^

בריאות

טיפול של thrombophlebitis של הגפיים התחתונות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אנשים רבים שחוו את הפתולוגיה הנפוצה של כלי הדם מתעניינים בשאלה האם טיפול תרומבופלפיטיס מטופל ללא טיפול.

היווצרותם של קרישי דם בעורקים, הגורם שבמקרים רבים הם אנומליות של תהליכי קרישת הדם, והפרת זרימת הדם הוורידית ללא התערבות רפואית אינה חולפת. יתר על כן, thrombophlebitis שטחית יכולה להפוך הפתולוגיה של ורידים עמוקים להוביל לא רק אי ספיקה ורידית כרונית, אלא גם תסחיף ריאתי קטלני. כמו כן, יש לשקול את הסיכוי גדול יותר לפתח סיבוך כזה של thrombophlebitis, כמו ulcers trophic. לכן, יש צורך לבצע טיפול thrombophlebitis של הגפיים התחתונות.

הסטנדרט של טיפול תרומבופלפיטיס

טיפול תרופתי בעזרת תרופות תרופתי נוגדות קרישה המונעות קרישת דם נוספת הוא תקן לטיפול ב- thrombophlebitis המוכרת על ידי רופאי הפלאבולוג האירופאים. עם זאת, באופן כללי, הטיפול האופטימלי של טרומבופלפיטיס (במיוחד, שטחית) נשאר שנוי במחלוקת, כפי שמעידים, למשל, על ידי ביקורות Cochrane של מחקר קליני בתחום הפלאבולוגיה.

התרופות העיקריות המשמשות להקטנת יכולת הדם לקריש - נוגדי קרישה ישירה - יכולות למנוע היווצרות של קרישי דם, אך אינן משפיעות ישירות על קריש הדם הקיים בוורידים. ההכנות של קבוצה פרמקולוגית זו משמשים לטיפול של טרומבופלפיטיס חריפה ורידית עמוק thrombophlebitis.

כאשר ורידים תת עוריים מושפעים, זריקות מנוהלות תמיד עם thrombophlebitis. קודם כל, הפרין (unfractionated) מוזרק לתוך הווריד בבולוס. התרופה פועלת על ידי הפעלת Antithrombin III, אבל פעולה זו היא קצרה מאוד. יתר על כן, בין תופעות לוואי המטולוגיות של הפרין ציינו טרומבוציטופניה מושרה הפרין (כמעט 6% מהמקרים), גוזר על פקקת עקב היווצרות נוגדנים כנגד הפרין כאשר הוא נקשר לחלבון גורם PF4 טסיות. נוגדנים אלה להפעיל טסיות, ולכן הרכב הדם צריך להיות פיקוח. ואתה לא צריך לקחת תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים במהלך הטיפול עם הפרין!

נכון להיום, תמורת thrombophlebitis חריפה של הגפיים התחתונים, במונחים של היעילות המקסימלי האפשרית ופחות חמורות תופעות לוואי, יותר מוצדקים מוכר שימוש משקל מולקולרי נמוך כביכול (מופרד) הפרין - נתרן enoxaparin (DP השמות מסחרי Anfibra, Clexane, Gemapaksan, Lovenox.), Dalteparin (Fragmin) או tinzaparin. הכנות אלה תת-עורית (גחון) 1-2 פעמים במהלך היום.

עוזר להפחית את הסינתזה של גורם קרישה II (thrombin) ומונע את היווצרותם של זין thrombi עם thrombophlebitis עם Fondaparinux (אריקסטרה), אשר ניתנת תת עורית פעם ביום.

לא מוקדם יותר מ -72 שעות לאחר הפסקת הטיפול בהפרין, נקבע מתן אוראלי (פעם ביום) של אנטגוניסטים מסוג ויטמין K - תרופות אנטי-תרומבוטיות של קבוצת תרופות נוגדות קרישה עקיפות. תרופות אלה - קומדין (Varfareks) או acenocoumarol - חסימת גורם הקרישה, אשר מסונתז בכבד עם ויטמין C. המינון נקבע באופן אינדיבידואלי על תוצאות בדיקות הדם על זמן פרותרומבין; הקורס הסטנדרטי של הטיפול הוא שלושה חודשים.

