000 קק"ל. הריון והנקה, פציעות נרחבות והתערבויות כירורגיות, טיפול תוך-עורקי או תוך ורידי של תרופות עם יוד.
 • מנת יתר: הקאות, שלשולים, בחילה, חולשת שרירים וכאב, חום, כאבי ראש וסחרחורת. הטיפול הוא סימפטומטי, המודיאליזה יעילה.

Metformin זמין בצורה של טבליות עם ציפוי הסרט של 500 ו 850 מ"ג של 30, 120 טבליות באריזה שלפוחית.

Yarin עם שחלות multiflicular

משלב אסטרוגן-פרוגסטין המכיל הורמונים עם מאפייני מניעה. מכיל שני מרכיבים פעילים: 3 מ"ג drospirenone ו 0.03 מ"ג של אתנילסטרדיול. השפעת המניעה נובעת מעכבות הביוץ ומהשינוי בצמיגות של ריר צוואר הרחם. מסיבה זו, רירית הרחם נשאר מוכנה להשתלה ביצה, ואת צמיגות של ריר צוואר הרחם ומעכב את החדירה של הזרע לתוך חלל הרחם.

Yarina יש פעילות אנטי androgenic, מפחית את היווצרות אקנה ומקטין את הייצור של בלוטות החלב. לא משפיע על רמת globulin, אשר נקשר הורמוני המין. בשילוב עם ethinyl estradiol, זה משפר את פרופיל השומנים, להגדיל את הריכוז של HDL. יש השפעה לא מניעה חיובית על הגוף: מפחית את הסיכון לאנמיה, מפחית את הסימפטומים של PMS, עושה דימום וסת קל יותר וקצר.

 • אינדיקציות לשימוש: מניעת הריון לא רצוי, בצקת תלוי הורמון, סבוראה, אקנה.
 • שימוש: 1 כמוסה בכל יום באותו זמן במשך 21 ימים. כל החבילה הבאה מתחילה לאחר הפסקה של שבוע, שבמהלכה דימום וסת אפשרי. מומלץ להתחיל בטיפול ביום השני-החמישי של המחזור עם שימוש נוסף באמצעי מניעה.
 • תופעות לוואי: כאב בבלוטות החלב, פריקה מהחזה, כאבי ראש וסחרחורת, ירידה בליבידו, שינויים במצב הרוח. בחילה, הקאות, שינויים בהפרשת הנרתיק, שימור נוזלים בגוף, שינויים במשקל הגוף, תגובות רגישות.
 • התוויות נגד: רגישות יתר לרכיבים של התרופה, נוכחות של פקקת או תנאים שקדמו פקקת, סוכרת עם סיבוכים וסקולריים. מחלות כבד, אי ספיקה כלית / hepatic, גידולים בכבד. דימום בנרתיק ממוצא לא ידוע, הריון והנקה.
 • מנת יתר: בחילה, הקאות, דימום בנרתיק קטן. אין תרופה ספציפית, הטיפול הוא סימפטומטי.

Yarina זמין בחבילות של 21 כמוסות לשימוש בעל פה.

Cyclovitis עם השחלות multiflicular

תוסף ביולוגי פעיל, המשפיע על מערכת גניטורינארית ונרמול תהליכים מחזוריים בגוף. התרופה מיועדת לנשים בגיל הפוריות כדי למנוע מחלות פתולוגיות במחזור החודשי ובמחלות גינקולוגיות.

Tsiklovita כוללת קומפלקס של ויטמינים ומינרלים: A, קבוצה B, C, D3, E, PP, נחושת, סלניום, אבץ, יוד, מנגן, רוטין, לוטאין. כל טבליה מיועדת לתקופה מסוימת של המחזור החודשי.

