^

בריאות

מה לעשות עם נפיחות של הרגליים?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מה לעשות עם בצקת של הרגליים ימליץ מומחה, שכן הסיבות לנפיחות יכול להיות שונה מאוד, מעייפות, למחלות קשות.

לעתים קרובות נפיחות על הרגליים להתרחש על רקע של ורידים, אשר קשה לטפל.

כדי למנוע התפתחות של מחלות ורידיות, אתה צריך להוביל אורח חיים פעיל, לאכול נכון, לראות את המשקל שלך (עם השמנת יתר, מתח מוגזם על הרגליים מוביל לתוצאות חמורות ולפעמים בלתי הפיך).

במקרים מסוימים, הרופא עשוי להמליץ להשתמש תחתונים נגד דליות כדי לשפר את המצב.

תרופה טובה לשיפור המצב עם בצקת על הרגליים הם מגוון של משחות, ג'לים (thrombless, lyton, וכו ') אשר גם יסייע למנוע את התפתחות פקקת.

יעילות גבוהה היא טיפול מורכב, הכולל ניתוחים פולשניים מינימליים, תרופות מקומיות (ג'לים, משחות) וחבישת פשתן נגד דליות.

כדי לשפר את זרימת הדם ברגליים, מומלץ להשתמש בסמים עם heparin נתרן (תרומבלס), אשר יסייע גם להסיר hematomas, thrombi, חבורות, להחזיר את הפטנט ורידי.

מה לעשות עם נפיחות חזקה של הרגליים?

מה לעשות עם נפיחות, במיוחד עם אלה חזקה, אם אין הזדמנות מיד להתייעץ עם מומחה:

  • אמבטיות מגניב. עם נפיחות חזקה, מומלץ לעשות אמבטיה ברגל עם מים קרים, על מנת להגביר את היעילות של הנוהל, מלח ים או שמן מחטניים ניתן להתמוסס במים. לאחר האמבטיה אתה צריך לשפשף את הרגליים היטב, לעשות עיסוי (מלמעלה למטה). ראוי לציין כי מים חמים הוא התווית בצקת, תהליכים עומדים כל כך בעורקים אפשריים.
  • התעמלות. אם אתה מכור לנפיחות, אתה צריך לעשות כמה תרגילים פשוטים (אתה יכול לעשות אותם אפילו במקום העבודה): כיפוף איטי של בהונות, קופץ על גרביים, סיבוב עגול של כפות רגליים לכיוונים שונים.

הסר את נפיחות חזקה על הרגליים יעזור רפואה אלטרנטיבית.

המסכה של דבש ושמן זית (בערך שווה פרופורציות) יש יעילות טובה. תערובת צריך להיות מיושם על רגליים נקיות, להשאיר למשך 15-20 דקות ולשטוף עם מים קרים. המסכה מסירה עייפות, מחליקה ומרככת את העור.

עם נפיחות קשה, אתה יכול לקנות תכשירים מקומיים מיוחדים (משחות, קרמים, ג'לים), הכוללים ערמון סוס, תמצית עלוקה רפואית או הפרין. תרופות כאלה יעזרו להסיר נפיחות, עייפות, לחזק את כלי כדי למנוע פקקת.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.