אספירין ב thrombophlebitis של ורידים שטחי יכול במקרים מסוימים לשמש לדלל דם (חומצה אצטילסליצילית מעכב צבירה טסיות); המינון היומי שלה משתנה בטווח שבין 0.125 ל 0.3 גרם תרופות חדשות נגד קרישה כוללות ריברוקסבאן (Xarelto), שאמור לקחת טבליה אחת (0.01 גרם) פעם ביום.

Thrombophlebitis של ורידים עמוקים בגפיים התחתונים התסחיף ריאתי, ואם תרופות אחרות אינן יעילות, טיפול אגרסיווי יותר עם thrombolytic: האוריקינאז או alteplase. כאשר מזריקים לתוך וריד דרך טפטפת או דרך קטטר ישירות לתוך קריש דם, תרופות אלה להמיס את קריש הדם נוצר. השימוש בהם קשור לסיכון לדימום חמור, וככלל הם משמשים רק במצבים מסכני חיים ביחידה לטיפול נמרץ קליני.

כפי שצוין על ידי מומחים זרים, שאינם סטרואידיות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs), לא רק להקל על כאב ודלקת, אלא גם מפחית את הסיכון של הרחבת thrombophlebitis שטחית בורידים העמוקים דומה heparins משקל מולקולרי נמוך. לרוב, Diclofenac או Ketoprofen מומלץ (פעמיים ביום על גלולה).

אנטיביוטיקה לטרומבופלביטיס בגפיים התחתונות

בחלק מהמוסדות הרפואיים, אנטיביוטיקה עדיין נקבעת לטרומבופלביטיס של הגפיים התחתונות, וטיפול אמפירי ניתן בזריקות של פניצילין.

מחלות זיהומיות American Society (IDSA), מומחים מבהירים כי פקקו ורידים מוגלתיים של פריפריה מתרחשת בתדירות גבוהה יותר בחולים תחת צנתור תוך ורידים, וסימנים של דלקת ורידים הם תגובה מקומית, ולא תגובה מערכתית זיהום חיידקים. לכן אנטיביוטיקה עבור הצורה השטחית של המחלה אינם נכללים תקן חובה של טיפול תרומבופלפיטיס ברפואה המערבית.

אבל אם יש חשד לזיהום, וכאשר בדיקת דם הראתה את נוכחותם של חיידקים (עקב התפתחות דלקת סטרפטוקוקלית של כלי הלימפה), מטופלים מניחים מיד על טפטפת עם Vancomycin. או הזריקו לווריד צפלקסין או Ceftriaxone - סדרת אנטיביוטיקה של קפאלוספורין, אשר פעילה נגד מגוון רחב של חיידקים שלילי של גראם.

בשנים האחרונות, הרופאים שלנו, אנטיביוטיקה עם thrombophlebitis של הגפיים התחתונות החלו ללכת פחות בתדירות נמוכה: כאשר חולים יש מוקד של דלקת, טראומה פתוח, סוכרת, מחלות ראומטיות או HIV.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

משחות עם thrombophlebitis של הגפיים התחתונות

כאשר הפתולוגיה מתמקדת בוורידים תת עוריים, משחות עם תרומבופלפיטיס של הגפיים התחתונות נמצאים בשימוש נרחב, אשר יש להחיל על העור מעל כלי פגום לפחות פעמיים ביום. אלה הם כלים כגון:

 • משחות ג'לים עם הפרין: הפרין משחה הפרין-Akrigel, Trombogel, Tromboles, lyogel, Gepatrombin, Lioton, ג'ל לרסס Viatromb. שימוש ממושך של משחות אלה מותר במשך שבוע, ולאחר מכן התייעצות עם phlebologist הוא הכרחי. משחות המכילות הפרין אינן נקובות לטרומבופלביטיס של ורידים עמוקים.
 • משחה butadion 5% (להרדים ומפחיתה את עוצמת הדלקת).
 • משחה Diclofenac (ומכיל אותו Diklak, Diclofenacol, Diklovit et al. להקל על כאב ודלקת).
 • ג 'לים עם קטופרופן Ketonal או Febrofid (הם פועלים באופן דומה).
 • תרופות על בסיס שגרתי המסייע להפחית את קרישת הדם, משחרר נפיחות ומקטין את הכאב: 2% Venoruton (Rudoside) ג 'ל, ג' ל Troxerutin (Troxsegel) ו Troxevasin. בשלושת החודשים הראשונים של ההריון, כספים אלה אינם מיושמים.

אבל thrombophlebitis משחה וישנבסקי בלי כיבים ורידיים לא הכרחית לחלוטין, משום שהיא מהווה בשימוש חיטוי רק מוגלה חיצוני, מלבד זפת ליבנה מורכבת MAZ עור מגורה.

כמו כן, לא עושים דם חם או אלכוהול המכיל דחיסות המקדמים גלי חום עם thrombophlebitis של הגפיים התחתונות; קומפרסים יכולים להיות קרים בלבד (כדי להפחית את הכאב).

טיפול בכיבים עם טרומבופלביטיס בגפיים תחתונות

מנקודת המבט של הטכניקה, הטיפול בכיבים עם טרומבופלביטיס בגפיים התחתונות שונה מעט מהטיפול בפצעים פתוחים ויש לעשות זאת על פי הכללים.

ראשית, יש צורך להרוג את הפתוגנים של זיהום, אשר הרופא הקצה אנטיביוטיקה מערכתית מתאימה, למשל, Clindamycin (150-300 מ"ג 4 פעמים ביום).

נימק ארץ משוחררת בקפידה מתוך furatsilinovoy כיב רקמות נמקית ידי שטיפה עם תמיסה של מי חמצן, chymotrypsin, כלורהקסידין, וכו 'decametoxine רק לאחר ייבוש בד סטרילי על כיב ניתן להחיל משחה :. Levomekol, Dioksikol, Baneotsin, Streptonitol, Methyluracil אמולסיה sintomitsina וכו 'כמו כן לניקוי האזורים הנגועים של מוגלה עדיין להשתמש thrombophlebitis משחה וישנייבסקי. כל המשחות דורשות חבישת המשמרת היומית שלהם. יש רטבים מוכנים מיוחדים (Proteoks et al.), מאיץ את הריפוי של כיבים.

ריפוי של כיבים עם תרומבופלפיטיס מתחיל בשכבות הבסיסיות של העור והרקמה התת-עורית - על ידי יצירת רקמת גרגירים. אם תהליך זה הוא איטי מדי (עקב אספקת דם לא מספקת של רקמות), זה יכול להיות מגורה קצת - להשתמש תרופה Kolotsil עבור התחבושת, וגם לקחת קומפלקס של ויטמינים A, B1, B2 ו B5.

עם שטח קטן של כיבים, היא תרפא את עצמה. אבל עם נזק משמעותי, ייתכן שיהיה צורך לסגור אותו עם דש העור במהלך ניתוחים פלסטיים.

טיפול אופרטיבי של thrombophlebitis של הגפיים התחתונות

ההחלטה לבצע טיפול כירורגי של thrombophlebitis של הגפיים התחתונות נלקח רק עבור אינדיקציות כאלה:

 • כאשר פקיק נוצר בתוך וריד גדול של הטיביה החיצונית, כבר זוהה וריד saphenous הגדול בירך, וכן קיימת סכנה ממשית של נפילה דרך וריד עמוק השקה saphenofemoral (מה שנקרא thrombophlebitis כלפי מעלה);
 • כאשר יש איום של הפרדה של פקקת ו trambus העברה לעורק הריאתי עם הסתברות גבוהה של חפיפה שלה (thromboembolism);
 • עם תוספת של הפקקת והמיסה של קיר הכלי שבו הוא תקוע, עם התפתחות של המורסה;
 • אם כמה קרישי דם נמצאים בעורקים עמוקים של הרגל התחתונה או הירך;
 • בתנאי שהחולה אינו רואה טיפול שמרני עם נוגדי קרישה;
 • אם התפתחות של thrombophlebitis מתרחשת על רקע אונקולוגיה.