 • אינדיקציות לשימוש: נורמליזציה של המחזור החודשי עם חסר של ויטמינים ומינרלים, הסדרת שפע של הפרשות, חיסול סיבוכים של שינויים הורמונליים ואיבוד דם.
 • שיטת היישום: הטיפול מתחיל מהיום הראשון של החודש ועד ה -14, לוקח 1 טבליה של צבע אדום. מהיום ה -15, שלפוחית עם טבליות כחולות מתחיל לקחת 2 כמוסות ביום. אם המחזור הוא פחות מ 28 ימים, אז התרופה מפסיקה לקחת את היום הראשון של המחזור החודשי. אם מחזור הוא יותר מ 28 ימים, אז אתה צריך לקחת הפסקה בטיפול לפני תחילת יום 1 של המחזור החודשי.
 • התוויות נגד: רגישות יתר למרכיבי התרופה, בגילאים מתחת לגיל 14, גברים גברים, הריון והנקה. לא היו מקרים של מנת יתר.

צורה של שחרור Ciclovitis: לוחות של אדום 14 יח '. וכחול 28 יח '. צבעים בחבילה.

Inofert עבור השחלות multiflicular

תוסף מזון פעיל ביולוגית, מכיל שני רכיבים פעילים:

 • Inositol הוא גורם ויטמין של B. הוא נמצא פירות הדר, דגנים מלאים, בוטנים, חיידקים חיטה, קטניות, שמרים. בגוף קיים פוספוליפידים, מגרה סינתזה אנדוגני של לציטין. הוא שולט בחילוף החומרים של שומנים וסוכרים, התפקודים הסלולריים של מערכת העצבים. מסדיר את הפרמטרים של הורמון מגרה זקיק. זה משחזר את הקביעות של המחזור החודשי ואת תהליך הביוץ. מבטל הפרעות מטבוליות ורבייתיות.
 • חומצה פולית - מסיס במים ויטמין B9, לוקח חלק בחילוף החומרים של חומצות אמינו. הוא מסנתז חלבונים, חומצות גרעין ונוטל חלק בתיקון הכרומוזומים. מוכלים בירקות ירוקים, כבד, ביצים, קטניות, בשר וחלב.

התרופה משמשת כמקור נוסף של חומצה פולית ו inositol. בשימוש בפרוטוקולים של hyperstimulation השחלות מבוקרת, עם polycystic ו multifolularity בשל עמידות לאינסולין, סוכרת טרום סוכרת מסוג 2,

מינון מנהלה: מנה אחת לכל ארוחה. תכולת השקית מתמוססת בכוס מים. משך הטיפול הוא 30 יום. Inopfer הוא התווית במקרה של רגישות יתר המרכיבים הפעילים שלה.

ג 'סי עם שחלות multiflicular

אמצעי מניעה הורמונאלי מכיל שני רכיבים פעילים: ethinylestradiol (בצורה של cladrate betadex) 0.02 מ"ג, drospirenone 3.00 מ"ג. זה משחזר את הקביעות של המחזור החודשי, מונע הריון לא רצוי. מפחית את הסיכון לסרטן השחלות וסרטן רירית הרחם.

יש לו אפקט antimineralocorticoid, מפחית את הסיכון של בצקת עקב פעולה של אסטרוגנים ושימור נוזלים. זה מקל על הסימפטומים הכואבים של התקופה הטרום-רפואית. מפחית את הסימפטומים של אקנה, את השומן של העור והשיער. מנגנון הפעולה של התרופה דומה לפעילות של פרוגסטרון טבעי, המיוצר על ידי הגוף.

 • אינדיקציות לשימוש: אמצעי מניעה, תסמונת קדם וסתית חמורה, צורה קלה של אקנה.
 • אופן השימוש: הלוחות נלקחים בסדר המצוין על האריזה בו-זמנית. הטיפול צריך להיות מתמשך במשך 28 ימים.
 • התוויות נגד: פקקת תנאים פרתרומבוטיים, מחלות של העורקים הכליליים כלי הדם, לחץ דם עורקים, immobilization ממושך עקב התערבות כירורגית. לבלב, גידולים בכבד, אי ספיקה כלית / hepatic. תהליכים הממאירים תלויי הורמון בגוף, הריון הנקה. רגישות יתר לרכיבי התרופה, דימום בנרתיק של אטיולוגיה לא ידועה.
 • תופעות לוואי: בחילה, הקאות, כאבים בבטן ובלוטות החלב, דימום רחמי לא סדיר, דימום של בראשית לא ידוע. טרימבואמבוליזם עורקי ורידי, תנודות במצב הרוח, ירידה בליבידו, תגובות אלרגיות.
 • מנת יתר: בחילות, הקאות, איתור תצפית מהנרתיק. הטיפול הוא סימפטומטי, אין תרופה ספציפית.