בניתוח כלי הדם המודרני, טיפול כירורגי של thrombophlbitis חריפה של הגפיים התחתונות כולל:

 • ההלבשה (כריתת) של הווריד החיצוני או מעל פקקת, או באזור של אנסטומוזה סאפנופמוראלית;
 • endovascular thrombectomy (ניקוי אנדוסקופי של ורידים על ידי קטטר);
 • חפיפה חלקית של לומן הכלי הנגוע בשיטת החדרה או הידוק;
 • phlebectomy (הסרת וריד מושפע);
 • השתלת endovascular של מתכת זמנית או קבועה IVC-סינון בתוך הווריד הנבוב הנח (שנערכה רק בסיכון גבוה של עיכוב thromboembolism ריאתי עבור קרישים גדולים לפני שהם שבר או הפרוקסימלי חריף DVT).

השיטה השנייה הוצגה בארה"ב בשנת 2003. בזמן זה, על פי ה- FDA, ב -35.6% מהחולים שעברו ניתוח, מסנן ה- IVC לא נשמר באתר; 7.6% היו נקבים של הווריד; 15.8% פיתחו תרומבואמבוליזם ריאתי (למרות המסנן).

טיפול של thrombophlebitis עם לייזר משמש כדי לסגור את לומן של וריד (מחיקת) וכדי למנוע את הקריש מלהיכנס מחזורית מערכתית. מניפולציה זו מבוצעת באופן אנדוסקופי.

שיטות אחרות לטיפול ב- thrombophlebitis של הגפיים התחתונות

דחיסת כלי הדם על ידי תחבושת סרוגה או סריגים דחיסה מיוחדת היא תקן לטיפול thrombophlebitis של הגפיים התחתונות ברחבי העולם. לחץ חיצוני כזה תורם לנורמליזציה של המעבר הוורידי של הדם ומשפר את בריאותם של החולים. הרופאים לבחור את הכיתה הדרושה של דחיסה של מוצרים: מחלקה 1 - 18-22 מ"מ Hg. עמ ' מחלקה שנייה - 23-32 מ"מ כספית. עמ ' כיתה 3 -34-46 מ"מ כספית. עמ ' מחלקה 4 - יותר מ 49 מ"מ כספית. אמנות. כל spetsrikotazh לובשת מיד לאחר התעוררות הבוקר, במצב שכיבה.

לאחר תקופה ארוכה של טרומובופלביטיס, נקבעים נהלים פיזיותרפיים: UHF, אלקטרופורזה או יונתופורזה (עם הפרין ותרופות אחרות), מגנטותרפיה וכו '. עיסוי רגיל עם thrombophlebitis של הגפיים התחתונות הוא התווית, אבל להסרת נפיחות קשה של הרגליים, פגישות של עיסוי פנים פנאומטי עשוי להיות שנקבעו.

Hirudotherapy עם thrombophlebitis משמש זמן רב בהצלחה ומשחרר כאבים ומתח מתמיד ברגליים. ובזכות Hirudin - נוגד קרישה אנזים של עלוקות, אשר מאפשר לה להאכיל על הדם - השימוש שלהם יש את ההשפעה של thrombolysis, כלומר, resorption הדרגתית של קרישי דם. אגב, אתה יכול להשתמש ג'ל מבוסס על hirudin - Girudoven.

הומיאופתיה לטיפול בטרומבופלאביטיס ברגל מציעה תכשירים ורפוליסיים (עם ארניקה, לייקופודיום, גופרית ואבץ), Venopulsaninum ו Plebohamum. ולטיפול בכיבים טרופיים, יש אמצעים כאלה להפחתת ההספקה, כמו ארניקה, לאצ'יס והפר גופרית. פיזיותרפיה, כלומר, התעמלות עם טרומבופלביטיס של הגפיים התחתונות (באופן טבעי, כאשר השלב האקוטי עובר), כרוכה בעומס קל, למשל, הליכה מדודה על פני מרחקים קצרים.

התעמלות עם thrombophlebitis של הגפיים התחתונות

המיקום העיקרי לביצוע התרגילים המומלצים הוא שכיבה. בדרך כלל הם מתחילים עם "פריקה" של הרגליים, אשר הכרית ממוקמת כך לא רק את הרגליים, אבל גם את החלק שוקה, ממוקמים על זה.

בעמדה זו, יש לבצע חילופי רגליים לסירוגין "מתוך עצמך - מן עצמך" (לאט); ואז להתכופף ו unbend את בהונות.

התרגיל הבא מורכב לסירוגין כיפוף הרגליים במפרקי הברך. לאחר מכן, אנו מסבכים את המשימה: הברך כפוף בברך צריך להיות משוך אל החזה (בלי להרים את הראש). כל רגל מופעלת 5-6 פעמים.

וכאשר מבצע את התרגיל הבא, הרגל מכופפת בברך וקרובה לחזה יש ליישר כלפי מעלה; ואז שוב לכופף את החזה ליישר אופקית (כל רגל 5 פעמים).

בתור מנוחה, אתה יכול לשכב לרגע עם הרגליים ישר (את הרגליים ואת השוקיים להישאר על הבמה). ושוב, התרגיל לרגליים: תנועה סיבובית סימולטנית לכיוון, ואז - בכיוונים מנוגדים.

עכשיו אנחנו צריכים להוציא את הכרית מתחת לרגליים, לכופף את הרגליים בברכיים להחזיק את הכרית ביניהם, אשר חייב להיות סחוט unclamped 10-12 פעמים, מאמץ את שרירי הירכיים. ואת התרגיל האחרון במצב נוטה הוא המפורסם "אופניים".

אנחנו מתיישבים, מורידים לאט לאט את הרגליים לרצפה, ובמצב זה יש צורך פשוט לכופף ולכופף את הרגליים בחיקו (לסירוגין עם כל רגל).

רק לאט לאט לקום, בעמידה עומד לנו להתגלגל על הסוליות מן העקב עד הבוהן ובחזרה (12-15 פעמים).

טיפול אלטרנטיבי של thrombophlebitis של הגפיים התחתונות

על פי רוב, טיפול תרומבופלאביטי חלופי מציע את האמצעים של ריפוי כיבים על הרגליים. לכן, עבור שטיפת כיבים מומלץ להשתמש מרתח של עלים של נבל או פרחים קלנדולה; לייבוש כיב השריה - לטפל בו עם פתרון של אלום שרוף, פרופוליס או מומיה (3 גרם לכל חצי כוס מים מבושלים).

זה מוצע וטיפול של טרומבופלפיטיס עם סודה - בצורה של דוחס עם תפוחי אדמה גלם מגורר (לייבש את כיב). וגם על משטח הדוק, שמן אשחר ים, מעורבב עם כמה טיפות של שמנים אתריים של עץ התה, גרניום או של סנט ג 'ון.

טיפול של טרומבופלפיטיס בעזרת אלוורה הוא השקיה של כיבים עם מיץ טרי של הצמח, כמו גם הטלת על הפצע של תחבושות לחלח על ידי זה.

כאשר thrombophlebitis הוא בשימוש נרחב טיפול עם עשבי תיבול, המרקים שבהם יש להשתמש בצורה של compresses ו lotions. זה מערמר מריר (מכיל chamazulene אנטיביוטיקה טבעי cineol חיטוי) ו עולש רגיל (מנקה מוקדים purulent עקב antibin גליקוזיד). מקדם את התחדשות של רקמות פגום comfrey השורש (בצורה של lotions עם מרתח - 15 גרם לכל 200 מ"ל של מים). השורשים של מטורף של צבע עשירים חומצות phenolcarbonic ו aglycons anthracen, אשר גם תכונות אנטיבקטריאלי.