ג 'ס זמין ב blisters עבור 28 טבליות עבור בעל פה.

ויטמינים

מערכת החיסון מוחלשת היא אחת הסיבות למחלות רבות. בשילוב עם חוסר איזון הורמונלי, זה גורם לבעיות במחזור החודשי, מקטין את רמת הליבידו. ישנם כאבי ראש, חרדה מוגברת, דלקות בדרכי השתן ועוד מספר הפרעות אחרות, ההתקדמות של אשר יכול לגרום MFN.

חשוב על ויטמינים מועילים ביותר לחולים עם MFN:

 • B6 - תומך באיזון ההורמונלי, מקדם את הנורמליזציה של רמת הפרוגסטרון, האסטרוגן, אנדרוגנים וגלוקוקורטיקואידים. לוקח חלק בהיווצרות גלוקוז והחלפת חומצות אמינו. Pyridoxine נמצא במזונות כגון בננות, עוף, הודו, בשר, בקלה, טונה, סלמון, perch, הליבוט.
 • B8 - מגביר את הרגישות לאינסולין ההורמונלי, מקדם את העברת הגלוקוז לתאי הגוף. Inositol מפחית טסטוסטרון ומשחזר את תפקוד הביוץ.
 • B9 - משפיע באופן חיובי על תפקוד מערכת הרבייה כולה. חומצה פולית מגן מפני פגמים בצינור העצבי של העובר, אשר יכול להתרחש בשלבים המוקדמים של ההריון. ויטמין הוא prescribed הן בשלב של ההריון התכנון, וכן במהלך ההריון.
 • B12 - יש צורך בחולים הנוטלים גלולות למניעת הריון. Cyanocobalamin מנרמל את רמת האסטרוגן בדם ושומרת על בריאות הנפש. מוכלים סלמון, בשר בקר, טלה, שרימפס, צדפות.
 • C - מונע נזק לתאים בריאים על ידי רדיקלים חופשיים. מפחית את רמת קורטיזול ומפחית מתח הלחץ, אשר מחריף על ידי חוסר איזון הורמונלי. חומצה אסקורבית מסדירה את הייצור של הורמוני בלוטת התריס, מפחיתה את רמת היסטמין, ממריץ את המערכת החיסונית. מוצרים עם תוכן נוגד חמצון גבוה: פלפל אדום, ברוקולי, תותים, כרובית, קיווי, מלון, תפוזים.
 • D - חסר של ויטמין זה הוא אחד הגורמים של הפרעות מטבוליות ב MFN. על פי המחקר, כ -30% מהנשים עם multifollicularity ו- PCOS חסרים את החומר הזה. בשילוב עם סידן מפחיתה את הסיכון לפתח סוכרת, משפר את הרגישות לאינסולין.
 • E - משפר את הייצור של פרוגסטרון מנרמל את כמות האסטרוגן. טוקופרול מפחית את רמת הפרולקטין בדם. תכונות נוגדות החמצון שלו לווסת את התוכן ויטמין A, לשפר את מצב העור להפחית קמטים. ויטמין מקלה על כאבי מחזור. מוכלים במוצרים כאלה: גרעיני חמניות, אוכמניות, זיתים, תרד, שקדים.