עירוי מים של דשא עשב דוחף כבר זמן רב מומלץ לשימוש בעל פה (פעמיים ביום עבור 100-150 מ"ל): צמח זה מכיל לקטון של coumarin ו dicumarin, אשר למנוע קרישת הדם.

תמיסת רוח מקליפת ערמון הסוסים יכולה להאט את הצבירה של טסיות הדם - בשל הזמינות של הרכב האסקולין והפרקטין. זה מספיק לקחת 15 טיפות ביום פעמיים ביום. קליפת הערבה היא לבן, המכיל גליקוזידים פנולים, כגון salicin ו salicortin, יש גם תכונות נוגדות קרישה. למעשה, לפני יותר מ -120 שנה זה היה מן הקליפה ערבה כי אספירין היה מסונתז.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

נחושת בטיפול של טרומבופלופיטיס

נחושת בטיפול של טרומבופלפיטיס מוצע לשימוש עם ... מטבע נחושת או צלחת קטנה של נחושת, אשר צריך לשים נעליים, כך כאשר הליכה מתכת נוגע העקב. כמו, זה משאיר את כל הסימפטומים של המחלה. מנגנון הפעולה של מטבע נחושת ליצירת קרישי דם בוורידים של הרגליים או כדי לשפר את זרימת ורידי אינו מוסבר.

זה ידוע כי עם השתתפות של נחושת, היווצרות של כדוריות הדם האדומות מתרחשת גם, ואת הייצור של המוגלובין המוביל חמצן. אבל עם thrombophlebitis, הגורם החשוב הוא מצב של כלי הדם הקירות, כלומר, את הייצור מספיק של רקמת האלסטין סיבי (tropoelastin) שיוצר אותם. כדי לסנתז את החלבון הזה, יש צורך בזרז חומצת אמינו "crosslinking" - פפטיד תאיים של ליסיל אוקסידאז, המכיל במבנה המעגל המורכב שלו metalloprotein עם יון פעיל + C 2.

כמובן, נחושת מטבע, לשים מתחת לעקב, לא יכנס לגוף! אבל לחדש את "רזרבות נחושת" יעזור מוצרי מזון. של מוצרים צמחיים, שומשום, דלעת, חמניות, פשתן וכוסברה (כוסברה) הם העשירים ביותר תוכן Cu; יוונית, יער אגוזי ארז; בוטנים וכל קטניות; כוסמת, דוחן ושיבולת שועל; שמפניות ושום (כמעט בכמויות שוות), וכו '.

על מה מוצרים אחרים נחשבים שימושיים לפתולוגיה זו, ראה עוד בסעיף דיאט עם thrombophlebitis של הגפיים התחתונות.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

טיפול בטרומבופלפיטיס בסנטוריה

זה שימושי עבור זרימת ורידי ועל שיפור כללי להמשיך טיפול של thrombophlebitis בסנטוריה: שלושה חודשים לאחר ייצוב של המצב עם צורה שטחית של המחלה ולא מוקדם יותר מאשר שישה חודשים מאוחר יותר עם thrombophlebitis של ורידים עמוקים.

מתאים למטרה זו הם מפעלי הבראה של פרופיל כלי הדם והקרדיולוגיה, כמו גם רבים multitiplinary אתרי בריאות balneological, שם יש מימן גופרתי מי מינרלי מים, בוץ, פחמן מים ראדון.

עם פתולוגיה זו, טיפול Balneological בצורה של אמבטיות או אימוץ נהלים מים במאגרי פתוח אגנים תורם לנורמליזציה של המודינמיקה, הגדילה את הטון ואת כלי הדם של מערכת הדם כולה.

התנאי העיקרי לטיפול מוצלח של thrombophlebitis ב sanatoria הוא ריפוי של ulcers trophic על הרגליים. ועם אתרי thrombophlebitis מבושל הם התווית.