ויטמינים עבור השחלות multifolu-lukular נקבעו בכל שלבי תיקון של מצב זה. הרופא בוחן חומרים שימושיים עבור כל מטופל. זאת בשל העובדה כי כמה ויטמינים לגרום ביוץ, אחרים להפחית את רמת קורטיזול ו טסטוסטרון בדם, פרולקטין נמוך או עלייה פרוגסטרון.

טיפול פיזיוטרפי

כדי להאיץ את תהליכי ההתאוששות של גינקולוגיה, טכניקות פיזיותרפיה משמשים לעתים קרובות. עם MFY, פיזיותרפיה מכוונת לנרמול הרקע ההורמונלי, צמצום התהליכים הפתולוגיים בשחלות וחיזוק הגוף.

השימוש בפיזיותרפיה גורם לתגובות כאלה:

 • נורמליזציה של תהליכים מטבוליים.
 • צמצום תהליכים דלקתיים.
 • רזה של קליפה צפופה של נספחים.
 • הפחתת כאב.
 • גירוי הביוץ.
 • שיפור microcircululation זרימת הלימפה בבלוטות המין.

הטכניקות העיקריות המשמשות את התסמונת של השחלות multiflicular:

 1. Galvanophoresis - ההליך מתבצע באמצעות תרופות שונות פעיל, לרוב עם ויטמין B1 או Lydase. בהשפעת זרם גלווני במתח נמוך, התרופה מעבירה את האפידרמיס ומגיעה לבלוטות המין. Lidase משפר את זרימת הדם, מפעילה פעילות אנזימטית באיברים. B1 משפיע על תהליכים מטבוליים בגוף.
 2. מגנטותרפיה - שדה מגנטי בתדר נמוך משמש לטיפול. ההשפעה מכוונת לאזור צווארון, אשר מסדיר את יותרת המוח ואת ההיפותלמוס.
 3. טיפול בוץ - בוץ רפואי מוחל על הבטן בנספחים. הודות לכך, תהליכים מטבוליים משופרת, כמוסות השחלות מתרכך.
 4. הידרותרפיה - הרדמה, יש אנטי דלקתי, מרגיע ושיפור אספקת הדם בפעולת איברי הרבייה. לקבלת טיפול, להשתמש כלוריד נתרן, ים או אמבטיות מחטניים, darche של Charcot או עגול.

התוויות נגד פיזיותרפיה:

 • החמרה במחלות כרוניות.
 • פתולוגיות בצורה חריפה.
 • מצב כללי כללי או משותף.
 • דימום ברחם.
 • תהליכים זיהומיים בגוף.
 • פתולוגיות אונקולוגיות של כל לוקליזציה.
 • תקופה מוקדמת לאחר הניתוח.
 • הפרעות פסיכו-אנרגיות.
 • מחלות של איברי המין: קונדיומה של הנרתיק, דיספלסיה, פוליפים ברחם.

הפיזיותרפיה מתחילה ביום ה -5 ל -7 במחזור החודשי. הטיפול במהלך הווסת אינו מבוצע, שכן קיים סיכון לדימום חמור. לפני ההליך, אתה צריך לרוקן את שלפוחית השתן ולא ללכת לשירותים למשך 30 דקות לאחר. ההשפעה הטיפולית נמשכת 6-12 חודשים.

טיפול אלטרנטיבי

כדי לשחזר את הרקע ההורמונלי, נשים רבות לנקוט באמצעים שאינם מסורתיים. קחו את המתכונים הפופולריים ביותר לטיפול אלטרנטיבי של MFIA:

 1. קח בממדים שווים עשב סרפד ו yarrow. יוצקים ירקות חומרי גלם 250 מ"ל של מים רותחים ולתת לו לחלוט במשך 10-12 שעות. מסננים ולקחת מנות קטנות לאורך כל היום. מהלך הטיפול הוא 30 יום עם הפסקה שבועית וצריכה חוזרת של ההווה. כדי לנרמל את העבודה של השחלות טיפול צריך להימשך לפחות 6 חודשים.
 2. קח 100-80 גרם של עשב אדום מברשת ויוצקים 500 מ"ל של אלכוהול או וודקה. הפתרון שנוצר הוא שפך לתוך מיכל עם מכסה הדוק ולשים במקום חשוך במשך 7 ימים. לאחר שבוע, זן ולקחת ½ כפית 3 פעמים ביום לפני הארוחות.
 3. קח פרופורציות שוות כגון מרכיבים: אשחר לנבוח, עלי ליבנה, מנטה, עשבי תיבול, השורש של ולריאן. מערבבים את כל החומרים וקוצצים. כף של אוסף לשפוך 300 מ"ל מים רותחים. לאחר 6 שעות זן ולקחת במהלך היום לגימה קטנה. עירוי מנרמל את העבודה של מערכת ההיפותלמוס-יותרת המוח.
 4. 1 ק"ג של פירות ויברנאם בוגרת לערבב עם ליטר של דבש נוזלי את אותה כמות של אלכוהול 70% רפואי. מערבבים הכל ומכניסים למיכל סגור כדי להתעקש במשך שבוע במקום חשוך. אחרי שבוע, מערבבים הכל שוב לקחת 1 כף בבוקר ובערב.
 5. מורחים כף של סודה עם חומץ, מוסיפים 100 מ"ל של אלכוהול ו 20 מ"ל מים. ביסודיות לערבב הכל להשרות תחבושת נוזלית וכתוצאה מכך. להתאים את הדחיסה בלילה על אזור המפשעה. ההליך מומלץ להתבצע מדי יום במשך 14 ימים. לאחר הפסקה של חודש, הטיפול צריך להיות נמשך.

יישום המתכונים הנ"ל אפשרי רק לאחר קבלת אישור הרופא המטפל.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11]

טיפול צמחים

צמחי מרפא פופולריים בטיפול במחלות רבות, כולל שחלות מולטיפוליקולריות. ירקות מרקים עירויים להשפיע בעדינות על הגוף הנשי, לנרמל את הרקע ההורמונלי לשחזר הביוץ.

טיפול צמחים יכול להתבצע באמצעות מתכונים כאלה:

 1. 50 גרם של שורשי אדמונית הקרקע, לשפוך 500 מ"ל של וודקה או אלכוהול 70%. עירוי ממוקם במיכל עם מכסה והניח במשך 10 ימים במקום קריר כהה, רועד מדי יום. לאחר מכן, התרופה מסוננת ונלקחת על 30 טיפות 3 פעמים ביום למשך 30 דקות לפני הארוחות. מהלך הטיפול הוא חודשיים.
 2. כף של עשב קצוץ Kirkazon לשפוך 250 מ"ל של מים רותחים ומבשלים במשך 5 דקות על אש נמוכה. הסר מהצלחת, לעטוף ולתת לו להתבשל במשך 2-3 שעות. מסננים לקחת 1 כף 4-5 פעמים ביום.
 3. מערבבים במידות שוות horsetail הדשא, סרפד, הכלב עלה, שן הארי שורש מנטה. סוחבים את הכול ומבשלים בכוס מים רותחים כפית התערובת. מסננים ולקחת ½ כוס 2 פעמים ביום. משך הטיפול עם מרשם זה צריך להיות פחות מ 6 חודשים.
 4. קח בממדים שווים דשא kirkazona, sporisha ו הת 'ר רגיל. כף של אוסף לשפוך 250 מ"ל של מים רותחים ומבשלים על אש נמוכה במשך 10-15 דקות. זן ושימוש עבור מזרק מן ה -3 עד היום ה -15 של המחזור החודשי במשך 2-3 מחזורים.
 5. קח 100 גרם של כתוש leuzea כתוש מרוסק ויוצקים 500 מ"ל של וודקה. התרופה צריכה להיות חדורים במשך 30 ימים במיכל סגור בטמפרטורת החדר. מסנן אינפוזיה מוכן לקחת 20 טיפות 3 פעמים ביום במשך 30 דקות לפני הארוחות. מהלך הטיפול הוא חודשיים.

לפני השימוש המתכונים הנ"ל, אתה צריך להתייעץ עם הרופא שלך. יש לציין כי הטיפול עם עשבי תיבול הוא התווית ב תגובות אלרגיות רכיבים צמח, הפרות חמורות של תפקוד הכליות והכבד.

בורון הרחם

Ortilia עקום מתייחס למשפחה של הת 'ר. אצל אנשים, המפעל נקרא דשא מארבעים מחלות או הרחם בורקס. המאפיינים הרפואיים שלה מאושרים על ידי הרפואה הרשמית, תרופות מרפא מיוצרים ממנו.

המבנה של הצמח כוללת את הורמונים צמחיים הגוף הנשי הכרחי - פיטואסטרוגן ו fitoprogesteron גליקוזידים, coumarin, arbutin, חומצות, ספונינים, טאנינים, ויטמינים ומינרלים. הרכב עשיר יש השפעה כזו על הגוף:

 • מחזק את מערכת הלב וכלי הדם.
 • מנרמל את לחץ הדם.
 • מונע את הצמיחה של תאים ממאירים.
 • מונע מחלת לב איסכמית.
 • פעילות אנטי מיקרוביאלית ואנטי דלקתית.
 • אימונוטימולציה.
 • הרדמה.
 • דיורטיק.

הרחם בקר יש מגוון רחב של יישומים:

 • אי פוריות.
 • הפרות של הרקע ההורמונלי.
 • הפרות של המחזור החודשי.
 • תהליכים דלקתיים.
 • אנדומטריוזיס.
 • מסטופתיה.
 • פיברומה.
 • שחלות פוליציסטיות.
 • קוצים באיברי האגן הקטן.

עשב הוא prescribed עבור מחלות של מערכת העיכול, מנגנון תנועה, פתולוגיות האנדוקרינית. הרחם בורון עם MFN מנרמל את הרקע ההורמונלי ומסייע לשחזר את המחזור החודשי והביוץ. כמו כן, הצמח מפחית את הסימפטומים הכואבים במהלך גיל המעבר.

עבור נשים עם רמה נמוכה של אסטרוגן, צדדיות צדדית יש לקחת בשלב השני של המחזור החודשי. לטיפול במחזורי אי-עיכול ואי-פוריות שנגרמים על-ידי MPL, מתכונים אלה משמשים:

 • 10 גרם של עשבי תיבול יבשים, לשפוך 250 מ"ל של מים רותחים ולתת לו להתבשל במשך שעה. מסננים ולקחת 1 כף 3 פעמים ביום לאחר הארוחות.
 • 20 גרם של הצמח, לשפוך 400 מ"ל של מים צוננים ולשים על אמבט מים במשך 5-10 דקות. לאחר הקירור, זן באמצעות גזה לקחת 1 כף 3-4 פעמים ביום.
 • קח 50 גרם של דשא 500 מ"ל של וודקה. מערבבים את החומרים במיכל זכוכית עם מכסה הדוק. התרופה הוא החדיר במשך 30 ימים, ואז הוא מסונן. אלכוהול תמיסת נלקחת על 15 טיפות 3 פעמים ביום לפני הארוחות.
 • 50 גרם של עשבי תיבול טריים, יוצקים 200 מ"ל של שמן צמחי ולתת לו להתבשל עבור 1-1.5 חודשים. תערובת מוכן מעורב משמש דחיסות או בעל פה.

השימוש בורון אפשרי רק למטרות רפואיות. הצמח מכיל חומרים רבי עוצמה, אשר, אם במינון שגוי, להשפיע לרעה על מצב הגוף.