Thrombophlebitis מטופל, sanatoria כגון:

 • "ברוס" (Transcarpathian האזור, Mukacheve מחוז, כפר Sinyak), המפורסם מחוץ לאוקראינה המימן המימן שלה גופרתי ייחודי.
 • לסנטוריום אותם. פירוגוב (אודסה, לימאניה), שם הטיפול מתבצע עם בוץ טיפולי ותמלחת של שפך קואילניק.
 • "חמיילניק" (אזור ויניצה, חמילניק, Kurortnaya Str., 2), שם יש מים ראדון מינרליים בוץ כבול.
 • "Azure" (אזור זפורוז'יה, ברדיאנסק, סנטרל בולוואר, 4a) מציע טיפול עם מים מינרליים נתרן כלורי גפרתי סחופת בוץ.
 • Resort קלינית "ואנגארד" (Vinnytska, נמירוב Str. שבצ'נקו, 16) ידוע סראונד הליך פטנט pneumopressing במערכת הוורידים, שדרכו שוחזר רקמות כלי דם טרופיות.
 • סנסוריום "Yeisk" (RF, אזור Krasnodar, Yeisk, 41, רחוב Kommunarov) מתמחה טיפול peloid ואמבטיות מינרליים.
 • Sanatorium "ויקטוריה" (שטח Stavropol, Yessentuki, רחוב פושקין 22).
 • "Tarkhany" (Stavropol Territory, Pyatigorsk, K. Marx street, 14).
 • "אביב" (Stavropol Territory, Pyatigorsk, Gagarin Boulevard, 2).
 • מרפא פרופיל רב הנופש מורכב "סבטלנה" (אזור Krasnodar, סוצ'י, Kurortny יחסי ציבור, 75).

דיאט עם thrombophlebitis של הגפיים התחתונות

דיאטה מיוחדת המיועדת לחולי thrombophlebitis אינו קיים. אבל זה לא אומר שאין מוצרים שאינם רצויים בתזונה עבור מחלה זו.

מומחי האקדמיה לתזונה ודיאטטיקה (ארה"ב) מציינים כי דיאטה עם טרומבופלביטיס של הגפיים התחתונות אינה אפשרית באופן עקרוני. פתולוגיה זו דורשת הגבלה של צריכת ויטמין העיקרי של קרישה דם - ויטמין K.

זה ויטמין חשוב ביותר יש שלושה שינויים: K1 (phylloquinone), K2 (menaquinone) ו K3 (menadione).

המקור העיקרי שלנו של קרישה ויטמין הוא דם של כרוב (כל הזנים). ירקות עליים ירוקים (סלט, תרד, פטרוזיליה, בזיליקום, כוסברה) הם המקור העשיר ביותר של ויטמין K1, המספק את היכולת של הדם להתכרבל.

ויטמין K2 מסייע במניעת התקשות של העורקים, שהוא גורם נפוץ בהתפתחות של מחלות לב וכלי דם, וגם שומר סידן בעצמות שלנו, הגנה מפני אוסטאופורוזיס. ויטמין זה שופע בדגים (סרדינים, טונה וסלמון) ושרימפס. אבל נוכחותה בבשר, מוצרי חלב וביצים תלויה במה שהאוכל או הפרה הוזנו: רק אכילה של דשא טרי מבטיחה נוכחות של ויטמין K2 במזונות בעלי חיים.

ברפואה איורוודית במשך אלפי שנים השתמשו כורכום מדללי דם, אשר מכיל כורכומין, עובד כסוכן אנטי טסיות. וכפי שפורסם European Journal of Nutrition, לטיפול thrombophlebitis גפיים התחתון עשויה להתבצע ואת נוגדי הקרישה הטבעיות, אכילת מזונות, הכוללים מלבד אלה נגזרים רבים של חומצה סליצילית: ג'ינג'ר, פלפל קאיין, שום, בצל, פפריקה, תימין, שמיר, אורגנו, ענבים ודובדבנים פטל וחמוציות, תותים ולינגברי, וכן פרי הדר.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.