המפעל גם יש מספר התוויות נגד: חולים מתחת לגיל 14 שנים, הריון והנקה, רגישות יתר מרכיבי דשא, וסת, תרופות הורמונליות, מחלות כיב פפטי, אי ספיקת כבד, נפיחות של אברי מין, נטייה לדמם.

trusted-source[12], [13]

מרווה

פופולרי צמח רפואה אלטרנטיבית inflorescences ועלים המכילים שמנים אתריים, linalool, שרפים ארומטיים, חומצות (formic, acetic) וטאנינים הם מרווה. ב זרעים שלה הוא שמן שומן 30% ו 20% חלבון, השורשים מכילים coumarin.

ריפוי המאפיינים של מרווה:

 • אנטי דלקתיות.
 • מיקרוביאלית.
 • ההמוסטטי.
 • משקם.
 • מגביר את הפעילות הפרשנית של מערכת העיכול.
 • מגביר את הפרשת מיץ מרה.
 • מפחית זיעה.

הפופולריות המיוחדת של החכם היתה בטיפול במחלות גינקולוגיות. הצמח מכיל הורמונים המעוררים את תהליך הביוץ, כלומר את הבשלת הזקיקים ואת היווצרות הביצית.

השפעות הצמחים על מערכת הרבייה:

 • מנרמל את הרקע ההורמונלי.
 • מגביר את רמת האסטרוגן בדם.
 • מזהיר ומטפל אנדומטריוזיס.
 • מסדיר ומחזיר את המחזור החודשי.
 • זה מקל על הסימפטומים של PMS וגיל המעבר.

עם השחלות multiflicular ואת הסיבוכים שלהם מ מרווה להכין אינפוזיה. כף קצוצה דק של עשבי תיבול לשפוך 200 מ"ל של מים רותחים. המוצר צריך להיות חדורים במיכל סגור היטב במשך 15 דקות. לאחר מכן הוא מסונן ולקחת 1/3 כוס 3-4 פעמים ביום לפני הארוחות.

עבור התפיסה, העירוי נלקח מתוך 4 ימים של המחזור החודשי לביוץ הצפוי. עם מחזורי anovulatory, העירוי מתחיל להילקח בכל יום של המחזור, לספור אותו היום 5 מתחילת הווסת. כאשר ההריון מתחיל, החכם צריך להיות מופסק. עירויים ו decoctions של המפעל הם התווית ב רגישות לרכיבים שלה, כמו גם במהלך הנקה.

הומיאופתיה

שיטה חלופית, המשמשת לטיפול במחלות רבות - היא הומיאופתיה. תרופות הומיאופתיות נבחרים על פי סוג החולה של החולה. כלומר, לא רק הגורמים והתסמינים של הפתולוגיה נלקחים בחשבון, אלא גם את הסימנים התפקודיים של האורגניזם שנגרם על ידי גורמים שונים.

תכשירים הומיאופתיים:

 • Apis - מנרמל את העבודה של השחלות, מרפא ומונע התפתחות של הפרעות האנדוקרינית בשלבים המוקדמים של ההריון.
 • Aurum יוד - multiflicliculosis, ציסטות של appendages, myoma של הרחם.
 • ברבריס - תפרים ושריפת כאבים בבטן התחתונה.
 • Aurum Metallicum - הפרעות הורמונליות, טרשת עורקים, יתר לחץ דם.
 • יודיום - hypofunction השחלות, מסטופתיה, תחושות כואבות בבטן התחתונה.

כדי ליישם ההכנות ההומיאופתיות זה אפשרי רק לאחר התייעצות עם הרופא המטפל. כל התרופות ואת ערכת השימוש שלהם נבחרים על ידי הומיאופת, בנפרד עבור כל מטופל.

טיפול כירורגי

אם שיטות שמרניות של טיפול לא נתן את התוצאה הצפויה, אז התערבות כירורגית ניתן להראות. האינדיקציות העיקריות עבור הניתוח הן שינויים hyperplastic ברקמות של השחלה ואת endometrium.

טיפול כירורגי מתבצע באמצעות שיטה פולשנית מינימלית - לפרוסקופיה. זאת בשל העובדה כי הפעולה המסורתית של laparotomy משאיר מאחורי סיבוכים רבים, שאחד מהם הוא תהליכים דבק באברי האגן ואת חלל הבטן.

שיטה יעילה נוספת היא כירורגית. הפעולה מכוונת להסרת הכמוסות הלא מפותחות וזקיקים דומיננטיים מיותרים. טיפול בזמן מאפשר לך לשחזר באופן מלא את הפונקציונליות של השחלות והביוץ, כדי למנוע את בעיית אי הפוריות.

לפרוסקופיה של השחלות multiflicular

שיטה כירורגית פולשנית מינימלית של טיפול היא לפרוסקופיה. הוא משמש הן למטרות רפואיות אבחון. האינדיקציות העיקריות להתנהגותו בשחלות רב-שכבתיות הן:

 • טיפול שמרני לא מוצלח.
 • אי פוריות עקב חוסר ביוץ.
 • גידולים סרטניים.
 • כאבי מחזור בין מבוטא.
 • הסרת זקיקים לא מפותחים.
 • שינויים שחלות פוליציסטיות.

לפני הניתוח, המטופל נקבעת סדרה של צעדים הכנה: בדיקות קליניות כלליות, דם עגבת, HIV ו הפטיטיס, אולטראסאונד של האגן, רנטגן החזה, ספוג של הצמחייה הגניטלית.

12 שעות לפני ההליך המתוכנן, החולה חייב לוותר על אכילה למזער את השימוש בנוזלים. זה הכרחי כדי למנוע הקאות במהלך התקופה שלאחר הניתוח. כמו כן, יום לפני הניתוח, טיהור המעי הרגיז מבוצע עם חוקנים או משלשלים.

אם לאחר ניתוח לפרוסקופי, שתי השחלות נשמרות, הסיכוי לתפיסה מוצלחת עולה באופן משמעותי. מומלץ לתכנן הריון במחזור הבא או לאחר החלמה מלאה. תקופת השיקום נמשכת חודש. הביוץ מתרחשת ביום 10-14. במקרים נדירים יש עיכובים קלים במחזור החודשי. כמו כן, חולים רבים לציין את התרחשות של הפרשות intermenstrual מריחה בתוך 7-14 ימים, אשר עוברים להתאושש.

דיאטה ותזונה בשחלות רב קוטביות

עבור מבצע מלא של השחלות, תזונה מאוזנת יש צורך. כלומר, דיאטה עם MPJ הוא מרכיב חובה של טיפול מורכב. תזונה בריאה מגדילה את ייצור ההורמונים הנדרשים, מקדמת נורמליזציה של משקל הגוף ומאיצה את תהליך הריפוי.

כללים של דיאטותרפיה:

 • הבסיס של הדיאטה צריכה להיות מוצרים עם אינדקס גליקמי נמוך. כמות מינימלית של פחמימות מקל על הלבלב מנרמל את הייצור של אינסולין.
 • מאזן חלבונים, שומנים ופחמימות. יש להגביל את השימוש של שומנים מן החי, אשר עשירים כולסטרול.
 • ארוחות חלקיות - 5-6 ארוחות ביום במנות קטנות. הדיאטה היומית צריכה להיות בתוך 1500-1800 קק"ל.

מוצרים שימושיים:

 • כבד ובשר רזה.
 • ביצה חלמונים.
 • מוצרי כוורות.
 • לחם כהה וסובין.
 • גזר, אשחר ים, פלפל אדום מתוק, דלעת.
 • שמנים צמחיים.
 • שעועית, דגנים, אגוזים.
 • פירות הדר.
 • מאכלי ים.
 • מוצרי חלב חמוץ.

במהלך הדיאטה, עליך להפסיק להשתמש במוצרים מזיקים עבור מערכת הרבייה הנשית: מזון מהיר, מאפים, תפוחי אדמה, ממתקים, מזון מהיר עם תוספים כימיים שונים (טעמים, צבעים, טעמים). תחת האיסור נכנס אלכוהול, אשר משיקה תהליכים הרסניים בשחלות משבש את עבודתם.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.